Happens

Magor. Ing., investor & student míst a duší

Twitter: TheDog_Romeo

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 25.6.2018  00:25

Film pro muže. Drsný, surový. Je to šmirgl papír v klasické honičce kočka - myš (policajt - zloděj). Jenže jde o to, jak moc tvrdá, nebo jak moc chytrá myš je. Kdo je tu Tom a kdo Jerry. Film bohatý na nečekané zvraty, nepředvidatelný konec a nějaké to násilí. Už jsem si nemyslel, že na tohle téma bude natočen neotřepaný film.

• 23.6.2018  23:06

Nejsem moc na detektivní žánr a obzvlášť nemusím samolibého a domýšlivého Poirota. Film sice tiká svižně, ale postavy jsou trochu přitažené za vlasy, což se na konci filmu ukáže asi jako úmysl. Nicméně mě vnitřně trhá ta nadřazená belgická/francouzská nátura v tomto podání. Never more.

• 23.6.2018  22:07
    Noční hra (2018)

Jedna z těch opravdu lepších komedií. Hodněkrát jsem se zasmál z plných plic. Do toho neotřepaná zápletka na styl Hry, ale tak trhle uchopená, že tu snad jen chyběl Will Farrell k dokonalosti. Očekávejte napětí s místy protrženou bránicí a nečekanými zvraty.

• 23.6.2018  17:50
    Sinsegye (2013)

Thriller o mafii jak má být. Úžasná zápletka, která je duchaplně složitá, ale není překombinovaná. Korejci tyhle filmy prostě umí. Spoiler: trochu mi film připomínal našeho Andreje, který taky zprvu dle legality (i trochu za legalitou v případě Mrázka) odrovnává jednoho kmotra/konkurenta za druhým ve jménu dobra a obchodu, až nakonec sám usedne na trůn Kmotra a stane se králem podsvětí.

• 19.6.2018  20:16

Perfefktní westernová noir gangsterka. Trochu mě mrzí, že tam Hardy nedostal víc prostoru.Tři bráchové, co si žije ve svém vlastním světě, kde platí pravidla: nezkřižte nám cestu a všechno bude dobrý, v opačném případě nastane chaos násilí.

• 19.6.2018  18:51

Trochu nudné, trochu politické, trochu satirické, ale tak nějak byť asi jeden z lepších drama/komedie filmů, i tak upadl do zapomnění s tím, že tuto recenzi jsem měl napsat již před deseti lety a dnes si již nemůžu vzpomenout, o čem to bylo plus mínus. Je vím, že ten konec je věc, kterou USA nedozírně prohráli.

• 17.6.2018  00:10
    Já, Tonya (2017)

Tahle rockerka si rozhodně probruslila cestu do srdce diváka. Upoutala. Uchvátila. Je to vichřice. Je to totální nářez. Žít takto od dětství na drsňáka musí být mozek vymývající hnus a tělo do ostří nabroušený hnus. Nicméně film některé momenty zcela zbytečně prodlužoval. Kratší stopáž, klidně o půl hodiny, by filmu dodala větší šmrnc.

• 10.6.2018  17:27

Třikrát Romero poslal Whittakera k zemi, pokaždé v jiném kole. Za mě 3:2 pro Yoela, tentokrát si to zasloužil víc.

• 6.6.2018  13:26
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Tak tohle byla jízda. Kvalitka mnohavrstevnosti seriálu od úrovně "rozbíjení hlav", před "rodinné záležitosti, "láska", až po "zrada nad zradu". Výběr hlavní postavy byl bravurní. Věrnost předloze taky nezklamala. Jedině...proč si musel tu lebku nasprejovat až v předposledním díle? Ta legendární lebka chyběla celou tu dobu, ubíral to formě na kráse původu. Ale co už.

• 3.6.2018  14:53
    Identita (2003)

Tak to je přesně ten typ snímku, kvůli kterému miluji svět filmu. Totální mysteriózní koktajl, kde do odtajnění nikdo neví nic. Navíc nejlepší příběh začíná uzavřením několika lidí do prostoru, odkud se nemůžou dostat, takže musí začít nějak vycházet spolu, přičemž se vždy začnou dít divné věci. A poslední scéna je taková třešnička na dortu. Možná bych tam zakomponoval ještě jednu vrstvu příběhu, a to jeho předchozí reálné vraždy. Ale, chápu, asi už by to byl velice náročná mixáž na klasického diváka.

