Cesta do fantazie (2001)

Miyazaki dělá něco, na co nikdy Pixar, Disney a podobní nemohou dosáhnout. Nikdy se jim totiž nepodaří spojit fantazii, příběh, romantiku, vtip, nápady a především naprosto precizní zpracování do jednoho tak kouzelného celku.

Sicilián (1987)

Myslela jsem si, že mě nejvíc bude iritovat Christopher "nemám žádnou mimiku" Lambert a ostatní herci a jejich příšerné výkony. Ale chyba, nakonec zvítězila naprostá neschopnost vyprávět příběh, který je tak jenom nepřehlednou spletí povětšinou naivních a sladkobolných scén bez ladu a skladu a nečíst knihu, tak se neorientuju. A tak jediné, co tento film drží nad odpadem, jsou exteriéry.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Tento seriál s geniálně napsanými postavami mi hodně přirostl k srdci a docela dost mě mrzí, že ho utli.

VALL-I (2008)

Wall-Eho jednou pustím svým dětem, až se budou ptát, proč musíme třídit odpad. A mezitím si vedle pustím Kung Fu Pandu.

Joan z Arkádie (2003) (seriál) odpad!

Teenage seriál o holce, co k ní mluví Bůh? Cože? A ještě k tomu nebetyčná a nekonečná nuda, kombinace vskutku ďábelská.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Vskutku brilantní reality show. Tyra Banksová jako dinosaurus dusá okolo více či méně krásných (zato vždycky hysterických a téměř bez výjimky tupých a s nulovou dávkou sebereflexe) děvčat, která se snaží procpat na přehlídková mola, to vše za hutných komentářů naprosto mimoňské poroty (tolik botoxu uvidíte snad jen na veletrhu klobás). Dívky se modlí ve skupině, aby bůh dal a staly se skvělými topmodelkami. Dívky odmítají pózovat nahé, protože jejich tělo je chrám. Do dalšího kola postupuje XL dívka, i když je jasné, že jde jen o politickou korektnost a nemá šanci vyhrát. Neustále někdo brečí. Vrchol všeho byl díl, kdy si jedna ze soutěžících přivedla svou lesbickou přítelkyni a ostatní soutěžící jí přikázaly, aby se ničeho v domě nedotýkala. Bůh žehnej Americe... Je to vážně vážně obrovská sranda, když se oprostíte od toho, jak děsivé to je. Po ničem jiném se pak nebudete cítit tak krásní, chytří a normální.

Vražda na objednávku (1954)

Na Hitchcocka velmi minimalistický film, který je založený predevším na hercích, dialozích a vygradovaném příběhu.

Kung Fu Panda (2008)

Čekala jsem infantilní hovadinku, při které se já, naročný to divák, zasměju tak jednou. Ale dostalo se mi smíchu vrchovatého (ano, i když těch gagů s Pandou funící do schodů bylo možná až příliš), krásného provedení (asijské prostředí bylo vážně šmrncovní) a výborného zpracování (akční scény; na animovaný film nezvyklé pohyby "kamery"). Co dál - zvířátka byla vskutku roztomilá (ačkoli tedy Pětku mohli tvůrci klidně oklestit třeba na trojku, bylo jich moc), plus film pomrkával na ty z vás, co pár kung fu snímků už vidělo... No já jsem byla vážně spokojená. Sem tam ještě dotáhnout nějaký ten šroubek a bylo by to.

Sedmé nebe (1996) (seriál) odpad!

Nekonečný hnus.