jakeer

homepage

ICQ: 338945712

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 22.10.2017  15:51

Žiadna epizóda z nejakého seriálu nezanechala vo mne také emócie ako táto. Určite aj pre moju podobnú, v podstate identickú skúsenosť, ale práca autorov seriálu je masterpiece.

• 20.10.2017  04:54
    Tele Tele (TV pořad) (2000)

Absolútny kult a pre mňa aj generačná záležitosť. Na prelome moje základky a strednej školy sme to pozerali všetci, náramne sa bavili a v škole citovali jednotlivé hlášky. Dnes, s odstupom času. keď si pozriem staré časti na Youtube, tak sa necítim trápne, je to pre mňa príjemná nostalgia. Ako už dnes priznáva Suchánek, v Tele Tele občas aj zámerne pracovali s trápnom, aby vyskúšali diváka, kam až môžu zájsť. No mne v hlave zostali najmä tie desiatky geniálnych scénok.

• 16.10.2017  05:09
    Mečiar (2017)

Toto je silný rok Terezy Nvotovej, po skvelom hranom filme prišiel aj veľmi slušný dokument. Nerozumiem výtkam ohľadom zaujatosti. To aj o Hitlerovi máme robiť tzv. nezaujaté dokumenty? Že síce dal zamordovať niekoľko miliónov ľudí, ale na druhú stranu mal rád zvieratká a staval diaľnice. Nie. Mečiar je takisto číre zlo, zlodej a vrah a iný historický pohľad si nezaslúži. Po filme Únos ďalší tohtoročný počin mapujúci obdobie mečiarizmu. Je skvelé, že sa konečne začíname vyrovnávať aj s týmto obdobím. A je dôležité, aby o tom vedeli aj tí, ktorí to nezažili. Tereza Nvotová sa narodila v tom istom roku ako ja a preto viem, že ľudia mladší od nás o 10 rokov už povedomie o Mečiarovi nemajú. A pritom práve ich zaujal film Únos a zaujme ich aj tento dokument. Lebo odsýpa rýchlo a je spravený moderne.

• 9.10.2017  01:36
    Pokoj (2003)

Áno. Buď odpad, alebo päť hviezdičiek, vraj medzitým nič iné nie je možné. No ja dám predsa len presný stred, lebo film je po všetkých stránkach odpad, ale ja som sa päťhviezdičkovo bavil. Je určite dobré, že tento film vznikol. Neviem si predstaviť nič lepšie pre skupinové pozeranie - pre partiu priateľov je to ako stvorené... Ak sa to však pokúsi pozrieť divák osve, bez vplyvu alkoholu či omamných látok, bude trpieť.

• 8.10.2017  17:20

Škandinávska drsná naturálnosť v kombinácii s miernym humorom mi sedí, ale tu som mal pocit, že niečo podobné som už videl.

• 28.9.2017  23:58
    Špína (2017)

Videl som všetky tohtoročné slovenské filmy - po dlhých rokoch konečne naša kinematografia povstala z popola - a práve Špina je pre mňa slovenským filmom roka. Popri - na naše pomery - blockbusteroch ako Únos a Čiara tu máme aj poctivú filmárčinu. Veľmi citlivo spracovaná téma, veľmi dobrý výkon hlavnej predstaviteľky. V podstate všetky postavy mi prídu zahrané autenticky. Je to konečne odvážny počin. Odvahu mal aj Robo Jakab, že išiel so svojou rokmi šoubizom budovanou kožou a tvárou na trh a vystavil tak svoju reputáciu nekritickému slovenskému divákovi. Ten má totiž tendenciu spájať herca s postavou. Pokojne by film zapadol svojou atmosférou do Medzinárodneho filmového festivalu, pričom je tam zohľadnený slovenský naturel. Kým balkánsky filmári by vypäté situácie obstarali dlhými a tichými pohľadmi predstaviteľa do prázdna, slovenská režisérka stavila na ukričanosť a vulgarizmy. Vidím, že práve z neslušnej vravy tu mnohí odpadávajú, ale mne jeden jediný vulgarizmus neprišiel, že padol mimo. Bolo to surové, naturálne, s posolstvom.

