Happens

Happens

Romeo The Dog

okres Praha
Magor. Ing., investor & student míst a duší

Twitter: TheDog_Romeo

60 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
  • 19.3.2018  15:48
  Biutiful (2010)
  **

  Tak já jsem asi cynik, ale tohle byla taková nuda z chudinského předměstí, kterou jsem nedotáhl do konce navzdory Bardemu, který se snažil, jak mohl, aby diváka přiblížil životu hlavního hrdiny Uxbala, vysloužilého veterána ulic a feťáka. Špína a hnus se mu lepí na paty celý život a mixuje to smůlou. Námět asi dobrý, ale film mě vypnul.

  • 19.3.2018  15:28

  "Jednou jsem viděl velrybu, jak plavala se třemi harpunami v sobě." .. Stejný žánr jako Zlo mezi námi nebo Domov šedých motýlů. Norský ostrov jakožto polepšovna pro nepolepšitelné, kde panuje tvrdá ruka a kde se schovává i jiné (ne)lidské zlo. Parta kluků odsouzená držet při sobě navzdory osudu. Pochmurná a bezvýchodná severská atmosféra bez výhledu na lepší zítřky

  • 18.3.2018  10:06

  Dramatický život Dolores, okolo které se docela točí vraždy, neb je obětí životních cyklů - obětí různých tyranů, které sama na sebe vábí jak magnet a když je myš zahnána do kouta, co udělá? Jo. Skočí na Vás, když už není kudy kam, otočí se, sebere zpanikařenou odvahu a napadne Vás. Libovka Kingovka, není to takové to Céčko - ale není to ani Shawshank/Zelená míle/Osvícení.

  • 17.3.2018  19:00
  Bleeder (1999)
  ****

  Romantický příběh tak trochu jinak s dánskou noir tématikou vesměs plus mínus na princip Dealera. To chceš.

  • 14.3.2018  20:12

  Norská kinematografie mě začíná čím dál tím více uchvacovat. Baví mě ta bezvýchodnost krajiny a situací a tím pádem i drastických řešení problémů; nemluvě o tom rukopisu, který je bizarní a odráží krásně atmosféru. Toto je norská svým způsobem detektivka a příběh pomsty. Krev za krev. Stará škola. Ale i komedie, a to mě baví.

  • 14.3.2018  20:02
  7 životů (2017)
  ***

  Film o tom, co vše dokáže mateřská láska, jak hormony zastíní myšlení a zaprodá celou svou rodinu, sestry a práci. Proč ne. Kdo by jí to vyčítal. Spíš mě film nutí zamyslet se nad tím, zdali největší záporák ve filmu, paní politička, náhodou nemá pravdu a všichni humanisti se svým pravdoláskařstvím nejsou samotnou zhoubou pro lidstvo jako takové.

  • 14.3.2018  19:42
  71 (2014)
  ***

  Syrový kus masa z válečné zóny v Britsko Irském konfliktu v r. 1971, kde se zobrazuje jak bezcharakternost lidí, tak kontrastující dobrotivost, a to vše na životě jednoho prostého vojáka. Pěkně vystižené, jak je i válka vedena řízeně de facto s(ne)přátelenými stranami.

  • 7.3.2018  13:56

  Film dozajista připomene film The Brave One. Akorát emocionální rovina a empatie diváka se zde nedostává na tu úroveň. Možná je to tím, že hrdina je muž, ale na druhou stranu je to Bruce Willis, takže chyba spíš bude ve scénáři / režii. Pomsta muže, jemuž zabijí manželku, je kvalitní téma, které má silný potenciál, ale takto rozpracované to ve výsledku je ploché a příliš naivně lineární.

  • 6.3.2018  00:03
  Drsné jaro (2001)
  *****

  Drsná verze náhledu do života japonských studentů střední školy. Trochu jsem u filmu zastesknul po Crows Zero. Hudebně vyladěný absolutno emocí a celkově příjemné drama o hazardování s životem jakožto protihodnotu k sociálnímu postavení.

  • 5.3.2018  15:28

  Vizuální podívaná, lyrická poezie zaměstnaná do silného příběhu, drama, co se umí vrýt pod kůži, vtáhnout diváka do každodenních problémů jednoho hasičského sboru v Californii. Lidé, co žijí/umírají, aby zachraňovali jiné životy. Místy situační humor střídaný s akurátní dávkou romantiky utkané nití dramatu, a to celé zabalené do smrtících plamenů ohně. Úžasný počin.

