Mikita

Mikita

Michaela Vrňáková

okres Benešov
"I finally realized there's one thing I can't live without. ... YOU."

Skype: nevedu
Twitter: Mikita_MB

33 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
  • 8.3.2019  21:28

  Nejsem fanda předešlého dílu. Tento beru jako samostatný snímek a opravdu povedený. V krásném prostředí jsem se kochala i nápaditým příběhem a příjemným humorem. Velmi osvěžující.

  • 23.1.2019  22:04
  Skleněný (2019)
  *****

  Ano, část v léčebně byla trochu delší a místy natahovaná, přesto nechápu, jak může tolik rozdělit publikum a někdo hláše nudu a jiný je spokojený. Je to jedno z nejlepších zakončení trilogie, je to odvážné a dobře vypointované, a finále pro mě bylo tak zatraceně působivé právě proto, jak skvěle se dávkovali informace a rodinné interakce v léčebně. Je tam hned několik zajímavých myšlenek. Po letech se nám dostává hned několik odpovědí ... jedna z těch zajímavých je i ta na otázku: Ale proč bychom takoví byli jen my? Je to neskutečné osvěžení, mít komiksový příběh bez neustálé přehnané akce, komorní, s pohledem do mysli postav a ještě se smrtí, která je tak neskutečně konečná. SPOILER: It's been an origin story all along. Za to, plus za to, že se nepřesunuli k mrakodrapu, a za tak přísné komentáře házím ještě hvězdu navíc.

  • 7.1.2019  23:24
  Coco (2017)
  *****

  Netradiční mexické prostředí a skvělý příběh. Dojemné až na půdu, a tak neotřelé, že nemohu jinak, než dát plný počet.

  • 7.1.2019  14:22

  I já se přidám k většinovému názoru. Úžasný svět, který je na plátno převeden působivě. To je ale všechno. Děj nic moc a styl vyprávění, bída s nouzí.

  • 7.1.2019  14:16

  Králíčci a zvířátka byli pěkní hajzlíci, ale polepšili se, tak vše nakonec dobře dopadlo. :) Propojení reálných a digitálních obrazů bylo pěkně udělané a ve finále mi ani nevadilo, že to dcera chtěla vidět už několikrát. :)

  • 7.1.2019  14:01
  Frankenstein (divadelní záznam) (2011)
  *****

  Děkuji za existenci National Theatre Live, díky které jsem měla možnost již podruhé zažít Benedicta Cumberbatche i na divadle. I když jsem viděla variantu, kde měl méně prostoru a byl Frankensteinem, i tak si dokázal ukrást svůj prostor pro sebe. Johny Lee Miller byl jako Monstrum geniální. Co mě ale vždy fascinuje, jak může vypadat divadlo, jak velkolepě působí velká scéna, a co vše se dá použít v kulisách. Skvělé. Brilantní. Spektakulární.

  • 7.1.2019  13:31

  Až se sama divím, že to řeknu, ale v prvním díle se mi nakonec moc líbilo, že je vše mimo Anglii, Bradavice, a že je to stejný a přitom jiný svět. Návrat do známého prostředí byl sice v prvních chvílích potěšující, ale ve finále trochu uškodil. Co ale nejvíc pohřbívá výsledek je to, že jde o seznamovací díl, který snad bude velkolepěji vysvětlen a uzavřen v dílu následujícím. Tahle vysvětlovací část rozehrává děj přes příliš mnoho postav, moc neukazuje Grindelwaldovy zločiny a celkově nestaví na výrazných okamžicích. Kouzlo světa Harryho Pottera je ale zpět a já si ho užila do posledního zaklínadla.

  • 7.1.2019  12:51
  Aquaman (2018)
  ****

  Jsem až překvapená, jak jsem nadšená. Sebeironizace a celkové přehánění, to bylo něco, co mě pobavilo. Vše bylo zabaleno do tak kouzelného vizuálu, že jsem se usmívala ještě dlouho poté. Laskavý příběh s ekologickým přesahem (vmetení lidského odpadu zpět na pevninu bychom si zasloužili). A to chodící ego, které umí být i pokorné a nejisté? Vražedná kombinace.

