Happens

Magor. Ing., investor & student míst a duší

Twitter: TheDog_Romeo

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 20.1.2019  09:58

Dobrý náhled do doby vražd s klasikou policejních praktik, do níž se projektovalo zoufalství zastavit řádění zvráceného vraha. Film mi pohnul žaludkem. Paradoxní je, že místy režisér vytvořil situační humor u tak vážné věci, což způsobilo emocionální houpačku, která jen podtrhla ten závěr.

• 18.1.2019  22:05
    Pátrání (2018)

Možná jsem díky vyššímu hodnocění čekal o trošku víc. Celkově to mělo skrze jádro intimností online světa přiblížit diváka více hlavním hrdinům. Což se u mě tolik nepovedlo. Nicméně zajímavý koncept s experimentálním stylem a nečekané rozuzlení na konci - zaujalo.

• 17.1.2019  20:05
    Sedm dní v pekle (TV film) (2015)

Neskutečný nářez. Tento dokument o neuvěřitelné bitvě dvou neexistujících tenisových rivalů, jejichž zápas trval celý týden vkuse. Dokument je nadupaná komedie, která není politicky korektní. Díky bohu. Víc takových ujetin.

• 8.1.2019  11:08

Chápu, že nemá cenu kecat do konceptu filmu, režisér to takto prostě chtěl. Ale kdyby ten začátek byl rozvinut do vyprecizované detektivky a ne béčkové duchařiny. A třeba bych tam i tu duchařinu nechal, ale trochu jakéhosi racionálna, nežli s pěkně rozpracovaného thrilleru/hororu sklouznout do pomsty čarodějnice... Jinak opravdu komorní film s pár hrdiny, který udrží v napětí.

• 6.1.2019  10:54

První film od Zahlera pro mě byl neskutečně vysoko zdviženou laťkou, ale Zahler drží standard a Bone Tomahawk jsou atmosférickým noir westernem. Film je o záchranné akci, kde smrt jde ruku v ruce s životem. Možná by se hodil dovětek, že Tahle země není pro starý, ale jen pro tvrdý chlapy ostřílený životem, ale hrdinů jsou plný hřbitovy. Nechť osud ukáže, kdo přežije v boji s kanibalským kmenem. Herecké obsazení zde sedlo neskutečně.

• 1.1.2019  12:36

Western, který si umí ze sebe udělat srandu, ale zůstat vážný celou dobu. Nebere surovost tak seriozně a naopak člověka povznáší s úsměvem nad trpkost násilného osudu. Ironie, sarkasmus a zároveň pár ambicí, vzájemná bratrská láska. Marnost života je jen zimou v přírodě, po které přijde léto.

• 1.1.2019  11:09

Film je něco mezi Identitou a The Hateful Eight. Relativně komorní záležitost o pár hlavních postavách, kde se postupným vyvražďováním v krásně atmosferické náladě balancující mezi napětím a artem propracujeme až k jakémusi rozuzlování pravdy. Nicméně nástup Billyho Lee byl smuténka. Chris Hemsworth zklamal. Jeho herecký výkon vedle "obyčejné" černošské zpěvačky byla pouze odvedená práce, nic víc. Bez charismatu a snahy. Ten konec sundal pátou hvězdičku.

• 27.12.2018  23:31
    12 hrdinů (2018)

Když opomenu nesmyslné detaily, které by se v realitě nemohly stát a bohužel shazují film o pár stupňů níž. Tak mi stále zůstávají dvě lopaty patosu, přes který je hodně obtížné se prožrat, absolutně degradující dialogy. A když se dostanu na jádro, tak nevidím herecké výkony, spíš nějakou do termínu na poslední chvíli odevzdanou práci. Víc jak dvě hodiny smuténky, smutnější je už jen ten fakt, že tam opravdu muselo být 12 chlapů, který vyhráli velký kus války s nasazením životů a natočí se o nich toto.

• 13.12.2018  11:05

Je to tak trochu na styl Locke (Tom Hardy). Je to one man show, komorní film, který na vteřinu nenechá diváka bez napětí a emocí za pouhého použití obyčejných slov v neobyčejných příbězích. Vynikající volba hlasu a hlavně herce, který se chová neprofesionálně, řídí se srdcem, chce udělat vždy to nejlepší, což ve výsledku nemusí být nejlepší, protože nic není tak, jak se zdá (mindfuck).

• 12.12.2018  16:50
    Na doraz (2010)

Jedna z těch lepších komedií, která opravdu místy uměla rozesmát člověka do výbuchu smíchu. Perfektní tandem naprosté (sebe)ironie s peprnými situacemi.

