anti.rybka

člověk

2 body

• 22.10.2016  22:59
    Anthropoid (2016)

I přes celkem vydařený kousek se mi, ale víc zamlouval Atentát od Jiřího Sequense. V jeho podání, patrně díky tomu, že byl Čech, vyzněl film víc dojemně a srdnatě. Některé záběry jakoby dokonale kopírovaly onen zmíněný Atentát... náhoda nebo nehoda? Jinak, že je film v Angličtině se dá celkem přetrpět, přece po Murphym a Dornanovi nebudeme chtít, aby mluvili česky, to by byl průser asi jako v případě Kříže a jeho němčiny v Lídě Baarové. Jinak jako film povedené, ale jako film o Atentátu na zastupujícího říšského kancléře slabší... Suma sumárum 3 hvězdy...

• 21.1.2017  20:39
    Decibely lásky (2016)

Jak něco takového může vzniknout? J. Soukup moc dobře věděl proč odmítnout točit třetí díl Discopříběhu. Tohle byl "průser". Před revoluční díly taky nebyly zrovna to nejlepší, co česká kinematografie nabízela, ale Decibely lásky jsou fiasko. Holt Michal David asi nutně potřeboval peníze, tak s pomocí Halíka natočil tenhle blábol, který postrádá nadhled, alespoň trochu smysluplný dialogy a dobrou hudbu. O choreografii se raději ani nezmiňovat, vypadalo to, jak pár puberťáků na "Piškotéce". Odpad! většinou nedávám, ale tady se tomu neubráním a jeden do sbírky filmu přidávám.

• 11.12.2016  03:38

Důstojné pokračování a nejspíš i zakončení seriálu, který v poslední sérii (myslím, že to byla 7.) dostal facku a byl uřvaný, nudný, nesnesitelný a nevím co dalšího... Tohle byla Gilmorova děvčata, která měla vše, co si začátek seriálu zasloužil. Velkou dávku emocí, plnohodnotný příběhy, sympatické postavy a pěkný a dojemný závěr. Těžko říct, jestli doufat v pokračování. Na jedné straně je tu ta touha vidět další a další díly, ale i strach, aby seriál nezajel do starých ohraných kolejí. Kdo ví. Nic méně si toto čtyř dílné pokračování zaslouží 5 hvězdiček.

• 15.1.2017  20:21
    Inferno (2016)

Tomuhle se říká "průšvih". Jak můžou autoři filmu tvrdit, že vychází z předlohy knihy Dana Browna. Jediné co je podle předlohy jsou jména postav. Ani jako film se to nepovedlo.

• 21.1.2017  23:06

No sláva, konečně se dočkali básníci důstojného pokračování. Lehké a celkem příjemné sledování rodinného filmu.

• 29.9.2016  20:41

Tomu se říká vyhnout se nepříjemným tématům. Filip Renč opět zaplakal nad socialismem a jinak nic. Lepší název pro film by byl Lída Baarová v milostném trojúhelníku. To nebylo o jejím životě, ale o tom s kým a kde spala před protektorátem. Poté celou dekádu jejího "údajného donášení na ostatní hvězdy" za protektorátu přeskočíme a na závěr ukážeme jak jí jen za pletky před válkou odsoudí. Co se týče technického provedení filmu tak to už raději úplně pomlčet. Bohužel nepovedlo se na tomhle filmu nic.

• 20.11.2016  21:25

Potenciál velký, ale využito tak 5 % z něj. Jediný kdo 100% splnil úlohu byl Petr Čížek coby sympatický tanečník, který ve filmu figuruje pouze jako nemluvící taneční role, kterou úspěšně splnil. Od ostatních se očekávalo víc, ale víc se nedostalo. Holt po 89 máme pořád problém natočit dobrý muzikál.

• 13.9.2017  09:27
    Pátá vlna (2016)

Dobrý začátek, horší prostředek a sakra špatný konec. Mohlo jít o depresivní, psychologicky laděný postapokalyptický film. Bohužel po 20 minutách se z toho stal teenagerovský film dost podobný Stmívání a pod. Pro mě rozhodně zklamání.

• 9.5.2018  09:12

Jedna hvězda nejspíš za Vávru, který mě celkem mile překvapil, nebo možná také proto, že odpad dávám jen výjimečně. Tak či onak film mě dost zklamal. Byl nudný, nezáživný a k tomu všemu se dost vzdaloval skutečnosti, která ve finále byla záživnější než snímek České televize. Číst o Joskovi na wikipedii bylo prostě lepší, že koukat na film a to asi není úplně dobře.

• 11.11.2017  23:43
    Carol (2015)

Jediným mínusem filmu je jeho děj. Přes zajímavý námět a dějovou linii jsem měla pocit, že scény a dialogy mají trhliny, které kazí celkový dojem z příběhu. Což je škoda, jelikož jinak je film perfektně propracovaný, skvělá kamera, dokonalá hudba a vynikající herecké výkony (což není u herečky jakou je Cate Blanchett nic neobvyklého).