• 25.9.2017  23:55

Áno. Cruise má 55 rokov a pritom vyzerá na 35. Ale inak nič svetoborné som na tomto filme nepostrehol. Nesadol mi štýl a v podstate ani tempo rozprávania. S hlavným hrdinom som sa nestihol zžiť a ani fandiť mu. V podobnom žánri sa mi už o fúz viac páčilo Zlato

• 23.9.2017  00:43
    Nina (2017)

Som milo prekvapený, pre mňa zatiaľ slovenský film roka (áno, videl som Únos, Piatu loď, Čiaru, dokonca aj tú sprostú evitovku). Edit: Po zhliadnutí filmu Špina je už pre mňa slovenským filmom roka práve on.Téma filmu pre mňa nebola zaujímavá, ani originálna, skôr to bolo typicky slovenské - my sa vyžívame v depresívnosti. Ale inak mi na snímke nič nevadilo. Citlivo zvolená stopáž, autenticky herci, uveriteľné dialógy. Po dlhšej dobe to nie je nejaký lowcosťák (ako napr. Stanko či Socialistický Zombi Mord), ktorý nemá čo stratiť. Konečne tu máme film, ktorý sa aj berie vážne, nie sú tam prefláknutí herci zo seriálov a dialógy nešuštia papierom. Záver bol dramatický, divák sa dokonca začal o hlavnú hrdinku báť. Na druhú stranu, pozadie vzťahov troch najdôležitejších postáv mohlo byť vysvetlené viac. Plné hodnotenie nedávam, ale inak som veľmi spokojný.

• 14.9.2017  13:36
    Život není krásný (studentský film) (2008)

Pozrel som si včera Máme ma raka (2016) a po rokoch aj ŽNK a musím vidieť, že rozdiel v kvalite Pohlovej tvorbe je zjavny. ŽNK je spracovaním, ale aj humorom o niekoľko tried nižšie. Ale zas oceňujem, že majster sa za osem rokov vypracoval :)

• 13.9.2017  23:21

Ukážková čierna komédia. Hluché miesta nemala. Hoci linka s Ninou Jankovic mi prišla zbytočná, no dobre sa na ňu pozeralo. Škoda, že som film nevidel vo festivalovej atmosfére, bol by som si ho vychutnal viac.

• 13.9.2017  16:32
    Máma má raka (studentský film) (2016)

Odrovnalo ma to. Nečakal som, že to bude až tak vtipné.

• 12.9.2017  04:04

Komediálna stránka filmu niekedy nefungovala vôbec a inokedy veľmi. Najviac sa mi páčili tie scénky z baru v Hondurase. Z celkového dojmu je opäť cítiť retro závan, ide o akčnú komédiu v štýle prelomu 80. a 90. rokov. A preto najmä akčné scény nemôžete brať vážne - nebojíte sa o hlavných hrdinov, že sa im niečo stane. Tak nejako tušíte, že nech ich naháňa iks áut plných "sovietských" gangstrov, nakoniec ten súd stihnú. Z toho dôvodu akčné scény slúžia len ako veľkolepý obrazový spektákl. A navyše, vo filme uvidíme kus Európy. Film má jeden účel - aby pobavil. A myslím, že baviť aj bude - možno s výnimkou Bieloruska...

• 7.9.2017  00:02
    Komorná (2016)

Film, ktorý by som z ázijskej produkcie nečakal. Ale prekvapoval ma len v dobrom. Byť o tú polhodinku kratší, dám plné hodnotenie. Spôsob rozprávanie príbehu a tie neustále twisty ma bavili. Erotika fungovala, bola dávkovaná postupne. A svoje miesto si našlo aj násilie, ale na to sme v ázijskych filmoch už tak trochu zvyknutí.

• 6.9.2017  23:53
    To (2017)

Nemám čo vytknúť. Ba čo viac, ja som si naozaj pochutil. Na adaptáciu Kinga som sa naozaj tešil a celý čas som si v duchu pokyvkával hlavou, že dnes sa už také horory netočia. Už dávno som nevidel súčasný film, ktorý by osemdesiate roky vyobrazil tak autenticky (obraz, strih, hudba...). Detskí herci výborní, vtipné scénky fungovali. S kľudným svedomím dávam päť hviezdičiek,

• 26.8.2017  00:06

A mne sa to zas páčilo. Nepopieram, že Svěrákovcov mám rád, najmä Zděňka. A jeho rukopis je poznať aj v tomto diele. Nerozumiem tým negatívnym reakciám, takéto filmy točia Česi od revolúcie furt. Dejovo to podľa mňa nezaostáva za Bylo nás pět. Ba čo viac, oceňujem, že sa tu "nehláškuje". Áno, je to poetika, je to detsky naivné a také to malo byť. Nešlo tu o nejakú bombastickú zápletku, či nebodaj konflikt.

• 14.8.2017  23:00
    Glory (2016)

Rád chodím na artovky do malých kín, ale toto je presne ten typ filmu, ktorý ma odradzuje. Ukrutne pomalé tempo, ktoré mi inak kvalitný scenár nedovoľuje si vychutnať, ale skôr odtrpieť. Boli tam síce vtipné scény na odľahčenie, ale pri takomto filme by som ich uvítal aj viac. Ale uznávam, že na poli angažovaných filmov to nie je až tak prepálené, ako napr. Leviatan.

