Happens

Twitter: TheDog_Romeo

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 4.9.2018  18:35
    Upgrade (2018)

Film má grády, akční příběhovou linii, která má i hluboké zamyšlení nad nebezpečnosti UI. Trochu parafráze na Ex Machina (2014). Nicméně oproti srovnávanému filmu není zde tolik hluboká psychologická rovina, spíše tak trochu Max Payne obohacený o pilulky na zvýšení inteligence - jo, přesně tak: Limitless (2011) hadr.

• 13.8.2018  11:26

Film asi mohl být kratší, místy rozhodně plynulejší. Trochu se tu přehání s atmosférou. Což na vhodných místech působí naprosto úžasně, skoro jak trailer na Witchera. Ale někde je to trochu únavné. Nicméně s jednoduchou zápletkou pomsty režisér vytvořil celkem poutavou řežbu.

• 1.8.2018  01:17

Surový film, který si neklade ambice emocionálně prožít vnitřní roztrhání Billyho, kterého drogová závislost dožene do Thajské věznice. Film pracuje s rovinou dezorientovaného hlavního hrdiny, thai-boxera, čemuž vydatně napomáhá kamera a všudypřítomná nepříliš přeložená thajština. Bezmoc, marnost, bezvýchodnost a zmatenost spolu s násilím a nulovou empatií poodhalí divákovi nevídaný kout světa.

• 26.7.2018  11:22

Mělčina. Emocionální mělčina s tak bolestně předvídatelným dějem. Další sobecký snílek, který si buduje svou karieru na úkor lásky své ženy a dětí. Otřesné písničky, rádoby probouzející American dream. Otřesné herecké výkony. No...pomoc. Je to klišé, vystavené na odiv na pódiu, které se má blýskat a třpytit, jenže se tak neděje.

• 20.7.2018  15:41
    Dangal (2016)

Ten indický rukopis mi úplně nesedí. Jak na místo toho, aby kývli normálně hlavou, začnou hlavou kroutit osmičky ve vzduchu a přehnaně kladou důraz na super zdlouhavé rádoby akční scény s cinkající hudbou, to přebíjí kvalitu filmu o ženském wrestlingu a jiných genderově korektních problematikách způsobem poněkud rozmarným.

• 14.7.2018  10:45

Úžasná zápletka ponořená do odpuštění neodpustelného. Pro milovníky filmů motající se okolo advokacie, soudních síní a získávání důkazních břemen je tento film prvotřídní klasika.

• 28.6.2018  10:35

Atmosféra byla trošičku slabší než u Denise Villeneuve v prvním díle, chyběla tu taková ta noir bezvýchodnost, ta psychologická hra s divákem. Ale o co slabší byla psychologická část, o to silnější byla akční dějová linie. Námět byl věrně zachován. Jde se víc do přestřelek, víc do jádra teamu realizačního. Film o tom, jak vypořádat se dvěma nepřáteli naráz, když máte zelenou na vše. Přese všechno je tento druh snímku stále zatím bezkonkurenční.

• 25.6.2018  00:25

Film pro muže. Drsný, surový. Je to šmirgl papír v klasické honičce kočka - myš (policajt - zloděj). Jenže jde o to, jak moc tvrdá, nebo jak moc chytrá myš je. Kdo je tu Tom a kdo Jerry. Film bohatý na nečekané zvraty, nepředvidatelný konec a nějaké to násilí. Už jsem si nemyslel, že na tohle téma bude natočen neotřepaný film.

• 23.6.2018  23:06

Nejsem moc na detektivní žánr a obzvlášť nemusím samolibého a domýšlivého Poirota. Film sice tiká svižně, ale postavy jsou trochu přitažené za vlasy, což se na konci filmu ukáže asi jako úmysl. Nicméně mě vnitřně trhá ta nadřazená belgická/francouzská nátura v tomto podání. Never more.

• 23.6.2018  22:07
    Noční hra (2018)

Jedna z těch opravdu lepších komedií. Hodněkrát jsem se zasmál z plných plic. Do toho neotřepaná zápletka na styl Hry, ale tak trhle uchopená, že tu snad jen chyběl Will Farrell k dokonalosti. Očekávejte napětí s místy protrženou bránicí a nečekanými zvraty.

• 23.6.2018  17:50
    Sinsegye (2013)

Thriller o mafii jak má být. Úžasná zápletka, která je duchaplně složitá, ale není překombinovaná. Korejci tyhle filmy prostě umí. Spoiler: trochu mi film připomínal našeho Andreje, který taky zprvu dle legality (i trochu za legalitou v případě Mrázka) odrovnává jednoho kmotra/konkurenta za druhým ve jménu dobra a obchodu, až nakonec sám usedne na trůn Kmotra a stane se králem podsvětí.

