• Thriller

Příběhy ze záhrobí (1989) (seriál)

Tak toto je vynikajúci seriál. Z počiatku som sa trochu bál, že to bude príliš komediálne a plné trápnych vtipov, ale to vôbec nie. Niektoré diely vôbec nie sú komediálne a niktoré zase úplne celé, ale vtipy sú tu dobré, nie príliš vtieravé, alebo otrepané. Každá epizóda nemá Šancu nudiť ani sekundu, keďže trvá maximálne pol hodinu. K tomu super príbehy, originálne, rozmanité a každý vysokej kvality aj čo sa týka hercov. Prvých šesť dielov, teda prvú sériu som pozrel za jeden deň a som nadmieru spokojný.

Baby Blues (2008)

Dosť veľa ľudí tento horor vychvaľovalo, ale podľa mňa to zase taká pecka nie je. Zo začiatku je hlavným nositeľom filmu zlá predtucha. Potom to vyúsťuje do napätia, ktoré zotrváva počas celého filmu. K tomu sa ešte film snaží akosi šokovať, tým, že matka vraždí svoje deti. Najviac ma sklamalo, že gore išiel absolútne mimo kameru. Trochu nudy sa tu nájde, ale film má vďaka bohu rozumnú stopáž. Deti v hororoch a vo filmoch všeobecne nemám rád, ale tieto to zahrali prekvapivo dobre.

Cargo (2009)

Tak od tohoto scifi som očakával oveľa viac. No bohužiaľ všetky moje očakávania padli na nudných pasážiach a niektorých trápnych efektoch. Svoje atmosféru, dá sa povedať, že hororovú to má, ale všetko to ničí pridlhá stopáž. Koniec sa mi páčil, bol absolútne neočakávaný, ale ináč to bola nuda.

Vražedná hra (2008) odpad!

Môžete si vybrať dve varianty ako tento film budete pozerať. Buď budete čakať na pointu a premáhať sa, čiže pre koncom zaspíte. Alebo vám to dojde ihneď, že tu žiadna pointa nie je a zaspíte po piatich minútach. Odporúčané 9 z 10 lekárov ako liek na nespavosť.

Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave (2005)

Jediná vec, pre ktorú sa oplatí pozerať tento film je celkom obstojný gore, ktorého zase nie je až tak veľa. Kopec nudy, nesympatické postavy, slabí herci a kopec ďalších záporov robí z tohoto najslabší diel tejto zombie série.

Return of the Living Dead 4: Necropolis (2005)

Tak toto je fakt slabota, po pre mňa geniálnej trojke je toto ako za trest. Veľká nuda, nejaký gore a masky. Aj keď tie masky a gore boli celkom dobré, tak herecké výkony a dej tento film strhávajú pod priemer.

Génesis - Vrahova duše (2006) (seriál)

Prvý diel: Námet vraždy podľa Goyových obrazov je super a páchateľa by ste neuhádli ani za nič. Herci sú v pohode, občas milá srandička. Niekedy seriál trochu ustáva na nudných častiach, ktoré mohli byť vyplnené napr. lepšími dialógmi. 4* Druhý diel: Perfektný námet satanistickej vraždy. Zopár zvratov a opäť nepredvídateľný páchateľ. Pomaly sa už vykresľujú jednotlivé postavy vyšetrovateľov. 5* Tretí diel: Chlapec nájdený podrezaný, okolo neho sfetované prasatá. Čo sa to stalo? Opäť vynikajúci diel, s kopou zvratov a zaujímavou tématikou. 5*

Střet (2007)

Toto nie je ani komédia ani horor, ani krimi ani nič. Je to pre mňa bezduchá sračka plná nudy a prázdneho deja. Na filmovom plátne som videl veľa hlúpych žien, ale táto hlavná postava, čo dokazovala bolo na posratie. Jediný klad vidím v hereckých výkonoch, tie sú slušné.

Prokletý (2009)

Priemerná až podpriemerná ducharina, ktorých vzniklo už hrozne veľa. Chlapík zdedí dom a potom to začína. K tomu ešte nejaká vata okolo toho s manželkou a koniec, ktorý celkom prekvapí a je asi jediný klad filmu.