Mikita

Mikita

Michaela Vrňáková

okres Benešov
"I finally realized there's one thing I can't live without. ... YOU."

ICQ: 174826367
Skype: nevedu
MSN: neznám
Yahoo: ne, raději Google
Twitter: Mikita_MB

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 3.5.2017  23:29
    Anthropoid (2016)

Není to dokonalé...ale ... ještě, že se podílela i česká produkce, ptž je to na kulisách dost znát.... Nechápu, že to nedostalo více ocenění. Teď lituju, že jsem v kině dala přednost nabubřelému M. Je to drsné, surové ... a to prý stále ještě málo....

• 2.5.2017  23:28

Tak tohle byla síla. Samostatný díl, který velmi krutě a drsně graduje všechna X-menská trápení plus něco navíc. Nesmrtelnost a výjimečnost má svá negativa. A rodina a vlastní krev má svou sílu.

• 24.3.2017  19:37

Až překvapivě kouzelné, veselé a hravé. Obstojí jako samostatná fantasy a to se cení. Příjemné pohlazení. I dospělý se myslím zasměje u podivných legračních stvoření. A Eddie Redmayne se pro tuhle roli narodil.

• 24.3.2017  19:05
    Nepsaná romance (TV film) (2014)

Taková blbina v týdnu v TV vás občas dokáže pobavit. Romantické filmy mají jen pár věcí, co od nich čekáte, a tady dostanete téměř vše. :)

• 12.3.2017  01:39
    Masaryk (2016)

Nebudu tleskat jen proto, že u nás vznikl film, který působí opravdu jak z velké světové produkce. Ach, ta výprava, kamera střih, souhra hudby, scény i prostředí (tedy ta česká hymna se záběrem na moře moc nesedí), krásné lokality a neuvěřitelné herecké výkony napříč celým mezinárodním obsazením... to vše je nádhera. Jednotlivé složky jsou skvělé a režisér má opravdu talent a dobré oko. Tak proč to není dokonalý film? Když jsem se nad tím více zamyslela, hlavní příčinou rozpaků a zklamání je hlavně zvolené téma. Obecně známým historickým událostem příliš nesvědčí tohle rozvleklé zpracování. Pro mě osobně je to dokonalé umělecké zpracování v rozporu s vnímáním tohoto tématu. Tíha zklamání, strachu a boje o život, identitu národa, atd. je až v příliš velkém kontrastu s vypiplanými nádhernými záběry na padající déšť, detaily boxerských kroků, zasněných pohledů do krajiny. Bije pak až příliš do očí, že těch pár kroků, co oddálily válku, neutáhnou celý film. Sledování tichého zoufalství nešťastného muže (smyšlenka o kokainu mi přijde zbytečná a dehonestující) je prokládáno dlouhými záběry na moře, děj se jakoby zbrzdí a uklidní, a my jsme odtrženi od událostí zásadních, ať už předešlých či budoucích. Když se pak flashbackem vrátíme k minulosti, unikají nám rychle převyprávěné diplomatické kličky. Utekla mi věta o vyžádaném ultimátu a už jsem v háji, ptž to je zásadní důvod, proč nenávidět náhradního otce. Vzhledem k tomu, že i tento fakt je vycucaný z prstu, tak mě to možná tolik trápit nemusí. Líbí se mi, když je podobný příběh ozvláštněn něčím navíc, aby se více zapůsobilo, takže léčebna (bez kokainu) mi přijde dobrý nápad. Německý psychiatr skvělý tah. Zde mi fikce nevadí. Historické události a zásadní fakta chci ale nezkreslené. Co se ale filmu upřít nedá, vyždímá z vás emoce a opráší národní hrdost. Zjistíte, že ten pocit křivdy je zakořeněn i ve vás, v "mladé" generaci. A jste naštvaní. A Brexit rozhodně neukázal, že by teď bylo něco jinak. Podruhé nejste naštvaní na svět, ale trochu na celý snímek. Půl filmu se snažíte zorientovat v datech a měsících a důležitá pointa je řečena dost rychle. A místo více dialogů úžasného Rodena a Kaisera si užíváte teskné hudby a pohledů na moře. Není třeba dělat takové dramaticko-umělecké pauzy. My víme, jak to dopadne! ... ano, ve výsledku jsem dvojitě podrážděná :D 55%

• 22.2.2017  19:33
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Kdo u seriálu vydržel, neprohloupil. Naprostá lahůdka českých vod se skvělým obsazením a výborným příběhem. Plný počet zatím nedávám, vše rozhodne závěrečné rozuzlení, ale většina dílů je lahodných i samostatně. Tleskám. A hřeje mě pocit, že i mezi šmejdy se občas najde výjimka, co se nebojí hledat pravdu (Trojan).

