Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krátkometrážní

Recenze (122)

plakát

Penny Dreadful (2014) (seriál) 

Obsahem, vizuálem a hlavně výpravou moje krevní supina.....co více dodat.....

plakát

The Dead (2010) 

Atmosféra a zombíci mě neustále (nevím proč) připomínali Fulciho Zombi 2.a proto hodnotím o trochu lépe, protože takové pocity ve mně ještě žádný jiný film nevyvolal. V moderní době ultrarychlých zombíků je to v podstatě zázrak, že tvůrci šáhli po klasice děsivých a pomalu se sunoucích....což dokážu vždy ocenit. Bohužel zde nejsou žádné zapamatovatelné gore scény a i masky jsou celkem obyčejné (málo ohnilé) i když je jasné, že nedávno zesnulí lidé budou mít vizáž právě takovou.

plakát

Harbinger Down (2015) 

Nemůžu říct, že bych byl zklamán, ale ten film měl velký potenciál a bohužel skončil v čistě v průměrných vodách - možná až na herecké výkony, které bych zařadil do podprůměru. Efekty celkem slušné, ale chaotická kamera a střihy nám moc nedovolí si je plně vychutnat. Je to škoda, mohla to být mnohem lepší záležitost.

plakát

Film o filmu - Hitman, lepší než... (2014) (amatérský film) 

Film jsem sice zatím neviděl (časem napravím), ale tento dokument se scénou stříkání krve je prostě fenomenální. Ovšem film o filmu by neměl být jen o srandě, ale i nějaké ty rozhovory a vůbec více informací o projektu. Někoho to třeba může i zajímat.

plakát

Dům létajících židlí (2014) 

Osobitý styl, vhodný!!! amatérsko-zrnitější vizuál a naprosto chytlavá látka (příběh).

plakát

Návrat živé smrti 3 (1993) 

Určitě ze všech ROTLD asi ten nejhororovější. Stále sice nedosahuje kvalit jedničky, ale určitě to v mnohém trumfne nudnou a špatně vtipnou dvojku. Problematika lásky až za hrob nebyla nejšťastnější volbou, ovšem jako záminka k vypuštění plynu a následujícímu masakru vcelku dostačující. Mimo docela slušných efektů, čistě průměrný film, u něhož nejvíce nasbírají inspiraci milovníci piercingů.

plakát

Návrat oživlých mrtvol 2 (1988) 

Pokračování značně nezáživné, táhlé a mdlé. Pakliže původní film balancoval mezi komedií a hororem, pak je tento čistá komedie zasazená do laciné horor-tvořící výpravy. I s komediálního hlediska ROLTD2 pokulhává a nějakých pár hlášek nemůže konkurovat svému předchůdci, jehož kvality od scénáře až po výpravu nastavily laťku o mnoho výš. Dokonce i masky a efekty působí značně gumovitě-uměle. Return of the living dead 2 budíš označen za nudu a zklamání.

plakát

Návrat oživlých mrtvol (1985) 

….teď už to vím…..tohle strašné utrpení by dokázala zmírnit jen jediná věc…….živý mozééééék. K tomuto filmu mám dosti silný nostalgický vztah už z velmi raného dětství, kdy ho otec jednoho večera donesl v originální VHS přemluvenou poněkud bizarně-hrůzostrašně-komickým jednohlasým dabingem. Tehdy jsem komediální podíl žánrů vůbec neregistroval a už jen pouze obal VHSky dostatečně zkalil jednu nevinou dětskou duši, což ovšem nijak nevadilo opětovnému tajnému sjíždění. Pamatuji jak jsem potom lepil dva kelímky dohromady a dovnitř dal malé plastové kostlivce – mělo to suplovat mrtvoly v barelech….holt úchylárna. Ze současného pohledu musím dát zapravdu, že je to nehorázná prdel a docela lituji příšerného nového dabingu a MGM verzi, jenž film doslova ohlodalo o ty nejlepší scény – dosti!!! necitelným způsobem, kdy na sebe některé věci ani nenavazují. Film disponuje zajímavými lokacemi, otřesnými herci, lehce nadprůměrnými efekty, mazanou hudbou a určitě legendárními scénami jako třeba pálení ostatků nebo zombie přeměna v kapli. Hvězdičku přihazuji z nostalgie…………vím, že jsi tam….cítím tvůj mozek……zase jsem se poranil….teď jsem si kvůli tobě ulomil ruku…ale to nevadí, protože tě miluju….budeš mě milovat?...až ti budu vysrkávat mozek……Tinooooo!!! (citace původního jednohlas. dabingu)

plakát

First to Find (2014) (amatérský film) 

Po delší době found footage horor, který mě zaujal. Chce to více (u této látky) uvolněné herecké projevy a dialogy, aby to celé neshazovala zbytečná křečovitost. Klaustrofobie + lekačka fungují.

Reklama

Reklama