anti.rybka

člověk

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 4.11.2019  12:48

Očekávala jsem od snímku daleko víc a možná proto jsem byla nakonec tak zklamaná. Nešvar, kterého se čeští tvůrci dopouštějí v poslední době se bohužel objevil i zde. Příliš mnoho dějových linek, které díky přemrštěnosti zápletek zůstaly povrchní a film, který se tak trošku měl zavrtávat do jednotlivých postav nám je odhalil pouze povrchně. Možná kdyby to byla minisérie, kde by se opravdu věnovali všem, tak by to mělo větší úroveň a hloubku. Takhle nemůžu hodnotit jinak než 2 hvězdičkami. + Jaroslav Plesl, který prostě nezklame. - Místy nelogický děj a nereálné jednání okolí (včetně soudu).

• 8.10.2019  09:08
    Joker (2019)

Tak nám DC nabídla konečně něco pořádného. Kdo nezná Jokera a Batmana si i tak v tomto filmu přijde na své, jelikož se jedná o propracované psycho. Film pohledem na narušeného jedince, kterého zničil okolní svět a sebral mu veškerou naději v dobro. Phoenix zvládl roli skvěle. Nedá se hodnotit jinak, než 5 hvězdičkami. (Jo abych nezapomněla na hudbu, která dokonale dokreslovala aktuální náladu a pocity ve filmu.)

• 19.9.2019  13:27
    Klec (TV film) (2019)

Běžte víc k oknu, je tam lepší signál... Jirka Strach nám opět naservíroval skvělý snímek, kterému nic nechybí. Za mě opravdu jedinečný zážitek, který drží moji naději v český film.

• 4.11.2019  15:34

Dle mého nejlepší série z celého seriálu.

• 19.9.2019  13:21
    Rocketman (2019)

Nesrovnávám s Bohemian Rhapsody - to ani nejde. Možná můj zážitek ovlivnil fakt, že nepatřím mezi fanynky Eltona, ale prostě se mi to nelíbilo. Egerton dle mého názoru Eltona vůbec nevystihl a vůbec se mu tedy nepodobal. Film na můj vkus měl příliš muzikálových výplní, které mi lezly na nervy. Dvě hvězdičky z úcty ke zpěvákovi.

• 19.9.2019  11:55
    Teroristka (2019)

Lehce rozpačité dojmy. V první řadě moc nechápu, jak tento scénář mohl získat od filmové nadace 200 000 Kč. Nic převratného to není. Film je na poměr komedie ucházející, ale drama bych v tom nehledala. V poslední době se čeští filmaři v případě komedií rozhodli do filmu zařadit alespoň na minutu celebritu, která s filmovým průmyslem nemá nic společného. I zde se proto objeví úplně zbytečně Gabča Koukalka, aby koukala jak herci hrají. Děj se z filmu postupně vytrácí a jak už tu někdo psal ke konci je to jeden velký bordel. Suma sumárum nejlepší z filmu je trailer, který nabízel celkem pohodový film s vtipem a nápadem, ale ve finále je těžké se smířit s realitou, že je to typická český komedie (občas vtip, velké množství zbytečného divadelního přehrávání, celebrita v nedůležité a zbytečné roli a nelogické a nereálné jednání postav a prostředí). Dávám 3 hvězdičky, že jsem film neviděla v kině, že mě Martin Hofmann opět přesvědčil o tom, že umí hrát a že se na to v pohodlí domova dalo kouknout.

• 19.9.2019  13:32

Taková škoda peněz za návštěvu v kině. FIlm bez překvapení a docela i bez nápadu. Okopírujeme saw - uděláme jej míň nechutné a dáme tomu nálepku únikových her, které jsou in a ono to něco vynese. Asi takhle tvůrci filmu uvažovali a výsledek vidíme sami.

• 9.10.2019  09:12

Dost často nerozumím hodnocení na csfd a u tohoto filmu přímo valím oči. 77%? Za co? Film s naprosto jednoduchou dějovou linkou, kde už na začátku víte, jak to celé dopadne. Herecké výkony průměrné, hudba děsná a dialogy? No... snad raději nekomentovat. Dvě hvězdičky za to, že když nic jiného tak vás film motivuje k běhu. (Alespoň do té doby, než se z něho vyspíte.)