• 22.12.2016  05:59

Pro mě zajímavé dovysvětlení úvodních titulků, které by mi stačilo převyprávět ve dvou větách. Místy jsem se vážně nudila a ani mě nezajímalo, co bude dál, přeci jen už výsledek byl tak nějak jasný ... Jednotliví hrdinové byli ale zábavní, tak pokud si odmyslím to SW universum, tak to bylo docela fajn sci-fi. Ale to obecné nadšení moc nechápu, to tahání peněz z fandů bylo sakra cítit. U mě vyhrála nostalgie Epizody VII, to jsem sežrala i s navijákem, ale Rogue One? Má fajn postavy ... a finále. Nečekala jsem nic a také nic nedostala. :)

• 27.11.2016  01:05
    Kung Fury (2015)

Mazec. Dinosauři na mě už byli moc, ale jinak neskutečná prča.

• 27.11.2016  00:21

I když Bridget už není oplácaná, pořád je dostatečně nemotorná a nezařaditelná. Holka s humorem, co se nebere tak vážně ani po čtyřicítce, přesto už je rozumější a skvělá ve své práci. Darcy je snad ještě škrobenější, čímž skvěle vyniká kontrast - upjatý Brit vs. pohodový Američan. Film má pohodovou atmosféru, vtip, charismatické postavy ... a divák má právem radost, že může existovat i pokračování, které překoná oblíbený první díl.

• 26.11.2016  23:46

Tak brutální a nechutné něco už jsem dlouho neviděla. Klasický chlapský snímek, který si zamilují ti, co se dokáží smát vtípkům s motorovou pilou a spoustě záběrů s tepajícími mozky. Já oceňuji popkulturní narážky a vidím v tom mix Ramba a Krotitelů duchů. Nemám takovou snášenlivost těch záběrů na tepající mozky, tudíž pro mě nadprůměrný nechutný chlapský film. :D

• 26.11.2016  23:33

Překvapivě dobrá variace na Vetřelce propojeného s existenciálními scifi dílky. Mix horroru a relativně chytrého pozadí byl skvěle vyvážen a já jsem nakonec ráda, že jsem si nechala film doporučit. Novodobý Adam a Eva může vzniknout v budoucnu opravdu různými způsoby.

• 26.11.2016  23:27

Je tak těžké to nějak hodnotit. Tolik nelogických věcí.... Tolik nesourodý děj.... A ten děsně, děsně dlouhý muzikál ... Ale když to vezmu z druhé strany, ten skvělý vztah matky s dcerou tam byl, nic se neztatilo. A Lorelai a Luke, nádherná souhra, uvěřitelné a nádherné souznění, kde se konečně vše uzavřelo. Co se týče Rory. I když mě to naštvalo a zaskočilo, Rory přeci není taková, zpětně však musím uznat, že tohle je klasika. Docela to i znám. Vzorná studentka, velké plány a jasné cíle. Každý úspěch posiluje sebevědomí v sebe sama, o to víc je drobný neúspěch velkým problémem. Zábrany povolují a neprožitá puberta se objeví kolem třicítky. A výsledek. Ta čtyři slova. A vážně je to tak špatné, po životě ve velkém světě zjistit, že doma, v malém městečku Stars Hollow, je stejně nejlépe? Po prvotním zaskočení a rozmrzení... proč oblíbené postavy dostaly štěk jen 20 vteřin... hlavně Sookie.... to nedávalo smysl, ale hádám, že problém byly finance. Kirk to ale statečně zachraňoval.

