Ej Hlemýžď

okres Bruntál

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 7.11.2017  15:38
    Čipollino (1961)

Tento film u nás běžel, doufám, že se nepletu a z dětství ještě nezkresleně pamatuji, pod názvem Cibuláček. Byl tenkrát mezi dětmi velmi oblíben, vždy jsme se na něj těšili.

• 12.10.2017  15:42
    Divocí! (TV seriál) (2016)

Mám rád filmy o přírodě, zvířatech atd. Tento je taky dobrý, ale zarazilo mě, že v části věnované gepardům jsou tu prasata bradavičnatá nazývána kapybarami.

• 24.9.2017  13:00

Po letech jsem opět na film v TV podíval a teprve teď jsem si všiml logické chyby v ději, v němž SNB (Jiří Suk) vykazuje hudebníky od vrat domu, kde měli vystupovat, a odvádí je na prohlídku Prahy, přičemž říká, že nástroje zatím ponechají TADY, aby nepřekážely, čili odcházejí bez nástrojů. Avšak za pár sekund už na ně hrají na zahrádce plačícímu dítěti v košíku, aby ho uspali. Kde ty nástroje vzali??!!

• 28.3.2017  13:11

Tak Špinarka včera navždy odešla, to nám neměla dělat! Bohužel už budeme moci jen vzpomínat. Věra Špinarová se svým výjimečným hlasovým fondem mě okouzlila hned svým prvním razatním vstupem na rozhlasové vlny v r. 1968 s písní trochu soulového ražení Son of a preacher man (https://www.youtube.com/watch?v=PGGoSV2MsBc), takže jsem si musel tu SP desku koupit, jakmile vyšla.

• 18.1.2017  13:15
    Deštník (TV film) (1974)

Tomu, kdo viděl "Jak se se krade milion", je pointa ihned jasná a hláška "číhám, číhám" je 50 let známá. Zde šlo ovšem o jiný materiál.:-)

• 14.1.2017  17:41
    Annie Lennox - Nostalgia (koncert) (2015)

Byť mám Annie docela rád, toto její uchopení notoricky známých a mnou oblíbených skladeb mne neuchvátilo. Bohužel.

• 4.1.2017  22:39
    Piknik (TV film) (1975)

Ten film získal 2. cenu v nějaké soutěži krátkých komedií. Už jsem zapomněl v jaké, ale avizovali to tenkrát asi před 40 lety, kdy jsem ho viděl v TV. Teď jsem si na něj vzpomněl a na youtube našel. Tu je: https://www.youtube.com/watch?v=i02BYNEsvS0

• 12.11.2016  00:44

... a útok na zobáky! To se zřídka slyší. Alespoň já jsem to slyšel poprvé právě tu.

• 8.11.2016  22:50

Tento film jsem poprvé spatřil až dnes, takže konečně mi spadl kámen ze srdce! Šmankote, jak jsem jen mohl být tak dlouho šizen o 104 minuty tohoto potěšení, kde je návod, jak se nově radovat! Jak to, že jsem tak dlouho byl připraven o pohled do tolika ustavičně upřímně rozesmátých tváří?! V žádném jiném filmu, natož v reálném životě, jich tolik neuvidíte. Ach, jak se mi ulevilo, že Alena ukázala správnou cestu a že se Jeníčkovi se nadále věří (naštěstí vyvázl jen s důtkou a do Berlína nakonec jel), že intrikán Ruda byl dopaden atd,… Dále nepíšu, protože nosné postřehy jsou zaneseny v předchozích komentářích, a proto: Hopsa, hejsa, půjdu tančit. P.S.: Nechápu, proč jsem v hodnocení nedal odpad.

• 28.9.2016  23:32
    For Semafor (2010)

Je všeobecně známo, že drtivá většina remejků stojí za pendrek a tento filmek je toho zářným instruktivním příkladem. Neznat vcelku dobře tvorbu S+Š, tak zde z tohoto velmi svérázného způsobu pokusu o podání, byť ve stavu zrodu, jejich skladeb, nabyl bych dojmu, že jde o dvojici naprostých pomatenců a nikdy by mne nepadlo si poslechnout jejich originální skladbu. Abych zcela nekřivdil, byly tu asi dvě skladby, které se daly s výhradami poslechnout. Naprosto zbytečný film, ničím mne neobohatil.

