Ej Hlemýžď

František Zedek

okres Bruntál

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 14.2.2019  13:04

Bigband je obtížné nějak srovnávat, záleží také na repertoáru, ale na Broma nemá. Navíc mě J. Cullum rozčiloval opakovaným lezením po klavíru. Vypadá to, že ho nezařadím mezi oblíbené jazzmany.

• 24.1.2019  12:51
    Thelonious Monk (koncert) (1966)

Nepochopím, proč měl při hře na klavír tak velký prsten na malíku, který se mu pořád otáčel dolů, takže si ho musel pomalu každých 10 sekund upravovat.

• 7.1.2019  16:43
    Mandragora (divadelní záznam) (1971)

Tato fraška se jistě dá vidět, ale zdá se mi to jako strašně a zbytečně dlouze vyprávěná anekdota, přičemž zápletka a vyústění jsou zřejmé, bez překvapení. Nemohu se zbavit dojmu, že autor ve své kompozici vycházel z Boccacciova Dekameronu. Herecké výkony jsou výborné, o tom není pochyb, ale celkově mě hra bůhvíjak neuchvátila. Navíc jsem vůbec nepochopil smysl postavy Jiřího Hrzána, nebyla-li by tam, vůbec nic by se nestalo. Takže mi přijde podivné, že hru, jak je psáno v Obsahu, stáhli z programu z důvodu jeho odchodu z divadla.

• 1.1.2019  19:59
    Společný výslech (TV pořad) (2011)

Hodnotím jen díl s Milanem Kňažkem, ostatní díly jsem neviděl.

• 8.12.2018  23:13

V tomto dílu je docela vydařená písnička s dobrým textem, melodií i aranžmá - "Závod velký šance", alespoň mně se velmi líbila. Blíže viz: http://www.reginarazlova.wz.cz/konec-velke-sance-zajimavosti.htm

• 7.12.2018  00:15
    Šach mat (TV film) (1963)

No, čekal jsem něco jiného, něco na způsob Královské hry z r. 1980 s Hrušínským a Munzarem, anebo s Hubou a Dančiakem z r. 1999. Zahráno sice dobře, ale nebyl jsem připraven na to, že to bude pojato spíše jako rozvleklá komedie se zbytečnými balastními peripetiemi.

• 2.12.2018  14:10

Pár zajímavých sentencí s odzbrojující logikou :-): Jestliže nám dnes dokáže počítat každý kybernetický stroj, proč by nám v budoucnosti nemohly počítat i stroje šicí? Tato téze mám umožňuje zahrnout mezi počítače i kladku, páku a kolo na hřídeli. Jelikož jsem nic neuměl, nezbylo mi nic jiného než zbohatnout. Původní zrušení července bylo změněno na zrušení listopadu kvůli epidemiím.

• 14.11.2018  13:45
    Ženitba (TV film) (1975)

Asi jsem měl přehnaná očekávání. Zahrané sice dobře, ale strašně rozvláčné, asi by to chtělo tento scénář trochu proškrtat.

• 9.11.2018  21:35
    The Beatles: Eleanor Rigby (hudební videoklip) (1966)

Smutné písně principiálně nemám vůbec rád, ale tato mě vždycky dostala.Myslím, že v tom asi nejsem sám

• 24.12.2017  01:10

Čekal jsem, že to bude lepší, ale nic zvláštního to nebylo. Nejvíc mne zaujala E. Olmerová s písní Georgia on my Mind a pak již klasický výstup F. Holzmanna s J. Bruderem ve scénce Klobotechna.

• 23.12.2017  23:13
    Kdo, s kým, o čem, pro koho? (TV pořad) (1963)

Tento vydařený pořad jsem měl rád a vždy jsem se na něj těšil, dávali ho asi 1x za 3 měsíce. Jak píše Snorlax o písničce Montér Václav, tak na ní si J. Jelínek uřízl pořádnou ostudu, protože neuměl text, což dost nelibě nesl konferenciér toho pořadu V. Dvořák, který byl zrovna autorem toho textu. Přinutil ho píseň zopakovat, ale dopadlo to stejně, ne-li hůře.Zkrátka stupňující se trapnost. Teprve na 3. pokus, když J. Jelínkovi přinesli knížku či sešit s textem, se mu to podařilo. Inu, kouzlo přímého přenosu se plně ukázalo. V. Dvořák byl vynikající textař, napsal spoustu písní, ale tuto písničku bych jako vynikající v žádném případě neklasifikoval a vcelku právem upadla v zapomenutí. Ukázku písničky možno zhlédnout zde: https://www.supraphonline.cz/album/104776-nejvyznamnejsi-textari-ceske-popularni-hudby-vladimir-dvorak?trackId=1301403

