Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krimi
  • Hudební

Mates (1967) (TV pořad)

Tento pořad uváděl jako úplně první Josef Zíma, pokud mne paměť neklame. Pokud klame, ta se omlouvám, ale každopádně tam jako konferencier vystupoval.

plakát

Až zmlknou tranzistory (1966) (TV pořad)

Prima vzpomínka na mládí, kdy jsem taky mlátil do kytary nějakou dobu m. j. i většinu písniček, co tu zazněly. Ke komentáři satora bych přidal ještě další účinkující, kteří na čsfd nemají profil: Jiří Kupšovský, Jiří Racek, Petr Třebický, Blažena Musilová. Vystupují tam tyto hudební soubory: K.T.O. , Mariňáci, Orchestr Slávy Kunsta, Country beat J. Brabce, Westmeni, Červánek, Greenhorni.

plakát

Vyprávění v pokoji (1983) (TV pořad)

Je zajímavé vidět mladého Ondřeje Soukupa s tehdy ještě bujnou černovlasou kšticí. Inu, léta běží.

plakát

Program orchestru Karla Vlacha (1972) (TV pořad)

V 5. díle z r. 1973 této série zpívala Petra Janů, Bylo to její první vystoupení v TV, jak trvdil V. Dvořák při jejím uvedení.

plakát

Ach, ta láska nebeská... (2020) (TV film) odpad!

Tak nám dnes navždy odešla další má oblíbená vícežánrová zpěvačka, majitelka výjimečného hlasového rozsahu, s kterýmžto darem uměla výborně zacházet. Takový je život. :-(( Co se týče tohoto snímku jen smutně konstatuji - No, ještě že se jeho uvedení Pilarka nedožila!

plakát

Renovace rachotin (2018) (TV pořad)

Asi před týdnem mě velmi zaujalo, že opravili a prodali i starou československou Š 105, kde řidič není rozptylován radiem, klimatizací, automatickým stahováním oken atd.. Volant ale měla vlevo.

plakát

Jamie Cullum - Live at Jazz in Vienne (2014) (koncert)

Bigband je obtížné nějak srovnávat, záleží také na repertoáru, ale na Broma nemá. Navíc mě J. Cullum rozčiloval opakovaným lezením po klavíru. Vypadá to, že ho nezařadím mezi oblíbené jazzmany.

plakát

Thelonious Monk (1966) (koncert)

Nepochopím, proč měl při hře na klavír tak velký prsten na malíku, který se mu pořád otáčel dolů, takže si ho musel pomalu každých 10 sekund upravovat.