• Hudební

Jonáš a Melicharová (1986)

Když jsem snímek viděl asi před 20 lety, tak se mi nijak valně nelíbil. Dnes jsem se přinutil podívat se na něj znovu a musel jsem ho přehodnotit ze svých původních ** na *****. Je moc dobře, že byl tento film natočen.

Vzpoura hraček (1946)

Nutno připomenout , že málo vídaný herec Eduard Linkers hrál taktéž v Nikdo nic neví postavu SA-manna. Ještě jsem ho viděl ve filmu Muži bez křídel a v Zelené knížce. Opustil republiku z obavy před persekucemi v době odsunu Němců. Byl s ním medajlon v TV asi v r. 2002.

Příběh opravdového člověka (1948)

Jako dítě jsem tento flim o sestřelení Meresjeva silně prožíval. Film byl natočen podle skutečné události, skutečný pilot se jmenoval Maresjev, zemřel před několika lety, byla o tom zmínka v tisku i zprávách TV, protože to byl pro pamětníky tehdy téměř kultovní film. Režie Alexandr Stolper

Zpívající eskadra (1973)

Ať jsem koukal, jak jsem koukal, Vlastimila Brodského jsem ve filmu nezahlédl. Podle mého tam vůbec nehraje a tady je vámi v hercích uveden omylem.

Pruhovaná plavba (1961)

U nás to běželo pod názvem "Pruhovaná plavba". Pamětníci si jistě vzpomenou, že šlo na tehdejší dobu vcelku zdařilou crazy komedii s tygry na palubě zcela oproštěnou od nánosu ideologie, což bylo u sovětských filmů málokdy. V hlavní roli Šulejkina byl Jevgenij Leonov. Film byl natočen, tuším, v r. 1961.

Dva muži ve městě (1973)

Film považuji za velmi zdařilý, zajímavý. Zvláště oceňuji výkon Michela Bouqueta ztvárňující postavu mimořádně odporného zavilého a provokujícího komisaře. Málokdy je vidět tak perfektního záporáka. No, nezabili byste ho?

Bylo čtvrt a bude půl (1968)

Jsou tam velmi dobré písničky Angela Michajlova v podání V. Neckáře, proto doporučuji.

Cesta rajské smrti (1977)

Předpokládám, že jde o film uváděný u nás koncem sedmdesátých let jako: "Cesta rajské smrti" .Na tehdejší dobu velmi zdařilý, zajímavý film o zátahu proti šiřitelům drog, bylo by vhodné jej zařadit do distribuce znovu. Je dobré, že postrádá onu schematičnost často viditelnou zvláště v našich filmech s obdobnou tématikou. Každopádně zaujme výkon Fabia Testiho, kterého jsem před tím neznal a který téměř po celou dobu nesleze s plátna.