figliar

promovaný inžinier, podnikateľ

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 30.5.2018  17:19
    La La Land (2016)

La La Land je hneď po Revenantovi podľa môjho názoru najviac preceňovaný film za posledných 10 rokov. Priemerná romantická komédia, ktorá si neuvedomuje, že to, čo v Zápisníku jedné lásky fungovalo výborne, tu pôsobí nútene a zdĺhavo. Ani po stránke muzikálnosti ma film neoslovil.

• 30.5.2018  17:10
    Tvář vody (2017)

Studená vojna a 60.roky sú nevyčerpateľným zdrojom na kvalitné filmové námety. Guillermo to ale zobral z iného konca a snažil sa tu o niečo na motív dospeláckej hororovej erotickej rozprávky...?... Kvalita filmu sa poprieť nedá, ale akadémia za posledné roky udeľuje Oskarov za najlepšiu réžiu tuším z ľútosti. Prostredie, masky, kamera, herci, áno, to bolo na prvotriednej úrovni. Ale tá ART stránka filmu bola do hlavnej dejovej línie zakomponovaná až príliš.

• 30.5.2018  16:37
    Deadpool 2 (2018)

Po prvom, geniálnom filme, som bol zo začiatku pomerne skeptický. Neveril som, že by sa podarilo opäť na 100% využiť potenciál postavy Deadpoola. Ale ono to vyšlo. Kopec originálnych vtipov, hlášok, vsuviek, cameo rolí... no proste, bolo toho na prvý raz veľa, čo z môjho pohľadu nebolo na škodu, ale na druhej strane, nie každý stačil všímať jednotlivé narážky. Jediné čo mi vyslovene prekážalo, bola postava obtlstnutého psychopatického decka, a s ním spojená téma rodičovského komplexu, ktorý pokazil dojem zo šialenej akčnej jazdy. Ešte že posledných 60 sekúnd mi vrátilo úsmev do tváre. Takže sa jedná o vysoký nadpriemer.

• 15.5.2018  16:42

Prvý Kingsmani nasadil latku veľmi vysoko. Druhý diel sa výzvy nezľakol a zvládol to takmer na rovnakej úrovni. Pribudlo mnoho známych mien, nečakaných zvratov a humorných situácií, ale po stránke originality Zlatý kruh trochu pokuľhával. Možno je to tou nútenou americkou stránkou filmu. Alebo v tejto situácii zrejme platí, menej je niekedy viac.

• 15.5.2018  16:28

Jeden z najlepších režisérov súčasnosti, prináša jeden z najlepších filmov poslednej doby. Neskutočná jazda, plná humoru, akcie, originality a mindfuck momentov. Film je vyšperkovaný ako aj po hereckej, tak aj po hudobnej či kameramanskej stránke. Odľahčenie britského Jamesa Bonda pomocou humorného, ale zároveň drsného nasadenia Colina Firtha, či vychádzajúca hviezda Taron Egerton po boku Marka Stronga, Michaela Caine či Samuela L. Jacksona. Všetko to do seba zapadá ako tie najlepšie puzzle. Cameo Marka Hamilla je iba čerešnička na torte. Film ktorý neomrzí ani po viacnásobnom vzhliadnutí.

• 15.5.2018  15:41

Po zhliadnutí už mám absolútne jasno v tom, prečo sa film toľké roky odkladal, menil tvorcov, obsadenie a potýkal sa so sponzorskými problémami. Prvý diel je oproti tomuto ,,skvostu" hotové umelecké dielo. Prvá hodina je prakticky nudná rodinná dráma. Aj keď potom sa ako-tak film uvedie do koľají scifi, potenciál zostáva stratený v hlúpom scenári a klasickom klišé, kde jednotlivec, či dvojica zachraňuje celý svet. Iba dúfam, že scénka, ktorá nabáda na pokračovanie, bol iba hlúpy vtip. Jedna hviezda za CGI.

• 12.5.2018  16:11
    Nevesta (2017)

Úplnou náhodou som sa dostal k tomuto menej známemu filmu, a preto som vlastne ani nemal nijaké očakávanie. Atmosférou na mňa film vážne zapôsobil. Temný ruský vidiek, sympatický herci, všetko fungovalo ako má. Nebiť poslednej štvrťhodiny, ktorá hlúpym scenárom zabíja inak dosť podarený horor, jednalo by sa o najlepší horor za poslednú dobu.

