Mikita

Mikita

Michaela Vrňáková

okres Benešov
"I finally realized there's one thing I can't live without. ... YOU."

Skype: nevedu
Twitter: Mikita_MB

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 18.1.2018  19:35

Souhlasím s xxmartinxx. Dokumentaristicky to trochu pokulhává a byla by lepší větší péče, větší dynamika a občas i větší objektivnost. Cením si však té práce, co na tom bylo odvedeno, kolika tématům se bylo věnováno. A to je toho ještě víc. Tady bylo vybráno pár těch nejzásadnějších událostí. A s tou objektivností také přimhuřuji oči, ptž chvalozpěvů má ze svých médií Babiš již dost. A jelikož za chvíli bude i rada ČT složená převážně z příznivců nového vůdce, je fajn mít tento poslední záchvěv a snahu lidem otevřít oči. Co ale na tom. Všechno tohle je možná proti dobrým mravům, amorální a svinstvo... ale není to nelegální. Je to jen ukázka toho, jak neumíme psát zákony, vypisovat dotační řízení apod. A ano, bohužel to není jen Babiš, všude v republice i ostatní chytrolíni vykupují pozemky, devastují půdu a to pro obrovské dotace. Dělají to tak všichni. A tady by měl vztek mířit na neschopnost úředníků EU. Více znepokojívé jsou pro mě ale ty ostatní kauzy .... Ale to tom přeci ó nejvyšší neví, oni mu ve Vodňanech ukáží jen ty pěkné a usměvavé zaměstnance a jde se dál. :/

• 15.1.2018  19:38
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Po první sérii jsem docela nadšená a těším se, na druhou sérii a doufám, že se nebde zbytečně natahovat a bude poslední. Těším se hlavně proto, abych si potvrdila správnost svých teorií. Docela se nabízí totožnost otce a ani bych se nedivila, kdyby on byl tou obětí. Ale kdo ví. O překvapení jist nebude nouze. Líbí se mi ta pestrost charakterů, nikdo není klasický záporák či klaďas. Je to jako v životě, stačí vidět souvislosti a věci z pohledu toho druhého a dá se domluvit, najít společná řeč. Vážně kouzelná mozaika z maloměsta, z manželství a rodinných vztahů. "Ale já nejsem oběť." Nicole Kidman si mě tady snad poprvé úplně získala.

• 12.1.2018  21:15

Nebylo to úplně dokonalé, ale bylo to velmi povedené. Nechci vše pitvat do detailů. Velmi jsem ocenila, že se děj rovnoměrně rozvrhl na válečnou část a část v civilu. Co také pořád točit. Surová válka a neustálé lezení na Hacksaw ..... neustálý neúspěch. Jen je mi divné, že stačí jedna motlidba a najednou by se během 3 minut slavil úspěch? Trochu mi chybělo to strategické zákulisí. Ale jen malinko. Víc ubírá filmu obsazení, jelikož Andrew Garfield je prostě až moc velký sympaťák, hezoun, a prostě mu tak nějak fandíte už od začátku, a je vám jasné, že je rozeným hrdinou. Víc bych si asi užila, kdyby mi hrdina vážně přišel jako tuctový hubeňour, jako kukuřičný klas, zdánlivý fanatik, o kterém jenom tušíte, jaký má potenciál, a pak jste spolu s seržantem a dalšími překvapení, jaký je to borec. Ale jinak opravdu zážitek. Od první minuty až do konce filmu.

• 12.1.2018  02:11

Zajímavé obsazení a ještě zajímavější pohled na svatbu a osudy lidí, co se potkali jen úplnou náhodou. Jen zdvořilostní pozvánky změní několika podivínům život. Pomohou najít přátelství. Milé to bylo.

• 12.1.2018  02:10

Folkrock, to je moje. A stand up? Je to vše o hledání. Hezky podáno. Oddychovka na deštivé odpoledne. Road trip. A slaďouš Wyatt Russell.

