PinokKio

PinokKio

Tom Burger

okres Kladno
.. nejsem zas takový dřevo jak vypadám

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 16.3.2020  19:29
    Pro Samu (2019)

Ke stáru se nikomu do pekla nechce, ale proč by se v něm nemohli rodit děti? Třeba jako Sama, která o tom (zatím) nemá ani páru, ale věnovala mu svoje první krůčky i úsměvy v rytmu ustavičného bombardování, krve a smrti. Takové je Aleppo v době obléhání ruskou armádou ..

• 21.1.2020  17:24
    Touch Me Not (2018)

Hledání krásy tam, kde ji hledat nechceme či spíš přehlížíme. Je to chvílemi (záměrně) odpudivé, dlouhé, zvrácené a opravdu experimentální, protože na dokument je to dost hrané a na film dost dokumentární. Ale zároveň je tenhle debut netradiční, hodně otevřený a překvapivý, takže ho z hlavy jen tak nevymažu ..

• 8.11.2019  12:21

V Emmerichových filmech se bohužel někdy až moc kecá, tudíž je osvěžením, že se jde po pár minutách rovnou do velkolepé akce. A stejně tak je u režiséra zvykem, že všechno musí být třikrát bombastičtější, takže kovové součástky ze všech těch vybuchujících lodí a letadel odlétají pomalu až do zadních řad kinosálu a lidi vřískají o poznání více. Nejspíš proto uběhlo těch 140 minut vcelku svižně a dalo se na to koukat. Jinak je to ale film bez emocí, bez scénáře a překvapivě i bez černochů ..

• 31.1.2019  22:00

Zápletka o zbavení se násilnického manžela bývalky Karen docela ušla, jenže pak přišlo neskutečné WTF, které zafungovalo tak, jako že si ze mě režisér dělá prdel (tu Matthewa i Anne několikrát, dokonce přes celé plátno) ..

• 1.1.2019  01:08
    La La Land (2016)

Kdyby... Do této chvíle příjemný, ale přece jen průměrný muzikál. Jenže poslední desetiminutovka byla tak skvělým Damienovým nápadem, nebo spíše jeho poctou, že se mi z hlavy jen tak nedostane.

• 12.9.2018  22:55

Sedím doma a hodnotím. A pořád čekám, kam doletí a kdy vlastně ty predátoří rakety vybuchnou, protože tu scénu jak kdyby nějaký jiný predátor ve střižně rozsekal na nudličky. A nejen tu. Prostě béčko jak vyšitý, který ve spoustě věcí nedává smysl, jen dokola fuckuje a zbarvuje plátno dočervena krví ..

• 16.1.2018  22:41
    Baa Baa Land (2017)

Návod, jak ideálně zužitkovat osmihodinovku v práci, když se nic neděje a šéf je v trapu. Nejdřív se to trochu vleklo, ovšem jen do okamžiku, kdy za barelem proběhla docela odvážná šedesát devítka. Snad jen škoda, že všechny byly chlupatý a jen pár jich bylo vyholených. A taky že jsem vůbec nezahlíd kozy ..

• 16.1.2018  22:17
    Baby Driver (2017)

"Co je to kurva za masku? - Austin Powers. - Doktor říkal Michael Myers. - Tohle je Mike Myers. - Měla to být maska z Halloweenu. - To je maska na Halloween. - Maska zabijáka z filmu "Halloween". - Jo ty myslíš Jasona. - Ne! Kurva!" Edgara Wrighta smysl pro humor nepřešel ani v téhle akční jízdě, která by se klidně obešla beze slov díky všudypřítomné hudbě ..

• 19.10.2017  16:31
    matka! (2017)

Sugestivní drámo, jehož základním stavebním kamenem jsme my, resp. naše představa, kam směřovat totální chaos, který nám režisér servíruje. Někdo může vidět souvztažnost v pomoci uprchlíkům, která se může obrátit proti nám, jiný zas biblické výjevy, další z vás může pomyslet na mytologickou Gaiu. Každý, kdo se nebojí přemýšlet, si v tom najde cosi svého, mně se třeba vybavila májá z hinduismu. Výsledkem je skvěle zahraný, odtažitě natočený film, který mě v první polovině dost znervózňoval a v té druhé rovnou uvrhl do absolutní katarze. Tohle je Aronofskyho vybroušený diamant, ve kterém ti líní hledat odpovědi uvidí jen kus šutru ..

• 16.10.2017  18:03

Při premiéře na Colours of Ostrava mi představení přišlo živější než v televizi. Snad proto, že u toho byl na dálku osobně Miloš Forman. Napodruhé v bedně opět live díky přímému přenosu, detailněji a možná s větší hereckou trémou něco nepokazit ..

• 12.7.2017  19:53
    Rozpolcený (2016)

Dvacet čtyři rozpolcených McAvoyů a jedna krásná okatá panenka Casey, kterou bych chtěl taky na hraní. A navíc se od scenáristického dna odrazil Shyamalan ..

• 29.6.2017  13:50
    Osadné (2009)

Dokument o vesnici, kde chcípnul pes. Respektive o vesnici, kde vymírají poslední Rusíni na Slovensku ..

• 4.5.2017  00:52
    Lichožrouti (2016)

Animák s kouzelnou grafikou, ale také s nenápaditým příběhem, který se vleče tak, že klíďo brďo stihnete uštrikovat celou jednu pestrobarevnou podkolenku. Samozřejmě lichou ...

