Happens

Twitter: TheDog_Romeo

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 15.12.2017  10:05
    The House (2017)

Nikdy jsem nepochopil hodnocení komedií na ČSFD, když komedie má ironické, satirické a parodizující až ulítlé prvky, dostane nízké hodnocení. Když je komedie napůl drama, tak vysoké. Will Ferrell je legenda humoru a v The House absolutně nezklame, ležel jsem v slzách smíchu celý film. Ať co do dialogů nebo do akčních a humorem nepředvídatelných scén. Tleskám s bolestí břišních svalů.

• 13.12.2017  14:33

V určitých ohledech mi film připomínal 127 hodiny. Harry Potter mě mile překvapil, neskutečný výkon. Síla přírody jak silný vír, který vtáhl diváka do hlubin mocné fauny a flory, která je nehostinná a krutě spravedlivá. Napětí a krása snoubená s reálností. Co víc chtít.

• 12.12.2017  19:28
    Kundun (1997)

Scorsese pro mě občas sklouzne k nábožensky orientovaným tématům, kde zabije všechno, co se dá, včetně příběhu a napětí. Tři hvězdičky dávám za vizuál a atmosféru, neb kultura těchto míst je mi k srdci blízká.

• 12.12.2017  17:14
    Dunkerk (2017)

Vizuální ráj. Nechápu propracovanost každého jednotlivého záběru. A ten soundtrack. Pane bože. Děkuji. Tolik ale k lyrice, ta epická část (mnohými kritizovaná) není prázdná, bezduchá, odehrává se během kratičkého momentu na výseku jedné lokality (perimetru), kde se bojuje marně o život. Ukázka odvahy a chuti přežít. Duch nad hmotu. Jediné, co mě mrzí, rád bych viděl Hardyho trochu více, ale co už.

• 11.12.2017  20:42
    Pečovatel (2014)

Takový ten typický noir žánr, který jsem si myslel, že tak pěkně dokážou spáchat jen seveřané, ale ne - ejhle, máme tu Belgického adepta na perfektní zastoupení v detektivkách noir atmosféry. Rozuzlení je pravda nechutné, jako de facto celá zápletka, nicméně detektivní práce a ponor do psychologické podstaty hlavního hrdiny - to nemělo chybu.

• 11.12.2017  20:01
    Dobrý časy (2017)

Zajímavý film o lidské hlouposti (odvaze) a síle (hlouposti) se nevzdát do posledního dechu. Od samého počátku nalajnovaný osud unikající spravedlnosti.

• 11.12.2017  19:58

Zlomová brutální situace dokáže člověka přeformulovat. Nově vzniklý jedinec se svou minulostí vyrovnává po svém. Film je trochu psychologická studie o naakumulované nenávisti. Zaseješ zlo, sklidíš zlo. Film morálně odsuzuje, ukazuje "catwoman" v různých úhlech. Ale i tak snímek šel více do akce než do nitra, což mě mrzelo.

• 11.12.2017  19:56

Opravdu napůl rodinná komedie ze života jednoho hýřivého černocha, která umí rozesmát, ale i dojmout. Otcovská láska hadr. Nicméně abych neplýtval superlativy, je nutno podotknout, že film se nese v moderním duchu pocitové horské dráhy (nahoru a dolů), což ve výsledku film dělá predikovatelným a místy až umělým.

• 10.12.2017  11:42

Vizuální chaos, soundtrack, který trhal uši, nahodilé sekvence dějů, které na sebe nenavazují jsou střídány brutálním násilím. Afrika mě opravdu fascinuje v dobrém i ve zlém, ale srovnám-li snímek s Beasts of no nation, kde se Fukunaga doopravdy ponořil do hlubin děje a hlavně tak volně a přirozeně dokázal přiblížit tu apokalypsu divákovi jednou nitíí. Tak zajímavý námět a tak špatně zpracovaný. Epilepsie hadr.

• 9.12.2017  20:23

Takhle nějak jsem si vždy matně představoval nejpalčivější problémy Afriky cirkulující v bludném kruhu, kde bídu střídá krev. Po Rwandě je toto naprostý ponor do jádra věci, bez nádechu, ihned v Africe, kde divák prožívá život malého chlapce, který se stane zabijákem bez vlasti. Fukunaga provedl neskutečnou práci.