• 12.5.2018  16:03

Po ďalšej dlhšej odmlke sa Rowan znova vrátil ako nestarnúci Mr. Bean. A ako vždy, znova to funguje.

• 12.5.2018  16:01

Nejedná sa síce o klasiku z 90tych rokov, ale Rowan to proste stále má v krvi.

• 12.5.2018  15:54
    A Cinderella Christmas (TV film) (2016)

Nesympatický "princ", nosatá Popoluška a hlúpy dej. Vianočná zlátanina, ktorá tak maximálne vyplní čas pred sviatočnou večerou.

• 11.2.2018  10:30

Tak, konečne sa tento romantický fetiš príbeh dočkal svojho veľkého finále. Jedná sa však o jednoznačne najslabší diel. Aj keď som nikdy knižnú predlohu nečítal, film neponúkol žiadne prekvapenie. Zápletka, ak to tak môžem nazvať, priehľadná a hlúpa, tak ako aj detektívne zručnosti Dakoty Johnson, či umelecký prednes Jamieho Dornana. Dialógy, tak ako aj v prvých dvoch častiach, stoja za starú ,,Bellu" (narážka na Twilight) a rýchle ukončenie trilógie, asi behom 5 minút, len potvrdzuje, že scenárista nedokázal z predlohy vyždímať ani o kvapku naviac. Hodina a pol prázdnych rečí a nezmyselných manželských klamstiev a skrývačiek. Dokonca aj erotiky bolo v tomto filme až primálo (1 krátka scéna z Červenej miestnosti). Ale pravdu povediac, nečakal som ani o trochu viac.

• 27.12.2017  22:58
    Every Christmas Has a Story (TV film) (2016)

Klasická tuctová vianočná lovestory, kde minútu po začiatku viete, ako sa film skončí. Ale aj tak, predsa sú sviatky a takéto filmy vždy dokážu zabaviť, pretože posledné roky v telke nič lepšie nedávajú. Sympatický herci, hlupučký pribeh, ale svoju úlohu film splnil.

• 17.9.2017  17:13

Film pomerne rýchlo naberá tempo, no po pol hodinke sa ocitá v stereotypnosti a divák iba dúfa, čo sa bude diať ďalej. Na moje sklamanie, nedialo sa takmer nič. Hororový aspekt sa tu síce nájde, ale skorej by som film popísal ako drámu či thriller, podobne ako 10 Cloverfield Line. Veľký plus je skvelý herecký výkon Joela Edgertona, ktorý hodnotenie vytiahol aspoň na priemer.

• 17.9.2017  17:07
    Wonder Woman (2017)

Na základe recenzií som bol naladený na plnokrvnú superherovskú akciu, no po zhliadnutí som bol mierne sklamaný. Príbeh je pomerne chaotický, nesedí prelínanie Wonder sveta a obdobia 1. svetovej vojny. Postava Aresa bola smiešna, aj napriek talentovanému hercovi. Gal Gadot zahrala Wonder Woman síce dobre, ale Chris Pine bol až príliš sladký. Film pomerne často kopíroval prvý diel Kapitána Ameriku (MARVEL musel šalieť) a hodnotenie tak nakoniec skončilo na hodne slabých 4 hviezdičkách. Tu sa však naskytá ideálna šanca pre DC napraviť si reputáciu v chystanom Justice League.

• 14.8.2017  15:28

Druhý diel Strážcov narazil na jeden zásadný problém. Tým je zelené plátno. Prakticky celý film preto pôsobí ako počítačová hra a nedáva sa tu priestor na výraznejšie herecké výkony. Oproti prvému a originálnemu dielu, v tomto prípade však Strážcovia utrpeli aj tým, že James Gunn sa zo scifi snažil spraviť rodinný film. Vzťah otec - syn či sesterská rivalita by nemali byť hlavnou myšlienkou trháku jarnej filmovej sezóny. Aj keď narážky a gagy sú trefné tak ako v prvej časti a skvelý Awesome Mix vol.2 opäť zaraďujem medzi najlepšie soundtracky, dej je viacmenej prázdny a nedopĺňa diery v Marvel universe. Dokonca ani Groot tu nie je to čo kedysi. 4 hviezdičky sú možno trochu nadhodnotené, ale nakoniec predsa len, aj vďaka cameo roliam či Stallonemu a veľkému ohňostroju.