• 19.7.2016  17:46
    Hubertus (TV film) (1984)

Nechápu, proč se mi tento naprosto zapomenutelný snímek, velmi silně konkurující na první místa nejstupidnějších bakalářských příběhů v jejich historii vůbec, natolik zaryl do paměti, že se ho nemohu přes 30 let zbavit. Budu asi muset navštívit svého psychoanalytika:-). Ale je potřeba popravdě uvést, že takoví lidé, jak předvedl R. Hrušínský, prostě jsou a nikdo s nimi nic nenadělá. Možná, kdyby film trval tak 2 minuty, šlo by ho považovat za vcelku zdařilý, zkrátka není tam co hrát.

• 8.5.2016  02:28

Na jednoduchou základní a hlavní zápletku filmu byl děj mimořádně dlouhý a zaplevelený zbytečným balastem. V podstatě jde o nepříliš povedený remake filmu s týmž námětem "Prostyje ljudi" z r. 1945, přičemž ten měl jen 75 min., a i to stačilo ažaž.

• 2.5.2016  22:17

Na adresu tvrdých kritiků pokleslosti tohoto filmu podotýkám, že si v něm mohli užít i klasika dramatu nejklasikovějšího, a sice toho, co hruškou třese. Zajisté nepřeslechli větu: "...Vstaň, slunce spanilé, a doraz lunu, jež beztoho už bledne závistí, žes mnohem krásnější, ač její služka...." . Není-liž pravda?

• 22.4.2016  20:26
    Báseň (TV film) (1983)

Bez konce, slečno, s oným půjde štěstí, jenž bude vaším mužem, - však na strom zvadlý nepřipínám růži.

• 16.2.2016  23:41
    Jiří Suchý: Obnošená vesta (hudební videoklip) (1961)

"Obnošená vesta" je všeobecně rozšířený název této nápadité filmové písničky a rovněž ho používám. Ale mám neodbytný pocit, že oficiální název je "Léta dozrávání".

• 18.12.2015  11:08
    Souboj s pamětí (TV pořad) (1967)

V té době velmi populární soutěžní pořad, v němž J. Štercl obdivuhodně vynikal svými rozsáhlými znalostmi ve všech tématech. Jeho vědomosti a široký přehled byly pro mnohé velkým překvapením, protože byl považován za „pouhého“ lidového a trochu potřeštěného komika.

• 17.11.2015  10:09
    Modrý pták (TV film) (1993)

Tak jak to na závěr říkali? Že zase až za 200 let? No, tak na to si schválně počkám. Takže vlastně dnes jsem se na to opět díval zbytečně a nesmyslně brzo. Tak proto se mi to zdálo prakticky stejné jako před lety! Ahááá!

• 14.11.2015  00:00
    Obraz (TV film) (1981)

Mám pocit, že pochází z Bakalářů. Pokud si dobře vzpomínám šlo o komediální snímek, kdy mladí manželé dostali od rodičů obraz nějakého muže ve folklórním kroji. Vůbec se jim nelíbil, zdál se jim kýčovitý, schovali ho. Místo něj si pověsili nějaký dle nich moderní obraz, který si raději sami koupili. Jen když čekali návštěvu rodičů, tak si ten darovaný obraz pověsili místo toho svého. Teprve později zjistili, že se jedná o značně ceněný originál od Jožky Úprky, již tenkrát velmi uznávaného umělce. Jak to vlastně dopadlo, to už vám neprozradím.

• 13.10.2015  17:29
    Pokušení (TV film) (1982)

Vypadá to na velmi zkrácenou a nepříliš povedenou úpravu povídky Velká rošáda od Roalda Dahla, jehož několik povídek jsem ještě kdysi před tím četl, takže mi hned vytanula na mysli. Proto doporučuji zhlédnout její výborné slovenské zpracování http://www.csfd.cz/film/259997-velka-rosada/komentare/ .

• 3.10.2015  22:00
    8 Marta (2000)

Nejedná se o nějakou osmou Martu, ale o den 8. března, tzn. Mezinárodní den žen. Jde o neočekávanou životní epizodu jedné středoškolské učitelky vztahující se k tomuto dni. Žádné zásadní drama nečekejte, ale ženám by se mohl film líbit.

• 3.10.2015  20:00

Děj filmu z období občanské války někdy začátkem 20. let pojednávající o operaci čekistů proti bělogvardějcům. Pochybuji, že by tento film byl u nás kdy promítán. V hlavní roli Stanislav Koreněv.

• 13.9.2015  00:10
    Vojenská výzbroj (TV seriál) (2007)

V díle Vojenská výzbroj II (25) se velkým respektem a obdivem vyjadřovali o některých ruských zbraních a tvrdém výcviku ruských speciálních jednotek, který by v USA nebyl možný. Zde otevřeně přiznali, že ne vše americké musí být nejlepší, jak se tu v komentářích opakovaně objevuje.

