jakeer

okres Senica

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 2.12.2017  00:20

Zdaleka nie tak zlé, ako tunajšie hodnotenie. Na film som natrafil náhodou, na YouTube. Ani som nemal v pláne ho pozerať, ale úvod ma zaujal. A ak by si to udržalo líniu ako dajme tomu prvá polovica, tak by som dal plné hodnotenie ako napr. pri Klube sráčov (ako guilty pleasure). Lenže tvorcom na konci došli nápady, a zakončili to iba bohapustou taškařicou. Každopádne, príjemná tínedžerská komédia.

• 23.11.2017  21:46

POZOR, SPOILERY: Bolo to oveľa lepšie, než som čakal. A bolo to lepšie než sólové Batman vs Superman či Wonder Woman. Je to asi aj tým, že som sa zmieril s tým, že Batman do toho DC sveta zjavne nepatrí. A dokonca aj s tým, že ja ako človek odchovaný na Batmanovi môžem o Nolanovskej realistickosti a hĺbke príbehu či Burtonovskej noir atmosfére iba snívať. Justice League je len vizuálny spektákl a bohapustá zábava. Žiadnu hĺbku či nejaký odkaz v tom hľadať netreba. Čakal som ešte na to, aký zmysel bude mať Supermanovo oživenie, ale ono nič. Proste ho oživili a bodka. Porušili tým filmové tabu (mŕtvi zostávajú mŕtvymi), ale veď to je predsa komiksovka, nie? Veľmi ma prekvapil humor, ktorý fungoval zakaždým.

• 21.11.2017  22:25

Trochu iný Poirot, než sme niekoľko desaťročí poznali. Je ráznejší, samoľúbejší, americkejší, hoci stále Belgičan. Dobovú atmosféru sa darí vytvoriť vďaka samotnému vlaku - v niečom tak parádnom by som sa chcel zviezť, vrátane príslušného servisu (pre človeka odchovanom na ZSSK a čiastočne aj RegioJete je to sen z inej galaxie). Dej ma až tak nepohltil, no záverečná pointa mi ulahodila. Len nerozumiem tomu ansámblu superhviezd vo vedľajších rolách (Depp, Pfeiffer, Cruz, Dafoe), keď dostali len pár štekov a smotánku zlízol sám Branagh. Film by sa bez toľkých hviezd pokojne zaobišiel.

• 20.11.2017  23:43
    Wind River (2017)

Dosť zúfalá záležitosť. Po filmovom festivale som zavítal do komerčného kina a akýže to pre mňa kultúrny šok. Celé zlé. Mal som z toho pocit ako z béčkových kanadských filmov, ktoré sme pozerali v 90. rokoch v nočných hodinách na Markíze. Bez atmosféry, bez napätia. O hlavné postavy som sa nebál, nefandil som im v ich vznikajúcej lovestory, boli mi ukradnuté. Dialógy béčkové, des. Hlavný predstaviteľ podľa mňa nevie hrať. A scenárista si zopakoval hlavný motív o poctivej a neústupčivej žene - policajtke zo svojho predošlého Sicaria. No ten sa mi nepáčil takisto, škoda že som o tom nevedel predtým, že to písala tá istá osoba.

• 18.11.2017  14:21

Klusák ma svojimi dokumentmi irituje. Pritom je to škoda, lebo nikto iný v širokom okolí nemá toľko priestoru a nedokáže tak predať svoju prácu ako on. Za jediný vydarený dokument, ktorý spravil, považujem ten o Babišovi. To mu naozaj vyšlo, lebo Babiš bol naozaj tak blbý, že si nebodaj myslel, že idú o ňom nakrúcať obdivný dokument a tak sa otvoril. Český sen, ktorým sa preslávil, bol len drahý (z peňazí daňových poplatníkov financovaný) spektákl, s falošným posolstvom. v Dělníkoch bulváru opäť Klusák vystupoval ako mravokárca. No tento dokument je neskutočná sračka. kto už len môže veriť tomu, že to je autentické? Dokument, ktorý dokumentom nie je. Snáď niekto raz natočí dokument o tom, ako lživo Klusák pracuje.

• 18.11.2017  13:42

Veľmi zaujímavý nápad a aj prevedenie. A aj keď sa mi záverečná pointa páčila a vyvolala u mňa maximálne príjemné emócie, musím priznať, že počas celého priebehu som sa až tak nebavil. P.S. Ale volám: Viac filmov z 1. sv. vojny! Druhou svetovou sme už presýtený, ale je dôležité si pripomínať aj prvú svetovú.