• 14.8.2017  14:56

Na to, že som pred tým, ako som na film šiel do kina, čítal samé zlé recenzie, bol som milo prekvapený. Nejedná sa o nič prevratné ani originálne, ale pár vtipných scén sa určite dalo nájsť. Aj keď je tento animák skorej pre deti, veľa narážok určite nemôžu pochopiť. Ale je to farebné, hýbe sa to, tancuje to, takže prečo nie.

• 7.8.2017  11:49
    Dunkerk (2017)

Aj napriek tomu, že sa jedná o majstra Nolana a o 2. svetovú vojnu, Dunkirk bol pre mňa najväčším letným sklamaním. Film na mňa pôsobil prázdno. Na to že sa jedná o pomerne krátky film, až príliš často sa nič nedialo a atmosféru v tom prípade ako tak zachránila iba hudba od Zimmera. To ale nestačí na to, aby som bol spokojný. Herecké výkony tiež neboli na dostatočnej úrovni a dialógy (hoci ich bolo iba zopár) ako z encyklopédie hereckej školy z roku 1985. Samozrejme že pre oko diváka sa vždy musia dejiny upraviť, ale koncept 3 časových línií, z ktorých jedna je z hľadiska vývoju filmu úplne zbytočná a žiadne z línií sa vôbec navzájom nijako nedopĺňajú v tomto prípade Nolanovi vôbec nevyšiel. Vizuálne film pôsobí vážne dobre, až na pár zle zostrihaných chaotických scén, ale inak to je asi tak všetko na čo sa dalo pozerať.

• 7.8.2017  11:25

Béčkoví herci zo seriálov a filmov z minulého tisícročia v béčkovom filme, ktorý sa snaží kopírovať SAW. Ani scenár od Gunna či hudba od Batesa v tomto prípade nepomohli vytiahnuť kvalitu tohto predvídateľného filmu, ktorého koniec sa až priveľmi podobal na Labyrint. Ani atmosféra, ani herecké výkony a žiadny zvrat sa nekonal, takže k tomu nasvedčuje aj moje hodnotenie.

• 7.8.2017  11:14
    Přežila jsem peklo (TV film) (2008)

Už na prvý pohľad je zjavné, že sa jedná o nemecký low costový film so scenárom zbúchaným na kolene za 5 minút. Originál zo 70tych rokov som nevidel, takže porovnávať nemôžem, ale tento skvost vážne bola nelogická zmeska náhodných hereckých výkonov. Od odpadu ho delí iba.... Asi iba moja momentálna dobrá nálada.

• 7.8.2017  11:04
    The Neighbor (2016)

Celkom príjemný thriller s hororovým nádychom, ktorý sa dá prirovnať k Disturbii. Nájdu sa tu rôzne nelogické scénky, pri ktorých som sa chytal za hlavu, ale film nie je príliš dlhý, takže som sa nemal čas stihnúť nudiť. Herecké obsadenie mi celkom sadlo a rozuzlenie v strede filmu ma príjemne prekvapilo.

• 7.8.2017  10:44
    Hidden (2015)

Film, ktorý je tak veľmi podobný 10 Cloverfield Lane, že ťaží z toho istého, čiže z napätia a z priestorov, kde sa film odohráva, a aj padá na tom istom probléme, a tým je neschopnosť scenáristov zakončiť príbeh rovnako napínavým spôsobom, akým sa dej vyvíjal prvú hodinu. Nebiť posledných 10 minút, hodnotil by som za 4.

• 1.8.2017  11:11
    The Evil Within (2017)

A predsa to prišlo. Asi 15 rokov nazad som si povedal, že film ktorý nedopozerám do konca sa nedá hodnotiť. Ale v tomto prípade treba porušiť pravidlo. Už od začiatku som nedával tomuto čudu veľké nádeje, ale dopadlo to 1000 krát horšie. Pre mňa nepochopiteľná kamera, ktorá pôsobila ako amatérsky počin 50tych rokov, hlavná postava, ktorá ako keby bola celý život zatvorená v pivnici a príbeh, ktorému som 40 minút dával šancu, no úplne zbytočne. Zdravý rozum teda radí, ruky preč od tohto filmu.