• 13.8.2017  23:32
    Čára (2017)

Ak by bežná Slovač navštívila aspoň jeden z tých troch väčších filmových festivalov, ktoré u nás máme, tak by zistila, že filmov s podobnou tematikou ako Čiara sa na Balkáne natočí ročne iks. A to s autentickejším dejom a kvalitnejšími dialógmi. Lenže my si vystačíme s konštatovaním "na naše pomery výborné". Áno, v porovnaní s ostatnou domácou tvorbou tu je lepší obraz, presvedčivejšie herectvo a dokonca ja znesiteľné dialógy... Ale stále je to tak nesmierne priemerné. Nerozumiem, ako sa tunajší užívatelia môžu rozplývať napr. nad tým Maštalírovým monológom o psovi. To už bol z kategórie béčkových ak nie céčkových filmov. Poznajúc súčasnú európsku kinematografiu dávam tri hviezdičky.

• 10.8.2017  01:39

Asi do dvoch tretín to bolo pre mňa neskutočné utrpenie a už som sa tešil, ako dám odpad. Ale v závere som tomu celému prišiel na chuť. Spôsob rozprávania a kamera sú naozaj majstrovské. Avšak, mne chuť veľmi pokazila tá divácky nie najpriateľskejšia forma.

• 8.8.2017  23:38

Dalo by sa vytknúť maličké klišé a pradvídateľnosť. No len a by som chcel silou mocou niečo vytýkať. Lebo inak to bolo super. Dobré zahrané, zrežírované, vtipné i vážne. Škandinávia má stále čo ponúknuť.

• 3.8.2017  13:26

Neskutočná zlátanina.

• 28.7.2017  15:03
    Baby Driver (2017)

Občas ma to bavilo, občas som sa cítil trápne. Celkový pocit bol príjemný, ale tie triviálne dialógy a nelogický dej sa nedajú odpustiť. Celkom sa mi páči, že počas tých necelých dvoch hodín nie je celkom poznať, kto je hlavný záporák. Na druhú stranu, tie postavy nie sú ktovie ako rozpracované. Doteraz si však lámem hlavu, prečo sa Kevin Spacey upísal práve tomuto.

• 24.7.2017  18:52
    Oskar (1967)

Je to dobré, zábavné, funésovka so všetkým, čo k tomu patrí. Ale strašne z toho cítiť, že je to divadelná hra prerobená na film. A to ja nemám a v tomto prípade to je z toho strašne cítiť.

• 20.7.2017  22:20
    Dunkerk (2017)

Film, ktorý sa mi z tvorby Christophera Nolana páčil asi zatiaľ najmenej. No napriek tomu ho hodnotím vysoko, lebo kvality mu nemožno uprieť. A keď sme si už na začiatok zadefinovali, že napriek všetkému ide o kvalitný film od filmárskeho génia, vymenujem negatíva. To, čo som miloval na Nolanových filmoch - nelineárna dejová línia (nechronologociké rozprávanie príbehu) ma v tomto prípade neskutočne otravovalo. Stopáž 107 minút je na Nolanove pomery skromná, ale tu naozaj nebolo čo viac natlačiť. Preto, ako tu už bolo napísané, tých 107 minút je vlastne jedna bojová scéna, ktorá bola tvorcom zámerne poprepletaná. Z úcty k tým takmer 70 tisíc padlým v tejto bitke nemôžem povedať, že to je na nakrútenie filmu málo, ale keď si to porovnám napr. s Vojakom Ryanom... A ako bolo taktiež povedané, Dunkirk nie je herecký film. Z troch hlavných headlinerov Murphy a Barangh sú v úlohu skôr komparzu, a Hardymu sme videli prevažne len oči. Čím film vyniká, je práve obrazový spektákl, čo mohol urobiť pokojne Cameron či Spielberg, ale na Nolana mi to príde málo. Ako som povedal, je to kvalitný film, ale zo všetkých Nolanových snímok som si ho užíval najmenej, lebo bolo najmenej poznať jeho rukopis. To však neplatí o Hansovi Zimmerovi, ten bol dokonalý ako vždy. P.S. Neodpustím si poznámku: U Nolana to nebýva zvyok, ale na záver bol aj patetický. Vojak, ktorý si nechcel ani prečítať noviny či pozrieť sa von okno, lebo si myslel, že ich budú mať Briti za sráčov - hoci ich oni nadšene vítali... Och.