• 1.6.2018  10:08

Achjo. Tohle fakt mohou natočit pouze amíci. Aby ve "škole pro děvky" nějaká holka dostala morální záchvat? Vždyť ty holky od mala umí věci, o kterých se člověku ani nezdá. Spoiler alert. Aby nakonec amíci převychovali dva ruské vysoce postavené agenty a přetáhli je na jejich stranu. V Rusku lidi věří ve stát a bojí se, víc je žene bič než cukr, amíci jsou víc individualističtí a ženou se za cukrem. Taky proto bylo vždy tolik přeběhů ze strany USA jinam. Celé naopak. Celé špatně. Celé pomoc. Tolik k obsahu, který irituje, až to bolí. Forma hezká, tleskám, ale když nevíš co s obsahem, hm, vypadá to jak z Tesca.

• 27.5.2018  20:03

Další film "umíráček", který si lineárně pohraje s city diváka. Ale snímek patří mezi ty lepší "cito-vyděračské". Je tu určitá hloubka způsobená prapodivnou láskou a zvláštním přátelstvím. Film má tempo a místy humor.

• 17.5.2018  23:44
    Revizoři (2003)

Fraška tvořená pracovním životem revizorů v Maďarském metru, která si bere na paškál jak revizory, tak cestující a celkovou bezvýchodnost podzemního světa. V němž ovšem nechybí láska, ale ani boj s vnitřními démony a taky trochu Donie Darko momentů mysteriozního charakteru. A hlavně ta scéna na lavičce s medvídkem je pro mě asi jedna z nejromantičtějších scén ever.

• 17.5.2018  09:21
    Průvodce (2008)

Takto hluboce vzdát poslední rozloučení a jakési díky v úctě dokáží jen Japonci. Zvláštní ponurost prostředí ale nefungovala negativně.

• 13.5.2018  14:12
    Nepřátelé (2017)

Lidi odkojený na Vinetou budou skákat radostí. Je tu ta vážnost, serioznost, film neztrácí tvář, jde do tuhého, ukazuje, jak těžké je přežít a že přežívají opravdu jen ti nejsilnější jedinci. Divoký západ podaný na surovo. Bale se opravdu vcítil do důstojníka, který si prošel válkami s rudochy. Krásná studie charakterů.

• 9.5.2018  23:46
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Pěkný ping pong s retrospektivou. Ponurá atmosféra Texasu s tím jižanským stylem života. Hlavní vyšetřující detektiv, Rust, je postava přímo mytologická, která s pedantskou obsesí sleduje a rozklíčovává stopy vedoucí k dopadení sadistického fanatického úchyla, co zakládá náboženský kult/sektu, aby si plnil své zvrácené touhy. Fenomenální dektivka, nicméně pokulhává kousek za seriálem Killing.

• 7.5.2018  18:14
    Zabiják Joe (2011)

Dal bych tomu 4* za tu krásnou psychologickou scénu, kdy rozebírá detektiv na druhé straně barikády tu manželku Ansela a hlavně za Ansela a to, jak zahrál tu demenci. Jenže těch brutálně vulgárních scén tam bylo zbytečně až moc a zbytečně až moc se zašlo moc do detailu. Jinak krásný thriller vyostřený lidskou nekonečnou hloupostí.

• 30.4.2018  22:49

Zlatý Crows Zero klasika. I ten druhý díl byl celkem nářez. Tohle je něco mezi remakem, parodií a volným pokračováním, které se ale snaží navázat. Je to pro fanoušky Crows Zero spíš smutné, jak zůstal naprosto stejný děj, ale zmizelo charisma. Charakter filmu se vytratil. Mrzí mě, že původní režisér se neujal kormidla.

• 30.4.2018  22:46

Působivý, neotřepaný námět. Psychologické drama, které si hodně hraje se zvukem. Divákovi ale časem začnou vrtat v hlavě otázky, které film zodpovídá ne zcela realisticky a kazí to celkový dojem. Film má potenciál si hrát se strachem jako ve filmu Znamení (Mel Gibson), jenže ze závěru se trochu stane fraška. Poslední hřebíček je ta finální scéna s tím, jak nabije brokovnici. Feministky musí šílet radostí.

• 26.4.2018  15:31

Přemýšlím, jestli to byl sice fakt tak hezky zpracovaně slepený guláš, ale stále guláš, nebo odtržení od komiksů, co mě tak iritovalo. Někdo dostal z hlavních hrdinů více prostoru v tom mezi mnoho postav diverzifikovaném málu, někdo ještě méně. Ale prostě dvě a půl hodiny bylo málo. Holt 90 % času bitek a mezigalaktických válek trochu času zabere. Za mě: méně soubojů, kde létají měsíce místo pěstí, více času pro postavy/příběh by neuškodilo.

