vlk++

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 21.9.2018  12:36

malá česká komedie s výbornou Polívkovou, ale taky Matějem Hádkem, Langmajer standardně ostřílený, není to taková nálož, že by člověk slzel, ale když se bavit chce, tak se baví a bavilo se celé kino, takže za mě čtyři hvězdy a když to někde poběží, rád se znovu pobavím ;) ps: akorát ten product placement mě u českých filmů bije do očí, ale co už...

• 20.8.2018  21:34
    Coco (2017)

podruhé v nedávné době, co vidím animovaný mexický hudební film s tématem "muerta", záhrobí, pěkné, ale jednou stačilo

• 20.8.2018  21:26

pěkná klasická hraná pohádka

• 20.7.2018  22:11
    Tomb Raider (2018)

překvapivě i bez hlavních hvězd příjemný, dobrodružný, koukatelný film. až mi to přijde znovu do cesty, tak se asi podívám, ale dobrovolně to stačilo asi jednou.

• 20.7.2018  22:08
    Lady Bird (2017)

nejsem ani akademik, ani ve státní správě a přesto se mi film líbil, vystupujou tam obyčejný holky a řeší obyčejný starosti, na více než jedno shlédnutí to není, ale díky za něj, více nedám, protože ten konec byl slabý, ještě půlhodinu s pořádným závěrem by to sneslo.

• 2.5.2018  14:20

ke skandinávské produkci přistupuji vždy opatrně, ale v případě dobrého hodnocení i se zvědavostí. vyplatilo se. Sámská krev je skvělý režijní počin. hlavní hrdinka je zcela autentická - aby ne, laponská příroda nádherná a téma... temné a zřejmě věčné. národy a jejich "menšiny". kolik by se takových dalo jmenovat. ani Švédové (Norové, Finové) - což jsem netušil - se tomu nevyhnuli. Sámové (Laponci) jsou národ, který se stal obětí diskriminace a "naturalizace" svých rozvinutějších jižních sousedů. čtrnáctiletá sámská dívka se však nechce smířit se svým osudem. jenže je pak ještě cesta zpátky? poutavé vizuální zpracování odvahy a těžkých životních podmínek. 4* a možná, až uvidím znovu, tak ještě upravím :)

• 13.7.2017  11:51

filmová škola par excellence, dlouho jsem měl tenhle film odložený a nechtělo se mi do něj, kvůli názvu, režisérovi, stopáži... všechny obavy se nakonec ukázaly liché, vyvážený příběh v tempu, které stíháte sledovat, chápat a užívat si, špičková kamera, která se ani nehne a nebo velmi pomalu švenkuje, nádherně komponované a probarvené scény, ať už exteriéry či interiéry, 3D animace, která se nevystavuje, ale ohromuje, tohle musel točit maniak, který uznává pouze 100% odvedenou práci, a chce to velké plátno, velký obraz, živé barvy, šero a klid, v příběhu objevíte hodně inspirací, záleží, co vše jste viděli, za mně jsou to X-Men kombinovaní s Návratem do budoucnosti a na závěr opepření Piráty z Karibiku, a to jsou pouze ty hlavní, k tomu si doplňte Saudkovsky nasvícené scény, kde nikde není ani příliš světlo, ani příliš tma, žádné zbytečné předměty ani postavy, výborný herecký výkon Evy Green jako slečny Peregrinové, ani jednou mě během těch dvou hodin nenapadlo kontrolovat čas, uteče to jako voda, a i když některé starší filmy Tima Burtona nemusím, tak tímhle dílem se u mě opět zařadil mezi top světovou režisérskou elitu, nádherná fantasie, 5* (100%). upozornění - film má rozporuplná hodnocení a ne každému sedne, hrají tam náctiletí a některé typy žánrů jsou zcela vynechané, humor je "burtonovský", musíte mít rádi pohádky. ps: z hodnocení a délky komentáře je zřejmé, že jsem objevil film, který stojí za to vidět poprvé.

• 27.6.2017  12:00

začátek 60. let, NASA soupeří s Ruskem, kdo první pošle člověka do vesmíru... ale o tom ten film není, tři velmi nadané Afroameričanky pracují pro NASA v oddělení "Colored Computers" aneb "Barevní počítači" :) a o tom to je, pro ženy se "špatnou" barvou kůže to nebyla příznivá doba a prosadit se chtělo kuráž ;) Taraji P. Henson v hlavní roli se mi líbila, fandil jsem holkám a ta doba, nedávná, mi připadá až neuvěřitelná. 4*

• 21.6.2017  13:41
    Zakladatel (2016)

historii Mc Donald's jsem neznal a tak jsem se opět utvrdil v tom, že velké značky nevznikají jenom náhodou a jednoduše, a že pokud vůbec, tak je to hromada dřiny, trochu štěstí a hlavně "vytrvalost", což zazní i ve filmu. jasně, časem mohou jít i velké značky do kytek, ale v těch začátcích prostě musí být lepší. a hned ráno jsem si na ten film vzpomněl, když jsem šel kolem pobočky na Muzeu... mimochodem, žádné zlaté oblouky... slečna tam leštila už tak dost lesklou výlohu, nikde žádné odpadky... dříve jsem si toho ani nevšim. 4*

• 18.5.2017  11:07
    A dost! (2013)

oddychovka ze života, která nutí zamýšlet se nad tím, co máme, co chceme mít a co jsme ztratili... proč se lidé berou a proč se pak rozcházejí?

