Iveta (2021) (seriál)

Ukrutne nevyrovnana slatanina. Prvni epizoda byl takovy vlazny, nicmene slibny rozjezd, dvojka trojka byla fakt zabavna, pak tomu totalne spadne retez a mate pocit, ze se divate na uplne jiny serial. Epizody z Rhodu byly priserne WTF, hrozne napsane, hrozne zahrane a k zbliti “poucne”, pak uz se to jenom vezlo. Iveta ma pekne momenty, ktere se ale totalne rozpusti v tech debilnich a nudnych (jako treba vsechny sceny s matkou), mnozstvi postav a bocnich linek absolutne nedrzi pohromade a u spousty z nich netusite, co jimi chteli tvurci rici. Hrebejk uz patrne uplne ztratil nadhled a soudnost a Kolecko je zase ztraceny bez Prusinovskeho. Kluci, poslete ty prachy radsi na dementni delfiny.

Přípitek (2020)

Film je zajimavy jedine ve chvilich, kdy se nesnazi hrat na lehkou notu a prijde s necim opravdovym. Tech momentu je tam ale sakra malo. Cele to pusobi spis jako rocnikova prace studenta filmove skoly.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Tom Cruise ma opravdu mnoho tvari. A tim nemyslim, ze je versatilni herec, ale ty sceny, kdy se postprodukce na jeho obliceji uplne nepovedla, nebo mu fuci do ksichtu vetraky a on se zmeni v totalni blob. Ona cela MI starne ne prave s gracii - mnoho postav a hercu tu s pribyvajicimi lety ukazuji svou zbytecnost (Simon Pegg uz neni vtipny ani na pohled a nema do ceho pichnout, z postavy Vingh Rhamese uz je jen chodici premoudrela notifikace), kterou se tvurci uporne snazi dohnat lopatama radoby cool postav novych, ktere jsou ale casto spis nechtene komicke, stejne jako zapletky mixujici trendy klicova slova (AI!!!!) a pribehy ze studene valky. Natocene je to pekne, ale nemuzu se zbavit pocitu, ze by MI zoufale potrebovalo reboot, aby prestalo byt tak zoufale kozene.

Úsvit (2023)

Vizualne skvele a nesmrdi to “ceskym filmem”, jen skoda, ze tu vic nepodojili to prostredi Tater. Scenaristicky to chtelo trochu poladit, bud slapnout vic do lyriky nebo do krimi, takhle to pusobi ponekud nedotazene a polovicate. Ale nebyla jsem zklamana. Myslenku to melo, slyset Elisku rict “pica” za to stalo a Chlupacek ma rozhodne dobre naslapnuto na velke veci.

Už jsme velký! (1990) (pořad)

Reklo by se, o co jde, ze. Japonske decka vyrazi na svou prvni pochuzku. Ale pak s nima prozivate kazdy jejich nejisty krok, brecite jak zelvy, kdyz netrefi do spravneho baraku, a kousete nervama polstar, kdyz se mlademu vyjebou z prenosky ryby na chodnik. Totalne naplnujici zalezitost, pri ktere vam budou pukat vajecniky jak popcorn.

Barbie (2023)

Mohl to byt proste zabavny film. Nebo to mohlo byt o Kenovi, jehoz linka muze ztraceneho ve svete emancipovanych feministek je vic nez slibna (nemluve o tom, ze Gosling Kena dava jak panbuh a pokazde, kdyz se objevi na platne, mate chut zase zit). Ale misto toho je Barbie jen nastavovana pop feministicka cubkovina, ktera ve vysledku vubec nevi, co chce rict.

Konzultant (2013)

V tomto filmu to scenari, obsazeni a rezii ladi asi jako vanocce se skvarkama zapijene stavou z kysaneho zeli.

Bez lítosti (2023) (seriál)

True crime je na ceskych obrazovkach jeden z nejvic opomijenych zanru, pritom je rozhodne z ceho brat, coz dokazuje i tahle (skoro) prvni a povedena vlastovka.

Asteroid City (2023)

Slabsi Wes. Utahany, ukecany, tezkopadny a marne hledajici pribeh.

Vřískot 6 (2023)

Nerozumim, proc tvurci nevyuzili potencialu Courtney Cox a neudelali z ni Ghostface. Vzdyt by ani nepotrebovala masku!