TomPrusik1

TomPrusik1

Tomáš Prusík

okres Plzeň
Ich bin Ich

19 bodů

Můj deníček

 • 3.4.2015 v 17:26

  Challenge Tour 2015-duben VÝSLEDKY

  1.duben- Divoké historky 80% 4 hvězdičky

  2.duben- Orphan 85% 5 hvězdy

  3.duben- NIC (absolutní nechuť pustit si film)

  4.duben- NIC (nejsem doma)

  5.duben- NIC (opět nejsem doma)

  6.duben- Vše o mé matce 60% 3 hvězdičky

  7.duben- Životy těch druhých 85% 5 hvězdiček

  8.duben- NIC (nebyl čas a chuť)

  9.duben- Ida 30% 1 hvězdička (to byl teda ART)

  10.dubna Sedm psychopatů 70% 4 hvězdičky

  11.dubna Braindead-Živí mrtví 55% 3 hvězdičky

  12.dubna NIC

  13.dubna Světla v soumraku 70% 4 hvězdičky

  14.dubna Zkažená mládež 85% 5 hvězdiček Mexická jízda 75% 4 hvězdičky Vyšší princip 80% 4 hvězdičky

  15.dubna Černá kočka, bílý kocour 40% 2 hvězdičky

  16.dubna Muži, kteří nenávidí ženy (Švédská verze) 75% 4 hvězdičky

  17.dubna Velká nádhera 50% 2 hvězdičky Obvyklí podezřelí 80% 4 hvězdičky

  18.dubna Město bohů 90% 5 hvězdiček

  19.dubna Tygr a drak 65% 3 hvězdy

  20.dubna Křižník Potěmkin 70% 4 hvězdy

  No a to je všechno. Víc jsem nestihl. Když dneska (5.5) dopisuju tenhle zápis, tak jsem viděl po 15 dnech další film. A musím říct, že i přes tu dlouhou pauzu, mi filmy, po častých a náročných kulturních zážitcích moc nechyběli.

  Challenge Tour 2015-duben VÝSLEDKY
 • 20.3.2015 v 20:28

  Challenge Tour 2015-duben

  Pokud jste aktivními uživateli www.csfd.cz tak jste o této výzvě slyšeli. Jedná se o to, že během 30 dní (od 1.do 30. dubna 2014) musíte shlédnout 30 filmů ze 30 zemí. A samozřejmě, vybíráte si ty filmy, které jste ještě nikdy neviděli.  A to je panečku čelenč. Našlo se docela dost odvážlivců, kteří se do toho dali (včetně mé maličkosti). No a ať už to nezdržuju, tak tady je seznam MÝCH filmů:

  Vše o mé matce-Španělsko
  Ida-Polsko
  Vyšší princip-Československo
  Divoké historky-Argentina
  Láska-Rakousko
  Rozchod Nadera a Simin- Irán
  Životy těch druhých- Německo
  Zkažená mládež-Estonsko (povinný film z Estonska)
  Orpham- Kanada
  Velká nádhera- Itálie
  Muži, kteří nenávidí ženy- Švédsko (ne ta od Finchera)
  Vyvěste červené lampiony-Čína
  Černá kočka bílý kocour- Jugoslávie
  Sedm psychopatů- GB 
  Obvyklí podezřelí- USA
  Průvodce-Japonsko
  Dobrodruh- Francie
  Rodinná oslava-Dánsko
  Křižník Potěmkin-Sovětský svaz
  Město bohů- Brazílie
  Braindead - Živí mrtví-Nový Zéland
  Piano-Austrálie
  Poupata-Česko
  Mexická jízda-Mexiko
  Světla v soumraku-Finsko
  Leviatan-Rusko
  Bouřlivá svatba- Indie
  Charakter-Nizozemsko
  Tygr a drak-Tchaj-wan
  Zahrada-Slovensko

  Nebylo to lehké, ale nakonec jsem vybral. Vybíral jsem odevšad (čsfd, oceňované zahraniční snímky, VELKÉ filmy VELKÝCH režisérů, ARTOVÉ filmy, nebo prostě filmy, co jsem chtěl někdy vidět ). Pořadí, v jakém jsou tady napsané nebudu dodržovat, je to jen orientační. Asi ani nezvládnu každý film jeden film (někdy na to prostě nebude čas), ale budu se to snažit dohnat v době, kdy na to bude čas. Pak jsem si taky řekl, že ke každému filmu (mimo to, že jej ohodnotím) napíšu komentář. No, dubnu mám rozhodně co dělat.