• 18.5.2017  11:03

sci-fi mám rád, cestování časem miluji, ale po první půlce jsem ověřoval, jestli koukám na správný film toho jména... přesto mě to chytlo, zahráno výborně, pak už se rozjely časové paradoxy, ale brzo bylo jasné, že to tvůrci příliš neřeší... ani technicky ani logicky... takže ke konci filmu už jsem nevěděl, kdo je kdo a proč a když to skončilo, tak jsem měl pocit, že už ani režisér neví, jak z toho ven... škoda, téma zajímavé. mohl bych se podívat znovu a zkusit do toho vniknout více, ale radši si přečtu předlohu.

• 12.8.2016  21:48

Lenochod mě zboural :)

• 23.7.2016  20:03

jednu hvězdu za tu první půlhodinu a nápad s papouškem, pak už to byl takový úlet, že jsem se ani nedodíval

• 3.6.2016  20:38

Cestování v čase mě vždy bude bavit, v tomhle případě to není příliš vědecky, dalo by se z toho vytěžit více a závěr je úplná zkratka, ale pokus to byl dobrý a čisté 3*, i když za tu roztřesenou kameru bych s chutí jednu hvězdičku strhnul!

• 3.6.2016  20:33

Výborně zahrané od Cameron Diaz, drží se své role, s ničím se příliš nemaže, pořád vypadá dobře, k tomu dobře obsazené vedlejší role, komedie, která pobaví a za mně lepší 3*.

• 17.5.2016  21:41
    Soudce (2014)

Výborně sehrané drama... Soudce je ten typ člověka, který si nepřipustí, že by se mohl mýlit.

• 10.5.2016  21:38
    Ant-Man (2015)

Zábavná marvelovka s trochou toho x-menovství díky zmenšovacímu obleku, ale protože tato vlastnost se tak často netočí, dávám čtyři hvězdy.

• 10.5.2016  21:34
    Poupata (2011)

Dost depresívní, protože uvěřitelný film, o bídě života, závislostech, živoření, každodenním přežívání... dobré si připomenout, pokud člověk nevnímá, že tohle vše někde kolem něj existuje.

• 10.5.2016  21:29
    Deadpool (2016)

Na Marvela slabší, lehká parodie na filmy o super-hrdinech, mutantech a různých x-menech, občas dobré hlášky, rozumná animace, Reynolds se snaží... za mě slabší tři hvězdy.

• 1.5.2016  21:51

dobře natočené a velmi dobrý náhled do podsvětí, protože to přece jen není něco, co by běžný člověk pobral při svém běžném životě.

• 28.4.2015  10:36
    Interstellar (2014)

Sci-fíčko jak z osmdesátých minulého století... to jsem je hltal :) Žádné tři-dé animační šílenosti, akční řežby, ufouni a podobné... lehké nadpřirozeno, poselství z vesmíru, cesta napříč galaxií, černé/červí díry, cizí nehostinné planety časo-prostorové deformace... obyčejní poctiví roboti vybavení hlasovým modulem a textovou obrazovkou... co se vleče, neuteče, závěrečné titulky v čase 2:44 a přiznávám rovnou, že jsem si film rozložil na dva večery. Ale byla to velmi příjemná a pohodová podívaná, herecké obsazení slušné, ale buď do toho mohli dát více nebo by to lépe zvládli jiní, film, jako vytažený hodně hluboko ze šuplíku, ale tím příjemnější změna, až mám pokušení dát 4* ;) Vědecky dost kulhá, ale co, tohle je sci-fi, takže odpouštím :) Akce, komparz, velké scény... tohle tady neuvidíte, poklidná podívaná na hodně dlouhý večer. Asi jo, asi si to ještě někdy dám ve 3D ;)

• 18.3.2015  12:08

Česky bych to nazval Míle pod 4. "Takhle běžíš už od doků? Míle za 5 minut". "A to je dobrý?". "Když jich takhle uběhneš deset, tak jo." "Čtvrtka za 58 (sekund). To je dobrý, ne?". "Když jich takhle uběhneš deset, každou za 58, tak jo." Klasické drama o silné vůli, rodinu ani prostředí, ve kterém vyrůstáš si nevybereš, ale něco přeci jenom jo, můžeš na sobě makat, můžeš běhat, můžeš běžet až padneš vyčerpáním... a pak to teprve začne. Film, který nemá ty nejvyšší abmice, ale svou syrovostí a odkazem na Rockyho tréninky si mě získal. Být lépe zvládnutý, tak dávám i 4*.