• 17.11.2017  23:30
    matka! (2017)

Mám rád tvorbu Clinta Eastwooda a neskutočne som si užíval Gran Torino. Mal som pocit, že celá jeho životná tvorba smerovala k tomu filmu. A taktiež som si neskutočne vychutnal matku!. Všetko, čo si Aronofsky skúšal vo svojich predošlých filmoch a čo sa tam naučil, využil v tejto snímke. Neskutočná odvaha. A veľmi príjemne ma prekvapilo, ako dobre vie Jennifer Lawrence hrať.

• 14.11.2017  07:19

Musím povedať, že som na Medzinárodnom filmovom festivale za tie roky videl aj lepšie filmy , no ja som bol s Rekviem veľmi spokojný. Atmosféra fungovala, všetci herci (vrátane detských) hrali na výbornú. O hlavnej predstaviteľke ani nehovorím, tá excelovala. Čierny humor taktiež zafungoval - nebol by som si pomyslel, že pri takom filme sa budem nahlas smiať. Celý čas som sa pripravoval na smutný koniec, ale aj tebln happy end beriem. Premena hlavnej postavy bola zvládnutá verne, ako po stránke hereckej, tak aj režisérskej

• 12.11.2017  23:06
    Tvář vody (2017)

Prvý raz som na festivale zažil, že bolo do posledného miestečka full. No ja som si film nevyfutnával. Film sa snažil mať všetko - hlavnú hrdinku/sympatickú outsiderku so sympatickým kamarátom outsiderom, nasraného záporáka, premúdrelú černošsku kamarátku... Reálie 60. rokov, film nakrútený štýlom 90. rokov (hudba, strih...). A predsa sa ma táto poriadne úchylná romanca nedotkla. Tak ale zas sa nič také nestalo...

• 12.11.2017  23:00

Ďalší prepálený festivalový film. Dej by sa dal zrhnúť do troch viet. Vám ostáva len trpieť s hlavnou predstaviteľkou.

• 22.10.2017  15:51

Žiadna epizóda z nejakého seriálu nezanechala vo mne také emócie ako táto. Určite aj pre moju podobnú, v podstate identickú skúsenosť, ale práca autorov seriálu je masterpiece.

• 20.10.2017  04:54
    Tele Tele (TV pořad) (2000)

Absolútny kult a pre mňa aj generačná záležitosť. Na prelome moje základky a strednej školy sme to pozerali všetci, náramne sa bavili a v škole citovali jednotlivé hlášky. Dnes, s odstupom času. keď si pozriem staré časti na Youtube, tak sa necítim trápne, je to pre mňa príjemná nostalgia. Ako už dnes priznáva Suchánek, v Tele Tele občas aj zámerne pracovali s trápnom, aby vyskúšali diváka, kam až môžu zájsť. No mne v hlave zostali najmä tie desiatky geniálnych scénok.

• 16.10.2017  05:09
    Mečiar (2017)

Toto je silný rok Terezy Nvotovej, po skvelom hranom filme prišiel aj veľmi slušný dokument. Nerozumiem výtkam ohľadom zaujatosti. To aj o Hitlerovi máme robiť tzv. nezaujaté dokumenty? Že síce dal zamordovať niekoľko miliónov ľudí, ale na druhú stranu mal rád zvieratká a staval diaľnice. Nie. Mečiar je takisto číre zlo, zlodej a vrah a iný historický pohľad si nezaslúži. Po filme Únos ďalší tohtoročný počin mapujúci obdobie mečiarizmu. Je skvelé, že sa konečne začíname vyrovnávať aj s týmto obdobím. A je dôležité, aby o tom vedeli aj tí, ktorí to nezažili. Tereza Nvotová sa narodila v tom istom roku ako ja a preto viem, že ľudia mladší od nás o 10 rokov už povedomie o Mečiarovi nemajú. A pritom práve ich zaujal film Únos a zaujme ich aj tento dokument. Lebo odsýpa rýchlo a je spravený moderne.