• 23.4.2018  10:23

Tak tohle s Medvídkem Pu nemá nic společného. Je to film o tom, jak jeden malý spratek nedostává dostatek pozornosti, tak se chová rozmazleně a naštvaně, ale když jí dostává, tak je to s ním ještě horší. Kryštůfek Robin, který je emocionálně zakomplexovaný, zhýčkaný a sobecký, se tu vykresluje jako egocentrické tele po celý dvě hodiny. No wow. To jsem fakt potřeboval vědět.

• 23.4.2018  10:19
    War Machine (2017)

Smutný příběh chaosu, který vznikl v Afghánistánu a vzniká všude jinde ve válkou dotčených zemích. Hlava 22 v modernu. Místo toho, aby se Afghánistánu pomohlo ekonomicky, tak se mu pomáhá způsobem, který je místními nechtěný, příslušníky nechtěný a vlastně nikým nechtěný. Je to bludný kruh neúspěchu, nicméně film to podává stylem facepalm. Chudák Brad Pitt, který se snaží zleva zprava to zachránit, že se nechal zatáhnout do takto OMG provedené filmařiny.

• 18.4.2018  23:50

Do abstraktních rovin vyhnaná absurdita Sovětského svazu, kterou samozřejmě přepálili tak, že je to neuvěřitelně vtipné a trefné. Spoustu hlasitých smíchů nad paradoxem strachu snoubeného s bizarností systému. Ruština by filmu dodala ten pravý šmak, ta angličtina vyrušovala.

• 14.4.2018  10:19
    Ladíme 3 (2017)

Trochu zklamání, které se ale dalo čekat. Nicméně i tak by neuškodilo trochu smysluplnější příběhové linie, klidně postavené na Anně Kendrick, která by to utáhla. Fat Amy dostala víc než dost prostoru a všechen využila ve prospěch svých nechutenství, ale tak smáli jsme se. Jen ten film si hraje trochu na příběh a nedělá ze sebe primární slátaninu, a to je to, co mu nejde.

• 19.3.2018  15:48
    Biutiful (2010)

Tak já jsem asi cynik, ale tohle byla taková nuda z chudinského předměstí, kterou jsem nedotáhl do konce navzdory Bardemu, který se snažil, jak mohl, aby diváka přiblížil životu hlavního hrdiny Uxbala, vysloužilého veterána ulic a feťáka. Špína a hnus se mu lepí na paty celý život a mixuje to smůlou. Námět asi dobrý, ale film mě vypnul.

• 19.3.2018  15:28

"Jednou jsem viděl velrybu, jak plavala se třemi harpunami v sobě." .. Stejný žánr jako Zlo mezi námi nebo Domov šedých motýlů. Norský ostrov jakožto polepšovna pro nepolepšitelné, kde panuje tvrdá ruka a kde se schovává i jiné (ne)lidské zlo. Parta kluků odsouzená držet při sobě navzdory osudu. Pochmurná a bezvýchodná severská atmosféra bez výhledu na lepší zítřky

• 18.3.2018  10:06

Dramatický život Dolores, okolo které se docela točí vraždy, neb je obětí životních cyklů - obětí různých tyranů, které sama na sebe vábí jak magnet a když je myš zahnána do kouta, co udělá? Jo. Skočí na Vás, když už není kudy kam, otočí se, sebere zpanikařenou odvahu a napadne Vás. Libovka Kingovka, není to takové to Céčko - ale není to ani Shawshank/Zelená míle/Osvícení.

• 17.3.2018  19:00
    Bleeder (1999)

Romantický příběh tak trochu jinak s dánskou noir tématikou vesměs plus mínus na princip Dealera. To chceš.

• 14.3.2018  20:12

Norská kinematografie mě začíná čím dál tím více uchvacovat. Baví mě ta bezvýchodnost krajiny a situací a tím pádem i drastických řešení problémů; nemluvě o tom rukopisu, který je bizarní a odráží krásně atmosféru. Toto je norská svým způsobem detektivka a příběh pomsty. Krev za krev. Stará škola. Ale i komedie, a to mě baví.

• 14.3.2018  20:02
    7 životů (2017)

Film o tom, co vše dokáže mateřská láska, jak hormony zastíní myšlení a zaprodá celou svou rodinu, sestry a práci. Proč ne. Kdo by jí to vyčítal. Spíš mě film nutí zamyslet se nad tím, zdali největší záporák ve filmu, paní politička, náhodou nemá pravdu a všichni humanisti se svým pravdoláskařstvím nejsou samotnou zhoubou pro lidstvo jako takové.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28