• 27.12.2017  23:16

Každá dějová linka příběhu mi přinesla něco a nebyla pro mě zbytečná. Pobavila jsem se, nasmála se, obávala o osud rebelů, nechybělo mi dojetí. A pokaždé budu věřit, že se lidé mohou změnit, že může zvítězit dobro. Ale je dobré si připomínat, že to někdy prostě nejde. A další poučení.... za jiskru, co dokáže zapálit plamen, bude vždy stát za to zemřít.

• 27.12.2017  22:58

Celou dobu si říkám, příliš dlouhé, chladné... všeho až příliš... ale nemohu se zvednout a odejít ... už to jistě bude končit ... a pak se něco zlomí a je to ono .... oblíbený BR má silné pokračování .... paráda.

• 27.12.2017  22:55

Slabší druhá polovina, přesto příjemná oddychovka, co se nakonec ani neveze na vlně uprchlíků, jako na humoru odlišných kultur... a Romové ... to je blízký a přesto totálně jiný svět. Já se pobavila. I můj doprovod.

• 15.8.2017  14:11
    Inferno (2016)

Líbil se mi nápad, jak se najde další chytrý člověk, který vidí jedinou možnost jak zachranit lidstvo v tom, že zahubí stávající zvrácenou společnost. Nelíbilo se mi ovšem zpracování a gradace filmu.

• 15.8.2017  14:00

Už toho začíná být moc a já začínám být stará. Už mi neimponuje středoškolská dějová linka a věci kolem plesu. Už jsem jinde. To ale neznamená, že film nebyl solidní další marvelovkou, která byla opravdu hodně veselá a docela i chytře udělaná. Tyhle ty metafory a mudrování nad složitostí dospívání, přebírání osobní odpovědnosti, to já ráda. Půl hvězdičky navíc, možná i čtvrtou by si zasloužil Vulture (Michael Keaton), který rozhodně není padouchem v běžném významu slova. To on je ten, co by vás měl na film nalákat, to on je ten, koho chci vidět dál. A ano ..... Michael Keaton v dalším létajícím kostýmu ... Birdman trochu jinak ... ale jemu to tak zatraceně sedí .... nakonec dávám 4tou hvězdičku jemu. :D

• 15.8.2017  13:50
    Dunkerk (2017)

Téma mě neblízké se uvedlo opět výraznou hudbou, která je hlavním tahounem emocí celého filmu. Je patrné, že si scénárista nedal za úkol přehnaně dojímat, a to je dobře. Neviditelný nepřítel a nebezpečí, vše je zobrazeno jen díky několika hlášením, umocněno výrazy herců, neznámých hrdinů, kteří nemají za úkol nějak vyčnívat. 3 různě dlouhé časové roviny (na souši, na vodě a ve vzduchu utíká čas jinak rychle) už jsou sami o sobě dost zajímavé, ale ke konci si přeci jen říkáte, že ta jedna akce je na film možná trochu moc, a ztrácíte pozornost. Do toho přijde Nolanovo šmodrchání a návraty v čase, abyste opravdu pochopili situaci z pohledu všech zúčastněných a v té chvíli se mi potvrzuje: tohle, pro mě vzdálené téma, se stává neskutečným kino zážitkem. Umírání po desítkách je děsivé, děsivější je však vlastní zhroucení, ublížení v záchvatu paniky. Ta bolest, když několik dní držíte vše pod kontrolou, organizujete vše s chladnou logikou, a pak dojdete k bodu zlomu, poslední kapka, a vy jste schopní zabít přítele, v panice, ze strachu ... je to ve více příběhových linkách, ale u linky s Cillianem Murphym mi obzvlášť chybí, že ta poslední kapka byla vystřižena. Každopádně silný zážitek, jak příběhově, tak filmařsky a soundtrack zařazen do osobního oblíbeného playlistu.

• 3.5.2017  23:29
    Anthropoid (2016)

Není to dokonalé...ale ... ještě, že se podílela i česká produkce, ptž je to na kulisách dost znát.... Nechápu, že to nedostalo více ocenění. Teď lituju, že jsem v kině dala přednost nabubřelému M. Je to drsné, surové ... a to prý stále ještě málo....