• 26.5.2015  16:25
    Míň je víc (TV pořad) (2015)

Zpočátku jsem na to hleděl spíše s nedůvěrou, ale najednou jsem zjistil, že to sleduji pravidelně a docela mne to chytilo. Uhádnout tam něco v rámci těch nastavených regulí není vůbec jednoduché a to je to, co mě na této soutěži baví. Proto zvyšuji na 4*.

• 9.11.2014  15:36
    13. komnata Milana Chovance (TV film) (2014)

Za zásadní větu považuji větu z obsahu : Výživová poradkyně, která ministrovi na jeho cestě ke štíhlosti pomáhala a chválí ho, říká: „Když zhubl Milan Chovanec, může zhubnout každý." Kdyby tato komnata inspirovala alespoň několik morbidních tlouštíků k obdobné akci, prodlouží a zkvalitní jim život.

• 19.10.2014  00:09

Hrozné. Nikdo si nepřeje něco takového zažít. Byli jsme tam s manželkou ten rok v srpnu na dovolené v těch Zakavkazských republikách, takže máme k tomu trochu osobní vztah. Kdo by si pomyslel, co se tam v prosinci přihodí...

• 18.10.2014  14:50
    Kluk na ženění (TV seriál) (1973)

Tak tady se mi usídlil brouk v hlavě a nevím, zda je to toto dílko, které brouka vyvolalo. Jak se zdá, není o něm více známo, ale je-li to ono, co myslím, tak dle mne šlo o dosti nepovedený několikadílný seriál. Uvedu jen několik nesouvisejících útržku, co si ještě vybavuji. Celý seriál byl uváděn Vladimírem Dvořákem, že by mělo jako jít o zobrazení prostých mládenců z vesnice majících potíže s navazováním partnerských vztahů. Pamatuji si částečně jen dva, a to ty, kteří byli ztvárněni J. Hanzlíkem a Karlem Vochočem. Karel Vochoč se ve snímku jmenoval, tuším, Cyril, což byl skutečně mimořádný a přímo politováníhodný prosťáček a koncentrát ousidera, neúspěšně jevící zájem o Janu Štěpánkovou, zde si pamatuji, že na ni rádoby významně mrkal, jak mu kdosi nakukal, že to na ženy platí. Jméno postavy Hanzlíka nevím, hrál tu taky trochu truhlíka, ale ne tak těžkého ražení jako K. Vochoč. Hanzlík jel v rámci seznámení někam do města, kde se snažil ubytovat v plně obsazeném hotelu, uplatil tam recepčního, který ho umístil v nějakém kamrlíku pro uložení úklidových prostředků. Ještě si pamatuji, že si smluvil schůzku s dívkou (tu snad hrála L. Termerová, ale nejsem si jist), která určila čas setkání u branky jejího bydliště kolem 4 hodin ráno, aby ho otestovala, jestli o ni stojí, zkrátka bude-li schopen a ochoten v tuto nesmyslnou dobu přijít. Více si nepamatuji. Nevylučuji, že o jiný seriál, možná jsem smotal i několik jiných TV snímků dohromady.

• 4.2.2014  20:17

Aljechinova simultánka naslepo s 32 fašistickými důstojníky mě zcela uchvátila.

• 2.1.2014  12:45

Copak, copak?! Nechápu, proč je tu tolik negativních hodnocení. Racionálně uvažující přece nemůže od žádného obdobného projevu nic zvláštního očekávat. A toto bylo přece měrou vrchovatou splněno, takže jsem spokojen, není-liž pravda.

• 23.9.2013  17:53

Pěkná pohádka, nikdy jsem ji neviděl, až dnes. Netuším, zda byla či nebyla u nás v kinech, každopádně mne v dětském věku minula. Velmi zajímavá briliantotvorná činnost veverky. V popiscích útoku komára pozor na pravé a levé oko, strany jsou zde zaměněny! Ale na děj filmu to nemá žádný vliv.

• 16.9.2013  00:18

Fyzika je krásná už svými definicemi a zákony. Před mostem je třeba zrušit krok, aby nespadl. Lidově řečeno - když výchylka ypsilon dosáhne g lomeno omega na druhou, pak f lomeno velké S překročí hodnotu sigma e, protože deformační likvidion zakmitače o šlajsnu vrznonož, není uvedený akvabác ničím jiným nežli cachtovodní karambolouch pokolena jdoucího ponoru neuvěřitelné pindy.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19