jakeer

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 25.5.2018  14:20
    Deadpool 2 (2018)

Pre mňa podobný problém ako pri jednotke. Humor mi nesadol a akčnú stránku zas nemôžem brať príliš vážne. Ale ten nadhľad oceňujem.

• 16.5.2018  23:39

Mal by som napísať, že to bolo nad očakávania dobré. No ja som kvalitu očakával. Zaujal ma trailer (čo sa stáva málokedy), tá myšlienka a naozaj som chcel na to ísť. A nič by som na snímke nemenil. Aj s tým pomalým rozjazdom po dramatický koniec. Všetko tam bolo ako malo byť. Keď som si čítal knihu "Jak napsat dobrý scénář", jedna z hlavných rád znela, že tvorcovia filmu musia vytvoriť vzťah medzi postavami a divákom. Za ostatné roky sa to v mojom prípade nepodarilo snáď žiadnemu inému filmu tak Polnočnej láske.

• 14.5.2018  14:34

Životopisný film verne zahraný. Áno, obaja hlavní predstavitelia hrajú veľmi slušne. Ale to je asi tak všetko, ten príbeh nie je podľa mňa tak silný - aby naplnil tie ambície, ktorý snímka mala. Pritom dej je boostovaný kadečím - homosexualitou Jean Kingovej, komplikovanou povahou Riggsa... Ale na oscarový drive málo, skôr je to príjemná oddychová limonádka, ktorá ponúka retrospektívu do 70. rokov (a toto v hollywoode točiť vedia).

• 14.5.2018  12:30

Doteraz som nevedel, že niečo také ako ľavicové filmy sa vôbec natáča. A ako na to pozerám, robiť filmy pre takúto cieľovku je podobne jednoduché ako robiť pre nich politiku. Aj keď napíšete psudomoralistický status či urobíte obrázok s takým posolstvom, úspech máte zaručený, lebo kvantum ľudí sa na to chytí ako ryba na udicu. Odhliadnúc od toho, že s autorom filmu politicky nesúhlasím, ani umelecká stránka filmu nie je žiadne terno (aspoň v kontraste s tými festivalovými ováciami). Triviálne diaĺogy, neuveriteľné situácie... A aj tá politická angažovanosť a spôsob, akým Loach forsíruje svoje ľavicové posolstvá je na smiech. Kritika kapitalizmu - tie isté tenisky dovezené z Číny stoja neporovnateľne menej ako v obchode... A černošský imigrant sa týmto živí!!! Zatiaľ čo poctivá anglická matka musí predávať svoje telo aby nasýtila svoje dve deti!!!

• 11.5.2018  00:27

Zhruba 70 minúť z celkových 90 som si hovoril, že na iflmový horor je to neskutočne kvalitný film. Výborná myšlienka - nemožnosť hovoriť (a zároveň výborné načasovanie prvého hovoreného slova po véééééľmi dlhej dobe), trauma zo straty syna, problematický vzťah medzi otcom a dcérou, tradične utrápený výraz Emily Blunt. No bohužiaľ, záver filmu je doslova katalógový, ako v iks iných priemerných hororoch. Tým pádom sa napätie zmenilo na predvídateľnosť (spoiler: už od vodopádov mi bolo jasné, kto sa bude musieť obetovať + úplne jasný celkový záver).

• 29.4.2018  20:54

Až príliš veľa vecí mi na tom vadilo a preto som film nemohol brať celkom vážne. Ten trochu propagandistický podtón (áno, USA sú takmer v každej oblasti života lepšie ako Rusko, ale nemusí sa to servírovať takým detinským spôsobom), postavy hovoriace po anglicky s pseudoruským prízvukom, bratislavské exteriéry, hlavný záporák obsadený najmä preto, že sa podobá na Putina... Na druhú stranu mám slabosť pre Edgertona a taktiež nahotu Jennifer Lawrence a preto hodnotím film ako slušný priemer. Film sa tváril, že je niečo viac ako popcorn, ale nebol.