  • 7.1.2019  12:44

  Nemám ráda, když se moc překrucují skutečné události, ale tady vše odpuštěno. Odprostím-li se od toho, že není možné hlavní dějovou linku brát jako biografii, pak nemohu jinak, než být nadšená, dojatá a ve finále ráda, že jsem zaskočila do IMAXu. Skvěle provedené hudební scény, natáčení alb i klipů a to vše kolem je vystavěno přesně tak, aby nám slza ukápla. Rodinná smíření, spokojený vztah a umírání, to je prostě sázka na jistotu. Skvělé.

  • 20.10.2018  22:25

  Léty zraje.

  • 17.10.2018  21:28
  Život (2017)
  ****

  Mně to přišlo uvěřitelné. Co se může pokazit, to se pokazí. Svou humanitou podceňujeme často nebezpečnost byostí, co nám přijdou roztomilé či bezbranné. Jsme schopní jednat iracionálně a občas být i hrdinové. Já vůbec nemám chuť srovnávat s jinými díly podobného žánru. Tohle bylo své. Výsledek dost kolísá mezi žánry, ale já mám radost, že má někdo odvahu podobné filmy točit, i když to nemá přívlastek Vetřelec.

  • 17.10.2018  21:16

  Tři čtvrtiny filmu neskutečně hutná atmosféra. Pak se ale vše zvrhlo do obrazů a událostí, které nejde úplně pochopit a je nutné se chytat vysvětlení nejen v názvu filmu, ale i v různých drobných odkazech během filmu. Kdo má ale odvahu vše pustit znovu a zaměřit se na detaily? Pro milovníky podobného žánru jistě lahůdka a jedno z toho lepšího. Skvělé herecké výkony.

  • 17.10.2018  20:24
  Venom (2018)
  ***

  Jelikož jsem očekávala něco jiného, mnohem krvavějšího a místy až nechutného, tak jsem vlastně i mile překvapená. Jen tedy vážně moc dlouho uvádějí do děje a skoro nic se neděje, a když už konečně začne něco zajímavého, pomalu se končí. Ale Tom Hardy i Venom skvělý a těším se na pokračování.

  • 2.9.2018  01:16

  Mnoho skvělých nápadů, myšlenek a varování, jen ta výplň kolem toho už na mě byla místy moc přehnaná. Opět je tu spoustu odkazů na staré díly a vše je skvěle propracované. Nápad s dražbou je velmi povedený. Možná by to bylo i na 4 hvězdičky, ale na mě lépe působí, když je vše z parků nebo otevřeného prostoru. Strašidelný dům mi k Judskému světu prostě nesedí.

  • 2.9.2018  01:01
  Ostré předměty (TV seriál) (2018)
  *****

  Já neměla pocit, že je to nějak zbytečně natahované. Každý díl byl něčím zajímavý a flashbacky pomohly zamotávat hlavu i rozmotávat příběh. Je pravda, že by na některé detaily mohl být kladen větší důraz a mohlo být malinko víc průběžně vysvětlováno finále, ale celkový dojem mi to nekazí. Po Temném případu a Sedmilhářkách další skvělá volba HBO. Ponurá a mrazivá atmosféra, pochroumané postavy a skvělé herecké obsazení. Na jednu stranu detektivka, ale více psychologické drama.

  • 2.9.2018  00:43

  A je to tady, mnohem vtipnější a pestřejší, než první díl, čímž si u mě Ant-Man rázem získal pobyt na výsluní. Je dokonalým kontrastem k miliardáři, který je nedotknutelný, ať by provedl snad cokoliv. Scott Lang si musí hezky všechno odsedět a vybojovat. Snaží se být dobrý táta, dobrý podnikatel a je zatraceně dobrý Ant-Man i s rozbitým oblekem. I zápletka má několik úrovní a padouch je opět skvěle vykreslený. Hlavní charakteristikou filmu ale je, že je hodně, ale hodně vtipný. Do teď ráda cituji některé fórky.

  • 2.9.2018  00:31

  Perfektně vykreslené charaktery postav, super vystavěný příběh, chytrá myšlenka a znovupřipomenutí, že ani padouch není černobílý a žádný hrdnina není bez chyb. Hezké, chytré, dobře zpracované. Přes všechny snahy jsem si ale celý tento svět nějak nedokázala oblíbit, i když kombinace staré africké kultury a ukrytého moderního světa je bezva. Kocouří oblek v kombinaci s bylinou mi nepřijde dostatečně "věrohodný". T´Chally se mi mnohem víc líbí, když je bez kostýmu... myslím, když je jako politik a rázný obhájce zájmů své země.