• 7.11.2017  15:38
    Čipollino (1961)

Tento film u nás běžel, doufám, že se nepletu a z dětství ještě nezkresleně pamatuji, pod názvem Cibuláček. Byl tenkrát mezi dětmi velmi oblíben, vždy jsme se na něj těšili.

• 12.10.2017  15:42
    Divocí! (TV seriál) (2016)

Mám rád filmy o přírodě, zvířatech atd. Tento je taky dobrý, ale zarazilo mě, že v části věnované gepardům jsou tu prasata bradavičnatá nazývána kapybarami.

• 24.9.2017  13:00

Po letech jsem opět na film v TV podíval a teprve teď jsem si všiml logické chyby v ději, v němž SNB (Jiří Suk) vykazuje hudebníky od vrat domu, kde měli vystupovat, a odvádí je na prohlídku Prahy, přičemž říká, že nástroje zatím ponechají TADY, aby nepřekážely, čili odcházejí bez nástrojů. Avšak za pár sekund už na ně hrají na zahrádce plačícímu dítěti v košíku, aby ho uspali. Kde ty nástroje vzali??!!

• 28.3.2017  13:11

Tak Špinarka včera navždy odešla, to nám neměla dělat! Bohužel už budeme moci jen vzpomínat. Věra Špinarová se svým výjimečným hlasovým fondem mě okouzlila hned svým prvním razatním vstupem na rozhlasové vlny v r. 1968 s písní trochu soulového ražení Son of a preacher man (https://www.youtube.com/watch?v=PGGoSV2MsBc), takže jsem si musel tu SP desku koupit, jakmile vyšla.

• 18.1.2017  13:15
    Deštník (TV film) (1974)

Tomu, kdo viděl "Jak se se krade milion", je pointa ihned jasná a hláška "číhám, číhám" je 50 let známá. Zde šlo ovšem o jiný materiál.:-)

• 14.1.2017  17:41
    Annie Lennox - Nostalgia (koncert) (2015)

Byť mám Annie docela rád, toto její uchopení notoricky známých a mnou oblíbených skladeb mne neuchvátilo. Bohužel.

• 4.1.2017  22:39
    Piknik (TV film) (1975)

Ten film získal 2. cenu v nějaké soutěži krátkých komedií. Už jsem zapomněl v jaké, ale avizovali to tenkrát asi před 40 lety, kdy jsem ho viděl v TV. Teď jsem si na něj vzpomněl a na youtube našel. Tu je: https://www.youtube.com/watch?v=i02BYNEsvS0

• 12.11.2016  00:44

... a útok na zobáky! To se zřídka slyší. Alespoň já jsem to slyšel poprvé právě tu.

• 8.11.2016  22:50

Tento film jsem poprvé spatřil až dnes, takže konečně mi spadl kámen ze srdce! Šmankote, jak jsem jen mohl být tak dlouho šizen o 104 minuty tohoto potěšení, kde je návod, jak se nově radovat! Jak to, že jsem tak dlouho byl připraven o pohled do tolika ustavičně upřímně rozesmátých tváří?! V žádném jiném filmu, natož v reálném životě, jich tolik neuvidíte. Ach, jak se mi ulevilo, že Alena ukázala správnou cestu a že se Jeníčkovi se nadále věří (naštěstí vyvázl jen s důtkou a do Berlína nakonec jel), že intrikán Ruda byl dopaden atd,… Dále nepíšu, protože nosné postřehy jsou zaneseny v předchozích komentářích, a proto: Hopsa, hejsa, půjdu tančit. P.S.: Nechápu, proč jsem v hodnocení nedal odpad.