• 13.11.2016  00:20

Ano, není to vrchol filmové tvorby, ani nijak překvapivé či dojemné dílko, ale proč nemít na každý svátek nějaký pěkně tematický rodinný film. A mně se ten nápad líbí. A pro společný večer 3 generací, já, mamka a její mamka, ideální. Všechny jsme se dojali a pobavily. Tak proč ne ;)

• 13.11.2016  00:12

Potěší pár věcí, jako kouzlo tajemné planety, skoro tak, jak si ho pamatuju ze starých dílů s Kirkem. Interakce mezi postavami skvělá. Ale ty trhliny v zápletce ... a proč ty lodě nebyly jen dezorientované a rovnou vybuchovaly? A vůbec. Mnoho proč, co mě štvalo, mi kazí celkový dojem a radost ze setkání se starou partou.

• 28.2.2016  12:39
    Wilsonov (2015)

Nový pohled na historické události, trochu humoru a zajímavý a svěží vizuál, který je něčím neobvyklý. Některé vtípky jsou považovány za rasistické, ale ten film je jedna velká nadsázka, která si utahuje z mentality různých národností a vtipy o otrocích nejsou zesměšněním lidí tmavé pleti, ale pohledu, jaký amerika dříve měla. Tedy alespoň pro mě. Nafoukaný američan, co ví všechno nejlépe, těžko si odvyká, že se už tabák nežvýká a nemá možnost mít otroka? V tom kontrast na "malého" nesmělého "čecháčka, kterému stále někdo diktoval, jakým jazykem má mluvit, co si má myslet a sebevědomí nikde? Oba se od sebe něco naučili. Nevím, už podle trailerů mi bylo jasné, že to má být nadsázka a humor, nic víc jsem nečekala a odpad a šílené kritiky mě prostě překvapují. Neříkám, že je film kdo ví, jak úžasný, a že by měl lesk Mazaného Filipa či Tajemného hradu v Karpatech, ale byl zábavný. Jediné, co mě vážně štvalo byla přepálená stopáž (některé scény zaměřené na poetiku a kecání ubíraly na spádu) a nepřišla jsem na chuť ani rychlím změnám denní doby v jednotlivých scénách. Jinak docela ucházející pokus, který mě místy i pobavil, trochu i přiměl se dovzdělat o historii připojení Slovenska.

• 27.2.2016  19:19

Hmmm, s dvouletým zpožděním hodnotím, ale přesto si pořád pamatuju, jak jsem se nasmála. Skvělá a docela chytrá parodie a přitom i netradiční romantika, která nepůsobí ani tak směšně, jak by se dle popisu mohlo zdát.

• 22.2.2016  23:10
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Spoustu humoru a velkým vzorem pro hlavní hrdiny je Smrtonosná past. Rozmanitá partička, která skvěle pobaví.

• 22.2.2016  22:16
    Deadpool (2016)

Ano, trochu nadhodnocuji, ale prostě mi to sedlo do nálady. Jak to vystihl kamarád, člověk odchází s drobným pocitem studu, že si tak sprostý film užil a smál se jak pitomý. Ale co už, slušňácké masky stranou, občas je fajn si užít i něco ne úplně korektního, s trapným puberťáckým humorem, který se až moc často motá okolo sahání na rozkrok a okolo sebe uspokojování. Když si to odmyslím, jde o neskutečně nadupanou hrdinskou romanci, sprostou, drsnou a šíleně cool. Sedlo mi to mnohem víc, než Kick-Ass, ptž nebylo ani potřeba vraždících dětí. A nebyla jsem si úplně jistá, zda hrdinovo časté zdůrazňování, že jde o film, je prospěšné. Ale přineslo to pár nových fórků a koresponduje mi to s tím, jak film vznikal, tak proč vlastně ne.

• 21.2.2016  19:49
    V.I.P. vraždy (TV seriál) (2016)

Český odvar seriálu Castle na zabití, ovšem s mnohem slabším nápadem a dost předvídatelným scénářem. Vraha odhalíte hned, což u detektivky není moc příjemné. Jediné, co vás na seriálu může těšit je zajímavé obsazení a příjemné charaktery. Scénáristkám jdou lépe ty "vztahové a rodinné seriály", v ostatním mají ještě hodně velké rezervy. EDIT: Tak pozor, nová taktika, vybalit hned 6 podezřelých, různě je propojovat a nakonec se vytasit úplně s někým novým ... Ale tak ano, to už bylo trochu chytřejší. Teď jen najít kompromis.