• 1.8.2017  10:42

Nie som síce fanúšik zombie filmov, ale tento kórejský kúsok mi vážne sadol. Nejedná sa ani tak o hororový aspekt filmu, dôležité sú najmä príbehy jednotlivých postáv. Novinkou a veľký plus je aj prostredie a originálne postavy. Dej je síce celkom nepredvídateľný, ale zopár nečakaných udalostí posúva kvalitu o triedu vyššie. Za posledné roky najlepší dilm svojho žánru.

• 8.7.2017  18:01

Najskorej prišla v roku 2014 totálne spackaná Godzilla, teraz takmer rovnako zlý King Kong. Som fakt zvedavý, čo bude ďalej, kedže má ísť o nový Monster vesmír plný blockbusterov, ktoré zatiaľ stoja za veľké.... Celý film je založený na absolútnej neschopnosti hlavných postáv. Jednoducho nestačí pred kameru postaviť kopec slávnych mien a za 15 minút načarbať scenár. Príbeh postráda logiku, nápad, zápletku, dej je predvídateľný a neobsahuje ani jednu tzv. wow scénu. 300 metrové príšery sme všetci videli v Pacific Rim a boli o 3 triedy lepšie. Jedinú hviezdičku si zaslúži John C. Reilly, vďaka ktorému som film dopozeral do konca.

• 8.7.2017  17:48
    31 (2016)

Klasický survival vyvražďovací horor, na štýl zmesky SAW a The Condemned. Nič svetoborné to nieje, ale Richard Brake a jeho výkon ho posúva o úroveň vyššie. Dej bol síce celkom stereotypný, ale koniec to celé zachránil. Takže o máličko lepší priemer.

• 8.7.2017  17:20
    ReMoved (2013)

Za poslednú dobu jeden z najlepších kraťasov. Dojemné, srdcervúce, umelecké a bezchybné. Ako prvotina neznámeho režiséra si zaslúži pozornosť, lebo pred sebou máme určite veľký talent. A aj v mladej Abby White, alias Zoe.

• 12.6.2017  12:43

Je až neuveriteľné, ako sa značka Alien dokázala takto neskutočne zopsuť. Ridley už proste nemá čo nové v tomto smere ponúknuť. Veľmi zlý výber hercov, najmä hlavnej hrdinky, uberá 50% na kvalite filmu a rozhodne mu nepridáva ani zlá grafika. Takýchto votrelcov som mohol vidieť tak 10 rokov nazad v céčkových amatérskych projektoch. Veľká škoda je, že James Franco nedostal vo filme vôbec žiadny priestor, pretože jediný plus bol výkon Fassbendera, ktorý u mňa znamená, že nehodnotím film ako odpad. Absolútna neschopnosť 15-tich elitných kozmonautov bola výsmechom, deravý a predvídateľný dej to iba celé podtrhol a výsledne z toho bol totálny guláš a hlúposť, podobne ako film Prometheus. Otvorený koniec síce dáva priestor na snáď dôstojné pokračovanie, ale ja už ani nedúfam, že sa niekedy táto značka dočká návratu na výslnie.

• 12.6.2017  12:12

Scénka bola síce aj vo filme, ale tu je predsa len dlhšia a viac vysvetľuje. čo sa stalo pred príletom na domovskú planétu tvorcov. Takže celkom slušný prologue.

• 12.6.2017  12:10

Zbytočné, možno aj preto sa to nedostalo do konečnej podoby filmu. Jedine že sa tu mihol Franco, čo je veľká škoda, lebo tento herec by Covenanta dvihol na lepšiu úroveň.

• 12.5.2017  20:25
    Rozpolcený (2016)

Silný film. Asi pred 2 rokmi som čítal, že hlavnú úlohu mal dostať DiCaprio, ale som veľmi rád, že McAvoy bola konečná voľba. Shyamalan sa po dlhých rokoch vyhrabal z režisérskeho dna a vrátil sa k tomu žánru, ktorý ho preslávil. Ku koncu síce trochu už ulietaval na vlastnej fantázii, ale kvôli posledným minútam nechcem film zhadzovať, pretože zvyšok sa mi skutočne páčil.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24