  • 2.9.2018  00:13

  Tak konečně mi Thor přirostl trochu k srdci. Jeho špičkování s Hulkem bylo osvěžující a celkově se film veze na humorné notě. Možná až moc, když pomyslíme, jak temná je záporačka a vlastně i závěr. Ve výsledku ale skvělý zážitek.

  • 2.9.2018  00:07

  Thor prostě není můj šálek kávy. V jedničce mě bavila ta civilnost oproti ostatním marvelákům, tady už bylo všeho nějak moc. I Natalie, a ta mi tady v té roli neseděla už v prvním díle. Nejzábavnější části jsou s Kat Dennings a další s Tomem Hiddlestonem.

  • 1.9.2018  23:55

  Hezké polozakončení osudů všech hrdinů i celého lidstva. I když člověk zná zákonitosti komiksového světa, i tak je závěr filmu úžasným zážitkem a nezbývá, než se těšit na pokračování.

  • 1.9.2018  23:51
  Super (2010)
  ***

  Úplně nesnáším tyhle filmy, které vezmou docela fajn myšlenku a snaží se jí ozvláštnit až přespříiš. Nemohou se rozhodnout, zda zvolit místy stupiní humor nebo přehnané násilí. Možná je to ale nakonec správná cesta, ani já se ve výsledku nemohu rozhodnout, zda je to úplná debilita, nebo vážně tak dobré. To se musí vidět, to nejde popsat. A já se nakonec i bavila. 55%

  • 1.9.2018  23:39
  Deadpool 2 (2018)
  ****

  Možná slabší 4 hvězdičky. Jako celek už to nepůsobí tolik soudržně, jako jednička a odcházela jsem z kina trochu zklamaná, ale nemůžu být pokrytec, smála jsem se často jako pitomá a vykouzlení úsměvu se cení. Celkově tomu navození pocitu rodiny a soudržnosti něco chybí. V podstatě vše drží na super a netradičním hlavním hrdinovi a na spoustě vtípků a popkulturních odkazů. Je to ale svěží vítr do často přehnaně korektních vod filmových blockbusterů a "bezzubých" superhrdinů.

  • 1.9.2018  23:16
  Upgrade (2018)
  *****

  Sice to není dokonalý a bezchybný film, ale byl to takový zážitek, že jdu do plných. Bavila jsem se vlastně od začátku a říkala si, jaká je v jednoduchosti krása, jak tak jednoduchá zápletka nepotřebuje nic složitého, jen všechno hezky řemeslně udělané a já budu spokojená. Audio i vizuál, obojí skvělé a vlastně docela netradiční. Naprosto parádně vytvořený pohyb těla ovládaného čipem, jehož nepřirozenost ještě umocnilo umístění kamery. Vše hezky šlapalo. Trochu sci-fi, trochu detektivka, pomstička a bude závěr, který čekáme a vážně by mi to ke spokojenosti stačilo. Ale v závěru se z toho jednoduchého příběhu vyloupne i něco navíc, něco, co pro mě nebylo očekávané a najednou sedím a nejsem jen spokojená, jsem vyvalená a nadšená. Naposledy jsem tenhle pocit měla u Ex Machina. Doporučuji. (PS: Pořád jsem si říkala, že na můj vkus je tam moc krve a násilí a až teď koukám, že jsem od mistra krváků ani nic jiného asi čekat nemohla. :D)

  • 17.7.2018  22:07
  Moje země (2017)
  ****

  Nemohu souhlasit s komentářem Enšpígla. Mně naopak vyhovovalo více časových rovin a jejich prolínání, které z celkem táhlého obléhání jednoho domu udělají poutavou a silnou podívanou. Souhlasím však, že by mě také zajímal vztah bratrů, jak vůbec mohou mít až tak odlišnou mentalitu a výchovu, ale to by bylo na úkor filmu, již takhle byla stopáž tak akorát a témat k zamyšlení až dost. ___ Popis obsahu filmu (Cinemax) je trochu nesprávný. Jde o spor o půdu a rodný dům mezi bratry. Poté co je po lživém obvinění jeden z bratrů zatčen a neprávem několik měsíců vězněn, musí jeho rodina (dcera Nazo, její sestra a matka) bránit dům. Dvě stovky banditů jsou zavolány jen kvůli uražené mužské ješitnosti, nikoliv proto, že by byl někdo zabit. ____Ještě teď ve mně film doznívá a přemýšlím, jak odlišný způsob vnímání mohou lidé mít. Krom silného příběhu na mě nejvíce zapůsobilo používání výrazných kontrastů - nejsilnější dojem mám z jedné výrazné přestřelky, která se prolíná se šťastnými vzpomínkami. Svým způsobem musím obdivovat i moudrost a pokoru otce, který dcery vnímá jako silné osobnosti stejně schopné a možná ještě schopnější, než syn. Scénář byl skvěle postaven na drobnostech (láska i v domluveném sňatku, bratrovo usměvavé rebelování, apod.), které dokázaly jednotlivé postavy prodat tak, že se o ně divák bojí. Rozhodně doporučuji.