• 21.2.2016  18:58

Nevím, proč mi to připomnělo nepovedený Jupiter vychází. Stále jsem měla takový pocit, že už jsme trochu zmlsaní z ostatních komiksáků. Věnovat půlku filmu vykreslování charakteru jednotlivých postav a jejich okolnímu příběhu, to je příliš velký luxus, pokud chcete mít i atmosféru strachu a obav o lidstvo. Film je ale hravý a má pár povedených nápadů, jako takový pilot pro velkolepé pokračování fajn. V tomhle tvrdém světě ale s takovou žádné pokračování nebude. Škoda.

• 21.2.2016  12:07

Průběh filmu je lehce předvídatelný, ale filosofování a postupná první láska v pokročilém věku je natolik zajímavá, že jste povzneseni nad vším kolem, a jen si užíváte poetiku a podivnost příběhu. Konec pro mě osobně tak předvídatelný nebyl. Radost i bolest, to je hlavní devizou tohoto filmu.

• 21.2.2016  03:32

Hlavním tahounem filmu je Scott Eastwood. Film je jeden z těch lepších podle Sparksovy předlohy, hlavně díky své relativní uvěřitelnosti a tomu, že příběh to nepřehání s nečekanými zvraty a úmrtími.

• 21.2.2016  03:27
    Ex Machina (2014)

Možná trochu rozvleklejší, přesto úžasné a komorní sci-fi. Krásné zavzpomínání na myšlenku z Blade Runnera. Jak otestovat, že vznikla samostatně myslící umělá inteligence? Na filmu pro mě bylo nejzajímavější, že působil tak rozporuplně, něžně, děsivě, vědecky ukecaně a vše bylo tak zahalené mlhou, že nebylo možné si to žánrově zařadit. O to překvapivější a zajímavější bylo ukončení příběhu, který neudával jasný směr, jak jsme tomu zvyklí. Ještě týden poté jsem na film myslela a ráda o něj diskutovala. Moje krevní skupina.

• 21.2.2016  03:20
    Shadowhunters (TV seriál) (2016)

Nevím, jak dlouho to ještě vydržím, je to tolik ukecané a tak málo se tam toho děje.... A když už nastane nějaký boj, je stále tak stejný. Jediné, co mě zatím drží u sledování je Dominic, který je vybraný opravdu šikovně, bohužel z něj dělají ukňourané štěně, které až moc bere na hlavní hrdinku a vytrácí se tak to krásné napětí a škádlení, které v knize tak perfektně fungovalo. A obsazení hlavní hrdinky vůbec nebylo šťastné. Raději bych ocenila pokračování filmu, kde postavy měli alespoň nějaké charisma a obsazení bylo velmi sympatické. Tohle je bída. Škoda, velká škoda. Ale sérii už dokoukám. Snad. EDIT: Konečně 6tý díl není tak otravný a vykecávání zde má trochu smysl .... a konečně také nějaký záblesk romance.

• 21.2.2016  03:11

Vše už řekli mnozí přede mnou. Vlně nostalgie prospívá staré herecké obsazení i podobný vypravěčský styl. Jako obnovení série je to opravdu povedené a i pro mě, více trekkies. Hlavní obdiv patří J.J.Abramsovi, opět dokázal najít rovnováhu mezi uctívanou předlohou a novým začátkem, měl šťastnou ruku i na nové osazenstvo i nový model robůtka. Celkový humor je přesně to, co mi připomnělo první setkání se SW. Nemám, co bych kritizovala, ty drobné nedostatky a nedovysvětlené okolnosti nevadí, určitě se vše dovysvětlí v dalších dílech.

• 21.2.2016  03:00

Páni, to se moc nevyvedlo. A je to taková škoda, obsazení je skvělé, kostýmy zajímavé a celkový vizuál i docela nápaditý. Tak proč je to tak slabé? Co si napsaný scénář nejříve několikrát přečíst a malinko to znovu promyslet? Ono je hezké, že se splácá páté přes deváté, a vytvoří se něco nového, přesto starého, ale musí to mít nějakou hlavu a patu ...