• 2.5.2017  23:28

Tak tohle byla síla. Samostatný díl, který velmi krutě a drsně graduje všechna X-menská trápení plus něco navíc. Nesmrtelnost a výjimečnost má svá negativa. A rodina a vlastní krev má svou sílu.

• 24.3.2017  19:37

Až překvapivě kouzelné, veselé a hravé. Obstojí jako samostatná fantasy a to se cení. Příjemné pohlazení. I dospělý se myslím zasměje u podivných legračních stvoření. A Eddie Redmayne se pro tuhle roli narodil.

• 24.3.2017  19:05
    Nepsaná romance (TV film) (2014)

Taková blbina v týdnu v TV vás občas dokáže pobavit. Romantické filmy mají jen pár věcí, co od nich čekáte, a tady dostanete téměř vše. :)

• 12.3.2017  01:39
    Masaryk (2016)

Nebudu tleskat jen proto, že u nás vznikl film, který působí opravdu jak z velké světové produkce. Ach, ta výprava, kamera střih, souhra hudby, scény i prostředí (tedy ta česká hymna se záběrem na moře moc nesedí), krásné lokality a neuvěřitelné herecké výkony napříč celým mezinárodním obsazením... to vše je nádhera. Jednotlivé složky jsou skvělé a režisér má opravdu talent a dobré oko. Tak proč to není dokonalý film? Když jsem se nad tím více zamyslela, hlavní příčinou rozpaků a zklamání je hlavně zvolené téma. Obecně známým historickým událostem příliš nesvědčí tohle rozvleklé zpracování. Pro mě osobně je to dokonalé umělecké zpracování v rozporu s vnímáním tohoto tématu. Tíha zklamání, strachu a boje o život, identitu národa, atd. je až v příliš velkém kontrastu s vypiplanými nádhernými záběry na padající déšť, detaily boxerských kroků, zasněných pohledů do krajiny. Bije pak až příliš do očí, že těch pár kroků, co oddálily válku, neutáhnou celý film. Sledování tichého zoufalství nešťastného muže (smyšlenka o kokainu mi přijde zbytečná a dehonestující) je prokládáno dlouhými záběry na moře, děj se jakoby zbrzdí a uklidní, a my jsme odtrženi od událostí zásadních, ať už předešlých či budoucích. Když se pak flashbackem vrátíme k minulosti, unikají nám rychle převyprávěné diplomatické kličky. Utekla mi věta o vyžádaném ultimátu a už jsem v háji, ptž to je zásadní důvod, proč nenávidět náhradního otce. Vzhledem k tomu, že i tento fakt je vycucaný z prstu, tak mě to možná tolik trápit nemusí. Líbí se mi, když je podobný příběh ozvláštněn něčím navíc, aby se více zapůsobilo, takže léčebna (bez kokainu) mi přijde dobrý nápad. Německý psychiatr skvělý tah. Zde mi fikce nevadí. Historické události a zásadní fakta chci ale nezkreslené. Co se ale filmu upřít nedá, vyždímá z vás emoce a opráší národní hrdost. Zjistíte, že ten pocit křivdy je zakořeněn i ve vás, v "mladé" generaci. A jste naštvaní. A Brexit rozhodně neukázal, že by teď bylo něco jinak. Podruhé nejste naštvaní na svět, ale trochu na celý snímek. Půl filmu se snažíte zorientovat v datech a měsících a důležitá pointa je řečena dost rychle. A místo více dialogů úžasného Rodena a Kaisera si užíváte teskné hudby a pohledů na moře. Není třeba dělat takové dramaticko-umělecké pauzy. My víme, jak to dopadne! ... ano, ve výsledku jsem dvojitě podrážděná :D 55%

• 22.2.2017  19:33
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Kdo u seriálu vydržel, neprohloupil. Naprostá lahůdka českých vod se skvělým obsazením a výborným příběhem. Plný počet zatím nedávám, vše rozhodne závěrečné rozuzlení, ale většina dílů je lahodných i samostatně. Tleskám. A hřeje mě pocit, že i mezi šmejdy se občas najde výjimka, co se nebojí hledat pravdu (Trojan).