• 19.6.2018  20:16

Perfefktní westernová noir gangsterka. Trochu mě mrzí, že tam Hardy nedostal víc prostoru.Tři bráchové, co si žije ve svém vlastním světě, kde platí pravidla: nezkřižte nám cestu a všechno bude dobrý, v opačném případě nastane chaos násilí.

• 19.6.2018  18:51

Trochu nudné, trochu politické, trochu satirické, ale tak nějak byť asi jeden z lepších drama/komedie filmů, i tak upadl do zapomnění s tím, že tuto recenzi jsem měl napsat již před deseti lety a dnes si již nemůžu vzpomenout, o čem to bylo plus mínus. Je vím, že ten konec je věc, kterou USA nedozírně prohráli.

• 17.6.2018  00:10
    Já, Tonya (2017)

Tahle rockerka si rozhodně probruslila cestu do srdce diváka. Upoutala. Uchvátila. Je to vichřice. Je to totální nářez. Žít takto od dětství na drsňáka musí být mozek vymývající hnus a tělo do ostří nabroušený hnus. Nicméně film některé momenty zcela zbytečně prodlužoval. Kratší stopáž, klidně o půl hodiny, by filmu dodala větší šmrnc.

• 10.6.2018  17:27

Třikrát Romero poslal Whittakera k zemi, pokaždé v jiném kole. Za mě 3:2 pro Yoela, tentokrát si to zasloužil víc.

• 6.6.2018  13:26
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Tak tohle byla jízda. Kvalitka mnohavrstevnosti seriálu od úrovně "rozbíjení hlav", před "rodinné záležitosti, "láska", až po "zrada nad zradu". Výběr hlavní postavy byl bravurní. Věrnost předloze taky nezklamala. Jedině...proč si musel tu lebku nasprejovat až v předposledním díle? Ta legendární lebka chyběla celou tu dobu, ubíral to formě na kráse původu. Ale co už.

• 3.6.2018  14:53
    Identita (2003)

Tak to je přesně ten typ snímku, kvůli kterému miluji svět filmu. Totální mysteriózní koktajl, kde do odtajnění nikdo neví nic. Navíc nejlepší příběh začíná uzavřením několika lidí do prostoru, odkud se nemůžou dostat, takže musí začít nějak vycházet spolu, přičemž se vždy začnou dít divné věci. A poslední scéna je taková třešnička na dortu. Možná bych tam zakomponoval ještě jednu vrstvu příběhu, a to jeho předchozí reálné vraždy. Ale, chápu, asi už by to byl velice náročná mixáž na klasického diváka.

• 1.6.2018  10:08

Achjo. Tohle fakt mohou natočit pouze amíci. Aby ve "škole pro děvky" nějaká holka dostala morální záchvat? Vždyť ty holky od mala umí věci, o kterých se člověku ani nezdá. Spoiler alert. Aby nakonec amíci převychovali dva ruské vysoce postavené agenty a přetáhli je na jejich stranu. V Rusku lidi věří ve stát a bojí se, víc je žene bič než cukr, amíci jsou víc individualističtí a ženou se za cukrem. Taky proto bylo vždy tolik přeběhů ze strany USA jinam. Celé naopak. Celé špatně. Celé pomoc. Tolik k obsahu, který irituje, až to bolí. Forma hezká, tleskám, ale když nevíš co s obsahem, hm, vypadá to jak z Tesca.

• 27.5.2018  20:03

Další film "umíráček", který si lineárně pohraje s city diváka. Ale snímek patří mezi ty lepší "cito-vyděračské". Je tu určitá hloubka způsobená prapodivnou láskou a zvláštním přátelstvím. Film má tempo a místy humor.

• 17.5.2018  23:44
    Revizoři (2003)

Fraška tvořená pracovním životem revizorů v Maďarském metru, která si bere na paškál jak revizory, tak cestující a celkovou bezvýchodnost podzemního světa. V němž ovšem nechybí láska, ale ani boj s vnitřními démony a taky trochu Donie Darko momentů mysteriozního charakteru. A hlavně ta scéna na lavičce s medvídkem je pro mě asi jedna z nejromantičtějších scén ever.

• 17.5.2018  09:21
    Průvodce (2008)

Takto hluboce vzdát poslední rozloučení a jakési díky v úctě dokáží jen Japonci. Zvláštní ponurost prostředí ale nefungovala negativně.

