Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Verná adaptácia Kingovej novely, v ktorej si menšie cameo vystrihol aj sám majster hororu osobne. Atmosféra filmu by sa dala určite vybudovať lepšie, obzvlášť v scénach na cintoríne, pár strašidelnejších momentov sa však predsa len nájde (sestra Zelda). Herecké výkony obzvlášť pôsobivé nie sú, najviac z nich zaujme predstaviteľ suseda Juda. Som zvedavá na porovnanie s novou verziou, pripravovanou pre rok 2019.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Presvedčivá atmosféra Berlína koncom studenej vojny, výborný dobový hudobný doprovod a solídny príbeh. Veľkým ťahákom filmu je samozrejme Charlize Theron, nemenej však hereckým výkonom zaujal James McAvoy či Roland Moller a rada som po dlhšej dobe videla Tila Schweigera. Na rozdiel od iných komentárov mi menej akčných scén nevadilo, podľa mňa ide skôr o špionážny thriller než akčný film. Súhlasím však, že dej sa miestami stáva až príliš zamotaný a divák sa v ňom ľahko stráca, ak by bol prehľadnejší, ochotne by som pridala v hodnotení aj poslednú hviezdičku.

Zlý časy v El Royale (2018)

Ak by som mala hodnotiť film ako taký, prisúdila by som mu tri hviezdičky. Budovanie atmosféry je presvedčujúce, od zhromaždenia postáv v hoteli sa dostávajú na povrch nové otázky a záhady, postupne sa však film vyvíjal trochu iným smerom, než by som čakala a záver tak už veľmi nemal čím prekvapiť na rozdiel od iného diela tohto režiséra, Cabin in the Woods. Pozdvihnem však o hviezdičku, keď vezmem do úvahy, že El Royale sa značne inšpiroval legendárnym hotelom Cal - Neva ležiacim presne na hranici Kalifornie a Nevady. Po niekoľko rokov bol jeho vlastníkom Frank Sinatra a s obľubou ho navštevovala nielen Marilyn Monroe a poprední politici, ale vraj aj mafiáni a preto bol terčom sledovania zo strany FBI. Odporúčam preto najprv si niečo prečítať o hoteli Cal - Neva a až potom si pozrieť El Royale, váš zážitok z tohto filmu bude hneď intenzívnejší.

Noc přichází (2013)

Vzhľadom na svoju ekologickú zápletku ma film spočiatku zaujal, tá však postupom času ustupuje do úzadia a nahrádza ju zdĺhavé vyrovnávanie sa s dôsledkami vlastných činov. Stopáž je zbytočne dlhá, dej filmu sa odvíja príliš pomaly a dialógy nie sú dostatočne intenzívne nato, aby dokázali zaujať širšie spektrum divákov. Po hereckej stránke ani napriek zvučným menám žiadny z výkonov nezostane v pamäti dlhšie, než Night Moves trvá.

Všechno úplně všechno (2017)

Nudný a zdĺhavý film s absurdnými dialógmi a nič nehovoriacim názvom, ktorého zásadný zvrat je značne predvídateľný minimálne od polovice. Nick Robinson je vo filme očividne iba pre svoju peknú tvár, keďže herecky toho veľmi čo predviesť nemá. Amandla Stenberg podáva o niečo presvedčivejší výkon, ktorému venujem moju prvú hviezdičku, zatiaľčo druhá putuje za tropickú ostrovnú scenériu. Uznávam, že nepatrím k fanúšikom žánru "romantická dráma", aj v ňom sa však dajú nájsť oveľa lepšie kúsky než Everything Everything, ako napríklad Me before you s Emiliou Clarke a Samom Claflinom.

Vražedná přání (2017)

Film pre tínedžerov, ktorý skôr pobaví než vydesí a ktorého inšpirácia absurdnými spôsobmi smrti a osudovosťou je až príliš okato prevzatá zo série Nezvratný osud. S hrdinkou sa len ťažko súcití vzhľadom k tomu, ako dlho jej trvá uvedomiť si, že veci, čo sa okolo nej dejú súvisia s čínskou skrinkou a ako sa k tomu postaví. Napriek tomu ale nad Wish Upon netreba lámať palicu a ak máte chuť na film, kde môžete hádať poradie úmrtia postáv alebo na film s relatívnou dávkou napätia prakticky bez obsahu krvi či ľakačiek, možno je to tá pravá šálka čaju práve pre vás. Jednoducho jednohubka na niektorý nenáročný večer. Plus bolo zaujímavé po dlhšom čase uvidieť Ryana Philippe a uvedomiť si, kam sa za 20 rokov dostala jeho kariéra v porovnaní s jeho ex z reálneho života a Cruel Intentions, Reese Whiterspoon.

Král džungle (1997)

Jedna z najobľúbenejších komédií môjho detstva dokáže aj dnes pobaviť a zaujať tak detského, ako aj dospelého diváka. Brendan Fraser je v hlavnej úlohe skvelý a dosť pravdepodobne podáva jeden z najlepších výkonov svojej kariéry. Leslie Mann je roztomilá, záporaci stupídny, ako majú byť a zvierací kamaráti Georgea často šikovnejší ako on sám. Hudba je chytľavá a viaceré scénky zapamätovateľné na celé roky. Jednoducho pohodový a príjemný film, ktorý si pozriem rada kedykoľvek.

Humr (2015)

Lobster nie je prvým ani posledným filmom na tému spoločnosti budúcnosti, jeho vízia sa mi však z tých, ktoré som dosiaľ videla, zdala najoriginálnejšia a zároveň najviac znepokokujúca, predovšetkým s ohľadom nato, ako väčšina postáv prijíma poslušne a bez odvrávania tresty a osud, ktorý im vyberú iní. Zaujímavé je tiež, ako sa silnejšie scény (usmrtený pes, žena, ktorá vyskočila z prinízkeho poschodia) prelínajú s hlboko filozofujúcimi dialógmi a k tomu nechýba štipka čierneho humoru. Herecké výkony, ubíjajúca atmosféra hotela aj mrazivá hudba tiež napomáhajú faktu, že Lobster je intenzívnym filmovým zážitkom, ktorý síce nie je pre každého diváka, u viacerých však zrejme zarezonuje natoľko, že ho nebudú môcť vypustiť z hlavy podobne ako ja.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Hoci druhá Annabelle stále nedosahuje úroveň prvého Conjuringu, výrazne prevyšuje kvalitou svoju predchodkyňu, na rozdiel od ktorej sa jej darí vybudovať slušnú tiesnivú atmosféru. Nie všetky scény majú plánovaný efekt a viaceré sú spoilované v traileri, napriek tomu však film ako celok funguje a dokáže vydesiť. Zaujme "cameo" skutočnej Annabelle, naopak do očí bijúcu scénu na spôsob Kruhu si tvorcovia mohli odpustiť. Detské herečky odvádzajú dobrú prácu, predovšetkým v podaní Tabithy Bateman a Lulu Wilson, u ktorej je horor zrejme obľúbeným žánrom (zahrala si tiež v Oujia : Origin of Evil a Deliver us from Evil). Uvidíme, akým smerom sa bude ďalej sága o Annabelle vyvíjať.

Rocker (2001)

Pohodový film o splnení snov s poctivou dávkou kvalitnej muziky a fajn humorom. Vlasatý rocker Marka Wahlberga pôsobí veľmi autenticky a klobúk dolu pred jeho spevom. Zo zvyšku ansámblu vyniká nielen Jennifer Aniston, ale aj Timothy Spall, ktorého postava tu pôsobí nemenej slizko ako v ságe o Harrym Potterovi.