• 22.12.2016  05:59

Pro mě zajímavé dovysvětlení úvodních titulků, které by mi stačilo převyprávět ve dvou větách. Místy jsem se vážně nudila a ani mě nezajímalo, co bude dál, přeci jen už výsledek byl tak nějak jasný ... Jednotliví hrdinové byli ale zábavní, tak pokud si odmyslím to SW universum, tak to bylo docela fajn sci-fi. Ale to obecné nadšení moc nechápu, to tahání peněz z fandů bylo sakra cítit. U mě vyhrála nostalgie Epizody VII, to jsem sežrala i s navijákem, ale Rogue One? Má fajn postavy ... a finále. Nečekala jsem nic a také nic nedostala. :)

• 27.11.2016  01:05
    Kung Fury (2015)

Mazec. Dinosauři na mě už byli moc, ale jinak neskutečná prča.

• 27.11.2016  00:21

I když Bridget už není oplácaná, pořád je dostatečně nemotorná a nezařaditelná. Holka s humorem, co se nebere tak vážně ani po čtyřicítce, přesto už je rozumější a skvělá ve své práci. Darcy je snad ještě škrobenější, čímž skvěle vyniká kontrast - upjatý Brit vs. pohodový Američan. Film má pohodovou atmosféru, vtip, charismatické postavy ... a divák má právem radost, že může existovat i pokračování, které překoná oblíbený první díl.

• 26.11.2016  23:46

Tak brutální a nechutné něco už jsem dlouho neviděla. Klasický chlapský snímek, který si zamilují ti, co se dokáží smát vtípkům s motorovou pilou a spoustě záběrů s tepajícími mozky. Já oceňuji popkulturní narážky a vidím v tom mix Ramba a Krotitelů duchů. Nemám takovou snášenlivost těch záběrů na tepající mozky, tudíž pro mě nadprůměrný nechutný chlapský film. :D

• 26.11.2016  23:33

Překvapivě dobrá variace na Vetřelce propojeného s existenciálními scifi dílky. Mix horroru a relativně chytrého pozadí byl skvěle vyvážen a já jsem nakonec ráda, že jsem si nechala film doporučit. Novodobý Adam a Eva může vzniknout v budoucnu opravdu různými způsoby.

• 26.11.2016  23:27

Je tak těžké to nějak hodnotit. Tolik nelogických věcí.... Tolik nesourodý děj.... A ten děsně, děsně dlouhý muzikál ... Ale když to vezmu z druhé strany, ten skvělý vztah matky s dcerou tam byl, nic se neztatilo. A Lorelai a Luke, nádherná souhra, uvěřitelné a nádherné souznění, kde se konečně vše uzavřelo. Co se týče Rory. I když mě to naštvalo a zaskočilo, Rory přeci není taková, zpětně však musím uznat, že tohle je klasika. Docela to i znám. Vzorná studentka, velké plány a jasné cíle. Každý úspěch posiluje sebevědomí v sebe sama, o to víc je drobný neúspěch velkým problémem. Zábrany povolují a neprožitá puberta se objeví kolem třicítky. A výsledek. Ta čtyři slova. A vážně je to tak špatné, po životě ve velkém světě zjistit, že doma, v malém městečku Stars Hollow, je stejně nejlépe? Po prvotním zaskočení a rozmrzení... proč oblíbené postavy dostaly štěk jen 20 vteřin... hlavně Sookie.... to nedávalo smysl, ale hádám, že problém byly finance. Kirk to ale statečně zachraňoval.

• 13.11.2016  00:20

Ano, není to vrchol filmové tvorby, ani nijak překvapivé či dojemné dílko, ale proč nemít na každý svátek nějaký pěkně tematický rodinný film. A mně se ten nápad líbí. A pro společný večer 3 generací, já, mamka a její mamka, ideální. Všechny jsme se dojali a pobavily. Tak proč ne ;)

• 13.11.2016  00:12

Potěší pár věcí, jako kouzlo tajemné planety, skoro tak, jak si ho pamatuju ze starých dílů s Kirkem. Interakce mezi postavami skvělá. Ale ty trhliny v zápletce ... a proč ty lodě nebyly jen dezorientované a rovnou vybuchovaly? A vůbec. Mnoho proč, co mě štvalo, mi kazí celkový dojem a radost ze setkání se starou partou.

