Gastovski

Filmy, hrabání v historii

Skype: kejml3333

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 6.10.2019  15:52
    The Boys (TV seriál) (2019)

Zatímco skoro celé zeměkouli v roce 2019 vlhly genitálie nad "nejlepší" komixovou epopejí v dějinách všehomíra (v podobě Avengers), přispěl i Amazon svojí trochou do mlýna. Jenomže v jejich podání superhrdinové na nějaký patos a mezigalaktické paběrkování zvysoka serou. A je to absolutně kurva ďábelské, jak by řekl Karl Urban po dekapitaci záporáka batoletem. Pokud někoho nudí již léta ohrané šablonovité a unylé komixárny, rozhodně si tuto nekompromisní, neotřelou, černohumornou a malinko krvavější jízdu nesmí nechat ujít. Opatrně se těším na 2. řadu a zatím jde seriál do mé Topky. P.S. Děkuji Slipknotům za jejich trailer. Bez nich bych na tuto lahůdku ani nenarazil.

• 4.10.2019  20:49
    Ben Hur (1959)

Velkolepý historický epos, který navzdory své délce ani trochu nenudí. Výprava svou rozmáchlostí v kombinaci s fantastickou hudbou bere dech. Bezpochyby se jedná o jeden z Velkých filmů tvořící mozaiku světové kinematografie.

• 4.10.2019  20:41

Dvojice The Rock/Statham byla v Rychle a zběsile 8 se svým kočkováním příjemné osvěžení v jinak neustále se opakujícím kolotoči čím dál více přestřelených aero-moto-tech honiček. Ale jejich sólovka se těžce nepovedla. Je až moc vidět, že si to ústřední dvojice i produkovala, a tak si svoje macho ega bestiálním způsobem vycákali do divákovi držky. O vtipných hláškách zde nemůže být ani řeči, zápletka je tuctová a čiči Kirby jen tak na okrasu. Totální cringe peklo nastává při poslední samojské půlhodinovce. Tak trapně jsem se naposled cítil u Babovřesků. Očekával jsem průměrnou blbinu na odpočinek, ale tak moc přepálený a ultimátně trapný nesmysl jsem nečekal.

• 1.10.2019  17:21

Těžko asi vzpomenu na cyničtější a černohumornější komedii než je tato. Iannucci perfektně vykreslil sovětské poměry a jejich pitoreskní panoptikum figurek ÚV KSSS. Navíc každá z těchto figurek je naprosto perfektně obsazená a sází jednu hlášku za druhou. Pokud máte rádi černí komedie, tenhle kousek vám nesmí rozhodně uniknout. P.S.: Pokud má člověk alespoň elementární znalosti o jednotlivých postavách a sovětské éře raných 50. let, smíchu si užije dvojnásob.

• 24.9.2019  23:13
    John Wick 3 (2019)

Po průměrné jedničce a výborné dvojce byla natěšenost na místě. Bohužel přišlo obrovské zklamání. Jistě! Akčnost je doslova v každém záběru, nicméně jak se říká: všeho moc škodí. Neustálé souboje brzy omrzí (masakr v Maroku v první půli už jsem chtěl popohnat) a filmu navíc škodí absolutní bezdějovost. A když už jsou nám naservírovány nějaké "informace", tak to působí extrémně směšně. V předchozích dílech měla tajná organizace mouřenínů se svým kodexem své tajemné kouzlo. Avšak zde to vypadá opravdu směšně, že v podstatě každému stánku s buřtama šéfuje nějaký Asasín. A výlet Wicka na ústředí právě této organizace je jedno velké WTF???!. Halle Berry byla příjemné okořenění a navíc potěšila rolička mé neoblíbenější postavy z Got v podání Jerome Flynna . Ve výsledku se však jedná o bezduchou vymlacovačku se směšnými dějovými kulisami. Čtyřku už ne!

• 23.9.2019  21:08

Bohužel s Marilyn jsem měl problém už v Někdo to rád horké, kdy jsem kvůli jejím scénám nemohl dát plný počet hvězdiček. A zde to bylo ještě horší. Ta její naivita, a když to napíšu velice ošklivě "votlemená držka" mě nevýslovně iritovala. Bohužel se nebylo možné opřít ani o představitele Slaměného vdovce, který byl dost nevýrazný. Celý film je v podstatě naivní a hloupoučká konverzačka s Marilyn, ale bez vtipu, na který jsem si u Wildera zvykl. Velmi dlouho jsem očekával den, kdy mě nějaký film od Wildera vyloženě zklam,e a nakonec jsem se dočkal. Tímto se s tebou loučím Marilyn, už se doufám nikdy neuvidíme.

