Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Krátkometrážní

Recenze (971)

plakát

Bourák (2020) 

Parádní ulítlost, kterou bohužel místní kritici jezdící s litrovými tříválci koncernu VW evidentně absolutně nepobrali. *** V8 VOE!!! *** Cadillac Sedan 9 <3 *** Elvis.

plakát

Smečka (2020) 

Jako (bývalý) hokejbalový brankář tomu možná trochu přidám, ale film působí v rámci možností filmového debutu autenticky a přijde mi dělaný od srdce, že mu drobné nedokonalosti rád odpustím. Navíc témata zmíněná ve filmu mi přijdou opravdu důležitá. Co se týče vyjádření rozdílů mezi ženským a mužským uvažováním, tak v moc filmech jsem to lépe zachycené než tady neviděl a to to asi ani nebylo jedno z hlavních témat. *** Svoje problém si řeším sám, i když skoro umírám. *** Snad ti to půjde lépe než včera v noci. *** Náhody (ne)existují. *** VLCI! (Který vlk vyhraje? Ten kterého víc krmíš.) *** CAMEO Martina Hostáka bylo trochu vtipné, úplně mu to hraní 100% nevěřím. Objevení Dominika Haška bez jakékoliv souvislosti mi pak přišlo jako zbytečné PR. Ale pokud to filmu nějak pomohlo, tak budiž :) Jediný Záruba tam zapadl jak prdel na hrnec, že jsem si ani nevšiml, že by nějak rušil... Ale možná tam byl jen jeho hlas.

plakát

The Matrix Resurrections (2021) 

Úvodní akční scénka působí fajn. A pak se začne žbleptat, kecat, všechny konstrukty se musí padesátkrát říct, aby se to úplně rozplizlo a pak ti tam daj ještě tělocvičnu jak z Posledního samuraje a pak už byla v pardubickém letním kině pauza a pár minut předtím jsem si řekl, že na tohle koukat s tím příšerným českým dabingem je asi fakt nějaká díra v matrixu... Možná cílená, ale to bych si připadal jako zajíček lízající hnusnou mrkvovou zmrzlinu a Lewis Caroll se obrací v hrobě. *** Co bys udělal kvůli Trinity? Udělej to kvůli Trinity!!! Jako sorry, ale mě se ta ženská vůbec nelíbí, takže tady snaha zvednout diváka ze sedačky skončí v mém případě akorát tak opuštěním kina. *** Pokud chcete běžnému divákovi sdělit něco hlubokého, tak prosím příště se snažte, ať to nepůsobí jako vědecká publikace o 20 svazcích. *** Pokud bylo sdělením to, že se všechno zrcadlí v podobenstvích, tak myslím, že takovejch 20 minut mohlo stačit. *** Asi natočím něco na toto téma, ať se mohou tvůrci inspirovat a Matrix V už stojí zas za to. *** Snad je tato recenze aspoň o krapet stravitelnější než tento film. *** Původně jsem chtěl dát ODPAD za totální zničení značky, ale nakonec jsem se rozhodl být relativně objektivní. A ODPAD! si zaslouží objektivně tvůrci dabingu, to byl fakt děs. A ještě větší odpad! si zaslouží Pardubické letní kino za to, že takovejhle dabing si dovolej pustit, když tohle by určitě šlo dát i s titulkama a pak bych snad byl schopnej to aspoň dokoukat.

plakát

Klan Gucci (2021) 

S českým dabingem to bylo trochu utrpení (hvězdičku jsem přidal v předpokladu, že originální znění by tomu slušelo víc než dabing, s kterým by to bylo tak na 3*), ale nakonec se to dokoukat dalo i přes tu přepálenou stopáž. *** PLK22 *** Takovej Kmotr v módním podání... *** Kdysi jsem si v Pařížský zkoušel batoh asi za 30 nebo 40 tisíc Kč a přišel mi tam nějaký chatrný zip... Už chápu proč.

plakát

Okupace (2021) 

Na film jsem se šel kouknout primárně kvůli Antonii Formanové, která mě nedávno uhranula v alternativní divadelní inscenaci Papagen. Ve filmu sice působí zajímavě, ale na zmíněnou divadelní roli to rozhodně nemělo, hlavně kvůli zde trochu chybějící naprosté autenticitě a nedostatečnému boření schémat mysli, neboť postava Milady boří tak maximálně schémata svých představ ideálního světa + není jasné, jak se na konci dostane ven, čímž ta scéna má jen vizuální význam. Začáteční kulisy filmu působí nadějně, ale pak se rozehraje dost monotónní nota po příchodu ruského důstojníka a v ten moment šel film i přes několik zvratů dost do háje. Konec to zas trochu zachránil, ale kdyby to bylo o 20 minut kratší, nic moc by se myslím nestalo... *** OK-U-PACE *** PLK22 *** Já se zastřelím, zabil jsem totiž člověka... (chytrý) *** KRAUS je borec a jeho postava mě bavila asi nejvíc, jen mu občas taky dojde nadhled. A mohlo se i odhalit více z jeho "školy života".

plakát

Duna (2021) 

Ač je to asi věrohodnější předlože než verze páně Lynchova, tak filmařsky to na Lynche nemá ani náhodou. Zajímavá je kombinace hudby s plynutím časoprostoru, ale v celkovém kontextu to není asi až taková pecka, jak se na první pohled může zdát. Paul i Chani jsou tak trochu z jiné planety a nějak mi nepřijde, že by to byli "moji" hrdinové. *** On ještě nikdy nezabil.

plakát

Rande na oko (2020) 

Herci hlavních rolí velice tvrdí soutěží o archetyp nejméně sympatické postavy na plátně. Díky solidní angličtině jsem to nakonec dokoukal, ale v rámci queer žánru film dle mého nic extra nového nepřináší, snad jen závěr trochu mile překvapí. *** Tracey, chceš francouzáka? *** Hodinový karavan. *** Hezká studentka s brýlemi.

plakát

The Batman (2022) 

Znásilněný Batman, vizuál to nezachrání.

plakát

Tralala (2021) 

Lidský high-vibe film se špetkou krásných fantaziì a hudebního umění. Really awesome. Tralala...

plakát

Srdce na dlani (2022) 

Nebýt fatální předvídatelnosti a kýčovitosti v první třetině, kdy film je až takovou slabší verzí Kameňáku, tak by to byl velmi solidní český rodinný film. ***Ve zkratce: Utopenci. A ani povodně nebyly potřeba...

Ovládací panel
9 bodů

Reklama

Reklama