Happens

Twitter: TheDog_Romeo

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 12.11.2018  00:00
    Saljut-7 (2017)

I rusové mají svůj kvazi interstellar, respektive dneska spíš First man (2018), akorát to není tak suchý. Realistický pohled na věc jedné orbitální stanice a problémů vesmírných rozměrů. Scénka se sklenicí u balkonu - k nezaplacení.

• 11.11.2018  23:41

Taková ta béčková akční komedie, která toho moc neslibuje, tak ani pak nemá moc důvodů plnit neslíbené. Reynolds mi trošku pokulhával s charismatem. Jackson - proboha 68 let !!!!! Je to taková ta trochou humuru opepřená střílečka.

• 11.11.2018  22:53
    Velká hra (2017)

Skvěle odvyprávěný film, který ukáže, co hlad a ambice reálně dokážou. Ono moc nezáleží na tom, zdali se daří, či nikoliv - ale ten přístup, sakra, ten přístup. Ve výsledku ani nezáleží, jestli je tu femme, nebo mužik. Gilmorova děvčata by byla pyšná. Ať žije poker.

• 11.11.2018  22:46

Taika Waititi - a ten jeho humor. Miluji ho. Ale neměl by točit komiksovky. Nehodí se tam. Chybí tam ta drsnost. Celé je to takové fantasy - scifi splácané cosi. Žádný z komiksáků tu není tím, čím vždy byl, tím, jak ho známe. Je to takový guláš.

• 11.11.2018  22:44

Vizuální nádhera, kterou by Gogh určitě (d)ocenil. Příběh trochu poodkrývá roušku Vincentova tajemného života, jak moc je to pravdivé, to se můžeme jen domnívat. Nicméně vypnout hlavu a nechat se unášet poezií vizuálna - ideální film.

• 11.11.2018  00:44

Vezmeme klasický příběh Artuše, dáme tam trochu prvky z Pána prstenu a trochu Little Finger z Game of Thrones. Dáme tam taky recesi - vzpomínku na Green Street Hooligans (West Ham vs Millwall - šéf černé armády). Dáme sem úžasně temné fantasy, trochu reality, možná i Warcraftu, kapičku Davida Beckhama. Zamícháme. Chybí láska. Deep láska. Chybí ambice. Chybí trochu hloubky, víc vykreslit ten hlad. Má to dynamiku a spád. Ale něco stále chybí, diváka to nevtáhne. Merlin? Kdo ví.

• 28.10.2018  23:38
    Náklad 200 (2007)

Epický film plný atmosféry, ryze ruského světa plného svých specifik, které neznalý Evropan nemůže pochopit. Dějové linie několika nesourodých postav se v jistý tragický kratičký večer protnou a vytvoří se brutální sled událostí, které drží v rukou šílený policejní kapitán / úchyl / sadista / sociopat. Trochu v tom nacházím Palahniukovitý nevyhnutelný existencionalismus, trochu sadistický volný pád v podání Funny Games (1997).

• 23.10.2018  18:31

Film může působit poněkud utahaně, a to hlavně z dnešního úhlu pohledu, kdy jsme zvyklý na jiný spád akce ve filmech. Ale v mých očích byla pozdvižena japonská kultura a celkově atmosféra Yakuzy a starodávných tradic a hodnot nad bezhlavou akci. A ten twist zápletky s jeho ženou na konci předčil moje očekávání. Japonská řežba v mafia stylu.

• 14.10.2018  23:08

Film měl ambici stát se odpovědí na otázky moderního tlaku na krásu tlačenou společností skrze všechny možné kanály a komunikační sítě. Ale nestal. Stala se z toho taková trochu fraška s dost předvídatelným dějem, což mu nevytýkám, jak jinak to natočit, ale místy to s tou "estetikou" přehnali a člověku bylo trochu víc na nic, než jak bylo plánováno. Inspirace se minula účinkem. Film zakončen klasickou muricou. Ale jo, zasmál jsem se místy. :)

• 14.10.2018  09:38
    Venom (2018)

Venom je původně neuvěřitelně mocně psychologicky hluboká postava, která si zaslouží vhled do šílenství jedince. Schopnost vytáhnout největší démony z hlubin duše. A film? Nic. Tom Hardy chodí po ulici sem a tam a posledních deset minut zmatená digitalizovaná řežba. Smuténka film. Hvězdu navíc dávám jen za zuby nehty snažícího se a vždy skvělého Toma Hardyho.