• 23.9.2019  20:56
    Jack staví dům (2018)

Jsou jen dvě možnosti: buď je film rafinovaným filozofickým eposem do duše sériového vraha nebo sranec zabalený v rádoby artovém hávu. Přikláním se k té druhé variantě. Už ve druhé Nymfomance Trier započal zakomponování všelijakých artových prvků (rozuměj kopu rádoby intošských keců) s dokumentárním podbarvením, ale až tady se úplně utrhl ze řetězu. Děj je rozdělen do pěti kapitol a v každé kapitole Jack někoho zmasí. Při násilných scénách (nic moc otřesného) je poznat, jak chtěl Trier mermomocí šokovat a na pozadí krvavých scén chtěl splácat filozofické dílo. A že tam těch myšlenek narval - ani nacistický letadla nezůstaly ušetřeny. Magor! A během poslední wtf kapitoly to vypadá, že vožralýmu Trierovi našeptával a dával směr sám David Lynch. V souhrnu se podle mě jedná o nudný a děsně dlouhý blábol bez hlavy a paty. Ovšem, kdo bude chtít, ve všech těch žvástech a bizarních scénách si ty geniální myšlenky vypreparuje.

• 5.7.2019  10:38

Rodriguez zřejmě těžce vyměknul. Očekával jsem nenáročný akční výplach, ale místo toho jsem dostal slaďácký romantický čajíček pro puberťačky, ke kterému se postupně přidává jedno klišé za druhým. Vizuál je super, ale k čemu to, když příběh je tuctovka bez jakékoliv invence. Abych se bavil a neodsoudil film jako patetický kýč, muselo by to mít erkový rating a místo otravné romantiky akční orgie.

• 5.7.2019  10:32

Wilder opět nezklamal. Tyto staré romanťárny mají své kouzlo, při kterém pookřeje duše i takového cynika jako jsem já. Je velká škoda, že v pokrokovém 21. století už takové filmy nevznikají. Skvělý Jack Lemmon, čarokrásná Juliet Mills a uhrančivá atmosféra letní Itálie jsou zárukou příjemně strávené filmové chvilky.

• 28.5.2019  20:19
    Štístko (1966)

Zapadlý komediální kousek, který zdaleka nedosahuje kvalit humorných top Wilderovek. Nicméně pomalu dávkovaný, inteligentní humor a excelentní W. Matthau vytahují film z šedého průměru. Horší 4*.

• 16.5.2019  16:23

James Mangold zřejmě podstoupil blíže nespecifikovanou duševní léčbu. Jak jinak si vysvětlit, že tentýž člověk, co vytvořil chuj z roku 2013 nám o čtyři roky později naservíruje brutálně nekompromisní, emočně vyčerpávající a krvavou rozlučku s ikonickým X-menem. Takhle si já přestavuji epickou a hlavně osudovou komiksárnu.

• 17.1.2019  17:52

První dvě povídky byly skvělé; coenovsky vtipné, absurdní a krvavé. Ale ty ostatní už byly jen prázdné tlachání a plahočení od ničeho k ničemu. Zklamání jsem však očekával, jelikož Coeni posledních pár let točí jenom takovéto komediální divnofilmy (čestnou výjimku představuje Inside Llewyn Davis)

• 1.12.2018  08:41

Ano vím, že se jedná o pitomé akční béčko, ale zároveň si nepamatuji, u kterého filmu z roku 2018 jsem se tak královsky bavil jako tady. Shane Black se vykašlal na nějaké pocty původnímu filmu, dal dohromady seriálové držky, pořádně je nahláškoval a natočil super odlehčenou akční scifi komedii.

• 28.10.2018  11:57
    Sněhulák (2017)

Thriller bez duše! Měla to být "severská krimi", ale Amíci onu specifičnost těchto filmů nedokáží zachytit. A bylo až vtipné, jak moc se o to snažili. Knihou jsem netknutý, tudíž jsem měl problém se hlavně u vedlejších dějových linek chytat, proč a jaký mají pro příběh smysl. Nemluvě o zmatečném skákání do minulosti za Kilmerem. Atmosféra byla nulová (když pominu vždy fungující zasněženou bezútěšnost), vraždy se odehrávají vždy "za zavřenými dveřmi" a imbecilní konec ani nebudu komentovat. Kromě obstojných herců toho ve filmu moc nefunguje.

• 16.10.2018  12:45

Konečně jsem plně pochopil co znamená, když se řekne, že knižní předloha je daleko lepší než film. Za to, co na motivy románu Kola Hrůzy od Svena Hassela pan režisér natočil, by zasloužil zfackovat a následně poslat před popravčí četu. A bez šátku přes držku! Takhle nemocně zprasit vynikající předlohu. Výmluvy na směšně nízký rozpočet neberu, protože film absolutně selhává v každé nebojové scéně; např. scéna v bordelu: v knize během této kapitoly brečíte smíchy, ale v režii Packala Imbecila II. brečíte trapností a zoufalstvím. Herecké projevy jsou příšerné a dialogy ještě horší. Paradoxně se bojové scény dají strávit, ale zbytek je totálně nepoživatelný.

• 16.10.2018  12:14
    Unfriend (2016)

Spíš než horor bych to viděl na žánr mysteriózní. Hardcore emo čarodějka je fajn a člověk jí prostě musí fandit, když začne zabíjet trendy píči/zmrdy. Velmi překvapilo závěrečné rozuzlení a při poslechu super songu během závěrečných titulků musím říct, že se jedná o rozvernou a sympatickou jednohubčičku, na kterou se rád podívám znovu.

