anti.rybka

okres Mladá Boleslav
člověk

2 body

• 13.9.2017  09:39

Já byla spokojená. Sice tomu chyběla Ripleyová, ale nápad to mělo. Nový pohled na vetřelce a jejich stvoření a konec odkazující na první film z roku 1979 se mi prostě líbil. Navíc vždy jsem fandila vetřelcům, a proto pro mě byl konec extra dobrý. :)

• 13.9.2017  09:27
    Pátá vlna (2016)

Dobrý začátek, horší prostředek a sakra špatný konec. Mohlo jít o depresivní, psychologicky laděný postapokalyptický film. Bohužel po 20 minutách se z toho stal teenagerovský film dost podobný Stmívání a pod. Pro mě rozhodně zklamání.

• 8.7.2017  23:27

Tvůrci se snažili nabídnout zajímavý příběh, ale vyšel z toho film s obyčejným dějem a dost špatným scénářem. Občas padne nějaký vtip, jako v každé romantické komedii, ale jinak nic na co bych se koukla znova. Škoda.

• 24.4.2017  21:17
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

První série na mě působila kvalitněji, ať už v zobrazení práce policistů nebo v hereckých výkonech, tedy až na výkon dcery Remeše, která se naštěstí v druhé sérii objevila jen na konci a řekla jednu větu. Ovšem tato série mi zase dějově přišla zajímavější... Hlavně to pohrávání si s myšlenkou, že je mezi námi potomek Přemyslovců. No a na závěr, ještě, že to má jen 7. dílů, jinak bych, díky product placementu značky Jameson, byla brzo alkoholik.

• 27.3.2017  00:13

Jen v Americe hrdinná skupinka vojáků jde ve válečné zóně zachránit vojína, aby matka nepřišla o posledního syna. A Hitler? Ten počká. Konec konců od toho tam jsou Rusové. Filmu se musí uznat propracovaná hudba, kostýmy, masky, líčení, nasvícení, herci... prostě všechno, co má dobrý film mít, ale ten příběh je tak uhozený, že to moje malá hlavička pořád nepobírá. Prostě fantasy hadr...

• 27.3.2017  00:10
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Někdo si řekl ,,Hmm natočíme seriál, který se bude podobat Grey´s Anatomy. Hodně krve, drsné postavy doktorů, ale i doktoři, kteří jsou labilnější. Hudba, která bude perfektně pasovat do dané scény a scénář, který bude nadupaný moudry a odbornými lékařskými termíny". Jenže na to přišel další a ten řekl ,,Jasný žádný problém. Natočí to Jenda, to je vnuk toho souseda, co mu loni umřela babička, ten lékařské prostředí dobře zná, i když ještě nic pořádného nenatočil, financovat to budu já, jelikož jsem něco málo ušetřil a hrát, hrát tam budou všichni, co to na první dobrou nedají". A tak vznikl Modrý kód. Upřímně, naivně jsem od toho očekávala víc. Chci - li se připodobnit filmovému umu, nemůžu točit takovým, nebojím se říct až nechutným způsobem. Jedna hvězda za to, že maskérům vyplýtvali barvičky.

• 4.3.2017  21:27
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Přesný název tohoto pořadu je "reklama na Masaryka". Jen důkaz toho, že není dobré chodit na filmy podle ocenění. A nemá cenu se za oceněním skleněné sošky hnát. Rozhodující jsou stejně diváci. Co se musí ocenit je Adela Banášová, skvělá moderátorka, která chvílema vypadala, že je stejně jako lidé u obrazovek znechucena tou reklamou na film, který se chystá do kin právě nyní a samozřejmě kulisy a klavírní doprovod Ondřejů.

• 29.1.2017  20:58
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Proč se snaží tvůrci tvrdit, že se jedná o skutečnou minulost a jako hlavní postavu zvolí vymyšlenou a nesympatickou "herečku". Postrádá to pak jakoukoliv věrohodnost. Takže se jedná o fiktivní seriál z prostřední filmových ateliérů za protektorátu. Pro mě dost velké zklamání.