• 11.12.2018  16:07

Taková trochu slabší Marvelovka se světlejšími místy. Chybí tomu trošku hloubka, menší klišé, ale třeba Dave Bautista (WWE!!!) velmi příjemně překvapil, pro mě ve své podstatě filmu dodal tak sebeironizující rozměr a potřebné výbuchy smíchu.

• 9.12.2018  10:04
    Calibre (2018)

Trochu mi to atmosférou připomínalo Strašáci. Nicméně tady je to napětí o hodně hustší, opravdu se to dá krájet. Venkov má svá specifika, svou kulturu a hlavně mentalitu, do které když zasáhne shodou nešťastných událostí dvojice mužů z města, tak se budou dít věci.

• 12.11.2018  00:00
    Saljut-7 (2017)

I rusové mají svůj kvazi interstellar, respektive dneska spíš First man (2018), akorát to není tak suchý. Realistický pohled na věc jedné orbitální stanice a problémů vesmírných rozměrů. Scénka se sklenicí u balkonu - k nezaplacení.

• 11.11.2018  23:41

Taková ta béčková akční komedie, která toho moc neslibuje, tak ani pak nemá moc důvodů plnit neslíbené. Reynolds mi trošku pokulhával s charismatem. Jackson - proboha 68 let !!!!! Je to taková ta trochou humuru opepřená střílečka.

• 11.11.2018  22:53
    Velká hra (2017)

Skvěle odvyprávěný film, který ukáže, co hlad a ambice reálně dokážou. Ono moc nezáleží na tom, zdali se daří, či nikoliv - ale ten přístup, sakra, ten přístup. Ve výsledku ani nezáleží, jestli je tu femme, nebo mužik. Gilmorova děvčata by byla pyšná. Ať žije poker.

• 11.11.2018  22:46

Taika Waititi - a ten jeho humor. Miluji ho. Ale neměl by točit komiksovky. Nehodí se tam. Chybí tam ta drsnost. Celé je to takové fantasy - scifi splácané cosi. Žádný z komiksáků tu není tím, čím vždy byl, tím, jak ho známe. Je to takový guláš.

• 11.11.2018  22:44

Vizuální nádhera, kterou by Gogh určitě (d)ocenil. Příběh trochu poodkrývá roušku Vincentova tajemného života, jak moc je to pravdivé, to se můžeme jen domnívat. Nicméně vypnout hlavu a nechat se unášet poezií vizuálna - ideální film.

• 11.11.2018  00:44

Vezmeme klasický příběh Artuše, dáme tam trochu prvky z Pána prstenu a trochu Little Finger z Game of Thrones. Dáme tam taky recesi - vzpomínku na Green Street Hooligans (West Ham vs Millwall - šéf černé armády). Dáme sem úžasně temné fantasy, trochu reality, možná i Warcraftu, kapičku Davida Beckhama. Zamícháme. Chybí láska. Deep láska. Chybí ambice. Chybí trochu hloubky, víc vykreslit ten hlad. Má to dynamiku a spád. Ale něco stále chybí, diváka to nevtáhne. Merlin? Kdo ví.

• 28.10.2018  23:38
    Náklad 200 (2007)

Epický film plný atmosféry, ryze ruského světa plného svých specifik, které neznalý Evropan nemůže pochopit. Dějové linie několika nesourodých postav se v jistý tragický kratičký večer protnou a vytvoří se brutální sled událostí, které drží v rukou šílený policejní kapitán / úchyl / sadista / sociopat. Trochu v tom nacházím Palahniukovitý nevyhnutelný existencionalismus, trochu sadistický volný pád v podání Funny Games (1997).

• 23.10.2018  18:31

Film může působit poněkud utahaně, a to hlavně z dnešního úhlu pohledu, kdy jsme zvyklý na jiný spád akce ve filmech. Ale v mých očích byla pozdvižena japonská kultura a celkově atmosféra Yakuzy a starodávných tradic a hodnot nad bezhlavou akci. A ten twist zápletky s jeho ženou na konci předčil moje očekávání. Japonská řežba v mafia stylu.