• 9.10.2017  01:36
    Pokoj (2003)

Áno. Buď odpad, alebo päť hviezdičiek, vraj medzitým nič iné nie je možné. No ja dám predsa len presný stred, lebo film je po všetkých stránkach odpad, ale ja som sa päťhviezdičkovo bavil. Je určite dobré, že tento film vznikol. Neviem si predstaviť nič lepšie pre skupinové pozeranie - pre partiu priateľov je to ako stvorené... Ak sa to však pokúsi pozrieť divák osve, bez vplyvu alkoholu či omamných látok, bude trpieť.

• 8.10.2017  17:20

Škandinávska drsná naturálnosť v kombinácii s miernym humorom mi sedí, ale tu som mal pocit, že niečo podobné som už videl.

• 28.9.2017  23:58
    Špína (2017)

Videl som všetky tohtoročné slovenské filmy - po dlhých rokoch konečne naša kinematografia povstala z popola - a práve Špina je pre mňa slovenským filmom roka. Popri - na naše pomery - blockbusteroch ako Únos a Čiara tu máme aj poctivú filmárčinu. Veľmi citlivo spracovaná téma, veľmi dobrý výkon hlavnej predstaviteľky. V podstate všetky postavy mi prídu zahrané autenticky. Je to konečne odvážny počin. Odvahu mal aj Robo Jakab, že išiel so svojou rokmi šoubizom budovanou kožou a tvárou na trh a vystavil tak svoju reputáciu nekritickému slovenskému divákovi. Ten má totiž tendenciu spájať herca s postavou. Pokojne by film zapadol svojou atmosférou do Medzinárodneho filmového festivalu, pričom je tam zohľadnený slovenský naturel. Kým balkánsky filmári by vypäté situácie obstarali dlhými a tichými pohľadmi predstaviteľa do prázdna, slovenská režisérka stavila na ukričanosť a vulgarizmy. Vidím, že práve z neslušnej vravy tu mnohí odpadávajú, ale mne jeden jediný vulgarizmus neprišiel, že padol mimo. Bolo to surové, naturálne, s posolstvom.

• 25.9.2017  23:55

Áno. Cruise má 55 rokov a pritom vyzerá na 35. Ale inak nič svetoborné som na tomto filme nepostrehol. Nesadol mi štýl a v podstate ani tempo rozprávania. S hlavným hrdinom som sa nestihol zžiť a ani fandiť mu. V podobnom žánri sa mi už o fúz viac páčilo Zlato

• 23.9.2017  00:43
    Nina (2017)

Som milo prekvapený, pre mňa zatiaľ slovenský film roka (áno, videl som Únos, Piatu loď, Čiaru, dokonca aj tú sprostú evitovku). Edit: Po zhliadnutí filmu Špina je už pre mňa slovenským filmom roka práve on.Téma filmu pre mňa nebola zaujímavá, ani originálna, skôr to bolo typicky slovenské - my sa vyžívame v depresívnosti. Ale inak mi na snímke nič nevadilo. Citlivo zvolená stopáž, autenticky herci, uveriteľné dialógy. Po dlhšej dobe to nie je nejaký lowcosťák (ako napr. Stanko či Socialistický Zombi Mord), ktorý nemá čo stratiť. Konečne tu máme film, ktorý sa aj berie vážne, nie sú tam prefláknutí herci zo seriálov a dialógy nešuštia papierom. Záver bol dramatický, divák sa dokonca začal o hlavnú hrdinku báť. Na druhú stranu, pozadie vzťahov troch najdôležitejších postáv mohlo byť vysvetlené viac. Plné hodnotenie nedávam, ale inak som veľmi spokojný.

• 14.9.2017  13:36
    Život není krásný (studentský film) (2008)

Pozrel som si včera Máme ma raka (2016) a po rokoch aj ŽNK a musím vidieť, že rozdiel v kvalite Pohlovej tvorbe je zjavny. ŽNK je spracovaním, ale aj humorom o niekoľko tried nižšie. Ale zas oceňujem, že majster sa za osem rokov vypracoval :)

• 13.9.2017  23:21

Ukážková čierna komédia. Hluché miesta nemala. Hoci linka s Ninou Jankovic mi prišla zbytočná, no dobre sa na ňu pozeralo. Škoda, že som film nevidel vo festivalovej atmosfére, bol by som si ho vychutnal viac.

• 13.9.2017  16:32
    Máma má raka (studentský film) (2016)

Odrovnalo ma to. Nečakal som, že to bude až tak vtipné.