• 23.4.2018  02:31

Pamätám sa, ako pred rokom českí novinári písali na margo filmu Masaryk, že taký film si Jan Masaryk nezaslúžil. To isté by sa dalo povedal v prípade filmu Dubček, no len v opačnom význame. A to preto, lebo Dubček naozaj nebol taký hrdina, ako film predstavuje. A práve preto nemôžem akceptovať, že v roku 2018 sa tu stavia pomník komunistickému politikovi. Ak by som odhliadol propagandu, tak by som aj tak dal max. 3 hviezdičky, keďže s výnimkou hlavného predstaviteľa hrali všetci herci teatrálne ako v markizáckych seriáloch. Celkovo, svojim poňatím je Dubček jednoduchý film.

• 17.4.2018  09:14

Mix niečoho nám dobre známeho a niečoho, čo tu dlho chýbalo. Moderné, aj nostalgické. Neskutočná jazda. Jedinou výhradou je prehnane dlhá stopáž, pre účely deja to nebolo potrebné. A hoci nemám rád Spielbergovu tvorbu, tuto mi tie jeho cukríkové sentimentálne konce nevadili. Za mňa jeho najlepší film vôbec. P.S. James Halliday je vynikajúco zahraná a aj napísaná postava. Až sa to na tento štýl filmu nechce veriť.

• 27.3.2018  00:15
    Odnikud (2017)

Jediným negatívom, ktoré som postrehol je už ta spomínaná karikatúra právnika - obhajcu. Áno, v tomto film naozaj nepôsobí autenticky, lebo serióznu obhajobu takých svíň by si asi žiaden nemecký obhajca nezobral na triko a zrejme by boli odsúdení. Ale to je len mala chybička krásy. Inak skvelá hustá atmosféra a vynikajúci výkon hlavnej predstaviteľky. Nemecká kinematografia v posledných rokoch boduje.

• 25.3.2018  00:16
    Nikdys nebyl (2017)

Váhal som medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami, ale za odvahu tvorcov dávam plný počet. V danom žánri sa film vymyká všetkým zvyklostiam. Je realistický, bez pátosu a bez jasného happy endu. A najmä, divákovi nepodáva všetko po lopate. Ani na moment snímka neskĺzne do polohy, kde by sa chcela divákovi podlizovať. Druhý film v kine v týždni s Phoenixom, a druhý raz veľká spokojnosť.

• 22.3.2018  23:56

Ako neveriaci mám rád filmy s biblickou tematikou (lebo z hľadiska príbehu je to perfektne vymyslené fantasy), napriek negatívnym kritikám som si užil ako Noeho, tak aj Exodus. Mária Magdaléna bola určite menej epická, ale stavala na uveriteľnosti. Áno, tomuto by som aj uveril, že sa to takto nejako mohlo stať a že na počiatku viery bola najmä pekná myšlienka a minimum transcendtálnosti (a kde sme dnes, keď cirkev už dokáže mobilizovať len negatívnym spôsobom, samý gender, gayovia, veľké penisy, no nie?). Hlavná misia filmu je vyjadrená v záverečných titulkoch - očistenie Márie Magdalény. V neposlednom rade musím priznať, že Rooney Mara patrí medzi najobľúbenejšie herečky a jedna hviezdička z hodnotenia patrí jej.

• 22.3.2018  02:29
    Lady Bird (2017)

Tak veľmi som tomu chcel dať dobré hodnotenie, dokonca až plné. Nebyť toho záveru, ktorý absolútne skazila akási nutnosť dať filmu morálne ponaučenie a to dosť prvoplánové. Až som si spomenul na Krok za krokom. Inak výkon hlavnej predstaviteľky výborný, Zlatý glóbus jej právom patrí.

• 15.3.2018  21:15
    Pretty Woman (1990)

Klasika, ktorej som sa 28 rokov vyhýbal. A musím povedať, že snáď okrem oblečenia a iných módnych záležitostí sa na filme zub času veľmi nepodpísal, nejako takto podobne by sa to dalo natočiť aj dnes. Som milo prekvapený, príbeh je uveriteľný. Veľmi sa mi páčil aj spôsob, akým to Richard Gere zahral (Julia už pre mňa menej uveriteľná). Výhodou toho, že film vidím až v roku 2018 je aj to, že nie som zaťažený (akýmkoľvek) dabingom, videl som to v pôvodnom znení.