• 21.2.2016  02:50
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

1.série- 90%- Zdá se mi, že se nedaří držet kouzlo první série, kdy je Frank Underwood ještě padouchem, kterému dokážete fandit a užíváte si každou jeho intriku. Má totiž i záblesky lidské stránky a jeho mazanost a odhodlání může ještě zdánlivě něco nabourat. Jejich vztah s Claire je šíleně pokroucený a podobné jsou i další vztahy. To vše je fascinující a relativní oddělenost jednotlivých dílů, kdy se pokaždé řeší malinko jiné téma, to je též příjemným osvěžením, které ve finále vykresluje mozaiku fungování špinavé politiky. A finále série je prostě skvěle vygradované. 2.série- 80%- Začátek série je šokujícím způsobem nastartován na plné obrátky, kupodivu to ale sérii neprospěje tak, jak by scénáristé asi doufali. Rázem zmizí opravdu zajímavá interakce mezi nejsilnějšími postavami a nedaří se úplně nahradit ty chvíle, které jsme si v první sérii tak oblíbili. Vše je zaměřeno na nového "padoucha", což sice přináší novou dynamiku, ale už to není ono. Jelikož však dostane více prostoru Claire, stále ještě si můžeme užívat pokrouceného vztahu a intrikování. Finále je zajímavé a obdivujete, jak se to tomu parchantovi zase podařilo. 3.série- 70%-Stále je zde pár zajímavých okamžiků, ale pro mě se kouzlo vytratilo. Už zde nejsou střípky lidskosti a snahy fandit i takovému intrikánovi. Frank ztrácí své charisma a už je jen sobecký hajzl, jehož kroky nejsou tak promyšlené, neustále mění svou strategii a ve svém počínání se plácá stejně, jako scénáristé, kteří se snaží najít nový směr a vše načasovat tak, aby to korespondovalo se současnými volbami prezidenta. Snad se ve schválených dvou nových sériích opět vzchopí. Už moc spojenců nezbylo, což je asi jediné, co mě láká. Jak se z tohoto vývoje Frank vyhrabe?

• 21.2.2016  02:23

Stopáž je poměrně dlouhá a témat je propleteno možná trochu příliš, Steven Spielberg ale moc dobře ví, co dělá. Ze soudního dramatu se přesouváme do jiné atmosféry a ocitáme se uprostřed politického vyjednávání, které souvisí s neveselou historií, jež nám není cizí. Nepokroucený lidský charakter, cit pro spravedlnost a soucit, drobný idealismus a odhodlání, to mě vždycky dostane. Ráda věřím, že takoví lidé existují, že za nás někde bojují svými slovy a svou moudrostí. A že se jim daří! A na podobných filmových příbězích nejvíc obdivuju to uzavření kruhu. Stojící muž. A i když víte, že to přijde, že se to nabízí, a Spielberg si s vámi pohrává, musíte prostě obdivovat, že to umí. Z příběhu, který mě nelákal a z počátku nudil, se vyklubalo nádherné překvapení.

• 21.2.2016  02:09

Nechápu to zklamání, o kterém slyším ve svém okolí. Já jsem byla mile překvapena a potěšena, jak byla viktoriánská doba do příběhu zakomponována a využita pro další děj. Nehledě na to, že to byl snad první díl, který nabídl nějaké jasné odpovědi a vysvětlení, nejen sérii šílených otázek a dohadů. A i když bych k vyústění viktoriánského příběhu měla pár výhrad, díl byl poměrně nadprůměrný a zábavný.

• 21.2.2016  02:04

Napoprvé jsem měla pocit, že to je na 4 hvězdičky, byla jsem omámená vizuálem a skvělou atmosférou. Milé obsazení a pár vtipných scén mě skvěle odreagovalo. Napodruhé to stále byla zábava a rozhodně bych ráda viděla pokračování, k dokonalému hodnocení mi však něco chybí. Trochu mi nesedělo tak rychlé "uzavření" příběhu s otcem, které se do veselého tónu filmu vůbec nehodilo. I hlášek a akčnějších scén mohlo být více.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16