První republika (2014) (seriál)

Prostě ordinačka jinak. Trapná znělka, která se snaží napodobit Hru o trůny.... což je ostatně nyní hitem současné české seriálové produkce, že jo, Případy prvního oddělení (Sherlock). Nejhorší je Plánková, pak ten velkej slovák, no prostě, hrajou fakt strašně. Sračka.

Elysium (2013)

No hele... bylo to divný. Suita hlavních postav byla tuze nesourodá. Robokop, mexikánci, šišlavej agent Kruger, hispánská zdravotní sestřička... Ta nesourodost byla ostatně tak rozmanitá, že ani nebyla vtipná. Bylo to prostě divný a nebavilo mě to. A dost mě sralo, že Wagner Moura z BOPE tu vypadal jak úplněj debil.

Pomsta mrtvého muže (2013) odpad!

Viktor je Ir, Alfons je černoch, Beatriče rumunská cigánka, Pól američan a ten Vikotrův kámo hispánec. Všichni jsou v jednom gengu. Už to samo o sobě je vypovídající. Jak může taková debilita dostat 75% to nechápu. Máslovole Ferenč (hlavní hrdina) se tam prohání sem tam, kouká jak kdyby mu uletěly fčály.. i když to jsem koukal spíš já, páč jsem nevěřil že něco takového je v dnešní době ještě možné natočit.

Kapitán Phillips (2013)

To bylo něco! Říkal jsem si, no jo, Hanks tam bude řídit jakejsi parník, no.. a ejhle!

Frajeři ve Vegas (2013)

Příběh o ničem, muj naturel je rezistentní vůči kratochvíli spočívající v chlastání (piju, když mám chuť a né abych se uvolnil), smilnění (preferuju monogamní vztahy), trsání (jednak jsem nemehlo a jednak mi to přijde i trochu nechutný - radši mám podobně jako postava Morgana Freemana tanec, kde tančí dva lidi), a skandování "Zved-ni-ru-ce-do-vzdu-chu!". Tohle prostě nechápu, asi na to nejsem dost dobytčetem nebo zaplaťpámbu intelektový funkce ještě neuvadly. Herci dobrý, no. Starý známý. Svoje už mají asi natočeno. Raděj bych je viděl v něčem pořádném, třebas na chvilku.

Vše je ztraceno (2013)

Nic proti Redfordovi, ale tohle mě vážně nebavilo. Udržet pozornost při sledování toho, kterak zamračenej dědula svádí boj s oceánem, bylo dost těžké. Zvláště, když ve filmu bylo dost nejasností.

Rivalové (2013)

Tož dobré bolo... jako staromilec jsem mohl pomlaskávat nad atmosférou (ačkoliv je mi pretekárské prostředí úplně ukradené) tehdejších závodů, herci hráli dost dobře, všeci, no. Ale přesto mám pocit, že tomu malinko chyběla šťáva. Film samozřejmě perfektní, ale.. možná je to tím, že o motorismu nemám páru. Nevím. Utkvěla mi scéna seznámení Laudy s manželkou, její přerod ze zlatokopsky sebevědomé pipiny na milující manželku byl bezva. A následná scéna s jízdou stopem byla taky bezva.

Zmizení (2013)

Tenhle film mě držel od začátku až do konce, opravdu maximální napétí... plus zamyšlení nejen nad morálními dilematy, ale i zamyšlení nad sebou. A k filmu - opravdu skvělé herecké výkony...

Ve stínu (2012)

No, ale byla to celkem nuda.