• 9.3.2018  04:22
    Tlumočník (2018)

Źáner road movie skôr odrádza, keďže mne to evokuje niečo ako PC hry - adventury. Musíte urobiť niečo tam, zobrať to niekde inde, aby ste neskôr prišli na cieľové riešenie. Teda samoúčelnosť. V prípade Tlmočníka to "road" naštastie slúži len na vykreslenie vnútorných posunov v postave, ktorú stvárňuje Simonischek. Celkovo, tento film je tak skvelý, žeby som ho ani nepremietal širokej verejnosti, lebo ho aj tak nedocení. Lebo to zďaleka nie je mainstream. V slovenských reáliách si vychutnávať herecké predstavenie Jiřího Menzela a "Toniho Erdmanna", to nie je niečo bežné. Simonischek je zrejme najlepší európsky herec a Šulík najlepší slovenský režisér. A hoci práve na práci režiséra je vidieť isté chybičky krásy (nedostatočne vedenie hercov vo vedľajších postavách, dlhé sentimentálne zábery podkreslené emotívnou hudbou...), výsledok je pre mňa viac ako dobrý.

• 26.2.2018  02:05

Atmosferické. Bola to vzťahovka, ale skôr ako romantický film to je dráma a preto to je fajn. Sotva sa dalo stotožniť s čo i len jedinou postavou, ale o to išlo.

• 26.2.2018  02:03

Toho Spielberga by mali zavrieť. Svojim pátosom znásilní a následne zavraždí aj veľmi potenciálne témy. Niekedy som mojich dvoch hereckých obľúbencov ľutoval, aké rádoby patriotické bláboly museli vypúšťať v rámci svojich replík z pusy. Až som čakal, že si jeden z nich rozdrapí košeľu a vyletí odtiaľ orol bielohlavý, s Nixonovou hlavou v zobáku. Pritom dej ma zaujal, bolo to "catchy", ale záver tak typicky spielbergovský, že som mal čo robiť, aby som dobehol na hajzel.

• 16.2.2018  02:45

V prvom rade mi napadlo, že to je film vyložene pre fanúšikov The Room. V kine to bolo poznať podľa reakcií. No fanúšik príde na to nadržaný po rovnako vtipných momentoch ako v pôvodnom filme. Pre nezaujatého diváka však skôr funguje dramatická stránka filmu, a podľa mňa za to dostal Franco ten Zlatý Globus. Za The Room, Tommym Wiseau ale aj Gregom Sesterom sa ukrýva neobyčajný životný príbeh a Francovi sa ho podarilo verne vystihnút.

• 12.2.2018  04:24
    Velká hra (2017)

Výborný výkon hlavnej hereckej predstaviteľky Chastain, ktorá sa v posledných rokoch nezadržateľne derie do prvej hollywoodskej ligy. Taktiež skvelý Sorkin, ktorý už v tej prvej lige dávno je. Doteraz len ako scenárista, no tento režisérsky debut dopadol na jednotku. Už neraz sa ukázalo, že pri takejto dlhej stopáži je dobrým receptom rýchle tempo. A najmä vďaka nemu všetko odsýpa svižne. Ja som sa bavil a túto snímku by mali dať do učebníc ako príklad mainstreamového filmu, na ktorý má zmysel ísť do kina. P.S. Srdce mi krváca, keď vidím herca ako Kevin Costner v takej podradnej role. Stále verím, že sa mu podarí comeback na štýl Michaela Keatona.

• 9.2.2018  00:04

Clint Eastwood je môj najobľúbenejší režisér a je úctyhodné, že vo svojom veku točí stále nové veci. No dosť ma štvalo, ako sa v ostatných rokoch začal sústreďovať len na patriotické chujoviny ako Americká sniper či Sully. S podobným očakávaním som išiel do kina aj teraz a musím povedať, že to bolo v mnohom odlišné. Stále tam síce bolo dosť patriotizmu, ale už bez zbytočného pátosu. Clint to poňal ako civilný životný príbeh troch ľudí, ktorým sa prihodila taká situácia, pri ktorej zachránili vlak pred teroristom. Podobne ako pri Sniperovi či Sullym potreboval Clint vyzdvihnúť neobyčajných z obyčajných ľudí, ktorých príbeh by mal poznať každý. No v tomto prípade mal človek pocit reality.