• 12.11.2018  15:40

Splnilo to vše, co jsem od filmu očekávala. Oslava rockové legendy se povedla na výbornou. Film mě absolutně ničím nezklamal. Ano, některá fakta byla jinak, ale to mi v tomto případě vůbec nevadilo. Rami Malek zvládl úlohu na jedničku a závěrečný koncert na Live Aid byl třešničkou na dortu.

• 19.9.2019  13:16
    Favoritka (2018)

Hodně zvláštní film, na který se dalo dívat, ale znovu už bych ho asi vidět nemusela. Emma Stone opět předvedla dobrý výkon, ale něco filmu prostě chybělo. (Těžko popsat co.)

• 23.4.2018  14:00
    Hastrman (2018)

Kniha je naprosto skvělá a film se jí snaží celkem úspěšně konkurovat. Jen mi příliš neseděla herečka Simona Zmrzlá, místo které bych si dokázala představit v její roli jiné herečky. U Ondřeje Havelky, který je výborný divadelní režisér (jeho Muži v ofsajdu se do dnes úspěšně hrají v Mladoboleslavském divadle), ovšem bylo znát, že film Hastrman je jeho prvotinou na poli hraného filmu. Ve finále musím dát 4 hvězdičky, jelikož se mi film zdá jako dobrá adaptace a příslib pro budoucna v případě nového filmového režiséra Ondřeje Havelky.

• 16.1.2018  08:47

Dost velké zklamání. V kině jsem začala usínat a to se mi nestává. Příběh byl přeplácaný a závěr filmu (tedy ta část s matkou) byla jak parodie Scary movie nebo film o zjevení. Jediné plus byla asi narážka na první díl na konci tohoto nepovedeného pokračování.

• 15.1.2019  13:37
    Jan Palach (2018)

- Film dokumentující historickou událost podaný bez přidané hodnoty - Snímek, který je vyzdvihován jako silný adept na cenu Českého Lva mě hodně zklamal. Nenabízí nic, co by si člověk někde nepřečetl a v některých pasážích může až diváka nutit těšit se na závěr. Ať už je Jan Palach chápán jako hrdina, oběť režimu či nevyrovnaný chlapec ve filmu pro vlastní názor není příliš prostoru a samotný film nám ani jasně neukazuje kým tento student byl. Hudba závěrečných titulků se pak opravdu nepovedla. Působí dojmem, že se tvůrci snažili vytvořit kompromis mezi Modlitbou pro Martu a Slunečným hrobem - kdy se tatáž pasáž opakuje do konce a z melodie se stává komická chvilka. Suma sumárum dvě hvězdičky. Víc dát nedokážu, jelikož právě díky vyzdvihování filmu je to pro mě nepříjemným šokem, že snímek není ničím mimořádným.

• 10.8.2018  12:19
    Já, Simon (2018)

Být Simon hetero byl by to klasický teenagerovský film ze střední školy. Tím, že je gay a tají to, tak mohlo jít o zajímavé pojetí queer tématu. Bohužel to ale skončilo někde mezi a film působí jako výkřik, vše je ok není se čeho bát. Zůstává na povrchu a není v něm vlastně nic problém. Prostě typická americká střední škola, kde být gay je v pohodě, jelikož ta americká mládež je strašně cool a tolerantní. Rodiče jsou naprosto v klidu, protože každý rodič je s tím v americe v pohodě. Nemluvě o tom, jak snadno si k sobě všichni najdou cestu. Tedy až na Simonovu nejlepší kamarádku, na kterou tvůrci nakonec zapomněli a nechali jí samotnou (a když jí to předtím celkem vadilo a to nikdo nechodil s nikým) tak nakonec je úplně v klidu, že zůstala jediná na ocet. No nevím tohle téma se fakt mohlo vzít vážněji. Nebo alespoň pokud mělo být odlehčené, tak se pojmout trošku líp. Takhle to působilo dost nedodělaně.

• 8.1.2019  12:54
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Pohádka se opravdu nepovedla a výrok pana režiséra Zelenky byl hodně přes čáru, díky čemuž všem divákům ukázal, co si o nich myslí. Pro mě velké zklamání, ale nikdo není dokonalý. Herecký výkon hlavních představitelů byl špatný. Mladý Šafařík by místo reakcí na sociálních sítí měl více času trávit studiem herectví a v klidu přijmout fakt, že se mu výkon v pohádce nepovedl (ne každý herec se stane dobrým hned - ale snížit se na úroveň těch, kteří ho osočovali?). V případě Kadeřávkové jsem víc skeptická, jelikož jsem ji dobře hrát ještě neviděla a pochybuji o jejím talentu. Pohádka měla nesmyslné poselství - trestat na základě udání všechny. Pro děti jaksi nevýchovné. Dávám jednu hvězdičku, i když ani nevím proč.