• 7.10.2018  09:42

Perfektní námět, hezké zpracování. Film má kupodivu náboj navzdory hodnocení a zápletka uneseného syna vs nikdy nekončící touha vlastnit každý cent na světě je dobrá. Scott pokládá filmem otázku, kdo je zde větším zlem, jestli únosci, nebo děd, který odmítá zaplatit výkupné, jehož částku by ani ve svém bohatství nepoznal. Jenže, kdyby byl charakterem člověka ochotný zaplatit, nikdy by ty peníze nevydělal.

• 7.10.2018  09:20

Nekonečně táhnoucí se nuda na 141 minutách filmu. Jakákoliv akce zde je utlumena a narvána do tak malé konzervy pocitů a roztahána přes celý film. Gosling se tu může přetrhnout, aby jeho za každou cenu bezeslovné pocitové výlevy udržely film. Celý film je o 60. letech a Amstrongově práci a rodině tak nudně podaný, že usnout je jediným vysvobozením. A ten měsíc? Boha jeho. Tak zabitý film s přehlídkou ztraceného času.

• 1.10.2018  14:22

Krásná ukázka toho, jak se rodinná americká idylka může pokazit. Sled tragických událostí změní pojišťováka / otce rodiny na nemilosrdného mstitele. Což je dobrá zápletka. Celé to je asi dobré. Má to spád. Ale ta uvěřitelnost, když se z něho stane mistr Krav Maga a válečný veterán ze speciálních jednotek SEALs během dvou dnů. To jsem nestrávil. Nechutnalo.

• 29.9.2018  15:18
    Skyfall (2012)

Možná fakt nemám rád Bondovky. Nejsem asi ten typ na ty rodinné komedie, kde se střílí a nemluví, pouze hláskuje. Tejty pohádky pro dospělé jsou tak strašně mimo mísu, až to bolí, i když se snažím, aby to nebolelo. Děj předvídatelný, výběr hlavního hrdiny, když se vyškrtali diktátoři, co chtějí ovládnout/zničit svět, sověti a muslimové, byl celkem překvapivě dobrý. Vlastně jen ten Javier Bardem byl boží. Jo a Craig je nejlepší ze všech Bondů.

• 4.9.2018  18:35
    Upgrade (2018)

Film má grády, akční příběhovou linii, která má i hluboké zamyšlení nad nebezpečnosti UI. Trochu parafráze na Ex Machina (2014). Nicméně oproti srovnávanému filmu není zde tolik hluboká psychologická rovina, spíše tak trochu Max Payne obohacený o pilulky na zvýšení inteligence - jo, přesně tak: Limitless (2011) hadr.

• 13.8.2018  11:26

Film asi mohl být kratší, místy rozhodně plynulejší. Trochu se tu přehání s atmosférou. Což na vhodných místech působí naprosto úžasně, skoro jak trailer na Witchera. Ale někde je to trochu únavné. Nicméně s jednoduchou zápletkou pomsty režisér vytvořil celkem poutavou řežbu.

• 1.8.2018  01:17

Surový film, který si neklade ambice emocionálně prožít vnitřní roztrhání Billyho, kterého drogová závislost dožene do Thajské věznice. Film pracuje s rovinou dezorientovaného hlavního hrdiny, thai-boxera, čemuž vydatně napomáhá kamera a všudypřítomná nepříliš přeložená thajština. Bezmoc, marnost, bezvýchodnost a zmatenost spolu s násilím a nulovou empatií poodhalí divákovi nevídaný kout světa.

• 26.7.2018  11:22

Mělčina. Emocionální mělčina s tak bolestně předvídatelným dějem. Další sobecký snílek, který si buduje svou karieru na úkor lásky své ženy a dětí. Otřesné písničky, rádoby probouzející American dream. Otřesné herecké výkony. No...pomoc. Je to klišé, vystavené na odiv na pódiu, které se má blýskat a třpytit, jenže se tak neděje.

• 20.7.2018  15:41
    Dangal (2016)

Ten indický rukopis mi úplně nesedí. Jak na místo toho, aby kývli normálně hlavou, začnou hlavou kroutit osmičky ve vzduchu a přehnaně kladou důraz na super zdlouhavé rádoby akční scény s cinkající hudbou, to přebíjí kvalitu filmu o ženském wrestlingu a jiných genderově korektních problematikách způsobem poněkud rozmarným.