• 29.1.2018  00:05
    Coco (2017)

Zo všetkého najskôr musím najprv vyzdvihnúť veľmi inteligentný scenár. Ani jedna scéna mi neprišla navyše, všetko malo zmysel a zapadalo do seba. Na to bolo samozrejme potrebné, aby sa dej rozohral, teda okrem (na rozprávku) slušnej stopáže aj pomalší rozjazd. Ten ma v úvode napĺňal skepticizmom, no o to príjemnejšie bolo moje prekvapenie na záver. Veľmi pekná základná myšlienka filmu a asi najoriginálnejší happy end, aký som kedy videl.

• 18.1.2018  23:22
    Hitler versus Churchill (TV film) (2017)

Ťažko priemerný dokument. S oceňovaným hraným filmom o Churchillovi (v hl.r. Gary Oldman) vzrástol záujem o osobnosť Churchilla a teda aj o dokumentárne filmy. A tento mi bol odporučený ako najlepší. O Hitlerovi som videl vynikajúci dokument z sedemdesiatych rokov - Hitlerova kariéra (1977), ktorý trval 2,5 hodiny. A zďaleka sa tam nevošlo všetko. A určite by sa dal urobiť dokument o Churchillovi s minimálne rovnako dlhou stopážou. No tuto sa nám tvorcovia snažia nahustiť do 90 min oboch politikov. Pritom nosná myšlienka stojí na ich porovnávaní a rivalite, čo je absurdné. Snažia sa tu rivalitu datovať už od 1. sv. vojny - absolútny nezmysel. Obaja boli v tom čase malé ryby (Hitler čoby dosiatnik dokonca skôr žubrienka) a určite o sebe nevedeli. Pritom porovnávať ich politickú dráhu je takisto scestné. Churchill bol premiérom v demokratickom zriadení, keď mu aj počas vojny hádzali pod nohy polená nielen opozičníci, ale aj spolustraníci. Hitler bol diktátor. Tvorcovia dokumentu si chaoticky lietajú z roku do roku - človek, ktorý nemá vynikajúci prehľad sa môže ľahko stratiť. Keďže sa desiatky rokov dvoch rôznych kariér snažia vcucnúť do 90 min., všetko je rýchle a povrchné. Že fiasko pri Galipoli nebolo Churchillovou vinou tam ani nezaznie. Nezapadá to do bulvárneho konceptu, keď to je vlastne Churchillov prúser a on následne trpí depresiami (táto informácia zaznie v dokumente viac ako 10x). No dokument sa zjavne mainstreamu páčil a to je zrejme dobre - na Churchilla by sa nemalo zabudnúť (Hitler to nepotrebuje, an neho sa nezabudne nikdy).

• 17.1.2018  06:30

Po 3-4 rokoch som si to pozrel znova a zaujímavé, ako som sa na to pôvodne pamätal. Utkvela mi v pamäti akurát ta životná jazda. zábava a nie hĺbka vypovedaného príbehu. Vzťah hlavnej postavy k rodičom a najmä otcovi dáva celej snímka iný rozmer. Keď si to porovnávam s takým Vlkom z Wall Street, teda filmom podobného zamerania, ktorý bol však predovšetkým o zábave... Ten Spielberg z toho riadne sála, ale na počudovanie mi tento raz nič nevadilo. Je to komplexný film. P.S. Pôvodne mi vadilo, aký malý priestor dostala hviezda Hanksovho formátu. Avšak, aj z vedľajšej postavy vyťažil maximum. Leo takisto štandardne skvelý a pochvalu si zaslúži aj charizmatický Walken.

• 15.1.2018  19:11
    Přednosta (2003)

Príjemný film, ktorý sa za necelých 90 min nepodarilo pokaziť nejakou love story, strielačkou či inou hovadinou.

• 15.1.2018  14:22

Na malom pôdoryse sa tvorcom podarilo toho dosť, ale mňa to neohromilo. Možno je to aj tým, že som si film nepozrel vtedy, keď bol aktuálny (a podpísal sa na ňom zub času, lebo dnes by taká situácia sotva nastala). A možno ide aj o atmosféru, že som snímku nevidel v kine, kde by napätie gradovalo. Ale na poli trilerov (môj najobľúbenejší žáner) je podľa mňa priemer.

• 15.1.2018  01:58

Film, ktorý vás naučí, že keď odložíte brýle, budete viac sexy. Žeby za jeho natočením stála šošovková loby?! Inak námet celkom dobrý, ale podaný spôsobom, pre ktoré ľudia nezávislé filmy radi nemajú.

