• Thriller

Amityville: Dům hrůzy (1990)

Veľmi slabá časť Amityville série. Doposiaľ najkratší diel, ale aj najnudnejší. Málo akcie zo strany domu a veľa kecov zo strany postáv. No a tie postavy sú k tomu hrozne nesympatické a otrasne zahrané. Celá séria "Amityville": The Amityville Horror (1979), Amityville II: The Possession (1982), Amityville 3-D (1983), Amityville: The Evil Escapes (1989), The Amityville Curse (1990), Amityville 1992: It's About Time (1992) , Amityville: A New Generation (1993), Amityville: Dollhouse (1997), The Amityville Horror (2005).

Ďábel v Amityville (1989) (TV film)

Film začína v skutku veľmi dobre. Do domu prichádza delegácia kňazov, plánujúcich z neho vymiesť diabla. Lustre sa kývajú, svetlo bliká, predmety poletujú a útočia na kňazov. Atmosféra fakt hustá, dobre natočené. Zlo je vraj z baráku definitívne preč a tak dochádza k predaju vecí z domu. Jedna stará pani si kúpi šerednú lampu a zo srandy ju pošle svojej sestre. Áno páni a dámy toto je ten legendárny diel s vraždiacou lampou. Kto by nechcel balíkom dostať domov vraždiacu lampu?! Ale prekvapivo film nevyznieva tak absurdne, ako by to mohlo miestami vyzerať. Ako v každom Amityville tu nájdeme zopár slušných scén, zopár na usmiatie a samozrejme aj nudu. Postavy sú síce primitívne a nie dobré zahraté, ale je to lepšie ako trojka a celkom to vzhľadom na stopáž ubieha. Celá séria "Amityville": The Amityville Horror (1979), Amityville II: The Possession (1982), Amityville 3-D (1983), Amityville: The Evil Escapes (1989), The Amityville Curse (1990), Amityville 1992: It's About Time (1992) , Amityville: A New Generation (1993), Amityville: Dollhouse (1997), The Amityville Horror (2005).

Amityville - Dům hrůzy (1983)

Až na pár dobrých scén sa jedná priemerný diel tejto série. Zo začiatku, teda skoro celý film sa medzi postavami rieši, či v dome naozaj straší. Málo akcie počas toho a bohužiaľ aj potom. Veľa vykecávania, spomalený dej. Ešte, že na stopáži trochu ubudlo, ináč by to bola fakt hrôza sledovať. Celá séria "Amityville": The Amityville Horror (1979), Amityville II: The Possession (1982), Amityville 3-D (1983), Amityville: The Evil Escapes (1989), The Amityville Curse (1990), Amityville 1992: It's About Time (1992) , Amityville: A New Generation (1993), Amityville: Dollhouse (1997), The Amityville Horror (2005).

Necro Files 2 (2003) odpad!

Ako oživiť mŕtveho kamoša: Polejte mu hrob rumom. Vygracajte sa mu na hrob. Nakoniec mu ten hrob obštite. Zaručene ožije! Tak toto bolo fakt už moc. Výkony hercov sa nedajú nazvať inak ako neherecké (a to je kompliment). Gore efekty absolútne na nič, trápne... A tie dialógy! Na zaspanie... Videl som 40 minút, viac som už nezvládol.

The Necro Files (1997)

Nevedel som do čoho idem a tak to aj dopadlo. Film, ktorý sa naozaj ťažko hodnotí. Na jednej strane je to absolútne amatérska blbosť, bez myšlienky. Na strane druhej, je to celkom vtipné, úchylné a má to svoj nápad. Hodnotím tak ako hodnotím, značne ovplyvnený fightom zmbíka s polmetrovým penisom proti lietajúcemu zombie bábätku.