• 14.7.2018  10:45

Úžasná zápletka ponořená do odpuštění neodpustelného. Pro milovníky filmů motající se okolo advokacie, soudních síní a získávání důkazních břemen je tento film prvotřídní klasika.

• 28.6.2018  10:35

Atmosféra byla trošičku slabší než u Denise Villeneuve v prvním díle, chyběla tu taková ta noir bezvýchodnost, ta psychologická hra s divákem. Ale o co slabší byla psychologická část, o to silnější byla akční dějová linie. Námět byl věrně zachován. Jde se víc do přestřelek, víc do jádra teamu realizačního. Film o tom, jak vypořádat se dvěma nepřáteli naráz, když máte zelenou na vše. Přese všechno je tento druh snímku stále zatím bezkonkurenční.

• 25.6.2018  00:25

Film pro muže. Drsný, surový. Je to šmirgl papír v klasické honičce kočka - myš (policajt - zloděj). Jenže jde o to, jak moc tvrdá, nebo jak moc chytrá myš je. Kdo je tu Tom a kdo Jerry. Film bohatý na nečekané zvraty, nepředvidatelný konec a nějaké to násilí. Už jsem si nemyslel, že na tohle téma bude natočen neotřepaný film.

• 23.6.2018  23:06

Nejsem moc na detektivní žánr a obzvlášť nemusím samolibého a domýšlivého Poirota. Film sice tiká svižně, ale postavy jsou trochu přitažené za vlasy, což se na konci filmu ukáže asi jako úmysl. Nicméně mě vnitřně trhá ta nadřazená belgická/francouzská nátura v tomto podání. Never more.

• 23.6.2018  22:07
    Noční hra (2018)

Jedna z těch opravdu lepších komedií. Hodněkrát jsem se zasmál z plných plic. Do toho neotřepaná zápletka na styl Hry, ale tak trhle uchopená, že tu snad jen chyběl Will Farrell k dokonalosti. Očekávejte napětí s místy protrženou bránicí a nečekanými zvraty.

• 23.6.2018  17:50
    Sinsegye (2013)

Thriller o mafii jak má být. Úžasná zápletka, která je duchaplně složitá, ale není překombinovaná. Korejci tyhle filmy prostě umí. Spoiler: trochu mi film připomínal našeho Andreje, který taky zprvu dle legality (i trochu za legalitou v případě Mrázka) odrovnává jednoho kmotra/konkurenta za druhým ve jménu dobra a obchodu, až nakonec sám usedne na trůn Kmotra a stane se králem podsvětí.

• 19.6.2018  20:16

Perfefktní westernová noir gangsterka. Trochu mě mrzí, že tam Hardy nedostal víc prostoru.Tři bráchové, co si žije ve svém vlastním světě, kde platí pravidla: nezkřižte nám cestu a všechno bude dobrý, v opačném případě nastane chaos násilí.

• 19.6.2018  18:51

Trochu nudné, trochu politické, trochu satirické, ale tak nějak byť asi jeden z lepších drama/komedie filmů, i tak upadl do zapomnění s tím, že tuto recenzi jsem měl napsat již před deseti lety a dnes si již nemůžu vzpomenout, o čem to bylo plus mínus. Je vím, že ten konec je věc, kterou USA nedozírně prohráli.

• 17.6.2018  00:10
    Já, Tonya (2017)

Tahle rockerka si rozhodně probruslila cestu do srdce diváka. Upoutala. Uchvátila. Je to vichřice. Je to totální nářez. Žít takto od dětství na drsňáka musí být mozek vymývající hnus a tělo do ostří nabroušený hnus. Nicméně film některé momenty zcela zbytečně prodlužoval. Kratší stopáž, klidně o půl hodiny, by filmu dodala větší šmrnc.

• 10.6.2018  17:27

Třikrát Romero poslal Whittakera k zemi, pokaždé v jiném kole. Za mě 3:2 pro Yoela, tentokrát si to zasloužil víc.

• 6.6.2018  13:26
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Tak tohle byla jízda. Kvalitka mnohavrstevnosti seriálu od úrovně "rozbíjení hlav", před "rodinné záležitosti, "láska", až po "zrada nad zradu". Výběr hlavní postavy byl bravurní. Věrnost předloze taky nezklamala. Jedině...proč si musel tu lebku nasprejovat až v předposledním díle? Ta legendární lebka chyběla celou tu dobu, ubíral to formě na kráse původu. Ale co už.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28