• 15.3.2014  21:09

Stárnoucí šedesátník, který svůj život nasměroval ke sbírce cenných obrazů a sedmadvacetiletá plachá kráska, klasický příběh a jak to zpívá Dobeš... když chlap zmagoří láskou, utíká za ní, platí i s úroky a nepočítá s daní... výborná kamera a interiéry, romantika... náběh na plný počet hvězdiček, který zabila až poslední čtvrthodina a mám chuť dát ještě o jednu méně, ale budiž, za ten zážitek předtím dávám 4*. Jo, ženský...

• 5.2.2014  10:10

I přes dvouhodinovou stopáž vás to udrží před obrazovkou a co na tom, že půlku filmu tam mluví somálsky a bez titulků :) Hlavním sponzorem zřejmě byly americké speciální jednotky Seals, které jakože dokážou zajistit bezpečí svých lodí plujících v somálských vodách... což asi v praxi bude vzhledem k rozsahu pirátsví jinak. Ale líbil se mi ten klid, postupy a pravidla, se kterými se vše řeší, prostě profíci. Dávám lepší 3*.

• 31.1.2014  10:07
    Rivalové (2013)

Začátky a vzestup kariéry dvou velkých rivalů, dvou rozdílných povah, pilotů formule 3 a následně 1, Jamese Hunta a Nikiho Laudy, sezóna 1976 a osudný závod 1. srpna 1976 na německém okruhu, neuvěřitelný návrat Nikiho do boje o titul... silný příběh, dobrý film, ale i přes dvouhodinovou stopáž hodně zkratkovitý a málo propracovaný, velká škoda, plusem je výběr herců i jejich výkony, i když legenda jménem Lauda by si zasloužila více. Ale díky za to, lepší 3*.

• 30.11.2013  23:20
    Parker (2013)

Fandům Stathama ani nebude vadit, že to má skoro ke dvou hodinám, 2x ho zastřelí, 3x probodnou, 4x umlátí... počkat, to už máme 9 životů? No ale Jasoň je tvrďák a když někdo nedodrží dohodu jako že zapálí jiný balík slámy nebo mu nechce dát jeho podíl, tak je jedno, jestli proti stojí nájemný zabiják nebo šéf mafie, tady jde o princip, že, a Jasoň nemá rád chaos. A Missis Lopezová? Tam dělá ... křoví, teď jsem zaváhal, jestli napsat pěkné ;) Ale bývaly časy, kdy měla docela slušné role, viz Dost/Enough (2002). Už jsem říkal, že jsem fanda Stathama? Za mě 3*;)

• 30.11.2013  23:19
    Muž z oceli (2013)

Mega-dlouhá mega-pohádka o zrození supermana, že by opět zachraňoval svět? 3D animace bezchybná, ale koho to dnes ohromí, chce to příběh, a to i původní Superman natočený před pětatřiceti lety je na tom lépe. Nejvýše 2* a přemýšlím za co, protože pro mě osobně ztráta času.

• 23.11.2013  15:17

Animovaný, 3D, takže rodinný? Děti odešly po deseti minutách, já zvažoval, že to po dvaceti vypnu, ale... lenost zvítězila a vydržel jsem :) Chlapec, vycházející hvězda kroužku mladých fyziků, zřejmě po shlédnutí pokusu s vlivem elektřiny na žabí stehýnka a filmu Zpátky do budoucnosti, pojme nápad, vyhrabe svého zesnulého... přejetého psa - jo, je to Burton - a pustí mu žilou pravou, poctivou, nefalšovanou přírodní elektřinu. Přitom mu dojde, že to není úplně all right, tak se to snaží utajit, pak je to místy i vtipné, nakonec se ukáže, že pes - nejlepší přítel člověka... ty "burtonovské" postavičky stojí za to vidět, ty se mi líbily a zaslouží si dvě hvězdy :) Naopak za bezdůvodně černo-bílý film hned dvě hvězdy dolů, a co s tou poslední? Bylo to slabší, takže jen ty 2*.

• 23.11.2013  14:55

Když už je člověku přes sedmdesát, je čas si začít režírovat filmy sám ;) Sice hrát zase šedesátníka je trochu úlet, ale Redford, tak mu to odpustíme, no :) Námět přiměřený, parta rebelů vyloupí banku, tak úplně to nedopadne, pak se dokáže zázračně skrývat před fbi, cia, nsa, kgb a stb celých třicet let jenže... koho to má pořád bavit, že? Shia jako investigativní novinář se taky snaží, možná z něho bude časem i herec, mihla se mi tam Anna Kendrick, tak dávám obligátní 3*.

• 9.11.2013  19:26

Klasický francouzský film jako za starých časů, perfektní kamera, režie, exteriéry, výprava, kostýmy, práce maskérů, hudba, herecké výkony... vše autentické jak si zasluhuje předloha Viktora Huga, ale žádné obavy, Depardieu to stále dává, je tam romantika, je tam drama, je na co koukat, kompars je kompletně český stejně jako technické zázemí, stopáž do hodiny a půl... což ale vede k příliš zkatkovitému závěru, překvapuje mě, že se to nedostalo do kin a tedy nízký počet hodnocení u nás, ale stejně tak i na IMDb, moc se mi to líbilo a dávám zasloužené 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6