• 12.9.2017  04:04

Komediálna stránka filmu niekedy nefungovala vôbec a inokedy veľmi. Najviac sa mi páčili tie scénky z baru v Hondurase. Z celkového dojmu je opäť cítiť retro závan, ide o akčnú komédiu v štýle prelomu 80. a 90. rokov. A preto najmä akčné scény nemôžete brať vážne - nebojíte sa o hlavných hrdinov, že sa im niečo stane. Tak nejako tušíte, že nech ich naháňa iks áut plných "sovietských" gangstrov, nakoniec ten súd stihnú. Z toho dôvodu akčné scény slúžia len ako veľkolepý obrazový spektákl. A navyše, vo filme uvidíme kus Európy. Film má jeden účel - aby pobavil. A myslím, že baviť aj bude - možno s výnimkou Bieloruska...

• 7.9.2017  00:02
    Komorná (2016)

Film, ktorý by som z ázijskej produkcie nečakal. Ale prekvapoval ma len v dobrom. Byť o tú polhodinku kratší, dám plné hodnotenie. Spôsob rozprávanie príbehu a tie neustále twisty ma bavili. Erotika fungovala, bola dávkovaná postupne. A svoje miesto si našlo aj násilie, ale na to sme v ázijskych filmoch už tak trochu zvyknutí.

• 6.9.2017  23:53
    To (2017)

Nemám čo vytknúť. Ba čo viac, ja som si naozaj pochutil. Na adaptáciu Kinga som sa naozaj tešil a celý čas som si v duchu pokyvkával hlavou, že dnes sa už také horory netočia. Už dávno som nevidel súčasný film, ktorý by osemdesiate roky vyobrazil tak autenticky (obraz, strih, hudba...). Detskí herci výborní, vtipné scénky fungovali. S kľudným svedomím dávam päť hviezdičiek,

• 26.8.2017  00:06

A mne sa to zas páčilo. Nepopieram, že Svěrákovcov mám rád, najmä Zděňka. A jeho rukopis je poznať aj v tomto diele. Nerozumiem tým negatívnym reakciám, takéto filmy točia Česi od revolúcie furt. Dejovo to podľa mňa nezaostáva za Bylo nás pět. Ba čo viac, oceňujem, že sa tu "nehláškuje". Áno, je to poetika, je to detsky naivné a také to malo byť. Nešlo tu o nejakú bombastickú zápletku, či nebodaj konflikt.

• 14.8.2017  23:00
    Glory (2016)

Rád chodím na artovky do malých kín, ale toto je presne ten typ filmu, ktorý ma odradzuje. Ukrutne pomalé tempo, ktoré mi inak kvalitný scenár nedovoľuje si vychutnať, ale skôr odtrpieť. Boli tam síce vtipné scény na odľahčenie, ale pri takomto filme by som ich uvítal aj viac. Ale uznávam, že na poli angažovaných filmov to nie je až tak prepálené, ako napr. Leviatan.

• 13.8.2017  23:32
    Čára (2017)

Ak by bežná Slovač navštívila aspoň jeden z tých troch väčších filmových festivalov, ktoré u nás máme, tak by zistila, že filmov s podobnou tematikou ako Čiara sa na Balkáne natočí ročne iks. A to s autentickejším dejom a kvalitnejšími dialógmi. Lenže my si vystačíme s konštatovaním "na naše pomery výborné". Áno, v porovnaní s ostatnou domácou tvorbou tu je lepší obraz, presvedčivejšie herectvo a dokonca ja znesiteľné dialógy... Ale stále je to tak nesmierne priemerné. Nerozumiem, ako sa tunajší užívatelia môžu rozplývať napr. nad tým Maštalírovým monológom o psovi. To už bol z kategórie béčkových ak nie céčkových filmov. Poznajúc súčasnú európsku kinematografiu dávam tri hviezdičky.

• 10.8.2017  01:39

Asi do dvoch tretín to bolo pre mňa neskutočné utrpenie a už som sa tešil, ako dám odpad. Ale v závere som tomu celému prišiel na chuť. Spôsob rozprávania a kamera sú naozaj majstrovské. Avšak, mne chuť veľmi pokazila tá divácky nie najpriateľskejšia forma.

• 8.8.2017  23:38

Dalo by sa vytknúť maličké klišé a pradvídateľnosť. No len a by som chcel silou mocou niečo vytýkať. Lebo inak to bolo super. Dobré zahrané, zrežírované, vtipné i vážne. Škandinávia má stále čo ponúknuť.

• 3.8.2017  13:26

Neskutočná zlátanina.