Happens

Magor. Ing., investor & student míst a duší

Twitter: TheDog_Romeo

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 18.5.2020  12:23

Smutný, hodně smutný snímek, který je plný tragických událostí, jedna po druhé, v těch nejcitlivějších místech společnost, děti, postižení, staří a nevinní trestaní neprávem, a to ještě všechno dohromady. Místy trochu lacinější nával sentimentality, ale stále se drží v uctivé vzdálenosti od kýče. Film v epické rovině má náboj a celkově má konzistenci, takže divák místy zapláče, místy zasměje, ale hlavně u srdce po těch ranách osudu film i zahřeje.

• 17.5.2020  01:30

Je to na první pohled nic neříkající puberťácké poflakování, popíjení s mírnými nezákonnými akcemi. První lásky, první rvačky, pitky - a to všechno nacpané do jednoho 24 h cyklu dne a noci. Je to jízda svého druhu.

• 17.5.2020  01:21
    Jsem vrah (2016)

První třetina filmu naprosto bravurní, pěkná detektivní práce včetně pionýr průkopnického psychologického profilování. Od první třetiny si film začne vymýšlet a měnit historická fakta - ze záhadných důvodů. Marchwický měl 3 bratry, kteří mu napomáhali a jednu sestru, u které se nalezli ukradené věci od obětí. Film řeší morální rovinu, ale aby to mohl řešit, tak musí zvágnit všechny důkazy a překroutit pravdu. Což mě natolik irituje, že strhávám hvězdu.

• 10.5.2020  22:13

Ve válce probíhající na Kavkaze chytnou místní dva sovětské vojáky, aby je vyměnili za své zajaté syny. Vojáci pomáhají na vesnici. Přátelí se. Žijí. Život. Láska. Bytí. Lyrické pojetí určitého výseku neštěstí války.

• 10.5.2020  17:09
    London Road (2015)

Něco na pomezí odpadu a proboha, na co to koukám. Nicméně po chvíli vymývání mozkových blan se mi některé ty songy začaly líbit. Tristní. Help me.

• 5.5.2020  20:47

V té bezútěšnosti bludného kruhu jsem viděl The Enemy. Nicméně zde se více propracovává zvláštní parazitická linie muže vstupujícího do rodiny jiného muže, aby ho nahradil. Proč? Znuděnost a frustrace bezproblémovosti bytí. Pálení žáhy z dobrého bydla.

• 4.5.2020  18:34
    Vymahač (2016)

Psychologická studie vývoje osobnosti, která má vždy všechny trumfy v rukávu až do momentu, kdy špinavou hru začne hrát jedna s obětí. "Obětí". Morální otázka, kdo je tu vlastně oběť, zdali dlužník, nebo věřitel. Zdali vymahač nebo vdova. Morální pocit viny létá jak pingpongový míček sem a tam. Chabenskij tu opět předvádí dokonalý herecký výkon. Úžasné dílo srovnatelné s Locke.

• 3.5.2020  22:35

Lyrická stránka děje je na počátku hodně chaotická, což mě málem donutilo vypnout snímek, po 20 minutách začíná náběh na rozuzlení života protagonisty v ústrety jeho lásce. No a jak to dopadne? Kdo ví.

• 3.5.2020  12:36

Bez tak zbytečného patosu, který je více u filmů za velkou louží, lze natočit snímek o pionýrech kosmonautiky. První muž ve vesmíru, pan Leonov. Děj pojednává o tom, že tam nahoře se prostě pokazí všechno, co vůbec jde.

• 1.5.2020  19:28
    Kukuška (2002)

Tak tento komorní snímek natočený na u jezera kdesi ve Finsku o třech hlavních postavách, kde každý si mluví svou řečí. Rusky. Finsky. Laponsky. Spojuje je jenom život, život jako takový. Krása tkví občas v absolutní jednoduchosti. U filmu jsem se z plných sil zasmál a i se mi dostal pod kůži. Podmanivý romantický snímek. Pšolti. :)

• 29.4.2020  22:45

Tak tohle je konečně film, co lze označit za epický nářez. Příběhová linie drží náboj, scény jsou nábojem samy o sobě a herecké obsazení je skvostné. Absolutně komorní filmek odehrávající se prakticky ve dvou místnostech s nutnou dávkou krvavé veselice. Připomíná mi to film Bůh masakru, ale dynamičtější a Tarantinovitější.