• 24.1.2017  18:15
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Takhle to dopadá, když někdo natáčí z prostřední policie bez dohledu odborníků. Nejde o to, že to vysílají na Nově, ale ta neznalost je cítit v každé scéně. O hereckých výkonech raději pomlčet. Záběry na Prahu jsou zajímavé, když je jich ale víc jak samotného děje je to už jen nechutné vycpávání scén.

• 21.1.2017  23:06

No sláva, konečně se dočkali básníci důstojného pokračování. Lehké a celkem příjemné sledování rodinného filmu.

• 21.1.2017  20:39
    Decibely lásky (2016)

Jak něco takového může vzniknout? J. Soukup moc dobře věděl proč odmítnout točit třetí díl Discopříběhu. Tohle byl "průser". Před revoluční díly taky nebyly zrovna to nejlepší, co česká kinematografie nabízela, ale Decibely lásky jsou fiasko. Holt Michal David asi nutně potřeboval peníze, tak s pomocí Halíka natočil tenhle blábol, který postrádá nadhled, alespoň trochu smysluplný dialogy a dobrou hudbu. O choreografii se raději ani nezmiňovat, vypadalo to, jak pár puberťáků na "Piškotéce". Odpad! většinou nedávám, ale tady se tomu neubráním a jeden do sbírky filmu přidávám.

• 15.1.2017  20:21
    Inferno (2016)

Tomuhle se říká "průšvih". Jak můžou autoři filmu tvrdit, že vychází z předlohy knihy Dana Browna. Jediné co je podle předlohy jsou jména postav. Ani jako film se to nepovedlo.

• 6.1.2017  21:34
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

To jsou zase plnohodnotné komentáře, které odůvodňují proč někteří odborníci dali odpad. Po prvním dílu musím říct, že jsem spokojená. Nevykrádá to Četnické humoresky, poukazuje to na první kroky četnictva a hlavně československé republiky a herci nehrají jako amatéři. Suma sumárum prozatím 3 hvězdičky, jelikož se nechci ukvapit a uvidí se kam to povede, ale myslím, že pod tři to nepůjde.

• 11.12.2016  03:38

Důstojné pokračování a nejspíš i zakončení seriálu, který v poslední sérii (myslím, že to byla 7.) dostal facku a byl uřvaný, nudný, nesnesitelný a nevím co dalšího... Tohle byla Gilmorova děvčata, která měla vše, co si začátek seriálu zasloužil. Velkou dávku emocí, plnohodnotný příběhy, sympatické postavy a pěkný a dojemný závěr. Těžko říct, jestli doufat v pokračování. Na jedné straně je tu ta touha vidět další a další díly, ale i strach, aby seriál nezajel do starých ohraných kolejí. Kdo ví. Nic méně si toto čtyř dílné pokračování zaslouží 5 hvězdiček.

• 2.12.2016  21:27

S čistou hlavou dávám pět hvězdiček a určitě se za ně nestydím. Pohádka nejenže splnila má očekávání, ale dokonce je předčila. Dříve jsem si k vánocům přála hlouposti jako plyšovou kosatku, mobil, oblečení. Letos jsem si nepřála nic jiného, než aby se pohádce Anděl Páně dostalo důstojného pokračování. A nejenže je dvojka důstojným pokračováním, ale je také krásnou ukázkou toho, do jaké herecké geniality dospělo duo Ivan Trojan a Jiří Dvořák. Že má pohádka slabší děj? Ále kdepak… jen holt ta česká povaha ne vždy všechno vidí a vše pochopí. Film má prostě vše, co má mít. Děj, poslání, geniální herecké duo, hudbu snad ze samotného nebe a českého režijního „Pána Boha“ Jiřího Stracha.