• 4.11.2019  12:51

Eddi nám opět naservíroval citově vypjatý film. Tento herec vám opravdu dokáže na plátno přenést potřebné emoce a city. Bohužel u Redmaynena moje nadšení končí. Když se jedná o životopisné drama, tak bohužel očekávám, že se budou tvůrci držet faktů, což v Dánské dívce neudělali. Suma sumárum 3 hvězdičky.

• 8.7.2017  23:27

Tvůrci se snažili nabídnout zajímavý příběh, ale vyšel z toho film s obyčejným dějem a dost špatným scénářem. Občas padne nějaký vtip, jako v každé romantické komedii, ale jinak nic na co bych se koukla znova. Škoda.

• 26.8.2015  23:33
    Scream (TV seriál) (2015)

Bohužel tohle není Vřískot. Tohle je seriál od MTV z malé části podobný filmové klasice. Dokonce se v 7. díle objevuje prvek i z hororové série SAW. Bohužel pro mě je to zklamání. Ale koukat se na to dá. Jen si k tomu člověk musí představit jiný název a nespojovat si to vůbec s kultovním Vřískotem.

• 19.9.2019  13:29
    Vybíjená (2015)

Někdy nepochopím, že některé film někdo zaplatí a že jdou do kin. Za mě ztráta času u televizní obrazovky. Knihu jsem nečetla a rozhodně se po tomto filmu ani nechystám. Viewegh mě nadchne jedině prostřednictvím filmových adaptací a to ještě jen někdy.

• 24.8.2015  21:58
    Polda (studentský film) (2014)

Opět nepochopím hodnocení některých slovem odpad. Co je pak pro vás takový film jako Babovřesky? Myslím si, že studentské filmy, takhle povedené si zaslouží lepší hodnocení. Ano má chyby, právě proto, že je to studentský film a mladí filmaři se pořád učí, ale i přes několik chyb se jedná v studentském formátu o kvalitní a vydařený snímek. Lepší než řada českých celovečeráků. FAMO už dlouho ukazuje, že na rozdíl od FAMU, vychovává kvalitní filmaře.

• 19.9.2019  13:18
    Sils Maria (2014)

Zajímavý snímek, na který musí mít člověk náladu. Nesmí se od filmu očekávat mega velký propracovaný děj, na kterém by byl stavěn. Jde spíš o samotnou podstatu příběhu a pak za mě rozhodně skvělá kamera a hudba. Ani Binoche ani Stewart mě ve filmu nevadí ba naopak.

• 10.7.2014  03:16
    Stejná srdce (TV film) (2014)

Skvělé drama, které bez obalu ukazuje jak se DEMOKRATICKÁ vláda v USA staví k věcem, které se jí nehodí. Jako je například homosexualita. Nejsem homofobní jako minimálně polovina členů csfd a proto nezaujatě hodnotím film 5 hvězdičkami. A to za odvahu toto natočit, dále za herecké výkony všech ( nikdo nehrál špatně), za režii, ne moc známého Murphyo, která je také vynikající. Skvělá hudba a skvělý námět včetně scénáře.

• 21.9.2014  23:37

Krásná, ač pro tvůrce filmu nečekaná, rozlučka s filmem a životem Robina Williamse. Není víc co dodat. Věta, na náhrobku bude stát 1951 - 2014, byla dost mrazivá v případě tohoto vynikajícího herce a člověka.

• 20.11.2013  00:18
    Carrie (2013)

Tak ještě že jsem na to nešla do kina a viděla to u známé v PC. Byla by to totiž škoda peněz. Naprosto nepovedené zpracování tak kvalitního námětu. Čekala jsem o 100% víc. Moje jediná hvězda je pro pana Kinga, kterému se snad tento pokus Kimberly nemohl líbit. Paní režisérka by se měla držet filmů jako Kluci nepláčou a do prvků hororů se nemíchat.

• 17.6.2014  02:25
    Colette (2013)

Řekla bych český průměr, evropský podprůměr a celosvětově zanedbatelné. Už začátek nám ukazuje, že si s některými záběry tvůrci nelámali moc hlavu. (Jejich rádoby New York). Mádl si po 30 letech vůbec není podobný, hlavní hrdinka docela jo. Co se týká námětu... Je jich už opravdu moc, jsem docela cíťa na filmy s tématem holocaustu, ale tady jsem po celou dobu filmu byla v klidu. Dokonce jsem se ani nerozčilovala na Němce, jako například u filmu Lidice, kde jsem měla po shlédnutí chut nějakému náckovi rozbít čumák. Herecké výkony? Clémenc hrála skvěle, Mádl jako Anti herec ( takže jako vždy). Eric vynikající výkon, asi bych řekla nejlepší... Dabing je naprosto šílený, jak kdyby to nadabovala amatérská společnost. Sečteno a podtrženo... Za tři hvězdy, ale chtěla jsem dát dvě...