• 28.4.2020  18:49
    Manifest (TV seriál) (2018)

Tak to byly herecké výkony a la seriál z devadesátek. Předminulého století ale. Ha ha. No logika věci, epika, atmosféra, vše bylo tak mocně špatné, že nevím, co se stalo za havárii režisérům, ale chtělo by to místo točení filmů o leteckém zmizení a údělu osudu jít nakupovat třeba. A koupit lepidlo třeba. A přilepit se ke zdi. Třeba.

• 28.4.2020  12:32

Propracovaná řežba. Uznávám. Nicméně příběh o celoživotním žoldákovi, co upřednostní záchranu chalpce před žoldem, protože je to tak prostě správné s riskuje tím životy druhých a bere životy jiným je tak absurdně americké, pro mě nestravitelně nesmyslné, vzhledem k tomu, že to byla jediná zápletka. Tak to film posouvá do sekce béčkových akčních filmů.

• 20.4.2020  13:58

Zřejmě nejsem moc na pohádky. Co dodat. Opakovaný příběh, co nepřináší nic moc nového a nevtahuje do děje emocemi.

• 20.4.2020  13:56
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Je to o logistice kokainu. Jak putuje kokain napříč světem od výrobce až po spotřebitele. Jaké hry vysokých elit stojí za takovou dodávkou. Jakou hodnotu má takový náklad ve světě peněz a lidských životů. Místy utahaný, ale za to realne zobrazený příběh. Parádní podívaná.

• 16.4.2020  21:26
    Hříšnice (TV seriál) (2017)

To je přesně to, co mi chybělo v seriálu Outsider od Kinga. Ta čirá pragmaticky jasná linie zločinu, která ovšem (bez použití duchovna) není tak jasná, jak se zdá být, což se vyřeší pouze detektivní prací značky Do selhání, starým dobrým řemeslem. Druhá série poněkud parazituje na úspěchu principu první, nepřichází s novou pointou, ale i tak. Koukatelné.

• 16.4.2020  01:26
    Král psanec (2018)

Trochu tomu chybí ta šťáva, kterou jsme se tak krásně nasytili u Statečného srdce. Film by mohl být doslova řežbou, jízdou, u které si člověk bude chtít zapnout pásy, i když by jel jenom na koni. Což se tu neděje. Můžeme tak jen ocenit nedobrovolné pokračování Roberta Bruce a historickou výpravu.

• 16.4.2020  00:50
    Gentlemani (2019)

Takové "Historky z podsvětí" situované do Británie. Film navazující na atmosféru a nabitý dej úspěšných série Rock'n'rolla, Podfu(c)k a Sbal prachy a vypadni. Matthew McConaughey opět charismatický, tentokrát v roli bosse prodávajícího svůj obchod. Plot twist na konci, dvojítý, jak jinak. Double bubble. :)

• 12.4.2020  19:01
    Aaron Hernandez: V mysli vraha (TV seriál) (2020)

Trochu popíku, ale ve výsledku nádherně zpracovaný dokument, co všechno může (ale nemusí) být příčinou takto šíleného chování. A konečně se vede debata o CTE. Jsem rád, že se závažnost CTE medializuje.

• 29.3.2020  12:39
    Malé ženy (2019)

Film působí, jak kdyby to byla oblíbená knížka režisérky, která byla ale smutná, že knihu dočetla, a tento smutek je přenášen v prostupující melancholii a nostalgii celým filmem. Časové průstřihy jsem už vůbec neocenil. Jinak parta holek v jednom domě, fajn lidi.

• 24.3.2020  12:02
    Mudbound (2017)

Krásný vhled do problematiky rasismu, trochu jsem zavzpomínal na American History X. Jižanská atmosféra a drsný život farmářů v poválečném období, kdy to neměl lehké vůbec nikdo, natož pak afroameričani.

