Happens

Twitter: TheDog_Romeo

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 2.5.2021  00:01
    Ďábel (2020)

Občas je to všechno jenom souhra náhod a občas ty momentky nic neznamenají, takže si jich nevšímáme, tedy než se začne z rozmaru vraždit a znásilňovat. To se pak na vesnicích středozápadní Ameriky ukáže, kdo má kuráž po tátovi.

• 1.5.2021  23:51

Rozhodně neotřelá zápletka s tou klasickou ponurou atmosférou severský filmů, kde se mimo jiné člověk od plic zasměje. Stačí k tomu jedna tragédie a parta tří hovad a jednoho konečně zas pro jednou drsného Mikkelsena se značkou Nevolejte policii, ale terapeuty.

• 29.4.2021  20:29
    Noc v ráji (2020)

Drsná, naturalistická a dobře zpracovaná gangsterka z Jižní Korey, kde v podstatě ukázkou charakterů se rozvine příběh o zradě a lidské slabosti. Nějaké americké šťastné konce tu moc nehledejte, ale v té krvelačné řežbě se nakonec člověk dobere k jistému zadostiučinění.

• 28.4.2021  20:02
    Nikdo (2021)

Takže scenárista napsal všechny díly Johna Wicka, režisér předtím natočil Hardcore Henry. Když smícháme Wicka a Henryho...co dostaneme? Pana Nebody. Je to řezničina, ale ne bezhlavá a brutální, ale celkem slušně realisticky propracovaná, epická rovina trochu kulhá, ale koho to zajímá, hlavní je náboj a akce, no a toho tu je dost.

• 18.4.2021  10:35

Parta veganů a rádo by velkých budovatelů dnešních monopolů se shodne na tom, že ig a fb nám nabídne reklamu na věci, které si chceme koupit a ne nesmyslné kraviny, a dokonce nám podsouvá spíš ten obsah, na který chceme koukat a ne něco, co nás nezajímá. Podsouvá nám to lidi z blízkého okolí. Prostě chodící zlo. Jo a nejezte maso a ryby. Jen jablka, ale jen ty spadlá, nejsme vrazi, že jo. ...

• 31.3.2021  14:41
    Kancl (TV seriál) (2005)

Steve Carell je perfektní komik. Hlavní postava sebestředná, neempatická, ale neuvěřitelně obětavá a doslova žije "rodinou" - to jest pracovním kolektivem. Jinými slovy, je to krásná ukázka toho, jak funguje pracovní teorém neschopnosti, že v dostatečně dlouhém období se lidé dostanou na pracovní pozici, na kterou nemají schopnosti/inteligenci.

• 31.3.2021  14:21

Černá komedie, u které jsem se fakt hlasitě smál prakticky celý film. Docela mě překvapuje to vysoké hodnocení, takovéto komedie většinou upadají do sekce pod 50 %. Partička studentů v lese zažije klasický horor, který známe ze všech těch béčkových hororů, ale způsobí si ho celý sama. ...celou dobu u toho filmu myslím na to, jak to vlastně doopravdy bylo u těch hororů..

• 28.3.2021  11:31

Nikdy už z hlavy nedostanu tu scénu z dámských šaten, jak najednou nevidomé viděly víc než vidomé. Mráz po těle ještě teď. Vyvrcholení zápletky, celková gradace, všechno tak navazující a zachovávající autentičnost, byť se jedná o přemrštěný horor. Neskutečná práce s pouhopouhou myšlenkou o přehlíženém muži.

• 28.3.2021  01:01
    Motýlek (2017)

Samozřejmě remake klasiku netrumfne. Nicméně vyvolalo líbivé vzpomínky. Kniha je veledílo, ať jí skloňuje kdokoliv.

• 23.3.2021  15:07
    Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál) (2012)

Seriál o nenávisti dvou rodin ze dvou států zasazený do westernové světa. Kulky, zášť a stupňující se řada nešťastných náhod. Taky trochu telenovela a haldy mrtvých. Kevin Costner s neslábnoucím hereckým výkonem. A hlavně..true story. To člověku vyrazí dech.

• 21.3.2021  00:26
    Godless (TV seriál) (2017)

Zajímavý příběh jednoho ztraceného kluka na divokém západě, který se rozhodně za pět dvanáct dát otočku o 180 stupňů čelem vzad do tváře svého "otce" - ďábla - a rádo by vyznavače Boha, který sebou vláčí stádo satanů. Otec hledající ztraceného syna se rozhodně potrestat všechno, co mu stojí v cestě No a tak se to celé nějako potká ve městě, kde vymřeli díky dolu stříbra muži. Nádherná kompozice westernové epiky.