  • 4.3.2018  20:10

  Další bizarní úlet z novozélandské dílny pana Waititi (What we do in darkness, Boy). Je to nahořklá komedie o nerdovi, který je obětí vlastního světa, nedostatku uznání, konfliktu s otcem a nevyrovnanými událostmi ze školy (čti: šikana) a o lásce, která toto vše přehluší a vyřeší, ale na to je třeba být připraven, aby to člověk mohl uvidět. Láska hory přenáší. Ouje. Miluji novozélandský přízvuk.

  • 2.3.2018  14:39

  Herecká esa dodávají filmu alfu a omegu. Jenže představme se tento film s béčkovými herci. Jak by vypadalo setkání v restauraci policisty a kriminálníka? Obyčejně. Nudně. Tuctově. Film je poněkud dlouhou stopáží vleklý, při životě akce ho drží Niro a Al Pacino. No ale že jsou to oni dva, tak nemůžu jinak než 5 *.

  • 21.2.2018  12:39

  Akta Pentagon: Skrytá válka - to je překlad úrovně: pojďme prodat film, který se obsahem prodat neumí. Film stojí a padá na Hanksovi a Streepové. Jejich kouzelné dialogy nabité tou klasickou filmařinou jsou k sežrání - děj samotný moc ne. Film se snaží v první polovině unudit diváka k smrti a vtáhnout ho do světa nakladatelství, aby ve druhé polovině řešil existencionální otázku novinařiny a upřímnosti se špetkou špionáže, což záživné není, pokud nejste kompost, ale ve srovnání s první polovinou, kde se člověk příjemně prospí, je to takové milé probuzení. Řeklo by se kafe po ránu, ale ne. Spíš Jihlavanka.

  • 20.2.2018  19:16
  The Killing (TV seriál) (2011)
  *****

  Tak toto mě neskutečně příjemně překvapilo. Nejsem na detektivky, ale namlsal mě Mindhunter na tento vyšetřovací noir žánr. A hlavní hrdinové - tak strašně reálné duo se svými odkrytými slabinami, chybami a bezprostředností. Holder se mi vryl do srdce svým ojedinělým charismatem a tak skvělými hláškami (aiyo Linden). A Linden? To je bulldog. Těším se na další jejich případy.

  • 16.2.2018  19:45
  Američtí bohové (TV seriál) (2017)
  ****

  Úžasný koncept. Lidi věří v Něco, že ovlivňuje jejich životy, takže Něco začne existovat a ovlivňovat jejich životy, a to přesně do té doby, dokud tomu lidi budou věřit. Neskutečně padnoucí herci, soundtrack, ale přeci celkový dojem je chaotický. Snad druhá série přinese seskupení těchto rozbitých střípků.

  • 16.2.2018  18:14

  Zbožňuji Chana. Film má i dobrý námět na motivy Ramba, co mu není přáno mít ani jednu ze tří dcer. Ale politické šachy se směsicí střelných látek a bojovými scénami spíše působí chaoticky, nevěrohodně a je to takový akční béčkový popík.

  • 15.2.2018  21:12
  Tvář vody (2017)
  ***

  Poetická, pohádková, vizuální a typicky G. del Torovská podívaná. Asi jsem suchar, ale pěkný vizuál a fairy tale rytmus mi nestačí. Epika značně pokulhává za lyrikou. A ta muzikálová vsuvka? Bylo to skutečně nutné? A znázornění lásky bez možnosti komunikace, prostě jen tak fyzicky mezidruhově? Really?... Nečekejte Faunův Labyrint, ale spíš pohádku pro romanticky laděné dospělé opepřenou bondovkou.

  • 12.2.2018  13:18

  Film měl dost kvalitní substanci, ten koncept byl dobrý, jen to uchopení a vložení do toho těch stvůr mi nesedlo, jakoby z mistrovského kousku se nechtěně stává Béčkový horor. Plus konec, kdyby tam byl double twist - a ocitli by se znovu na planetě Zemi, nebo něco v tomto duchu. Špatně rozvětveno, ale podklad dobrý.

  • 12.2.2018  13:05
  Proti všem (2016)
  *****

  Už jsem se lekl, že zmizely tyhle badass duo komedie s opravdu peprným humorem postaveným více na svižných a what the fuck dialozích nežli situacích (o které tam rozhodně není nouze). Lidé zase nepochopili, že toto není a nemá být Smrtonosná zbraň, ale prostě parodie na všechny ty filmy, co chtějí být Smrtonosná zbraň. A já MILUJI parodie.

  • 12.2.2018  12:54

  Gangy z počátku minulého století nám ukazují rozvoj podsvětí a politické hry Velké Británie. Za celou dobu neztrácí napětí (krom slabší druhé série), ale naopak je serial opepřen Tomem Hardym a Adrienem Brodym. Ten přízvuk a celá ta surová irsko britská noir atmosféra je pohlcující.