• 20.11.2016  21:25

Potenciál velký, ale využito tak 5 % z něj. Jediný kdo 100% splnil úlohu byl Petr Čížek coby sympatický tanečník, který ve filmu figuruje pouze jako nemluvící taneční role, kterou úspěšně splnil. Od ostatních se očekávalo víc, ale víc se nedostalo. Holt po 89 máme pořád problém natočit dobrý muzikál.

• 22.10.2016  22:59
    Anthropoid (2016)

I přes celkem vydařený kousek se mi, ale víc zamlouval Atentát od Jiřího Sequense. V jeho podání, patrně díky tomu, že byl Čech, vyzněl film víc dojemně a srdnatě. Některé záběry jakoby dokonale kopírovaly onen zmíněný Atentát... náhoda nebo nehoda? Jinak, že je film v Angličtině se dá celkem přetrpět, přece po Murphym a Dornanovi nebudeme chtít, aby mluvili česky, to by byl průser asi jako v případě Kříže a jeho němčiny v Lídě Baarové. Jinak jako film povedené, ale jako film o Atentátu na zastupujícího říšského kancléře slabší... Suma sumárum 3 hvězdy...

• 29.9.2016  20:41

Tomu se říká vyhnout se nepříjemným tématům. Filip Renč opět zaplakal nad socialismem a jinak nic. Lepší název pro film by byl Lída Baarová v milostném trojúhelníku. To nebylo o jejím životě, ale o tom s kým a kde spala před protektorátem. Poté celou dekádu jejího "údajného donášení na ostatní hvězdy" za protektorátu přeskočíme a na závěr ukážeme jak jí jen za pletky před válkou odsoudí. Co se týče technického provedení filmu tak to už raději úplně pomlčet. Bohužel nepovedlo se na tomhle filmu nic.

• 7.9.2016  14:20
    Private Practice (TV seriál) (2007)

Seriál se myslím povedl. Jen mě mrzí, že jako spin - off Chirurgů se až příliš mnoho herců z Chirurgů objevuje v Private jako jiné postavy. To by se u spin - off seriálů stávat nemělo a když už tak výjimečně omylem. Jinak se seriál celkem vydařil. Sice má k Chirurgům daleko (nemá tak propracované příběhy, hudba není tak dobrá atd), ale mezi jinými seriály z lékařského prostředí má určitě vysoké postavení.

• 11.4.2016  23:08

Autoři se snaží vzít diváka představit si ho jako žínku a mačkat z něho neúprosně potoky slz. Ovšem tak neskutečně přehnaným způsobem, že pro mě se film stal zážitkem plným osobního utrpení. Cameron Diaz, která celou dobu lpí na tom, aby nebyla neupravená (pominu - li její naoko plešatost v minutovém záběru) tak poztrácí dojem psychicky vykolejené matky z blížící se ztráty své dcery. Nesmyslně volená hudba ve filmu, kdy v naprosto banální scéně, hraje smutná píseň od Grega Laswella. O finanční situaci rodiny asi raději pomlčet. Matka nepracuje otec je "pouhým" hasičem a přesto jsou schopni uživit tři děti a zajistit skvělou péči nemocné dceři. Každá následující scéna je již předvídatelná, takže konec filmu už nikoho nepřekvapí, možná jen tím, že opravdu film skončil. Bohužel pro mě jednoznačně zklamání. "Opravdovost" jsem nepocítila ani v jedné scéně. Škoda.

• 26.8.2015  23:33
    Scream (TV seriál) (2015)

Bohužel tohle není Vřískot. Tohle je seriál od MTV z malé části podobný filmové klasice. Dokonce se v 7. díle objevuje prvek i z hororové série SAW. Bohužel pro mě je to zklamání. Ale koukat se na to dá. Jen si k tomu člověk musí představit jiný název a nespojovat si to vůbec s kultovním Vřískotem.