  • 3.4.2018  18:33

  Mám ráda, když jsou komedie trochu lépe vystavěné a mají pro hrdiny i nějaké poučení. Tady nic moc. Ale hlášky Goldie a Amy mě místy vážně bavily.... "Mami, to mě nemůžeš trochu utěšit a podpořit?" "Promiň miláčku, jsi vážně šikovná vražedkyně." V něčem mě ale všechny ty přehnané situace nehorázně rozčilovaly. Horší průměr.

  • 24.3.2018  22:26

  Oživení jen pár let starých závěrů o Goghově smrti dává možnost udělat z uměleckého díla lehce i detektivku. Snímek se pak stává zajímavým nejen díky výborné animaci, ale i díky netradičnímu pojetí příběhu o životě a smrti úžasného malíře. Bohužel jsou místa, která trochu trpí rozvleklostí a pomalejším tempem, ale jinak je to celé tak netradiční, že stojí za opakované puštění. A hned vás přepadně chuť přečíst si všechny jeho vydané dopisy. Musel to být nejen neobyčejný umělec, ale i člověk.

  • 24.3.2018  20:18
  Bába z ledu (2017)
  ****

  Jindy bych dala spíš 3 hvězdy, ale tolik mě překvapilo, že mě po nějaké době zaujala česká tvorba, že musím jít výše. Navíc mi tohle téma sedlo. Všechny dějové linky, i ty okrajové jsou vyšperkované a zajímavé. Až na ten "český konec" to bylo vážně mnohovrstvé, s trochou naděje i vystřízlivění.

  • 4.3.2018  03:12

  Příběh o tom, jak může jít život dál. Síla ducha, co udržuje v chodu naše těla, ale mysl tak úplně vyléčit nemůže. Pro někoho nudně dlouhá stopáž, pro mě ideální délka, kdy mohly vyniknout někdy až civilní rozhovory, občas ticho, občas spory a chlapské rozhovory, kdy je vše řečeno ve dvou krátkých větách. Něco se nezmění, ale jistá jiskřička tu je. Lee už má zase důvod chtít malinko víc. Místo pro rozkládací gauč.

  • 3.3.2018  23:16

  Tak základní rozuzlení o tom, kdo je vrah, to jsem si pamatovala, zbytek už méně, možná i proto jsem byla tak okouzlena. Bavily mě netradiční záběry kamery nejen na krajinu v okolí vlaku, ale i na samotné hrdiny (ten pohled shora v uličce vlaku). Okouzlily mě jednotlivě všechny postavy. A na nového představitele Hercula jsem si rychle zvykla. Bylo skvělé, že mu zachovali jisté obcese a trochu je pozměnili. Také mě bavilo, že byly představeny i jiné případy. V závěru jsem dojatá. Okouzlená. A rozhodně by mi nevadilo vše vidět opakovaně. A chci další Herculovy příběhy v tomto obsazení. Povedené, opravdu ano.

  • 2.3.2018  00:06

  Ano, až tak zoufalé to bylo. Alice Bendová začíná hrát matky 30tnic? A to není to nejšílenější! Ale trefovat se je snadné. Našla jsem i něco pozitivního. Klára Issová je úžasná v obou polohách, sexy holky i trapné zoufalky, moc mile mě překvapila. Dále mi bylo blízké, že jako single se po jisté době stáváme komickými figurkami všichni. Počet zklamání z nás dělá stále méně okouzlující dívky. Ale jde s tím něco dělat, to je pozitivní. To se ale nedá říct o pocitech při sledování českých Zoufalek.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace