• Krátkometrážní

Záblesky chladné neděle (2012)

Nesympatičtí chlapi, uřvaná neherečka Petřeková a jabko, který ani zadarmo nestojí za nic .. prostě sovy zde nejsou tím čím se zdají být ..

Elitní jednotka (2007)

Tak nějak jsem v tom mundúru elitních jednotek necítil. Při oblékání to šíleně drhlo, pak jsem si v tom nějakou dobu hověl a když už jsem si začal zvykat, užíval si frčky i baret, tak to ze mě nemilosrdně svlékli ..

7 dní hříchů (2012)

Zbytečně natahovaná hra na schovávanou (scénáře) a honěnou (v bezkulisách) poválečnými Sudety. Jediný, kdo by opravdu zasloužil vystěhovat za hranice, jen pan režisér Chlumský a to za dokonalé zprznění zajímavého námětu o bezpráví a pomstě na (leckdy) bezbranných lidech ..

Záznam snu č. 737 (2011) (amatérský film) odpad!

Je dost možné, že existuje ještě předchozích 736 záznamů snů ve kterých mi něco podstatného uteklo, ale ani se mi po nich pátrat nechce ..

Artype (1966) odpad!

Úplně se mi vybavil svět ZX Spectrum a načítání her z kazeťáku ..

End After 9 (1966) odpad!

V tom nejlepším to skončilo ..

10 Feet (1966) odpad!

Po kritiky vděčně přijatém 1000 Frames přichází talentovaný George Maciunas s dalším stěžejním dílem, byť lehce lechtivým a ne nepodobným své prvotině, ve kterém dává rázně najevo (alespoň 10x) svůj vztah k tehdejší zkostnatělé konzumní společnosti ..

1000 Frames (1960)

Ideální pomocník při hře na schovku ..

Muž z oceli (2013)

Jako by se uvnitř mě probudilo to dítě z předrevolučních let, kdy jsem poprvé měl možnost vidět, i když v nevalné kvalitě, Supermana v akci. Ten dnešní chlápek, o něco více nabubřelý, méně usměvavý a rozhodně už ne tak rozmazaný (jako kdysi na VHS), s písmenkem S na hrudi, což znamená tam u nich na Kryptonu naději, mě prostě opětovně převálcoval a přikoval na celých 140 minut do sedačky v sále kina. Je mi jasné, že co se týče scénáře nic neviděného jinde nepřinesl (v některých scénách a soubojích jsem ho přirovnával k Matrixům, v mírnějších pasážích jsem zahlédl Malickovi filmy a hned v úvodu jsem si připadal na některé z planet Hvězdných válek), ale Zack Snyder to dokázal poskládat v dokonalou superhrdinskou podívanou s příjemně probublávajícím Zimmerovým soundtrackem, prvotřídními počítačovými triky a úlisnými záporáky ..

Princezna a bojovník (2000)

"Ty mě jednou přivedeš do blázince", slýchal jsem mnohokrát. V dalším z osudových Tykwerových filmů to platí doslova ..