Dokonalý KLUK (2014) (TV film)

Nevím proč, ale já se u toho bavila, jaké je to klišé a asi jsem pochopila, že toto je takové mé guilty pleasure. Jako bude toho více, ale ta scéna, jak k ní jede v oranžovém Lamborghini, no kdo by to nechtěl zažít a nemuselo by mít zrovna oranžovou barvu :-D.

V pasti času (2018)

Jako tak nějak to šlo, i když se mi to zdálo nemastné, neslané. Některé scény byly fajn, jak se třeba prolítávají na obřím listu kapusty, ale někdy ta hlavní hrdinka byla na pohlavek a i ten její bratříček jak po něm volali dvěma jmény, než když to dořeknou, tak se ten vesmír celý protočí.

Lilo & Stitch (2002)

Viděla jsem toto poprvé za dvacet let od vzniku. Je to příjemná disneyovka, taková ta nevinná, kde není nutné mít milion věcí, aby to bylo košer pro dnešní společnost.

Eternals (2021)

Na tento film jsem viděla plno recenzí, některé dobré, jiné nikoli. Na nějakou dobu jsem o něm neslyšela, ale teď už jsem se na něj kouknula. Ty začátky, jak pomáhali lidem mě evokovali dokument Vetřelci dálnověku, kde všude napříč světy popisují létající bohy, kteří se snesli z oblohy na lodích plujících po nebi a tak nějak jsem si říkala, jestli by v tom mohla být špetka pravdy co se týče vetřelců dálnověku. Byla tam kladena i otázka, co jako dělali, když Thanos luskl rukou, že půlka živého ve vesmíru zmizela, ale oni ne, ať byly kdekoli, že se do toho nechtěli plést. A jak některá jejich jména evokují jména z minulosti jakoby z řeckých bájích a povídek viz Ikaros např. Malinko mě vadilo, jak to skákalo do různých dob, že to nešlo za sebou, ale dát do filmu 7000 let, to je na hodně dlouho.

Co kdyby...? - What If... Captain Carter Were the First Avenger? (2021) (epizoda)

Tento seriál jsem si vyhledala na základě filmu Dr. Strange v mnohovesmíru šílenství, protože jsem tam zahlédla kapitánku Carterovou. A tato animovaná verze byla super, aby zachránila projekt, tak do toho šla a pak jí chlapi v podstatě nadávali, že je jenom ženská a že se projekt nevydařil, ale ukázala jim, že na to má. Zajímavé bylo ten konec, jak se dostala do přítomnosti díky nějaké obří chobotnici z teseraktu.

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Tak tohle nemá chybu vidět i nějaký ten alternativní příběh z jiného vesmíru, kde se to občas proline dohromady. Některé díly mě bavili více, některé méně.

Luca (2021)

Letní pixarovka, nenáročná, bavila mě. A ty rybičky jak Luca pásl na začátku, ty byly roztomilý.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Bylo to šílené jako všechny ty paralelní světy. Kdyby dr. Strange nedorazil za Wandou, tak by se asi nic nestalo a dále si snila o svých dětech a měla ovocný sad někde bůhví kde. Ale stalo se a ten úvodní boj s chobotnicí s jedním okem mi připomnělo mořskou hvězdu z filmu Sebevražedný oddíl 2, kde se úplně stejným způsobem zlikvidovala. Mám pocit, že Wandu vykreslili jako potvoru a tu zlou, jen to tak nebylo, ona chtěla žít ten svůj život, jaký si zkusila ve WandaVision, ale někde v tom paralelním světě se to děje.  Bylo příjemné vidět profesora Xaviera, ale jaksi jsem nepoznala Captain Marvel, trochu ji přebarvili na černo zdá se mi a Captain Carter byla v pohodě, jen ten jejich svět byl takový rozbitý. Třeba bude mít někdy více prostoru se ukázat.

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Další svěží marvelovka, po Moon Knightovi taky dobrá seriálová nálož, shlédnuto najednou, což bylo uspokojující. Kamala je sympatická holka a trochu jsem se obávala zasazení do muslimského světa, mešit a tak podobně, ale nebylo to tak strašný, dalo se to. Jen netuším, v jakém MCU světě se to odehrává, když to začalo Avenger conem, zda ti hrdinové byly v tom světě někde existovali, nebo vysněný hrdinové, které známe z filmů a komiksů. Jako mohla by se Kamala setkat s Captain Marvel a splnil by se jí sen. A škoda, že ten super kostým, co nakonec měla, si oblékla až na konci. Věřím na další pokračování a budu se těšit.

Moon Knight (2022) (seriál)

Chtěla jsem další dávku Marvelu a úplně něco jiného než Avengers a aniž bych věděla o co jde, viděla ukázku jsem si to pustila. Mile mě překvapilo zasazení, kde jsou egypští bohové, to mám ráda a zajímám se o to a tak nějak jsem si začala dávat dohromady, jak reálně ti bohové jsou zobrazení a jestli to tak je. A ten příběh hlavního hrdiny mi začal dávat smysl až později, ze začátku jsem se musela hodně soustředit, jak to že je někde jinde, střih, scéna, všichni mrtvý a on čumí jak péro z gauče, co se stalo, no já měla taky takový výraz. A co se týče bohů, je škoda, že nebyly všichni zobrazeni, jen nějací "avataři" a nevím, kde vzali podobu boha Choncu, protože mi to nedalo a hledala jsem podobu a je podobný bohu Usirovi, jen bez jeho koruny Horní a Dolní říše a zde je jako nějaký obří ptačí kostra, ale budiž. Jen Anemait nevím, zda je bohyně v tom pravém slova smyslu. Je to božská požíračka a v seriálu jako by měla zabít ty, co ještě nespáchali hřích a jejich srdce je čisté, ale v mytologii byla u vah, kde vážili srdce s pérem Maat a když bylo srdce těžší, tak se duše nedostala na druhý břeh a to už bylo vlastně v podsvětí, kde už mrtvý byl dávno mrtvý. Asi se v tom moc šťourám, ale jinak to její zobrazení i toho Chonsua bylo fajn. Jsem ráda, že jsem stihla vidět tu první řadu najednou a mohla jsem to zkousnout v jednom velkém soustě.