Amityville 2: Posedlost (1982)

Druhý diel je fakt vynikajúci! Stopáž sa skrátila o 20 minút, čo filmu iba pomohlo. K tomu sa akcia rozbieha hneď po prvých minútach filmu a nemusíme absolvovať hlúpe začiatočné klišé tohoto hororového subžánru. Akcia je tu oveľa lepšia, tvrdšia. Veci lietajú cez celú izbu, taniere sa rozbíjajú, ceruzky píšu nemravné veci atd. Samozrejme ocko to všetko zvalí na deti. Hlavným hrdinom je najstarší z detí. Vyzerá to tak, že malo ísť o prequel ku jednotke, no akosi tu nie sú dodržané niektoré veci. 1. Mal sa podobať, na hlavného hrdinu z jednotky. 2. Polícia ho mala nájsť v bare. Nestalo sa tak, takže nech si každý spraví názor sám, či je to prequel, alebo nie. Koniec ma veľmi nadchol, prepáčte že to prezradím, lebo sa podobal trochu na exorcistu. Škoda tej trápnej masky na konci. Celá séria "Amityville": The Amityville Horror (1979), Amityville II: The Possession (1982), Amityville 3-D (1983), Amityville: The Evil Escapes (1989), The Amityville Curse (1990), Amityville 1992: It's About Time (1992) , Amityville: A New Generation (1993), Amityville: Dollhouse (1997), The Amityville Horror (2005).

Horor v Amityville (1979)

Prvý diel tejto rozsiahlej hororovej série spadá do mierného nadpriemeru. Príbeh, priebeh deja a ďalšie veci sú spravené charakteristicky ako pre každý film o strašidelnom dome. Lenže tento film má tú výhodu, že má jedného skvelého herca, ktorý hrá postupne šialeného chlapa fakt dobre. Atmosféra celkom funguje až na miesta s vykecávaním. Škode tej dlhej stopáže. Na takýchto filmoch sa mi vždy páči keď je zlo vykresľované cez (katolícku) cirkev. Tu to fungovalo perfektne a dalo sa cítiť, že ide naozaj o zlo, nie o nejakú sračičku. Celá séria "Amityville": The Amityville Horror (1979), Amityville II: The Possession (1982), Amityville 3-D (1983), Amityville: The Evil Escapes (1989), The Amityville Curse (1990), Amityville 1992: It's About Time (1992) , Amityville: A New Generation (1993), Amityville: Dollhouse (1997), The Amityville Horror (2005)

Train spécial pour SS (1977)

Veľmi slabí odvar naziploitation. Málo násilia, málo aríjských kozičiek a veľa hailovania... Stupiídna príbeh, kopec vykecávania...

Cabin Fever 2 (2009)

Nezmyselná strata času. Komu sa páčila jednotka, nech na toto radšej ani nesiaha. Jednotka mala vynikajúcu atmosféru chaty a seriózne poňatie, ale tento film nemá ani jedno. Film sa proste nedokáže rozhodnúť, či chce byť vážny a dávať nám slušné gore efekty, alebo chce byť komédia a vrhať na nás splatterove spŕšky krvi (5 metrov ďaleko striekajúce krvavé grcky). K tomu už spomínané krvavé scény vždy rozdeľujú desať minú trvajúce stupídne dialógy. Miestami som mal pocit, ako keby som pozeral Prci, prci, prcičky, lebo tí teenageri čo tam dorábali bolo až choré. Tento film patrí medzi jasné americké sračky a výsmechy hororov. 20% Dávam za pár vydarených gore efektov.

Očistec (1999) (TV film)

Tak tento hororvý western mi fakt perfektne sadol. Videl som už jeden hororvý western a to Dead Birds (2004), takže už som bol celkom pripravený na to čo by to mohlo byť. No toto horor prakticky ani nie je. Skôr nejaká mysteriózna dráma, jemne máznuta akčným thrillerom. Film ma potešil hneď na začiatku, dej sa odohrával v púšti a ja mám atmosféru púšti sakra rád. Potom prešiel do mestečka, kde bola atmosféra tiež celkom hustá. Pointu bolo tušiť síce do predu, ale dobré herecké výkony, zaujímavé scény a dobré dialógy držali film na vysokej kvalite. Páčilo sa mi aj zloženie zločincov: Vodca - bezohľadný tvrďas, jeden chalan s morálnymi hodnotami a jeho prechľastaný sríček. Proste jemne mysteriózna westernová klasika .