• 19.7.2018  09:14

Tak nevím. Zůstalo ve mně víc negativních pocitů než pozitivních. První velkou vadou na kráse jsou určitě české titulky, které jsou dost mimo mísu i pro takového anglického břídila jako jsem já. Druhou pro mě velkou špatností je babička hlavní hrdinky, která vstala z mrtvých a proměnila se v Cher, kterou jsem ve filmu Mamma mia opravdu nemusela vidět (nemluvě o jejím provedení Fernanda). Film, který vrcholí jedním happy setkáním za druhým, mi nevytvořil na tváři úsměv, ale spíš strach z toho, že se nakonec podaří oživit již rok mrvou Donnu (pro kterou i po roce všichni pláčou). Suma sumárum první film se dal s klidem zhlédnout a mít celkem dobrý pocit. U tohoto pokračování se to fakt nedalo. Jak už jsem někde psala, máme tu období kinematografie ve kterém se točí dvojky slavných jedniček a remaky... A bohužel téměř žádná pořádná novotina.

• 11.9.2018  12:50
    Sestra (2018)

Považuji to asi za nejslabší kousek z produkce Jamese Wana, ale mezi horory je to určitě na výši. Celý problém filmu spočívá v nelogickém chování postav a nelogickým faktu celého filmu. To se v předchozích filmech tolik nestávalo. Dalším problémem byl až častý záběr na samotnou bubu sestru, kdy se i srab kamarádka přestala Valaka bát. Suma sumárum tři hvězdičky.

• 30.3.2019  23:29
    Složka 64 (2018)

Jako film to nebylo špatné. Ovšem jako adaptace knižní předlohy to byl průšvih. Měla jsem pocit, že jsem četla úplně jinou knihu. Proto se zmůžu max na tři hvězdičky.

• 30.7.2018  12:19

Tak se mi konečně podařilo jít do kina a odcházet spokojená. Snímek se na české poměry opravdu povedl. Syrově vylíčený alkoholismus ve mně zanechal smíšené pocity a radost, že nejsem alkoholik. Slyšela jsem, že někteří vyléčení alkoholici, kteří film viděli byli v šoku z autentičnosti filmu. Proto rozhodně dávám pět hvězdiček a těším se až si přečtu i knihu Josefa Formánka.

• 4.3.2017  21:27
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Přesný název tohoto pořadu je "reklama na Masaryka". Jen důkaz toho, že není dobré chodit na filmy podle ocenění. A nemá cenu se za oceněním skleněné sošky hnát. Rozhodující jsou stejně diváci. Co se musí ocenit je Adela Banášová, skvělá moderátorka, která chvílema vypadala, že je stejně jako lidé u obrazovek znechucena tou reklamou na film, který se chystá do kin právě nyní a samozřejmě kulisy a klavírní doprovod Ondřejů.

• 29.1.2017  20:58
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Proč se snaží tvůrci tvrdit, že se jedná o skutečnou minulost a jako hlavní postavu zvolí vymyšlenou a nesympatickou "herečku". Postrádá to pak jakoukoliv věrohodnost. Takže se jedná o fiktivní seriál z prostřední filmových ateliérů za protektorátu. Pro mě dost velké zklamání.

• 19.9.2019  13:13
    Jak nás vidí svět (TV pořad) (2017)

Za mě nesmyslný pořad, který nic nereflektuje. A už vůbec nereflektuje to, jak nás vidí cizinci. Nápad to není špatný, ale výsledek je za mě opravdu špatný. Bohužel nemůžu dobře hodnotit.

• 24.4.2017  21:17
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

První série na mě působila kvalitněji, ať už v zobrazení práce policistů nebo v hereckých výkonech, tedy až na výkon dcery Remeše, která se naštěstí v druhé sérii objevila jen na konci a řekla jednu větu. Ovšem tato série mi zase dějově přišla zajímavější... Hlavně to pohrávání si s myšlenkou, že je mezi námi potomek Přemyslovců. No a na závěr, ještě, že to má jen 7. dílů, jinak bych, díky product placementu značky Jameson, byla brzo alkoholik.

