Havelinka

Havelinka

Opatrovatel vesnických šmucek

• 17.9.2009  19:37
    13 mrtvých mužů (2003)

Tak jak jsem měl kdysi rád seriál "Odpadlík" s Lorenzem Lamasem s nadšením jsem si zapůjčil tento film s tím, že po dlouhé době uvidím opět skvělé akční scény s dříve oblíbeným hercem.Jaké však bylo mé překvapení, čeho je nyní schopen natočit.Děj filmu šílenost, hudba nic moc - spíš nic jako moc a akční scény mají spád jako špatně naprogramovaná videohra.Celkové hodnocení?Scény fuj, hudba fuj, Lamas fuj.

• 15.5.2009  00:18
    Pavouci (2000)

Další z filmů, který si spletl žánr a místo hororu se díváte na komedii, využívající otřepanou otřesnou rekvizitu - zmutovaného pavouka.Pavouk na závěr podobný pouťovému velký jako panelák a scéna jeho likvidace raketometem hlavní protagonistkou zavěšenou z vrtulníku mě dostala téměř do kolen.Šílená splátanina, co neměla nikdy přijít na svět.Jeden z mála hororů, který jsem ze strachu raději nedokoukal.

• 7.5.2009  23:30

Jeden z mála filmů, kdy druhý díl je lepší než první.Opět výtečně odvedená práce Jamese Camerona, důkaz že Arnold zahraje kladnou roli stejně výborně jako zápornou, perfektní výkon Roberta Patricka coby záporného terminátora T-1000 a Linda Hamiltonová jako Sarah Connorová, to je teda změna oproti prvnímu dílu - z nešikovné servírky na zákeřnou bojovnici, která má fakt šťávu.Pěkné efekty, výborné herecké obsazení, fantastická režie, nesmrtelné hlášky = maximální ohodnocení.

• 7.5.2009  23:29
    Terminátor (1984)

Je to kultovní film a role Arnolda Schwarzeneggera jako zlého Terminátora, který se pro příznivce kategorie Sci-fi filmů nikdy neomrzí.Výborná práce režiséra Jamese Camerona, který již od Terminátora začal točit kvalitní filmy.Pro mě je tento film legendou, kterou jsem si kdysi poprvé užil jako pubertální chlapec na videokazetě asi na 5O-té kopii s dabingem jednou osobou, ke kterému se vždy rád vracím.

• 1.5.2009  20:09
    Pavučiny (TV film) (2003)

Béčková splátanina známějších hororů, byla to pro mě ztráta 83 minut, efekty o ničem - připadalo mi jako by mutanti ve filmu měli obalené hlavy hadrami, pařáty na rukách ala Střihoruký Edward - komedie a pavouk ve finále mě silně rozesmál (otřesná atrapa).Raději si doma zhasněte a budete se bát mnohem více, já už se bojím pouze toho, že bych se na Pavučiny musel dívat někdy ještě jednou.

• 29.4.2009  13:23
    Král Artuš (2004)

Nová verze legendy o králi Artušovi se mi líbila, je pravda že největší podíl na tom má herecký výkon Cliva Owena a Keiry Knightley (vkusně jí bylo digitálně poupraveno poprsí) a hlavně doplněné, jak už jinak bezchybnou hudbou u mě nejoblíbenějšího skladatele filmových soundtracků Hanse Zimmera.Vizuálních efektů je ve filmu použito dostatek, což svědčí o dostatečném rozpočtu, režisér Antoine Fuqua předvedl však práci pouze průměrnou.Kdyby nebylo již výše zmíněné geniální hudby, hodnotil bych film maximálně 3 hvězdami, základní kámen je viditelně položen ve velmi kvalitním sountracku.

• 29.4.2009  13:18
    Skála (1996)

Tento všeobecně oblíbený film je bezesporu jedním z nejlepších amerických akčních filmů vůbec (tedy alespoň pro mě).Michael Bay odvedl profesionální práci, ať už filmovými efekty nebo rychlým dějovým spádem, který vás vtáhne od první minuty až do závěrečných titulků.Ať už jde o počáteční přepadení vojenské základny, automobilová honička ulicemi San Francisca nebo závěrečné bombardování raketami s přehřátou plazmou a další neméně poutavé scény.Celkově mi přišly velice působivé záběry města San Francisca s tamními ulicemi a mostem Golden Gate nebo nedaleko vzdálené celosvětově známé věznice Alcatraz.K tomu všemu když přidáme téměř nadlidský herecký výkon Seana Conneryho, Eda Harrise a v neposledním řadě i Nicolase Cageho a dalších herců, absolutně špičkově složený hudební soundtrack (Zimmer+Williams+Smith) jde komplexně o luxusní akční film, který by neměl chybět žádnému filmovému nadšenci v jeho filmotéce.