• 13.5.2018  14:12
    Nepřátelé (2017)

Lidi odkojený na Vinetou budou skákat radostí. Je tu ta vážnost, serioznost, film neztrácí tvář, jde do tuhého, ukazuje, jak těžké je přežít a že přežívají opravdu jen ti nejsilnější jedinci. Divoký západ podaný na surovo. Bale se opravdu vcítil do důstojníka, který si prošel válkami s rudochy. Krásná studie charakterů.

• 9.5.2018  23:46
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Pěkný ping pong s retrospektivou. Ponurá atmosféra Texasu s tím jižanským stylem života. Hlavní vyšetřující detektiv, Rust, je postava přímo mytologická, která s pedantskou obsesí sleduje a rozklíčovává stopy vedoucí k dopadení sadistického fanatického úchyla, co zakládá náboženský kult/sektu, aby si plnil své zvrácené touhy. Fenomenální dektivka, nicméně pokulhává kousek za seriálem Killing.

• 7.5.2018  18:14
    Zabiják Joe (2011)

Dal bych tomu 4* za tu krásnou psychologickou scénu, kdy rozebírá detektiv na druhé straně barikády tu manželku Ansela a hlavně za Ansela a to, jak zahrál tu demenci. Jenže těch brutálně vulgárních scén tam bylo zbytečně až moc a zbytečně až moc se zašlo moc do detailu. Jinak krásný thriller vyostřený lidskou nekonečnou hloupostí.

• 30.4.2018  22:49

Zlatý Crows Zero klasika. I ten druhý díl byl celkem nářez. Tohle je něco mezi remakem, parodií a volným pokračováním, které se ale snaží navázat. Je to pro fanoušky Crows Zero spíš smutné, jak zůstal naprosto stejný děj, ale zmizelo charisma. Charakter filmu se vytratil. Mrzí mě, že původní režisér se neujal kormidla.

• 30.4.2018  22:46

Působivý, neotřepaný námět. Psychologické drama, které si hodně hraje se zvukem. Divákovi ale časem začnou vrtat v hlavě otázky, které film zodpovídá ne zcela realisticky a kazí to celkový dojem. Film má potenciál si hrát se strachem jako ve filmu Znamení (Mel Gibson), jenže ze závěru se trochu stane fraška. Poslední hřebíček je ta finální scéna s tím, jak nabije brokovnici. Feministky musí šílet radostí.

• 26.4.2018  15:31

Přemýšlím, jestli to byl sice fakt tak hezky zpracovaně slepený guláš, ale stále guláš, nebo odtržení od komiksů, co mě tak iritovalo. Někdo dostal z hlavních hrdinů více prostoru v tom mezi mnoho postav diverzifikovaném málu, někdo ještě méně. Ale prostě dvě a půl hodiny bylo málo. Holt 90 % času bitek a mezigalaktických válek trochu času zabere. Za mě: méně soubojů, kde létají měsíce místo pěstí, více času pro postavy/příběh by neuškodilo.

• 23.4.2018  10:23

Tak tohle s Medvídkem Pu nemá nic společného. Je to film o tom, jak jeden malý spratek nedostává dostatek pozornosti, tak se chová rozmazleně a naštvaně, ale když jí dostává, tak je to s ním ještě horší. Kryštůfek Robin, který je emocionálně zakomplexovaný, zhýčkaný a sobecký, se tu vykresluje jako egocentrické tele po celý dvě hodiny. No wow. To jsem fakt potřeboval vědět.

• 23.4.2018  10:19
    War Machine (2017)

Smutný příběh chaosu, který vznikl v Afghánistánu a vzniká všude jinde ve válkou dotčených zemích. Hlava 22 v modernu. Místo toho, aby se Afghánistánu pomohlo ekonomicky, tak se mu pomáhá způsobem, který je místními nechtěný, příslušníky nechtěný a vlastně nikým nechtěný. Je to bludný kruh neúspěchu, nicméně film to podává stylem facepalm. Chudák Brad Pitt, který se snaží zleva zprava to zachránit, že se nechal zatáhnout do takto OMG provedené filmařiny.

• 18.4.2018  23:50

Do abstraktních rovin vyhnaná absurdita Sovětského svazu, kterou samozřejmě přepálili tak, že je to neuvěřitelně vtipné a trefné. Spoustu hlasitých smíchů nad paradoxem strachu snoubeného s bizarností systému. Ruština by filmu dodala ten pravý šmak, ta angličtina vyrušovala.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28