• 5.12.2017  22:36
    Sin Nombre (2009)

Neskutečné ponoření do směsice problematiky sužující celé Mexiko, od bídy, chudoby, touhy emigrovat až po gangy s jejich hluboce zakořeněnými pravidly života a smrti a s jejich válkami napříč. Příběh o lásce, konečnosti bytí a celkově konci světa. Po shlédnutí filmu s mohutným volně plynoucím, ale - sakra moc - dramatickým příběhem, si říkám, že moje problémy jsou vtip. Gang je navždy, kámo.

• 29.11.2017  16:17
    Gravitace (2013)

Vizuální ráj pro oči. Naprostá nádhera a krása vyžadující větší plátno, ponořeni do absolutna vesmíru a jeho mírně primitivních zákonů odlišných od našich na naší matince Zemi. Vnořen do temna bez gravitace a kyslíku.

• 29.11.2017  16:15

Opravdu neotřelý námět, který se vryje do paměti, místy dlouhé záběry, místy naprosto ponořen do filmu, zprostředkovaně do knihy. Příběh vraha, s kterým se dá sympatizovat. Samotný konec byl trochu mimo mísu, ale asi to tak mělo vygradovat.

• 29.11.2017  12:25

Super skvělé hodnocení, ale až na pár momentů, tak jsem se prostě nudil. Sranda zpracování Holmese mě úplně neuchvátilo. Nemám rád detektivky, ani tohle sranda zpracování vážných věcí. Nejsem trendy.

• 29.11.2017  12:24

Přiznám se, že jsem byl mile překvapen. Napůl šilený dobrodruh v laboratoři, co chce spasit svět, omylem dá vzniknout armádu superchytrých opic, co jsou chvílemi hloupější než moje opité já a chvílemi se může S. Hawk stydět. Animace opic nepříliš důvěryhodné mi dráždily očka, ale co bych nechtěl, aby to hrály přímo opice? Hm.

• 28.11.2017  18:38

Šoupni ji zpátky, odkud přišla, než se naštvu....pom pom pom...

• 28.11.2017  18:27

Trhliny ve scénáři jsou do oka bijící a divákovu inteligenci urážející. Nevysvětlené zacyklení se, kdy je všem hned na začátku jasné, jak se z toho dostat ven, ale hlavní hrdinka si dává na čas a ukáže emocionální rozkolísanost takového kalibru, že jí výslednou přeměnu není možné uvěřit - z populární namyšlené frajerky na empatickou a milující hodnou průměrnou holku. Film je koukatelný, ale cílová skupina bude odpovídat dámské vrstvě populace středních škol.

• 27.11.2017  14:31

Neskutečná kamera provázející bojové scény, akce nadupaná do po válečného uspořádání Německa zahalené do špionážní zápletky, kde nikdo nikomu nemůže věřit. Film je hodně postaven na sexappealu Charlize Theron a na akčních scénách, ale to mi vůbec nevadí. Retrospektivní vyprávění filmu zaujalo.

• 24.11.2017  18:09
    Maudie (2016)

Tak tahle volně poletující bublinka opravdu prapodivné, bolestivé, ale upřímné lásky opravdu hory přenáší. Film zanese diváka do hlubin emocí bez jakéhokoliv citového vydírání, místy smích, místy slzy, ale volně nesoucí se životem. Snímek mě naprosto ponořil do života jedné ženy, co se naučila radovat absolutně z ničeho a přijímat život. Ta nenucená změna perspektivy, vhled do mysli jinak smýšlející bytosti, ta ladnost v surovosti života a lásky. Jsem ohromen. Nejlepší snímek roku 2016.

• 18.11.2017  19:30
    Smyčka (2014)

Mexické zamyšlení nad rozdělením života do paralelního světa, kde kvůli emocionální rovnováze se uvězní lidi v čase a prostoru do smyčky, aby jejich druhé já mohlo žít spokojeně svůj život. Myšlenka je to svého druhu zajímavá, ale pointa je spíš ve studii toho, jak se lidi v uzavřeném prostoru a čase začnou chovat, jak se různí přístup k životu, pokud si ho (ne)vážíte, tak se to odrazí v tom, v jakém stavu život bude.