• 18.7.2017  17:32
    Velký flám (1966)

Výimočný film, úplne odlišný od všetkých ostatných funésoviek. Nie je to povestná nálož humoru ako sme zvyknutí, ale to prelínanie humorných a vážnych chvíľ je dobre vyvážené. A svojou tematikou ide o nadčasové dielo.

• 26.6.2017  15:01
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Na rozšírenie prehľadu fajn (aspoň vieme, čo si Putin myslí z prvej ruky). Ale čisto z dokumentaristického hľadiska to je strašné. Stone nekladie Putinovi príjemné otázky, on mu doslova trčí z riti. Jeho tvrdenia vôbec nepodrobuje pravde, hoci postprodukcia trvala 2 roky. Je neprípustné, keď Putin povie, že zadlženosť k HDP majú 12 %, pritom v skutočnosti to v tom čase bolo 40 % a Stone s dvojročnou rezervou na overenie to pustí do éteru ako fakt. Holt, postfaktuálna doba, kde názor je viac ako pravda.

• 10.6.2017  19:28
    Wonder Woman (2017)

Priemerné, až to bolí.

• 7.6.2017  00:40
    Gotham (TV seriál) (2014)

Ide o jeden z mojich najobľúbenejších seriálov súčasnosti. Pritom ani po troch odsledovaných sériách nemôžem dať päť hviezd, lebo to nie je dokonalé a práve to sa mi na tom páči. Ak som Nolanovi kvitoval, že priblížil príbeh Batmana čo najviac realite, seriál Gotham je pravým opakom. Je to čistá komiksárna, a je to tak super. S nie vždy najlepšie hrajúcimi hercami, s nie vždy prepracovanými dialógmi a nie vždy logickými zápletkami. Ale má to svoj smrad, ako knižná tvorba Bukowskeho či hudba Rolling Stones. Páči sa mi aj, že to je celé časovo neurčité. Autá ako keby zo 70-80. rokov, mobily z prelomu milénií a oblečenie hipsta 90kové. Kulisy mi pripomínajú práve najmä 90. roky, ale zas štylizácia nie je celkom Burtonovská. Ako skalný a celoživotný fanúšik Batmana som rád, že tento seriál existuje.

• 4.5.2017  11:38

Očakával som skôr bonbónik v štýle Frajeri vo Vegas a uputávky na debilné komédie, ktoré pred týmto filmom v kine púšťali ma v tom iba utvrdzovali. No nakoniec sa mi dostalo "komédie", aké dnes nevídame. Veľké prekvapenie. Vystriedala sa mi celá škála pocitov - cez nudu, dojatie, smiech či napätie. Bola to komédia s myšlienkou. A stále platí známa múdrosť Christophera Nolana: "Každý dobrý film potrebuje kúsok Michaela Caina". Morgan Freeman je taktiež nie menšou legendou.

• 7.4.2017  08:42
    Život (2017)

V zásade si nič pred návštevou kina o danom filme neštudujem. Už to nebudem považovať na cnosť, ale za zlozvyk. Totiž, očakával som kvalitne obsadené scifi, no nakoniec sa z toho stala bezduchá vyvražďovačka. Navyše pomerne neoriginálna a predvídateľná. Ostatní komentujúci už vymenovali všetky tie filmy, ktorými sa Život "nechal inšpirovať". Ten prvý dlhý neprerušovný záber opajcnutý z Gravitácie aspoň pôsobí civilne - ukazuje nám, ako asi vyzerá pracovný život astronautov v kozme. No akonáhle sa spustí ten surrvival, tak sa z filmu stáva klasické béčko. A ešte keď sa to tvorcovia snažia opäť prerývať civilnými a dokonca hĺbavými pasážami, tak koniec.

• 4.4.2017  23:45
    Úkryt v zoo (2017)

Nemal som veľké očakávania a o to príjemnejšie som bol napokon prekvapený. Zrejme to nebol najkvalitnejší film o holokauste, ale mne osobne sa páčil viac ako napr. Pianista či Chlapec v pruhovanom pyžame. Prakticky som nemal výhrady až na ten patetický záver. A ako už bolo povedané, dej bol predvídateľný, čo uškodilo scénam, ktoré boli zamýšľané ako napínavé (napr. v závere s matkou, synom a záporákom). Ale inak veľmi kvalitný film a nebyť toho záveru, dám plný počet. P.S. Filmov o holokauste nie je nikdy dosť a preto nemožno tvrdiť, že ten či ten je neoriginálny. Sú milióny ľudských príbehov (a tento bol obzvlásť pútavý), ktoré su hodné zaznamenia a dokazujú, aké zrúdy boli nacisti. A v prípade tohto filmu nejde dokonca len o ľudské príbehy, keďže trpeli aj zvieratá.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14