• 12.1.2018  01:03

Mal som sto chuti zraziť viac ako len jednu hviezdičku. Celý čas som sa výborne bavil - skvelý Oldman, pohlcujúca atmosféra a v tom... Tá príšerná scéna v metre. Takto nejako si predstavujem, že by Slováci natočili celý film - pateticky, s afektom, prehrávajúc, béčkovo. (Tá scéna bola v tom filme kao päsť na oko). Aj ostatný záver bol v ostrom kontraste s tým, čo sme dovtedy vo filme videli a vďaka čomu navodzoval skvelú hutnú atmosféru - keď dovtedy mali Churchilla všetci ostatní vo vláde za truľa, ktorý vedie Britániu do záhuby a je to akurát tak kecal, tak na záver ich z ničoho nič presvedčí o potrebe bojovať... na prekvapenie všetkých... kecaním. Práve zmena v konaní Chamberlaina, Halifaxa, ale aj kráľa boli nedostatočne vysvetlené. Čiže záver ma sklamal, ale za skvelých prvých 90 min. filmu dávam 4 hviezdy.

• 5.1.2018  01:39

Kate Winslet je moja najobľúbenejšia herečka a preto možno nie som v hodnotení snímku objektívny. A možno aj áno, lebo obdivujem ju preto, akým autentickým spôsobom stvárňuje svoje role. A nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Jej postava nie je síce sympatická, to áno, ale je uveriteľná. Proste takto nejako by sa správala žena v jej životnej situácii, v 50. rokoch, na tom istom mieste. Postava Jima Belushiho tiež nie je nejako sympatická, ale takisto bol v nej uveriteľný - veríme tomu, že takého muža by chcela žena opustiť. A hoci Woody Allen nepatrí k mojim obľúbencom, v Kolese zázrakov mi takmer nič nevadilo. Nerozumiem miestnym hodnoteniam, bolo to fajn.

• 2.12.2017  00:20

Zdaleka nie tak zlé, ako tunajšie hodnotenie. Na film som natrafil náhodou, na YouTube. Ani som nemal v pláne ho pozerať, ale úvod ma zaujal. A ak by si to udržalo líniu ako dajme tomu prvá polovica, tak by som dal plné hodnotenie ako napr. pri Klube sráčov (ako guilty pleasure). Lenže tvorcom na konci došli nápady, a zakončili to iba bohapustou taškařicou. Každopádne, príjemná tínedžerská komédia.

• 23.11.2017  21:46

POZOR, SPOILERY: Bolo to oveľa lepšie, než som čakal. A bolo to lepšie než sólové Batman vs Superman či Wonder Woman. Je to asi aj tým, že som sa zmieril s tým, že Batman do toho DC sveta zjavne nepatrí. A dokonca aj s tým, že ja ako človek odchovaný na Batmanovi môžem o Nolanovskej realistickosti a hĺbke príbehu či Burtonovskej noir atmosfére iba snívať. Justice League je len vizuálny spektákl a bohapustá zábava. Žiadnu hĺbku či nejaký odkaz v tom hľadať netreba. Čakal som ešte na to, aký zmysel bude mať Supermanovo oživenie, ale ono nič. Proste ho oživili a bodka. Porušili tým filmové tabu (mŕtvi zostávajú mŕtvymi), ale veď to je predsa komiksovka, nie? Veľmi ma prekvapil humor, ktorý fungoval zakaždým.

• 21.11.2017  22:25

Trochu iný Poirot, než sme niekoľko desaťročí poznali. Je ráznejší, samoľúbejší, americkejší, hoci stále Belgičan. Dobovú atmosféru sa darí vytvoriť vďaka samotnému vlaku - v niečom tak parádnom by som sa chcel zviezť, vrátane príslušného servisu (pre človeka odchovanom na ZSSK a čiastočne aj RegioJete je to sen z inej galaxie). Dej ma až tak nepohltil, no záverečná pointa mi ulahodila. Len nerozumiem tomu ansámblu superhviezd vo vedľajších rolách (Depp, Pfeiffer, Cruz, Dafoe), keď dostali len pár štekov a smotánku zlízol sám Branagh. Film by sa bez toľkých hviezd pokojne zaobišiel.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15