• 21.3.2021  00:21

Vrstvení příběhů, které se prováží hlavní hrdiny do jednoho celku, se ukazuje jako jediné vodítko jak poznat člověka. Nikdy nemůžeme poznat člověka jako takového, jedině jeho příběhy, případně prožít příběhy společně. Otázkou je, co když lže, příběhy nejsou reálné. Epický film postavený na skvělých hercích, nicméně část s fenkoženou byla trochu vyhrocená, zbytečně vyhrocená, za to strhávám hvězdu. Každopádně španělská produkce nezklamala v mysteriózní stránce věci. No a pozor na upovídané cestující ve vlaku.

• 15.3.2021  14:45

Nekonečné opakování je opravdu peklo. V pekle je ale možné být i dobrovolně za záchranu ostatních. Volba je na nás, aneb jak opravdová láska to byla. Mysteriózní snímek jak kdyby ze Španělské dílny.

• 15.3.2021  14:43

Tak tyhle "JamesBondovky" nejsou můj šálek kávy. Hodinky se změní v auto, člověk se změní v jiného #fantomas, lítáme vzduchem, honičky na motorkách, v autech, helikoptérách...no a tak. Každopádně kaskadérsky je na tom Cruise fakt skvěle.

• 11.3.2021  01:36
    Telefon (2020)

Aneb jak se může dosrat přátelství dvou žen a vyhrotit v čirou nenávist. Spolupráce napříč 20 lety v jednosměrném cestováním časem přes telefonní linku přinese řadu výhod, ale postupem času (haha) se ukazují nevýhody, když ten naproti se změní z přítele v nepřítele. V podstatě se všechno plus mínus odehrává ve stejném domě jen s dvacetiletou mezerou. Neskutečná pumelenice a krvává řezničina ve finále a poslední minuta filmu párkrát přetočená, abych ten mindfuck vůbec pobral.

• 10.3.2021  23:49

S čím zacházíš, tím scházíš. Není možné se lusknutím prstů stát princeznou za den z místní kurvy. Tak nějak to úplně nefunguje prakticky nikde, natož v prostředí rednecků v drsné Arizoně. Film asi o lásce a velkých změnách, které se tak nějak úplně nekonají.

• 10.3.2021  23:47
    Devadesátky (2018)

Těžce jsem zavzpomínal na svoje devadesátky a počátky mého skateboardingu. Vtáhlo mě to dvacet let nazpátek do těch let. Nicméně neumím si moc představit, že by mě film jakkoliv oslovil, kdybych neprožil svoje skate léta s takovou vášní. Film je v podstatě o partě fellařů, co skejtují. That's it.

• 5.3.2021  16:07
    Bosch (TV seriál) (2014)

Nechápu, jak je to možné, ale seriál celou dobu uchovává náboj. Hlavní detektiv má charisma svého druhu, nekompromisní samotář, který má skvělý instinkt a výborně zvládnutou psychologii. Moderní detektivka, co má co vyprávět. Žádná ze sérií nekulhá a všechny jsou skvěle vyprávěny.

• 25.2.2021  00:35

Dokument složený s ústřižků života toho nekrofilního kripla plus rozhovory se zúčastněnými. Dobře zpracováno. Akorát trochu natažené, v podstatě v posledním díle k závěru se dozná k nekrofilií a vraždám, obviní z toho rozmáhající se pornoprůmysl a dokumentaristi tím ukončí sérií, což je trochu mrzuté. Myslím, že tohle šlo trochu osvětlit.

• 21.2.2021  21:27

Rozhodně dynamičtější než jednička, která se opravdu vlekla. Je zde zajímavé, že dobro to zlo poráží od prvního momentu, v podstatě si tu neškrtne za celý film, což je netradiční, celkem na napětí ubírající přístup, ale za mě okay. Sice tří hodinový snímek, ale má co říct. A hlavně se zde vytahuje "pusher" zleva doprava, jo, moje oblíbená superschopnost. :)

• 19.2.2021  18:55

Billyho jsem prakticky nepoznal, dokonalá proměna, famózní nastudování materiálů, neskutečný herecký počin, uvěřitelně odkrývá svět spíše méně inteligentního jedince, který umí řešit problémy vraždou. Naučil se v mládí jistý vzorec a po stráveném životě v léčebně se stereotypním během se dostane na svobodu, kde neustojí vztahy ve společnosti, despotická jednání. No a řeší vše po svém.