• 14.10.2018  23:08

Film měl ambici stát se odpovědí na otázky moderního tlaku na krásu tlačenou společností skrze všechny možné kanály a komunikační sítě. Ale nestal. Stala se z toho taková trochu fraška s dost předvídatelným dějem, což mu nevytýkám, jak jinak to natočit, ale místy to s tou "estetikou" přehnali a člověku bylo trochu víc na nic, než jak bylo plánováno. Inspirace se minula účinkem. Film zakončen klasickou muricou. Ale jo, zasmál jsem se místy. :)

• 14.10.2018  09:38
    Venom (2018)

Venom je původně neuvěřitelně mocně psychologicky hluboká postava, která si zaslouží vhled do šílenství jedince. Schopnost vytáhnout největší démony z hlubin duše. A film? Nic. Tom Hardy chodí po ulici sem a tam a posledních deset minut zmatená digitalizovaná řežba. Smuténka film. Hvězdu navíc dávám jen za zuby nehty snažícího se a vždy skvělého Toma Hardyho.

• 7.10.2018  09:42

Perfektní námět, hezké zpracování. Film má kupodivu náboj navzdory hodnocení a zápletka uneseného syna vs nikdy nekončící touha vlastnit každý cent na světě je dobrá. Scott pokládá filmem otázku, kdo je zde větším zlem, jestli únosci, nebo děd, který odmítá zaplatit výkupné, jehož částku by ani ve svém bohatství nepoznal. Jenže, kdyby byl charakterem člověka ochotný zaplatit, nikdy by ty peníze nevydělal.

• 7.10.2018  09:20

Nekonečně táhnoucí se nuda na 141 minutách filmu. Jakákoliv akce zde je utlumena a narvána do tak malé konzervy pocitů a roztahána přes celý film. Gosling se tu může přetrhnout, aby jeho za každou cenu bezeslovné pocitové výlevy udržely film. Celý film je o 60. letech a Amstrongově práci a rodině tak nudně podaný, že usnout je jediným vysvobozením. A ten měsíc? Boha jeho. Tak zabitý film s přehlídkou ztraceného času.

• 1.10.2018  14:22

Krásná ukázka toho, jak se rodinná americká idylka může pokazit. Sled tragických událostí změní pojišťováka / otce rodiny na nemilosrdného mstitele. Což je dobrá zápletka. Celé to je asi dobré. Má to spád. Ale ta uvěřitelnost, když se z něho stane mistr Krav Maga a válečný veterán ze speciálních jednotek SEALs během dvou dnů. To jsem nestrávil. Nechutnalo.

• 29.9.2018  15:18
    Skyfall (2012)

Možná fakt nemám rád Bondovky. Nejsem asi ten typ na ty rodinné komedie, kde se střílí a nemluví, pouze hláskuje. Tejty pohádky pro dospělé jsou tak strašně mimo mísu, až to bolí, i když se snažím, aby to nebolelo. Děj předvídatelný, výběr hlavního hrdiny, když se vyškrtali diktátoři, co chtějí ovládnout/zničit svět, sověti a muslimové, byl celkem překvapivě dobrý. Vlastně jen ten Javier Bardem byl boží. Jo a Craig je nejlepší ze všech Bondů.

• 4.9.2018  18:35
    Upgrade (2018)

Film má grády, akční příběhovou linii, která má i hluboké zamyšlení nad nebezpečnosti UI. Trochu parafráze na Ex Machina (2014). Nicméně oproti srovnávanému filmu není zde tolik hluboká psychologická rovina, spíše tak trochu Max Payne obohacený o pilulky na zvýšení inteligence - jo, přesně tak: Limitless (2011) hadr.

• 13.8.2018  11:26

Film asi mohl být kratší, místy rozhodně plynulejší. Trochu se tu přehání s atmosférou. Což na vhodných místech působí naprosto úžasně, skoro jak trailer na Witchera. Ale někde je to trochu únavné. Nicméně s jednoduchou zápletkou pomsty režisér vytvořil celkem poutavou řežbu.

• 1.8.2018  01:17

Surový film, který si neklade ambice emocionálně prožít vnitřní roztrhání Billyho, kterého drogová závislost dožene do Thajské věznice. Film pracuje s rovinou dezorientovaného hlavního hrdiny, thai-boxera, čemuž vydatně napomáhá kamera a všudypřítomná nepříliš přeložená thajština. Bezmoc, marnost, bezvýchodnost a zmatenost spolu s násilím a nulovou empatií poodhalí divákovi nevídaný kout světa.

• 26.7.2018  11:22

Mělčina. Emocionální mělčina s tak bolestně předvídatelným dějem. Další sobecký snílek, který si buduje svou karieru na úkor lásky své ženy a dětí. Otřesné písničky, rádoby probouzející American dream. Otřesné herecké výkony. No...pomoc. Je to klišé, vystavené na odiv na pódiu, které se má blýskat a třpytit, jenže se tak neděje.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29