• 17.11.2017  16:02
    Okja (2017)

Je to pohádka? Je to drama? Je to parodie na aktivisty? Jake G. mi nesedl, je to pan Herec, ale takové role by točit neměl, podrývá si legendu. Zbytečné. Celé to bylo zpatlané jak geny Okjy. Prosím, víc už ne. Film o vepřovém z mutace a asijské lásce k mutovanému vepřovému.

• 16.11.2017  20:43

Jedna z těch rozhodně TOP gangsterek. Hutná atmosféra s příběhem, který okoření i láska, osolí zrada, ale hlavně ochutí akce a dobrá choreografie bojových scén. Příběh je ve své podstatě nepříliš dlouhý a uzavřený cyklus života gangstera. Kolotoč se točí dál.

• 13.11.2017  10:53

Almodóvar je šilenec/genius, nebo obecně Španělé jsou trhlý. Časově zpřeházená šílenost o pomstě, lásce a etice v medicíně. Thriller s šokujícími scénami, ať už výbuch násilí, či sexuálních nechutností, nebo zvrácená medicína, ale takovou podivně poklidnou atmosférou.

• 11.11.2017  22:51

Jonah Hill opět nezklamal. Film je, bohužel, často prošitý vulgarismy a první polovina má pomalejší spád. Ale drogové mindfucky hudebního průmyslu nezklamou. Jonah Hill jako usedlý partner nakonec ukáže, že je pravá rockenrolla.

• 9.11.2017  20:56

Trochu mi film připomínal film Steve Jobs, ten koncept mi jde proti srsti. Film je ve své podstatě slepen ze situací, kdy se jen hasí problémy, které se plus mínus nabalují, čímž se hlavní aktéři dostávají do paradoxních chvil, které mají vyvolávat smích. Místy se daří více, místy méně. Ale spád to mělo. Je to rozhodně nadprůměrná komedie.

• 28.10.2017  22:12
    Probuzení (2007)

Působivé. Já se svými panickými ataky jsem měl co dělat při pomyšlení na operaci srdce v probuzeném stavu. A ten konec? What a twist. Byl jsem emocionálně a vlastně i fyzicky obejmut a sevřen. Náročné. Síla. Hutné.

• 27.10.2017  13:54
    Metoda (2005)

Výběrové řízení trochu jinak. Konverzační filmek trochu ve stylu Naprostí cizinci, nebo Bůh masakru, ale na rozdíl od těchto děl se nedostane do hloubky, sociální role jednotlivých účastníků je plytká. Vzniknou zde pouze dvě napínavé scény, které jsou utnuty a bohužel nejsou dále vrstveny. Námět vynikající, ale uchopen velice povrchově - postrádám psychologický rozbor lidí skrze situace.

• 25.10.2017  10:19

Zajímavý přístup udržet napětí bez "lekaček". Film o nutném zlu jakožto prostředku k ochraně. Odhodlání a determinace získávají nový rozměr. Film je leskem a bídou jižanského drsňáka, co by radši rodinu, ale nezbývá mu než vykostit vše, co mu stojí v cestě. Barvy a hudba bravurně navozují atmosféru otupělosti.

• 23.10.2017  18:33
    Uteč (2017)

Hlavní postava není výřečná, paradoxně její herní linie spočívá v non verbální komunikaci, která je střídmá, nepřehrává, naopak vtahuje do reality filmu. Myslím, že celý film je postaven na Chrisovi. Skrytá pointa trochu připomíná snímek Skeleton Key. Jestli by horory měly takový spád bez zbytečných krvavých a duchařských nesmyslů, tak bych se stal jejich fanouškem.

• 23.10.2017  11:11

Trochu slabší dialogy než V Bruggách. Cítím rádo by Tarantinovku. Film je hvězdně nabitý odkrývá příběhy v příběhu propletené do povídky. Svižný, dynamický film, který ale nevytvoří vazbu k postavám.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26