• 28.2.2016  12:39
    Wilsonov (2015)

Nový pohled na historické události, trochu humoru a zajímavý a svěží vizuál, který je něčím neobvyklý. Některé vtípky jsou považovány za rasistické, ale ten film je jedna velká nadsázka, která si utahuje z mentality různých národností a vtipy o otrocích nejsou zesměšněním lidí tmavé pleti, ale pohledu, jaký amerika dříve měla. Tedy alespoň pro mě. Nafoukaný američan, co ví všechno nejlépe, těžko si odvyká, že se už tabák nežvýká a nemá možnost mít otroka? V tom kontrast na "malého" nesmělého "čecháčka, kterému stále někdo diktoval, jakým jazykem má mluvit, co si má myslet a sebevědomí nikde? Oba se od sebe něco naučili. Nevím, už podle trailerů mi bylo jasné, že to má být nadsázka a humor, nic víc jsem nečekala a odpad a šílené kritiky mě prostě překvapují. Neříkám, že je film kdo ví, jak úžasný, a že by měl lesk Mazaného Filipa či Tajemného hradu v Karpatech, ale byl zábavný. Jediné, co mě vážně štvalo byla přepálená stopáž (některé scény zaměřené na poetiku a kecání ubíraly na spádu) a nepřišla jsem na chuť ani rychlím změnám denní doby v jednotlivých scénách. Jinak docela ucházející pokus, který mě místy i pobavil, trochu i přiměl se dovzdělat o historii připojení Slovenska.

• 27.2.2016  19:19

Hmmm, s dvouletým zpožděním hodnotím, ale přesto si pořád pamatuju, jak jsem se nasmála. Skvělá a docela chytrá parodie a přitom i netradiční romantika, která nepůsobí ani tak směšně, jak by se dle popisu mohlo zdát.

• 22.2.2016  23:10
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Spoustu humoru a velkým vzorem pro hlavní hrdiny je Smrtonosná past. Rozmanitá partička, která skvěle pobaví.

• 22.2.2016  22:16
    Deadpool (2016)

Ano, trochu nadhodnocuji, ale prostě mi to sedlo do nálady. Jak to vystihl kamarád, člověk odchází s drobným pocitem studu, že si tak sprostý film užil a smál se jak pitomý. Ale co už, slušňácké masky stranou, občas je fajn si užít i něco ne úplně korektního, s trapným puberťáckým humorem, který se až moc často motá okolo sahání na rozkrok a okolo sebe uspokojování. Když si to odmyslím, jde o neskutečně nadupanou hrdinskou romanci, sprostou, drsnou a šíleně cool. Sedlo mi to mnohem víc, než Kick-Ass, ptž nebylo ani potřeba vraždících dětí. A nebyla jsem si úplně jistá, zda hrdinovo časté zdůrazňování, že jde o film, je prospěšné. Ale přineslo to pár nových fórků a koresponduje mi to s tím, jak film vznikal, tak proč vlastně ne.

• 21.2.2016  19:49
    V.I.P. vraždy (TV seriál) (2016)

Český odvar seriálu Castle na zabití, ovšem s mnohem slabším nápadem a dost předvídatelným scénářem. Vraha odhalíte hned, což u detektivky není moc příjemné. Jediné, co vás na seriálu může těšit je zajímavé obsazení a příjemné charaktery. Scénáristkám jdou lépe ty "vztahové a rodinné seriály", v ostatním mají ještě hodně velké rezervy. EDIT: Tak pozor, nová taktika, vybalit hned 6 podezřelých, různě je propojovat a nakonec se vytasit úplně s někým novým ... Ale tak ano, to už bylo trochu chytřejší. Teď jen najít kompromis.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17