• 9.7.2013  23:32

Velice mě to zklamalo... Celý film zachraňoval jen Johnny Depp se svými (už možná i ohranými) grimasy. Bylo to dost přeplácaný, autoři se nejspíš snažili narvat do filmu co nejvíc, bohužel filmu to jen a jen uškodilo. Zbytečně jsem za tento film vyhodila v kině 170 kč.

• 31.7.2013  12:48

První plus: Lidí v kině odcházeli před koncem, jelikož se báli. Druhé plus: Občas jsem se lekla i já Ale... řekla bych, že to je smíchanina několika hororu a jejich nejlepších scén dohromady. A postrádalo to hlubší myšlenku. Jinak proti tomu to hororu nic nemám. Byl to jeden nejlepších jaké jsem kdy viděla.

• 8.5.2014  02:26

Úžasné ještě nikdy mě Ben Stiller tolik nenadchnul jako právě zde... Vynikající snímek.

• 27.11.2017  09:09

Hudba nemá chybu, ale jinak pro mě film dost pokulhává. Scéna, která měla donutit diváky plakat mě spíš rozesmála a jak už psal honajz dá se dopředu odhadnout, kdo se jak ve filmu promění a vlastně co se stane. Takže dávám 3 hvězdy za hudbu a za to, že jsem nečetla knižní předlohu.

• 10.11.2013  21:28
    České století (TV seriál) (2013)

Těžko soudit po shlédnutí třech dílů, ale zatím nehodnotím kladně. Nuda, nuda a zase nuda. Nebo také dialogy o ničem, dialogy o ničem a zase dialogy o ničem. Asi jsem od toho čekala víc, ale co se dá dělat. U Kulky pro H. jsem čekala nějakou akci. Bohužel jsem se dočkala jen dialogů o chystaných dekretech a chystání atentátu a přišel velký skok a měli jsme rok 45 a kde kulka? Nikde. Kde akce? Také nikde. Jen proslov Beneše, ovšem zase o ničem.

• 1.11.2012  10:29

Co už jsem psala do diskuze, když jsem viděla Lidice a u nich jsem nadávala na němce, nemůžu pak koukat na takový film a litovat je... Za odsun Němců se v životě nebudu chtít omlouvat. Prostě akce a reakce... Dost drsná reakce, ale dala se čekat. Jasný někdo se chtěl přiživit, ale ne všichni... Prostě ten vztek a pomstychtivost byla za ta léta utrpení logická a silná. A jak už tady wow.ar zmínil, ten plakát? To je vtip? Absolutně se k filmu nehodí. Na film se snad ani dívat nebudu, ale dávám jednu hvězdu jako omluvu, že na tohle nemám žaludek. Hamernannův mlýn mi stačil.

• 11.11.2012  17:37
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

To se mi jen zdá, nebo dnešní dětský herci neumí hrát? A tady je to dost vidět. Jednu hvězdu to má pouze za Ondru B.. No a to mi řekněte jak mohou tvrdit, že se jedná o Hradecký Gympl a natáčet to v Pardubicích. Když si vzpomenu jak se tyto dvě města nemusí, příjde mi to od Novy dost trapné!!!

• 19.12.2012  21:05

Tak mě film nijak nepřekvapil... Čekala jsem, že lepší jak Pán prstenů to nebude a taky nebylo. Řekla bych, že ve filmu bylo až moc dojemných scén typu: jeden pronese moudrou řeč a všichni se zahledí do svého svědomí a jsou dojatí... Navíc teď budu vypadat jako blbec, ale netušila jsem, že to zase bude rozděleno na části, takže mě ten náhlý konec překvapil. A možná zbytečný narážky n 21. století, když se jedná o film podle předlohy Tolkiena.

• 1.8.2013  00:01
    Loicu, vitej! (studentský film) (2012)

Naopak...Tento snímek totiž naopak ukazuje ten rozdíl a tu podobu zároveň Levice a Pravice, když se levice dostane do extrému je z ní komunismus a průser a když se pravice dostane do extrému je z ní fašismus a taky průser. Takže obě strany měly své pravdy a omyly, ale jen ti starší se chovali hůř.. Dědkův kec tak si odjeď do Číny když chceš komunismus bych argumentovala slovy... Tak jsi si měl jet do úžasné Ameriky, když tady byl socialismus. Já osobně nejsem komunistka, ale házení špíny jen na levici je dost ubohé a v posledních letech v ČR a v jiných rádoby demokratických zemí se děje tolik hnusu, že bychom o minulé době měli mlčet a řešit současnost, což bohužel neumíme... Takže film se mi moc líbil nebyl jednostranný a toho si dnes vážím...

• 2.8.2013  23:00
    Poslední výkřik (2012)

To už fakt nevíme co do TV dávat... Jak to dneska můžou vysílat na Barrandově?