• 24.8.2015  21:58
    Polda (studentský film) (2014)

Opět nepochopím hodnocení některých slovem odpad. Co je pak pro vás takový film jako Babovřesky? Myslím si, že studentské filmy, takhle povedené si zaslouží lepší hodnocení. Ano má chyby, právě proto, že je to studentský film a mladí filmaři se pořád učí, ale i přes několik chyb se jedná v studentském formátu o kvalitní a vydařený snímek. Lepší než řada českých celovečeráků. FAMO už dlouho ukazuje, že na rozdíl od FAMU, vychovává kvalitní filmaře.

• 21.9.2014  23:37

Krásná, ač pro tvůrce filmu nečekaná, rozlučka s filmem a životem Robina Williamse. Není víc co dodat. Věta, na náhrobku bude stát 1951 - 2014, byla dost mrazivá v případě tohoto vynikajícího herce a člověka.

• 10.7.2014  03:16
    Stejná srdce (TV film) (2014)

Skvělé drama, které bez obalu ukazuje jak se DEMOKRATICKÁ vláda v USA staví k věcem, které se jí nehodí. Jako je například homosexualita. Nejsem homofobní jako minimálně polovina členů csfd a proto nezaujatě hodnotím film 5 hvězdičkami. A to za odvahu toto natočit, dále za herecké výkony všech ( nikdo nehrál špatně), za režii, ne moc známého Murphyo, která je také vynikající. Skvělá hudba a skvělý námět včetně scénáře.

• 6.7.2014  23:06
    Hop nebo trop (TV seriál) (2004)

Po Dobré čtvrti a Četnických humoreskách další top seriál polistopadové doby. Ano doba socialismu děs, ale filmy a seriály měli několika násobně větší kvalitu. A tenhle seriál je jeden z mála světlých okamžiků naší současné kinematografie. Naštěstí se i dnes najdou tyhle světlé stránky. Ještě, že máme českou televizi a její některé seriály a hlavně její televizní filmy.

• 29.6.2014  17:42
    Znamení koně (TV seriál) (2011)

Vzhledem ke konkurenci českých seriálů po roce 89 musím tomuto seriálu dát aspoň 3 hvězdy. Sice se nejedná o extra kvalitní snímek, ale je pořád 100 krát lepší než seriály jako Ordinace, Ulice, Pouta a cesty kam si...

• 17.6.2014  02:25
    Colette (2013)

Řekla bych český průměr, evropský podprůměr a celosvětově zanedbatelné. Už začátek nám ukazuje, že si s některými záběry tvůrci nelámali moc hlavu. (Jejich rádoby New York). Mádl si po 30 letech vůbec není podobný, hlavní hrdinka docela jo. Co se týká námětu... Je jich už opravdu moc, jsem docela cíťa na filmy s tématem holocaustu, ale tady jsem po celou dobu filmu byla v klidu. Dokonce jsem se ani nerozčilovala na Němce, jako například u filmu Lidice, kde jsem měla po shlédnutí chut nějakému náckovi rozbít čumák. Herecké výkony? Clémenc hrála skvěle, Mádl jako Anti herec ( takže jako vždy). Eric vynikající výkon, asi bych řekla nejlepší... Dabing je naprosto šílený, jak kdyby to nadabovala amatérská společnost. Sečteno a podtrženo... Za tři hvězdy, ale chtěla jsem dát dvě...

• 3.6.2014  01:37

Za všechno mluví to nesmyslné chování vlků. Pak už je pro mě celý film odpad, což po dokoukání mohu potvrdit.

• 8.5.2014  02:26

Úžasné ještě nikdy mě Ben Stiller tolik nenadchnul jako právě zde... Vynikající snímek.

• 11.2.2014  00:45
    Kriminálka Anděl (TV seriál) (2008)

Nebyl by to tak děsné, kdyby si NOVA přizvala nějaké znalce... zase stejně jako v Ordinaci je nesmyslné chování nemocnice a doktorů, tak to samé je i zde. Proto nemůžu dát jinak jak jednu hvězdu, jelikož oproti právě běžícímu seriálu na ČT 1 Případy 1. oddělení, je toto opravdu slabota.