• 21.3.2020  16:02
    Díra (2019)

Perfektní sociologicko-psychologická studie o vertikalitě společnosti a nerovnoměrnému rozdělení bohatství, kde ti "nahoře" žerou a ti dole žerou doslova jen sebe navzájem. Surový snímek, co se nebojí přitvrdit a zobrazit reálně v 90 minutách dopady na nás. Konec pojatý IMHO biblicky.

• 18.3.2020  15:19

Příběh jednoho afro-američana, kterého pustí z vězení do gheta, kde ho sebrali, přičemž se od něho očekává nový styl života - ve stejném prostředí mezi stejnými lidmi. Těžký boj v přitomnosti s minulostí, která se zdá být i jeho budoucností. Zajímavé dílko, přičemž jsem na konci filmu neuviděl to pomyslné světélko v tunelu, ale zřejmě to tak má být. Ne všechno končí tak, jak si přejeme.

• 18.3.2020  15:16
    Fabrika (2018)

Jurij Bykov opět bravurní režie, skvělý protest proti systémovým chybám, díky kterým vznikají tito majitelé fabrik, po profitu lačnící - přes mrtvoly kráčející. Krásný ponur do duše jednoho prostého ruského občana, co toho už má dost. Je to po Majoru asi druhý nejlepší počin tohoto znamenitého režiséra, který opravdu umí zpracovat noir atmosféru a dostat z herců v komorních podmínkách to nej.

• 15.3.2020  12:07

Druhý díl mírně slabší, což je očekávatelné, ale zase je to téma, co se mi jen tak neokouká.

• 15.3.2020  12:01
    John Wick 3 (2019)

Taková ptákovina. Jiné slovo nemám. Ale ta choreografie boje je neskutečná, nadčasová, přelomová přímo. Ta epika je taková - no, ještě s láskou vzpomínám na Jamese Bonda a podobné pohádky akčního typu, které mi kdysi rvaly vlasy.

• 15.3.2020  11:23
    Outsider (TV seriál) (2020)

Tak po prvotním neskutečném nástupu, neskutečné atmosféře, která je tvořena především strhujícím audiem, ale také famózní kamerou, kdy děj je natolik dvojznačný, že to vypadá na grandiózní detektivní případ, no ale pak dochází k jistému přelomu, kdy máme doplera z Witchera, co nám popapává děti zvlášť zavrženíhodným způsobem. Takže dramatická detektivka se mění na duchařský blábol. Nicméně oceňuji atmosféru.

• 15.3.2020  11:10
    Očista (2013)

Ten nápad není nezajímavý, šel by trochu víc racionalizovat, což nebyl cíl, nicméně když by se podařilo více racionalizovat Očistu, tak by děj byl uvěřitelnější a vtáhl diváka více. Což ale při béčkově laděném scénáři taky není to, co bylo zamýšleno. Nedochází k provazbě an hlavní hrdiny. Člověk jim nefandí. Syn nás přímo irituje, otec je pracovní egocentrik zahleděný do sebe. Matka je Cersei, takže spíš jsem celý film čekal, kdy už zase osedlá toho draka a všechny spálí (zase). Dcera je pohledná, ale mimo. No a pak tam tu a tam vidíme černošského bezdomovce. Help.

• 7.3.2020  20:16

Taková ta správná akční oddechovka, kde Mark Wahlberg opět křičí z plných plic při každém druhém dialogu v policejních kruzích mixnutých boxem/MMA. Je to ta akční komediální klasika, žádné hlubiny, ale žádná nuda. Trochu z toho cítím chuť si hrát na Philla Marlowa z drsných detektivek.

• 25.2.2020  17:18
    Le Mans '66 (2019)

Možná je to tím, že mě auta zas tolik nebaví. Možná. Nicméně jsem pochopitelně byl unešený dějem a entusiazmem pro vítězství stáje Ford nad Ferrari. Film vtáhl. Technicky bych neměl moc co vytknout. Krom toho jednoho závodu, kdy několikrát zařadí jedouce na rovince dávno přes 300 km/h, ta převodovka nemá 25 rychlostí, co si pamatuji. Každopádně Bale je nezapomenutelný mechanik/řidič svérázně si žijící svůj příběh neohlížeje se na korporáty.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32