• Hudební

Françoise Hardy : Tous les garçons et les filles (1964) (hudební videoklip)

Françoise Hardy jsem poprvé spatřil na krásné fotce na titulní stránce barevného francouzského časopisu pro mládež "Salut les copains!" někdy v 1968-69 a byl jsem jí ve svém teenagerském věku naprosto uchvácen, jakož i tou písničkou, která se musí dle mne líbit i dnešní mládeži, zvláště nezadaným dívkám, pokud alespoň jsou schopny chytat ten velmi pěkný francouzský text. Naštěstí není nijak složitý, že i já při své chatrné francouzštině jsem mu tenkrát i bez pomoci rozuměl. Bohužel či spíše bohudík, teenagerská léta jsou pryč, ale písnička se mi líbí stále a jsem rád, že jsem tu na ni náhodou narazil. No, a ten časopis, myslím, že ho snad dokonce ještě někde doma mám. Omlouvám se za trochu nostalgie. https://www.youtube.com/watch?v=XPkBMqehr5k

Černá hodinka s Rudolfem Hrušínským (1967) (TV film)

Link ke zhlédnutí, jak píše gezper dne16.12.2012,  je nefunkční, protože účet s tímto videem byl. ukončen. Nyní lze snímek vidět na https://www.youtube.com/watch?v=BGKYp3Pu_Ds Vřele doporučuji. Škoda, že není delší.

Lucie Bílá - Air (2000) (hudební videoklip)

Moji nejoblíbenější Bachovu skladbu nelze jinak hodnotit než 5*. Mám ji sice nejraději v klasickém provedení, ale L. Bílá jí nijak neublížila.

Až zmlknou tranzistory (1966) (pořad)

Prima vzpomínka na mládí, kdy jsem taky mlátil do kytary nějakou dobu m. j. i většinu písniček, co tu zazněly. Ke komentáři satora bych přidal ještě další účinkující, kteří na čsfd nemají profil: Jiří Kupšovský, Jiří Racek, Petr Třebický, Blažena Musilová. Vystupují tam tyto hudební soubory: K.T.O. , Mariňáci, Orchestr Slávy Kunsta, Country beat J. Brabce, Westmeni, Červánek, Greenhorni.

The Beatles: Eleanor Rigby (1966) (hudební videoklip)

Smutné písně principiálně nemám vůbec rád, ale tato mě vždycky dostala.Myslím, že v tom asi nejsem sám

Kdo s kým, o čem, pro koho (1982) (pořad)

Tento vydařený pořad jsem měl rád a vždy jsem se na něj těšil, dávali ho asi 1x za 3 měsíce. Jak píše Snorlax o písničce Montér Václav, tak na ní si J. Jelínek uřízl pořádnou ostudu, protože neuměl text, což dost nelibě nesl konferenciér toho pořadu V. Dvořák, který byl zrovna autorem toho textu. Přinutil ho píseň zopakovat, ale dopadlo to stejně, ne-li hůře.Zkrátka stupňující se trapnost. Teprve na 3. pokus, když J. Jelínkovi přinesli knížku či sešit s textem, se mu to podařilo. Inu, kouzlo přímého přenosu se plně ukázalo. V. Dvořák byl vynikající textař, napsal spoustu písní, ale tuto písničku bych jako vynikající v žádném případě neklasifikoval a vcelku právem upadla v zapomenutí. Ukázku písničky možno zhlédnout zde: https://www.supraphonline.cz/album/104776-nejvyznamnejsi-textari-ceske-popularni-hudby-vladimir-dvorak?trackId=1301403

Čipollino (1961)

Tento film u nás běžel, doufám, že se nepletu a z dětství ještě nezkresleně pamatuji, pod názvem Cibuláček. Byl tenkrát mezi dětmi velmi oblíben, vždy jsme se na něj těšili.

Neobyčejné životy - Věra Špinarová (2014) (epizoda)

Tak Špinarka včera navždy odešla, to nám neměla dělat! Bohužel už budeme moci jen vzpomínat. Věra Špinarová se svým výjimečným hlasovým fondem mě okouzlila hned svým prvním razatním vstupem na rozhlasové vlny v r. 1968 s písní trochu soulového ražení Son of a preacher man (https://www.youtube.com/watch?v=PGGoSV2MsBc), takže jsem si musel tu SP desku koupit, jakmile vyšla.

Piknik (1975) (TV film)

Ten film získal 2. cenu v nějaké soutěži krátkých komedií. Už jsem zapomněl v jaké, ale avizovali to tenkrát asi před 40 lety, kdy jsem ho viděl v TV. Teď jsem si na něj vzpomněl a na youtube našel. Tu je: https://www.youtube.com/watch?v=i02BYNEsvS0

Slunce, seno a pár facek (1989)

Na adresu tvrdých kritiků pokleslosti tohoto filmu podotýkám, že si v něm mohli užít i klasika dramatu nejklasikovějšího, a sice toho, co hruškou třese. Zajisté nepřeslechli větu: "...Vstaň, slunce spanilé, a doraz lunu, jež beztoho už bledne závistí, žes mnohem krásnější, ač její služka...." . Není-liž pravda?