• 27.3.2017  00:10
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Někdo si řekl ,,Hmm natočíme seriál, který se bude podobat Grey´s Anatomy. Hodně krve, drsné postavy doktorů, ale i doktoři, kteří jsou labilnější. Hudba, která bude perfektně pasovat do dané scény a scénář, který bude nadupaný moudry a odbornými lékařskými termíny". Jenže na to přišel další a ten řekl ,,Jasný žádný problém. Natočí to Jenda, to je vnuk toho souseda, co mu loni umřela babička, ten lékařské prostředí dobře zná, i když ještě nic pořádného nenatočil, financovat to budu já, jelikož jsem něco málo ušetřil a hrát, hrát tam budou všichni, co to na první dobrou nedají". A tak vznikl Modrý kód. Upřímně, naivně jsem od toho očekávala víc. Chci - li se připodobnit filmovému umu, nemůžu točit takovým, nebojím se říct až nechutným způsobem. Jedna hvězda za to, že maskérům vyplýtvali barvičky.

• 23.12.2017  16:47
    Red Nose Day Actually (TV film) (2017)

Až se jednou bude učit o filmové vlně zhruba od roku 2016, doufám, že nebude trvat dlouho, bude to vlna plná "remaků" a dvojek úspěšných filmů. V obou případech je to téměř vždy (omlouvám se za výraz) průser. A výjimkou není ani toto krátké pokračování Lásky nebeské. Přijde mi jako by ve filmovém světě došli nápady a vše se pořád točí do kola a člověku se to začíná zajídat. Asi je potřeba doufat, že "fantazie je všude kolem nás" a že přijde nová filmová vlna a hlavně filmový konzumenti, kteří to opět vrátí do správných kolejí.

• 14.6.2018  09:34
    Smrtihlav (2017)

Tohle se vážně nepovedlo. Film, který chce mapovat skutečné události se neustále plete... Vzhledem k nepřesnostem, které film provází se divím, že kluci útok na kostel nepřežili. Opravdu mě film hodně zklamal, takové boty bych čekala od Američanů, kteří mají celkově zkreslenou představu o minulé době, ale Evropané? A to ani nemluvím o tom, že se tvůrci nesnažili najít podobně vypadající typy do hlavních rolí. Suma sumárum jedna hvězda za to, že to muselo stát hodně peněz.

• 24.1.2017  18:15
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Takhle to dopadá, když někdo natáčí z prostřední policie bez dohledu odborníků. Nejde o to, že to vysílají na Nově, ale ta neznalost je cítit v každé scéně. O hereckých výkonech raději pomlčet. Záběry na Prahu jsou zajímavé, když je jich ale víc jak samotného děje je to už jen nechutné vycpávání scén.

• 13.9.2017  09:39

Já byla spokojená. Sice tomu chyběla Ripleyová, ale nápad to mělo. Nový pohled na vetřelce a jejich stvoření a konec odkazující na první film z roku 1979 se mi prostě líbil. Navíc vždy jsem fandila vetřelcům, a proto pro mě byl konec extra dobrý. :)

• 6.1.2017  21:34
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

To jsou zase plnohodnotné komentáře, které odůvodňují proč někteří odborníci dali odpad. Po prvním dílu musím říct, že jsem spokojená. Nevykrádá to Četnické humoresky, poukazuje to na první kroky četnictva a hlavně československé republiky a herci nehrají jako amatéři. Suma sumárum prozatím 3 hvězdičky, jelikož se nechci ukvapit a uvidí se kam to povede, ale myslím, že pod tři to nepůjde.

• 2.12.2016  21:27

S čistou hlavou dávám pět hvězdiček a určitě se za ně nestydím. Pohádka nejenže splnila má očekávání, ale dokonce je předčila. Dříve jsem si k vánocům přála hlouposti jako plyšovou kosatku, mobil, oblečení. Letos jsem si nepřála nic jiného, než aby se pohádce Anděl Páně dostalo důstojného pokračování. A nejenže je dvojka důstojným pokračováním, ale je také krásnou ukázkou toho, do jaké herecké geniality dospělo duo Ivan Trojan a Jiří Dvořák. Že má pohádka slabší děj? Ále kdepak… jen holt ta česká povaha ne vždy všechno vidí a vše pochopí. Film má prostě vše, co má mít. Děj, poslání, geniální herecké duo, hudbu snad ze samotného nebe a českého režijního „Pána Boha“ Jiřího Stracha.

<< předchozí 1 2 3