  • 24.1.2018  14:06
  Kluk (2010)
  ****

  Waititi má svérázný humor projevující se svéráznými postavami v roztodivných situacích a dialozích. Novozélandství z toho přímo čiší jejich domácí angličtinou a stylem života. Waititi si i skvěle zahrál přímo otce Kluka, snílka, celé je to o snech a konfrontaci s tvrdší realitou aneb nosím milý úsměv navzdory osudu.

  • 24.1.2018  14:03
  Šéf (2014)
  ***

  Po tomhle filmu má člověk chuť jít vařit úžasná super skvělá jídla. Ale že by mě zaujal tělnatý muž vždy obklopený TOP krásnými ženami, který neumí být dobrá táta, pak se to zázračně naučí a všechno dopadne po americku dobře - to asi moc ne.

  • 22.1.2018  16:05
  Manhunt: Unabomber (TV seriál) (2017)
  ****

  Uzavřená minisérie o jiných vyšetřovacích metodách jakožto podpůrná berlička pro hlavní seriál Mindhunter. Chaotické a naprosto nefunkční retrospektivní skákání v časové ose zničí celé napětí posledních dvou dílů, neb víme hned o začátku, jak to dopadne, tím poslední díly působí jako duchaprázdná vata. Hlavní hrdina, FBI agent, působí jako papuče pod papučí, parodie na puberťáka, nikoliv muž. Unabomber a jeho myšlenky jsou nicméně natolik zajímavým příběhem, že si to diváka prostě podmaní.

  • 22.1.2018  15:59

  Dokumentární cyklus a parodie na všechny vampire / vlkodlak filmy v jednom. To chceš. Do detailu domyšlené a absolutně kreativní tvorba humorných situací na základě parodování upírské podstaty. Oceňuji, že režiséři se sami pustili do režírování a někdy mi přijde, že snad i tu kameru drželi oni. Poměrně komorní film, kde se bát nebudete a možná už nikdy.

  • 21.1.2018  12:13

  Villeneuve dělá občas delší záběry, než které by bylo potřeba - stáhlo by to filmovou stopáž na přijatelných 110 min a rozhodně by to neubralo na atmosféře. Veškerá ponurost, bezvýchodnost systému a dekadentní budoucnost se podařila zachytit, leč stále tomu chybí ten náboj z prvního dílu, což přikládám a vrub super dlouhých záběrů. Ve výsledku by mohl být děj svižnější, napínavější a komplikovanější, což by s touto kamerou zabralo 6 hodin.

  • 19.1.2018  11:09

  Kendrick je boží všude, se svou roztomilostí si získala moje srdce. Clooney je vždy charismatický. Zápletka mladší generace technologií a trendů nahrazující starší. Ale navzdory všemu, stejně film upadl jaksi do zapomenutí.

  • 18.1.2018  16:21

  Snímek mi vyrazil dech. Originální příběh se stupňující se dramatizovanou zápletkou, kterou občasně střídají neskutečně vtipné situace většinou založené na jižanských charakterech se svou omezeností. Bezvýchodnost situace matky, která řeší své neštěstí pomocí zástupných symbolů a vede tak svou žabomyší válku za spravedlnost. Trochu mi to připomínalo naprostou originalitou bratry Coeny. Jsem naprosto unesen.

  • 14.1.2018  17:40
  Detroit (2017)
  ****

  Nahlédnutí do jednoho motelu uprostřed Detroitské hospodářské a sociální krize s opravdu tvrdou lupou rasismu. Trochu jsem si zavzpomínal na Stanfordský experiment. Silný film svou reprodukovanou realitou.

  • 14.1.2018  13:48
  Bright (2017)
  ***

  Tak strašně dobrý koncept upozorňující na současné problémy s imigrací, s rasismem, předsudky, sociálními nerovnostmi atd. Tak krásně z toho mohlo provedeno výborné drama s komediálními momentkami, ale ne. Někdo z toho chtěl mít "originální zápletku" na styl komiksovek a zase jsme se dostali k záchraně světa před nějakým mytologickým Kdovíčím. Pomoc. Proč.

  • 14.1.2018  13:45

  Jo, láska za časů cholery. Když se, ať je to cokoliv, dostane do nepohodlí, začne to tou tvrdou dřinou kvést, možná ne esteticky, vizuálně, ale charakterově, víc si člověk váží všeho. Pomsta v podobě dobročinnosti. Magický realismus. Romantika svého druhu okořeněná Nortonem.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace