Trauma

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4
    • 27.5.2018  19:24
    Mallory (2015)

Drsný život s drogami jaký známe z filmu Katka si příliš nezadá s tím, jak může být drsný bez nich. Místo ovací a poplácávání po rameni, které feťáci očekávají, když konečně v životě dělají všechno správně, přichází každodenní šeď, obstrukce a lhostejnost. Stokrát bych se už na místě Mallory vrátila k heráku.

• 18.5.2018  15:09
    Hjóka (TV seriál) (2012)

Moc roztomilý seriál. Hlavní hrdina lišící se od spolužáků střední školy absolutní nepřítomností mladistvého entuziasmu mi byl hned od začátku velmi sympatický a přiměl mě dívat se dál. A nelitovala jsem. Děj je sice poněkud cyklický a ne zrovna dvakrát vzrušující (neplatí o soutěži ve vaření ;), ale jako tzv. oddechovka na pauzu mezi prací nebo před spaním, je to akorát. Sem tam padne nějaká velice pravdivá ale vtipná hláška o životě a energii a ke konci to nabírá určitou psychologickou vážnost.

• 6.1.2018  01:10
    Thelma (2017)

Měla jsem pocit, že se dívám na něco, co je mi servírováno s jistotou, že to musí fungovat, protože to funguje obecně. Vždyť kdo jiný může na vysoké škole objevovat život a sexualitu než ortodoxní katolička, že ano. Takové myšlenky mi celkem nabouraly vnímání dalších věcí, které až teď uznávám za zajímavé a mohly by fungovat - například lehce hororová atmosféra nebo psychologické pozadí. Škoda.

• 7.8.2017  16:17
    Kin-Dza-Dza! (1986)

Nemůžu se rozhodnout, jestli je to jeden z nejhorších nebo nejnápaditějších filmů, jaké jsem kdy viděla. Příšerná vizuální a technická stránka je vynahrazena spoustou střeštěností, kvůli kterým člověk nevypne (udělá dobře) a čeká co přijde dál.

• 23.12.2016  17:15

Animovaná podoba tomuhle poněkud patetickému Diskensovu příběhu celkem hezky sedí. Navíc je ta animace povedená - Ebenezer je opravdu ošklivý, duchové strašidelní a zasněžené město má tu správnou melancholickou vánoční atmosféru.

• 23.12.2016  15:46

Krásné záběry na zasněženou krajinu, veverky a ptáčky střídající se o šišku. Komentář trochu informačně prostý, ale to tady nevadí, pro záměr filmy, kterým je vytvoření "hřejivé zimní atmosféry" stačí.

• 20.11.2016  20:29
    Vejška (2014)

Celý příběh včetně postav stojí (a taky padá) na těch nejhloupějších stereotypech. A je jich tam tolik, že se to může líbit snad jen těm lidem, kteří jim věří. Těší mě, že jich podle hodnocení není tolik.

• 16.10.2016  11:48

Film má, zdá se, za cíl pouze sprostředkovat první kontakt s tímto tématem zcela nezasvěceným. Tyto velmi nízké ambice by asi hezky naplnil. Bohužel pro ty co už o ayahuasce něco málo slyšeli má jen minimální informační hodnotu. (Vždyť se tam přes hodin opakuje to samé dokola.)

• 30.8.2016  00:08

Romantická komedie pro cyniky. To se jen tak nevidí.

• 26.7.2016  19:18

Je to děs a hrůza. Nemá to smysl ani vývoj. Plácá se to mezi kecama o hledání smyslu života, blbýma vzpomínkama na dětství, šleháním a blitím. Výmluvnější už by to být nemohlo. (Kvalita sice bídná, ale na film, který byl natočen náhodou během pár měsíců člověkem, co netočí filmy, je to slušné.)

• 19.6.2016  18:22
    This Is England '86 (TV seriál) (2010)

A hele, anglická telenovela.

• 10.12.2015  13:00
    Deset (amatérský film) (2008)

Skvělé efekty, zvuk, kamera, střih... chvílema mě vážně mrazilo v zádech a to se mi u žádného filmu nestalo už dlouho. Sem tam jsem ale měla už pocit, že je to moc a působí to přehnaně. Na mě příliš mnoho prostřihů. A pot na čele je takové klišé, že je na něj střih a záběr hned několikrát v každé scéně. Příběh teda působí dost absurdně, ale ve dvacetiminutách není bohužel moc prostoru pro pozvolný vývoj a gradaci. Naopak konec příběhu je zvládnutý výborně, poslední scéna, která nejdříve evokuje něco nereálného co by se přece nestalo, se následně vyvijí zcela realisticky - kdyby se to stalo, stalo by se to takhle. A to, že se to nerozseklo ale nechalo doznít uvnitř každého diváka je přesně to méně, které je nakonec více.

• 26.11.2015  22:59

Velmi mě potěšila kamera. Takhle z pohledu hrdiny by se podle mě měla točit spousta filmů. Dodává to nějakou autentičnost, osobní blízkost prožitku. Nicméně postupně se moje nadšení z filmu vytratilo spolu s tím jak se vytratil příběh a obsah se rozpadl. Po ani ne první hodině jsem měla pocit, jako bych byla na koncertě, který se změnil ve zkoušku. Umělci stále dobře hrají, ale nemá to obsah, příběh ani formu a přestalo záležet co na to divák.

• 15.11.2015  01:09

Směšný amaterismus. Moc se z filmu nedovídáme, ale pobaví. Je to zajímavá přehlídka podivných postaviček s Kurtem více, častěji však méně, spojených. Hvězdy dávámm spíš za Dylana Carlsona a hudbu z nej alba od Earth.

• 19.10.2015  16:49

Moc hezky natočený film. Jsou tam jak indiáni tak Indové a nechybí ani ten lední medvěd.

• 31.10.2014  10:48
    Sestra (2008)

Pochopitelně jsem měla vážné obavy jak může dopadnout zfilmování oblíbené knihy, ale tohle zpracování je tak minimalistické, že tam snad ani nešlo nic pokazit. Nevadí. Méně je někdy více. Ale 1) jsem ráda, že jsem se na to nakonec dívala sama místo s někým kdo to nečetl, 2) nevím jestli mě shlédnutí filmu nějak obohatilo. Kromě pár skutečně zajímavých scén (okno, zrcadlo) a hudby asi ani ne.

• 30.12.2013  02:13
    Horton (2008)

Skvělá myšlenka! (kdo nějak takhle někdy nepřemýšlel?) Děj jednodušší, ale v poslední době u animáků zjišťuju, že méně je někdy více. Zvířátka v lese ne moc povedená (některá nerozpoznatelná), ale kdovíci mě velmi bavili.

• 19.10.2013  17:43
    Nešika (TV seriál) (2011)

Z příjemné oddechovky bavící spoustou ironie se postupně stala hloupá telenovela. Škoda, ale co může člověk chtít, na seriál MTV jsou i ty blbé dvě hvězdy spíš pochvala.

• 28.9.2013  23:40
    Bojovnice (2011)

Pěkná podívaná. Jen bez těch keců o demokracii by se to krásně obešlo.

• 24.4.2013  20:00

Hezké, docela jsem se bavila, ale...vajíčko??? Mám dost bujnou fantazii a snesu kde jakou šílenost. Ale VAJÍČKO? Ne, vajíčko, co sní o zlatých vejcích je na mě fakt moc.

• 21.4.2013  10:04

Aha, takže člověk k tomu aby měl mozek potřebuje pouze diplom, k tomu aby měl srdce jakési osvědčení, k odvaze medaili a za svým snem nemá nikam chodit protože když ho nenajde doma na dvorku tak ho nenajde nikde. Co je sakra tohle za pitomou propagandu? A přerostlá Dorotka je příšerně infantilní. Dvě hvězdy dávám za písničky, které byly docela chytlavé a za to jak jsem byla překvapená když jsem zjistila, ze kterého je to roku.

• 3.3.2013  14:06

Pamatuju si když jsem to viděla poprvé kdysi dávno na ČT. Ten pocit jako když se člověk zamiluje. Koukala jsem na to s úžasem. Bylo to něco co jsem do te doby nikdy neviděla, ale přesně to co jsem vždycky vidět chtěla. To zajímavé a barevné prostředí, tajemné postavy a příběh. To je něco.

• 2.3.2013  18:59
    Avatar (2009)

Nenávidím akční a válečné filmy, miluju hipísárny a Princeznu Mononoke. Tohle je taková slátanina. Trochu vztahovačně si říkám: naroubovali hipísárnu na valečný akční film, aby mě přinutili se na něj podívat. Hehe, milovník akčních filmů a odpůrce stromečků a pohádek to možná vidí naopak (naroubovali tam akci a válčení, aby mě přinutili podívat se na hipísárnu). No, a já nevím jestli to je dobře, nebo špatně. Každopádně se mi to narozdíl od všech ostatních akčních filmů docela líbilo, ale tu hranici od typu filmů, které nesnáším, k filmu, který by se mi opravdu líbil to rozhodně nepřekročilo. Začátek a scény mimo les byly dost nuda, ale to byl možná záměr. Co mi dost vadilo byl ten rozdíl mezi hraným a počítačovým, bylo to skoro jako bych koukala na dva různé filmy, nebo nevím, jak tu necelistvost popsat. No a pak taky vykonstruovanost v některých chvílích příběhu, hlavně ke konci, jako by se příběh vymkl kontrole autora a bylo jej třeba sešroubovat. Další zklamání přišlo při omrknutí zdejšího profilu Jamese Camerona. Avatar 2, 3, 4. To bude jako co? Svatba, děti, vnoučata???

• 2.3.2013  18:18

Dobrý film. Výborný příběh, který jsem znala z knihy mi skvěle obohatil o velmi zajímavou vizuální složku. Vždycky se mi špatně hodnotí film, který je ztvárněním nějaké knížky (kterou jsem četla), protože nevím co z dojmů je knihou a co filmem, ale myslím, že to, že tady dost uživatelů komentuje myšlenky knihy jako by to byly myšlenky a svět samotného Kubricka, je důkazem toho jak je ono filmové zpracování věrohodné a povedené. O tom, jak tento film Burgessovu knížku proslavil a kolik různých lidí inspiroval a stále inspiruje, se tady asi rozepisovat nemusim.

• 2.3.2013  17:32

Na můj vkus moc akční a to už od začátku, takže člověk si na to neustále padání a o fous nepadání jaksi zvykne a už je pak k celému příběhu citlivý jako suchý pařez. I jinak má příběh nějaké ty nedostatky jako ,,spolehlivou náhodu," nedomyšlenost a taky trochu plýtké postavy, na což nejsem u Miyazakiho zvyklá. Jasně, bylo to hezké, ale tak nějak slabší než ostatní kusy.

• 13.11.2012  01:29
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

Jasně je to trapný, co byste taky chtěli od amerického seriálu pro děti. Na druhou stranu je tam dost surrealistických fórů jako třeba dveře do srdce apod. které člověka docela nadchnou.

• 13.11.2012  01:25
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Jeden člověk mi říkal, že v pohodě člověk se pozná podle toho jak moc má rád Červeného trapaslíka. Hm, tak jo, řekla jsem si, ptám se teda při poznávání lidí na trpaslíka a zatím se mi to osvědčilo.

• 9.10.2012  21:50
    Sráči (TV film) (2011)

No tak tohle je docela dobrá komedie, pár záběrů na Třinec se povedlo, ten jazyk teda hrůza, myslím, že se to natáčelo pod názvem Krysy (?), přejmenovali to docela trefně, pobavilo no...

• 7.9.2012  22:12

Jako pokračování Červeného trpaslíka dost na prd (ani to nenavazuje). Ale jako film o postavách z Červeného trpaslíka je to moc hezký. Každého fanouška sice napadne pointa už na začátku druhého dílu, ale už dlouho jsem se nezasmála tak jako u scény s psacím strojem, skoro jako za starých časů, když jsem ještě trpaslíka neznala nazpaměť i pozpátku. Takže celkově to sice není ani zdaleka tak vtipné a zábavné jako seriál, ale fanouška to příjemně pohladí na duši.

• 20.8.2012  00:19
    Věřte nevěřte (TV seriál) (1997)

Nevěřím ani když řeknou, že se to stalo. A i příběh mých ztracených ponožek je kolikrát tajemnější než některé ty historky. Nicméně když člověk narazí na dobrý díl tak ho někdy vážně mrazí. Na to, že je to jen zábavný pořad, je to vlastně dost dobré.

<< předchozí 1 2 3 4