• 12.3.2017  22:25

Nemyslím si, že autisté jsou něčím jiní. To naopak my jsme pro ně příliš stejní. A přesně takhle nám je Miroslav Janek servíruje. Jako někoho, kdo nám dovolí nahlédnout do jejich světa, kterému nemusíme rozumět, ale nezbývá nám než ho přijmout, protože je tak normální ..

• 6.1.2017  19:36
    Nejkrásnější portrét (amatérský film) (1988)

Matky světu vládnou. A ta Chaunova svou přirozeností a nadhledem ..

• 5.1.2017  20:42
    Vyšehrad - Rovina (E01) (epizoda) (2016)

Kdo by nechtěl kopat za Slavoj Vyšehrad? Kromě Laviho teda ..

• 5.1.2017  20:22
    Semestr (TV seriál) (2016)

Zjišťuju, že mi pomaličku ujíždí vlak. Nemám totiž iPhone, MacBook, ani nepoužívám Skype či spoustu jiných programů, přes které Amálie s Damiánem na mimořádné lince Praha - Berlín komunikuje. I tak jsem se ale v příběhu těch dvou neztratil, za což si gratuluju : ) A pochvala autorům za výborný soundtrack ..

• 14.12.2016  21:27

Minule jsem naději v Básníky jednoznačně ztratil, teď se stal malý zázrak. Snad pro tu roztomilost Lindy Rybové, možná kvůli pár záběrům od nás z Kladna nebo pro ten letmý pocit Štěpánova déjà vu, jsem s tímhle dílem spokojenější než s těmi předchozími porevolučními. Nostalgie má svoje kouzlo ..

• 5.9.2016  16:53

Já vím, zasloužil bych za ten odpad na holou. A třeba by se mi dostat naplácat i líbilo. Vám, co jste z tohohle filmu byli pozitivněji naladěni, snad ne?

• 13.5.2016  11:59
    Míč (TV film) (1991)

Před telkou sedí pes a panáček / s Míčem a Sklepáky se oba nudíme / proč jen být doma / když všechno smíme / ale Sklepáky / chcem veselejší vidět. Vltava klubající se teprv na hudební svět budiž, ovšem divadlo Sklep, to je jiná káva. Chtěl bych napsat černá a hořká, jak by se to k jejich neomaleným eskapádám hodilo, jenže tahle je totálně bez chuti ..

• 9.5.2016  11:28
    Multicar Movie Show (TV pořad) (1998)

Za čtyři. Samozřejmě s obavami, abych za takovéto hodnocení nebyl přeřazen na strusku. Tu nejstruskovatější. A komu se to nelíbí, ať si dá jedňu těplú vaňu ňa mňa!

• 26.3.2016  19:43

Děkuji pane Jančuro, že je filmová nabídka u vás v RegioJetu tak omezená (a wifina mizerná). Tohle byl totiž jediný film ve výběru, který jsem ještě neviděl. Ale k tomu mátovému čaji, co ve vlaku podáváte, se to docela hodilo, jelikož bylo potřeba si ho něčím pořádně osladit. Ideálně touhle romancí o seniorském sexu. Jen teď přemýšlím, co si pustím při další jízdě. Ajej, nějak mi to komplikujete ..

• 26.3.2016  19:33

Artové Beverly Hills 90210. Všichni jsou tu sympatičtí, usměvaví a nejspíš i věčně nadržení. Tedy až na jednu tajemnou krásku jménem Junie, díky jejímuž kukuči (a poprsí) jsem dokázal přečkat oněch devadesát šíleně dlouhých minut. Ovšem jakmile se objevily závěrečné titulky, byl to pro mě tak opojný moment, jako když pustili Donnu k maturitě ..

• 11.3.2016  18:38
    Pinocchio (2012)

Že mě ale vzali šmahem. Na vykreslení mého poutavého příběhu o lumpačení, neúctě k seniorům (promiň, Geppetto) a zakoukání se do holky s modrýma vlasama, jsem pózoval filmařům jen pětasedmdesát minut, což krásně rychle uběhlo. A navíc mi to na plátně i slušelo ..

• 4.1.2016  14:25

(Troj)pes, (troj)člověk, to všechno bylo fajn, ovšem chyběla tomu pomyslná kyselá třešnička na vrcholku nechutného dortíku v podobě angažování herce Ivana (Troj)ana ..

• 18.11.2015  23:14

Otevřít si krámek s hadrama na nejblbějším místě v Kladně, tak to fakt musí mít člověk pořádný koule. Prušinovský a oba Hádkové je zjevně maj, takže to obrátili ve zlatej důl. Ten filmovej, samozřejmě, protože už tu hodně dlouho nebyl takhle povedenej českej film, ještě k tomu ze současnosti. A navíc mi to pokoukání ještě vylepšili pohledem (z onoho krámku) na panelák, kde jsem vyrůstal ..

• 28.10.2015  17:07
    Mulit (2003)

Absolut Mulit.

• 21.10.2015  19:30

Daniel je pedofil, ale zjevně ne pro svůj koníček dost zapálený. Vím o čem mluvím, protože mám kamaráda šachistu, který je schopen o hrátkách s pindíky mluvit hodiny a ani jednou se přitom nezačervená ..

• 28.9.2015  22:57
    Poltergeist (2015)

I Sam Rockwell musí platit účty, proto mrhá svým časem v tomhle strašidelným domě. A nejspíš to moc dobře věděl, když nechal ty uřvaný děcka a poltergeisty hrát lépe než předvedl on sám ..

• 28.9.2015  22:36

Julie Delpy cestou z Paříže do New Yorku dorazila jako vyměněná. Jízlivější, neurotičtější, ukecanější. Stal se z ní takový Woody Allen, ovšem v sexy sukýnce ..

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26