• 28.9.2016  23:32
    For Semafor (2010)

Je všeobecně známo, že drtivá většina remejků stojí za pendrek a tento filmek je toho zářným instruktivním příkladem. Neznat vcelku dobře tvorbu S+Š, tak zde z tohoto velmi svérázného způsobu pokusu o podání, byť ve stavu zrodu, jejich skladeb, nabyl bych dojmu, že jde o dvojici naprostých pomatenců a nikdy by mne nepadlo si poslechnout jejich originální skladbu. Abych zcela nekřivdil, byly tu asi dvě skladby, které se daly s výhradami poslechnout. Naprosto zbytečný film, ničím mne neobohatil.

• 19.7.2016  17:46
    Hubertus (TV film) (1984)

Nechápu, proč se mi tento naprosto zapomenutelný snímek, velmi silně konkurující na první místa nejstupidnějších bakalářských příběhů v jejich historii vůbec, natolik zaryl do paměti, že se ho nemohu přes 30 let zbavit. Budu asi muset navštívit svého psychoanalytika:-). Ale je potřeba popravdě uvést, že takoví lidé, jak předvedl R. Hrušínský, prostě jsou a nikdo s nimi nic nenadělá. Možná, kdyby film trval tak 2 minuty, šlo by ho považovat za vcelku zdařilý, zkrátka není tam co hrát.

• 8.5.2016  02:28

Na jednoduchou základní a hlavní zápletku filmu byl děj mimořádně dlouhý a zaplevelený zbytečným balastem. V podstatě jde o nepříliš povedený remake filmu s týmž námětem "Prostyje ljudi" z r. 1945, přičemž ten měl jen 75 min., a i to stačilo ažaž.

• 2.5.2016  22:17

Na adresu tvrdých kritiků pokleslosti tohoto filmu podotýkám, že si v něm mohli užít i klasika dramatu nejklasikovějšího, a sice toho, co hruškou třese. Zajisté nepřeslechli větu: "...Vstaň, slunce spanilé, a doraz lunu, jež beztoho už bledne závistí, žes mnohem krásnější, ač její služka...." . Není-liž pravda?

• 22.4.2016  20:26
    Báseň (TV film) (1983)

Bez konce, slečno, s oným půjde štěstí, jenž bude vaším mužem, - však na strom zvadlý nepřipínám růži.

• 16.2.2016  23:41
    Jiří Suchý: Obnošená vesta (hudební videoklip) (1961)

"Obnošená vesta" je všeobecně rozšířený název této nápadité filmové písničky a rovněž ho používám. Ale mám neodbytný pocit, že oficiální název je "Léta dozrávání".

• 18.12.2015  11:08
    Souboj s pamětí (TV pořad) (1967)

V té době velmi populární soutěžní pořad, v němž J. Štercl obdivuhodně vynikal svými rozsáhlými znalostmi ve všech tématech. Jeho vědomosti a široký přehled byly pro mnohé velkým překvapením, protože byl považován za „pouhého“ lidového a trochu potřeštěného komika.

• 17.11.2015  10:09
    Modrý pták (TV film) (1993)

Tak jak to na závěr říkali? Že zase až za 200 let? No, tak na to si schválně počkám. Takže vlastně dnes jsem se na to opět díval zbytečně a nesmyslně brzo. Tak proto se mi to zdálo prakticky stejné jako před lety! Ahááá!

• 14.11.2015  00:00
    Obraz (TV film) (1981)

Mám pocit, že pochází z Bakalářů. Pokud si dobře vzpomínám šlo o komediální snímek, kdy mladí manželé dostali od rodičů obraz nějakého muže ve folklórním kroji. Vůbec se jim nelíbil, zdál se jim kýčovitý, schovali ho. Místo něj si pověsili nějaký dle nich moderní obraz, který si raději sami koupili. Jen když čekali návštěvu rodičů, tak si ten darovaný obraz pověsili místo toho svého. Teprve později zjistili, že se jedná o značně ceněný originál od Jožky Úprky, již tenkrát velmi uznávaného umělce. Jak to vlastně dopadlo, to už vám neprozradím.

• 13.10.2015  17:29
    Pokušení (TV film) (1982)

Vypadá to na velmi zkrácenou a nepříliš povedenou úpravu povídky Velká rošáda od Roalda Dahla, jehož několik povídek jsem ještě kdysi před tím četl, takže mi hned vytanula na mysli. Proto doporučuji zhlédnout její výborné slovenské zpracování http://www.csfd.cz/film/259997-velka-rosada/komentare/ .

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19