SAS: Strategie přežití (2003) (seriál)

Prostřední tři díly se mi nelíbily, ale první a poslední dva byly velmi zajímavé. Všiml jsem si, že téměř každá speciální jednotka o sobě tvrdí že je nejlepší na světě a že její trénink a výcvik jsou ty nejtvrdší co vůbec existují. Každopádně pánové z SAS jsou obdivuhodní atleti, navíc oplývají netušenými schopnostmi a dovednostmi a zaslouží si respekt. Další postřeh: všimli jste si tetování Eddieho Stonea a Johna McAleese? Tomu já říkám fest kérky! Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat...mám na mysli samozřejmě módní kérky na osolárkovaných přiteplenců. Zpracování dokumentu nemuselo být až tolik populární, kdyby byly všechny díly jako ten poslední dověděli bychom se mnohem víc, chvílemi bychom se nenudili a nepromrhali bychom u toho nějaký ten čas. Ale což. Těmhletěm chlapům já fandím.

Romper Stomper (1992)

Co dodat. Ti praví skinheads v začátcích hnutí byli elegantní dříči. Jakmile se ale šmrncli o Hitlera, stali se ubohými vystrašenými poflakujícími se posránčaty, kteří v 95% nejsou schopni postavit se chlapovi tváří v tvář jeden na jednoho. Což je dost ubohé protože jedinou msysluplnou náplní je, jak jsme viděli zde, flákat se anebo prokázat svoje hrdinství vražením kudly mezi žebra nebohého vietnamčíka, kterého přidržuje dalších šestnáct kámošů.

L. A. - Přísně tajné (1997)

V tomhle bylo prostě všechno a všichni. Nechápu, kdo by po shlédnutí tohoto poučného dílka mohl být tak naivní, aby věřil, že si veverky schovávají oříšky na zimu. Spacey, Pearce, Cromwell, mi podezřele nemile připomínali několik tuze opravdových osob, které znám a já si uvědomil to, co jsem tušil dávno: všechno je stejné. Děj L.A. je v podstatě zvětšenina klučičích bojů o pískoviště a bagry ve školce, Tihle filmoví klučinové ale už vyrostli a s nimi také vyrostly následky, touhy, motivy a celý svět. Taky si odnášíme důležité ponaučení pro další život, totiž to, že stačí, aby Kim Basinger párkrát zatřásla prsama a drsňáci jí padají k nohám. Nejsympatičtější mi byl Russel Crowe.

Prokletý ostrov (2010)

Zajímavě poslepováno, nicméně v mých očích tomu stále něco chybělo...možná jsem čekal nějaký horrorovější děj, možná se děj příliš odehrával v hlavě hlavního hrdiny. Herci ovšem hráli dobře, to se zase musí nechat. Ben Kingsley jako psychiatr huúúúúúúau....špica, a navíc v tom hausu... Líbilo se mi i rozdvojené zakončení příběhu, jestli jsem to tedy dobře pochopil.

Jak na věc (2002)

Zas tak skvělý mi to nepřišlo. Je fakt že většinu filmu jsem měl pocit jako bych se měl lehce pousmívat ale to je všechno. Ale vcelku to bylo ok, byz zbytečnejch krávovin.

Iron Man 2 (2010)

Holt komiks, každopádně Downey to táhne vzhůru. Souboj Iron Manů supr. Akorát Samuel Jackson tam pasuje jak Sputnik do řiti Santa Clause.

Iron Man (2008)

Povedená podívaná se Železným mužem. Jsem zvědavý zdali se v příštím díle objeví také Železná panna...

MR 73 (2008)

K filmu mám výhrady. Dlouhé, chvílemi nesrozumitelné a nudné. Atmosféra skvělá, asi v takových barvách jako má člověk v té nejtěžší depresi. Silný dojem bezmocnosti. Chtělo by se říct, že hlavní hrdina je šmejd. Jenže. Kdo může hodnotit? Děláme chyby. Říká se, že z chyb bychom se měli poučit a jít dál. Jenže. Co když jsou to takové chyby, že život vypadá jako ponurý svět tohohle filmu? Co zbývá člověku, který udělal v životě strašlivou chybu..? Litovat? Napravit ji? Doufat v odpuštění? Uvnitř hlavy dokáže vzniknout opravdové peklo. Je vůbec možná změna? Chyby, které děláme, za nás mluví. Zřejmě je třeba naučit se s některými chybami žít. Možná proto lidem šediví vlasy a dělají se vrásky. Že by mi tenhle film zvedl náladu se rozhodně říct nedá. Za chyby se tvrdě platí.

Ovládací panel
6 bodů