  PS: Pokud by jste se chtěli taky zúčastnit, tak se obrate sem: ambron

  PPS: Teď jen ty filmy sehnat. Ale to zas nebude tak velký problém...

  Challenge Tour 2015-duben
 • 25.12.2014 v 17:18

  Co mi přines Ježíšek?

  No krom chytrého telefonu, pár knížek, triček, tak taky skvělou knížku ,,1001 filmů, které musíte vidět než umřete". Pro toho kdo to nezná, tak je to taková filmová bible (přes tisíc stran), kde překvapivě napsáno 1001 filmů, které musíte vidět než natáhnete bačkory. Prostě pár chytrých hlav z NDR (i od jinud) dalo dohromady tento seznam snímků jak starých klasik, kultovních filmů, oceňovaných filmů, ale také němých a ARTOVÝCH (a sakra). Takže to nebude jednoduchá záležitost to všechno vidět a mám do konce života, co dělat. Někdy se chystám spočítat, jak na tom jsem, ale co jsem tak koukal, tak mizerně. No život je ještě dlouhý (snad). Pokud chcete zaslouženě umřít a zajímáte se o filmy, tak je tohle pro vás ideální věc. Tak směle do toho...

  Co mi přines Ježíšek?
 • 6.11.2014 v 19:36

  KUNDA SEM, KUNDA TAM

  Možná už to není tolik aktuální a říkáte si jako bych vylezl z jeskyně, ale musím si sem napsat další perličku našeho pana prezidenta. Zjevně mu nestačí, že je nebezpečný ALIGÁTOR nebo že se chlubí svojí angličtinou. Teď se rozhodl, že bude vulgární a začal překládat jednu ruskou písničku, která sice není úplně nejslušnější, ale nevidím důvod, proč bych chtěl překlad slyšet zrovna od pana prezidenta. Ale o tom jste asi už slyšeli. No, s Milošem je vždycky sranda, ale přehání. A to by jako prezident neměl. Každý na něj máte svůj názor, ale zvažte, jestli to co dělá je správné. A když zjistíte že NE, tak ho příště nevolte.

  Děkuji

  KUNDA SEM, KUNDA TAM
 • 28.9.2014 v 15:20

  HadejFilm

  Tak se musim pochlubit:

  http://hadejfilm.tiscali.cz/uz/Topr98/

  Ok, nic moc, ale pro ty kdo neznají hadejfilm tak doporučuji. Aspoň vidíte, jakého máte ,,pamatováka" na filmy. I seriály.  http://hadejfilm.tiscali.cz/

 • 13.6.2014 v 09:21

  Já a ČSFD

  ČSFD mě nadchla od první chvíle, kdy jsem ji uviděl. Strašně se mi líbil nápad, kde mohou obyčejní lidé hodnotit filmy a sdělovat si svoje názory o filmech s ostatními. Na ČSFD se vždy dozvím něco nového, co se týká filmů. Najdu tady mnohá doporučení na dobré filmy, které jsem třeba ještě neviděl. Nepovažuji se za žádného odborníka ve filmech, ale o tom to tady není. Zde se i obyčejný člověk s trochou talentu může stát slavným filmovým publicistou. A to je na tom asi to nejlepší.

  Já a ČSFD
 • 13.6.2014 v 09:19

  Filmy a já

  Filmy jsou pro mě už součástí života. Neumím si představit život bez filmů. Mám rád všechny dobré filmy, ať už jsou zábavné, dojemné, napínavé, romantické. Důležité je aby mě film oslovil. Abych se ,,zažral" do atmosféry a abych se ani chvíli nenudil. Abych si na film dlouho pamatoval a říkal si ,,Jó, tak tohle mě vážně bavilo". Rád si sednu do křesla, zapnu film a nerušeně ho sleduji až do konce (a pak zapnu počítač a ohodnotím ho tady na ČSFD )

  Filmy a já
 • 13.6.2014 v 09:16

  Dabing vs. titulky

   

  Český filmový dabing patří mezi ty lepší a mnozí naši dabéři (např. František Filipovský) se dokáží s postavou tak scítit, že je to lepší něž originál. Ale já v poslední době dabované filmy moc nemusím, protože si raději vychutnám originální znění. A například ve Švédsku se podtvrdilo to, že když nepředabují anglicky mluvený film a nechají ho s titulky i v televizi (což je tam běžné), tak se úroveň angličtiny u lidí z lepší a umějí pak lépe anglicky než my. Takže pokud to jde, tak shlédnu film s originálním znění a s českými titulky.

  Dabing vs. titulky