• 19.2.2021  18:36
    Mlha (2007)

V podstatě dokonalé prostředí obchodu umocňující klaustrofobii, mlha zas skvěle vytvářela to tajemno, které je nejsilnějším prostředkem pro ztělesnění strachu. Krásně zpracovaná psychologie davu uvězněném v obchodě s možností hravě manipulovat s vystrašenými lidmi. A závěrečná scéna. Prostě WOW. Nicméně mi nesedlo ploché a nemastné - neslané herectví hlavního hrdiny, dost jsem se tím musel pracně prokousávat, celé to zvláštně drhlo.

• 19.2.2021  18:09
    Mandarinky (2013)

S pár herci ve vesnici v Abcházii za časů války s Gruzií se sejde truhlář, farmář mandarinek, Gruzínec, Čečenec a tu a tam pár Rusů/Abcházců. No a život za války dá dohromady osud této komorní hrstky do tvaru takového dědinského boje o život a o úrodu. Vesnický, tichý snímek o absurditě národností, o lidskosti.

• 19.2.2021  12:28
    Die Tür (2009)

Navzdory totálnímu chaosu v ději, který nastal u konce jako nějaké nedbalé vykonstruované vyvrcholení filmu, se ubírám k tomu, že se jedná o áčkový film v kategorii cestování časem a mysteriózní. Tak zajímavě zpracovaná psychologie, rozvrstvená do metafory hnijícího těla na jinak krásné zahradě ve zpodobnění hnijícího návštěvníka z budoucnosti v jinak "ještě" krásném světě minulosti. Mikkelsen opět excelentní.

• 17.2.2021  15:16

Rozhodně lepší než Modrá, protagonistka je předvoj Amelie z Montmartru. Děj se točí okolo šmírování lidí a osudových pohnutek a změn, ale zároveň opakujících se cyklech, vše se špetkou světýlka naděje ve výhledu.

• 17.2.2021  14:33

Tak tohle byla tak těžká nuda, šeď a nicota. Posttraumatický stav po smrti manžela a dcery se projevuje uzavřením, takže tu neočekávejte nějaký ponor do emocí, spíše pohled na zavřené dveře, no a už vůbec tu nehledejte nějaký děj. Ani nevím, co tu vlastně divák má pohledávat.

• 16.2.2021  15:10
    Kytice (2000)

Vizuálně krásné dílko dle české poezie hororového ladění od pana Erbena.

• 15.2.2021  16:01
    Ozark (TV seriál) (2017)

Finanční poradce s nepříliš ostrými lokty, ale s vyloženě nabroušeným jazykem a ještě ostřejší manželkou, se dostane do spárů narkomafie a vymyslí plán, jak si zachovat život praním špinavých peněz. No a tak se dostáváme do jižanské Ameriky v USA hezky mezi hillbillies a rednecks, stále s dýcháním mexické narkomafie na krk.

• 15.2.2021  15:27
    Zatracení (TV seriál) (2017)

V podstatě si to tu rozdávají bezskrupulózní kapitalisti (čtěte stávkokazi) souboj s komunisty (čtěte stávkaři), a to prostřednictvím dvou bratrů, kteří se na střídačku navzájem zabíjí a zachraňují si životy. Bratr na straně kapitalismu si vzal za vzor herectví Toma Hardyho, což je na jednu stranu dobře, na druhou úplně ne. Originál je jen jeden. ... Divoký západ posypaný agitkou na téma ranný komunismus a kapitalismus. Jo a srovnání s Peaky Blinders mě vyloženě bolí.

• 15.2.2021  15:22

Tak tenhle neotřelý western určitě nese inovativní zápletku. Hanksovi ta role zprávaře bezvadně sedla, všechno jsem věřil, takřka bez síly krásně odehrané řemeslo. Mala Johana skvěle předvedla zmatení mysli indiánskou výchovou, následnou převýchovou od Hankse, celý její těžký úděl vyvraždění původní rodiny, ujmutí indiánů, celá ta krvavá vřava divokého západu v jejím kratičkém životě byla vepsána do její tváře.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35