• 1.10.2018  18:56

Těšil jsem se hodně na tento spektákl, jelikož ze všech stran jsem unisono slyšel slova jako: nejlepší, epický... Bohužel není to nejlepší marvelovka a epická už vůbec ne. Co se týče Thanose nemám sebemenší výtky, avšak jeho badass potenciál ukradl "kočkovací konglomerát" Avangerů. Kočkovací proto, jelikož marveláckým postavám je ve filmovém konzumním podání odepřena epičnost a osudovost. Tvůrci se zkrátka bojí zatlačit na pilu. Ano, některé postavy zemřou, ale čeká nás druhý díl, a myslím si, že se dočkáme zmrtvýchvstání. Po druhém dílu možná přehodnotím hodnocení, ale velmi se bojím, kam až se posune ona hranice "epičnosti" v závěru. Ale abych jenom nehejtil: AvIW jsou obstojnou popcornovku, která nikterak neurazí a svůj zábavní účel dozajista splní.

• 1.10.2018  18:29
    Annihilation (2018)

Tento film je učebnicový příklad fuckmindu. Na jedné straně vizuálně podmanivá, na straně druhé psychedelická depresivní podívaná s kakofonickým soundtrackem, na jejímž konci zůstává v hlavě guláš plný otazníků. Hodnocení je někde mezi 3-4*. Na čtvrtou hvězdu bych si musel dát druhou projekci, abych se pokusil rozlousknout, o čem že to sakra bylo. A že těch otázek tam je! V dohledné době se k tomu ale asi nedokopu. Kdyby alespoň ten soundtrack byl veselejší...

• 19.6.2018  13:31

Fajnová marvelácká zábavná omalovánka s peckovým soundtrackem a super hláškami. Zde platí výjimka z dogmatu, že "dvojky" jsou vždy slabší.

• 19.6.2018  13:15
    Dunkerk (2017)

Jelikož to, co se odehrálo v roce 1940 u Dunkerque nebyl žádný zázrak, logicky z toho musela o 77 let později vzejít jen mistrně zrežírovaná a superlativy ověnčená nuda. Za mě nejslabší Nolan.

• 14.5.2018  14:42

Nade vší pochybnost nejzbytečnější a nejméně zajímavý střípek do marvelácké mozaiky. Ale prachy se jen sypou tak co. Samotná postava postava Pantera na obšírnější vyprávění nestačí, a tak nám tvůrci servírují jakože cool scény v každém záběru s vědomím, že to divákovi stačí. Mě tedy ne. Herecky je to totálně chcíplé a nevýrazné, což ještě podtrhuje beznadějnost, s jakou se film potácí až do závěrečného "digibordelu". Bez trhlouše A. Serkise by to byl odpad jak vyšitý.

• 2.5.2018  21:43
    Nepřátelé (2017)

Drsný western s brutálními scénami... Ale kdeže. Jedná se o extrémně vláčnou záležitost (není to western!!!), kde se celou stopáž buď štká nad hroby nebo nás Bale zádumčivě hypnotizuje, až k ultimátnímu americkému konci.

• 24.2.2018  12:22

Ti co neznají nebo neviděli seriál Narcos budou nadšeni, my ostatní budeme film považovat za průměrný, i přes jeho solidní tempo a svěží střih.

• 2.12.2017  15:00

Jedna z nejslabších sérií, ať už obsahem jednotlivých dílů tak i chabou náhražkou za Daniela Jacksona. Slabší 3*

• 2.11.2017  10:41

Vcelku průměrný díl, ovšem za jaffský vtípek přihazuju jednu hvězdičku nahoru.

• 9.10.2017  18:39

Bezpochyby nejlepší díl druhé řady a možná i nejzásadnější epizoda v konečném vyústění seriálu Stargate.

• 9.10.2017  18:17

Jeden z nejhorších dílů z celého seriálu.

• 13.1.2017  12:14

Extrémní fail! I "americký" kýč byl mnohokrát lepší. Nechápu, jak toto mohl natočit režisér prvních dvou dílů. Není zde absolutně žádný humor, jen chumel přehrávajících dobytků a osvědčená dvojice Reno/Clavier je tu jaksi do počtu. Jediné malé plus je český dabing, ale ani ten to nezachrání od celkového zmaru.

• 26.12.2016  10:11

Už s 'originálem' jsem se moc neskamarádil, a ani tato o padesát let starší předělávka nebude vyjímkou. Na rozdíl od skvadry z roku 1960 je aktuální banda dost exotická, což někdy působí dost komicky, ale to už je holt pokrokové 21. století. Příběhově Fuqua servíruje těžkou rutinu, občas proloženou rádoby cool hláškama a někdy až úsměvnými pokusy o westernovou atmosféru. Podle mého názoru konzumně tuctový a zbytečný film.

• 5.10.2016  09:24
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Tak tohle mě absolutně minulo. S přemáháním jsem dal první sérii, na druhou už se nechystám. Vše je tu hrozně divné. Samotné postavy s jejich počínáním, které jsem si vůbec neoblíbil a navíc se děj vůbec nijak nevyvíjí. Očekával jsem víc.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18