Happens

okres Praha
Magor. Ing., investor & student míst a duší

Twitter: TheDog_Romeo

• 29.11.2017  16:15

Opravdu neotřelý námět, který se vryje do paměti, místy dlouhé záběry, místy naprosto ponořen do filmu, zprostředkovaně do knihy. Příběh vraha, s kterým se dá sympatizovat. Samotný konec byl trochu mimo mísu, ale asi to tak mělo vygradovat.

• 29.11.2017  12:25

Super skvělé hodnocení, ale až na pár momentů, tak jsem se prostě nudil. Sranda zpracování Holmese mě úplně neuchvátilo. Nemám rád detektivky, ani tohle sranda zpracování vážných věcí. Nejsem trendy.

• 29.11.2017  12:24

Přiznám se, že jsem byl mile překvapen. Napůl šilený dobrodruh v laboratoři, co chce spasit svět, omylem dá vzniknout armádu superchytrých opic, co jsou chvílemi hloupější než moje opité já a chvílemi se může S. Hawk stydět. Animace opic nepříliš důvěryhodné mi dráždily očka, ale co bych nechtěl, aby to hrály přímo opice? Hm.

• 28.11.2017  18:38

Šoupni ji zpátky, odkud přišla, než se naštvu....pom pom pom...

• 28.11.2017  18:27

Trhliny ve scénáři jsou do oka bijící a divákovu inteligenci urážející. Nevysvětlené zacyklení se, kdy je všem hned na začátku jasné, jak se z toho dostat ven, ale hlavní hrdinka si dává na čas a ukáže emocionální rozkolísanost takového kalibru, že jí výslednou přeměnu není možné uvěřit - z populární namyšlené frajerky na empatickou a milující hodnou průměrnou holku. Film je koukatelný, ale cílová skupina bude odpovídat dámské vrstvě populace středních škol.

• 27.11.2017  14:31

Neskutečná kamera provázející bojové scény, akce nadupaná do po válečného uspořádání Německa zahalené do špionážní zápletky, kde nikdo nikomu nemůže věřit. Film je hodně postaven na sexappealu Charlize Theron a na akčních scénách, ale to mi vůbec nevadí. Retrospektivní vyprávění filmu zaujalo.

• 24.11.2017  18:09
    Maudie (2016)

Tak tahle volně poletující bublinka opravdu prapodivné, bolestivé, ale upřímné lásky opravdu hory přenáší. Film zanese diváka do hlubin emocí bez jakéhokoliv citového vydírání, místy smích, místy slzy, ale volně nesoucí se životem. Snímek mě naprosto ponořil do života jedné ženy, co se naučila radovat absolutně z ničeho a přijímat život. Ta nenucená změna perspektivy, vhled do mysli jinak smýšlející bytosti, ta ladnost v surovosti života a lásky. Jsem ohromen. Nejlepší snímek roku 2016.

• 18.11.2017  19:30
    Smyčka (2014)

Mexické zamyšlení nad rozdělením života do paralelního světa, kde kvůli emocionální rovnováze se uvězní lidi v čase a prostoru do smyčky, aby jejich druhé já mohlo žít spokojeně svůj život. Myšlenka je to svého druhu zajímavá, ale pointa je spíš ve studii toho, jak se lidi v uzavřeném prostoru a čase začnou chovat, jak se různí přístup k životu, pokud si ho (ne)vážíte, tak se to odrazí v tom, v jakém stavu život bude.

• 17.11.2017  16:02
    Okja (2017)

Je to pohádka? Je to drama? Je to parodie na aktivisty? Jake G. mi nesedl, je to pan Herec, ale takové role by točit neměl, podrývá si legendu. Zbytečné. Celé to bylo zpatlané jak geny Okjy. Prosím, víc už ne. Film o vepřovém z mutace a asijské lásce k mutovanému vepřovému.

• 16.11.2017  20:43

Jedna z těch rozhodně TOP gangsterek. Hutná atmosféra s příběhem, který okoření i láska, osolí zrada, ale hlavně ochutí akce a dobrá choreografie bojových scén. Příběh je ve své podstatě nepříliš dlouhý a uzavřený cyklus života gangstera. Kolotoč se točí dál.

• 13.11.2017  10:53

Almodóvar je šilenec/genius, nebo obecně Španělé jsou trhlý. Časově zpřeházená šílenost o pomstě, lásce a etice v medicíně. Thriller s šokujícími scénami, ať už výbuch násilí, či sexuálních nechutností, nebo zvrácená medicína, ale takovou podivně poklidnou atmosférou.

• 11.11.2017  22:51

Jonah Hill opět nezklamal. Film je, bohužel, často prošitý vulgarismy a první polovina má pomalejší spád. Ale drogové mindfucky hudebního průmyslu nezklamou. Jonah Hill jako usedlý partner nakonec ukáže, že je pravá rockenrolla.

• 9.11.2017  20:56

Trochu mi film připomínal film Steve Jobs, ten koncept mi jde proti srsti. Film je ve své podstatě slepen ze situací, kdy se jen hasí problémy, které se plus mínus nabalují, čímž se hlavní aktéři dostávají do paradoxních chvil, které mají vyvolávat smích. Místy se daří více, místy méně. Ale spád to mělo. Je to rozhodně nadprůměrná komedie.

• 28.10.2017  22:12
    Probuzení (2007)

Působivé. Já se svými panickými ataky jsem měl co dělat při pomyšlení na operaci srdce v probuzeném stavu. A ten konec? What a twist. Byl jsem emocionálně a vlastně i fyzicky obejmut a sevřen. Náročné. Síla. Hutné.

• 27.10.2017  13:54
    Metoda (2005)

Výběrové řízení trochu jinak. Konverzační filmek trochu ve stylu Naprostí cizinci, nebo Bůh masakru, ale na rozdíl od těchto děl se nedostane do hloubky, sociální role jednotlivých účastníků je plytká. Vzniknou zde pouze dvě napínavé scény, které jsou utnuty a bohužel nejsou dále vrstveny. Námět vynikající, ale uchopen velice povrchově - postrádám psychologický rozbor lidí skrze situace.

• 25.10.2017  10:19
    Blok 99 (2017)

Zajímavý přístup udržet napětí bez "lekaček". Film o nutném zlu jakožto prostředku k ochraně. Odhodlání a determinace získávají nový rozměr. Film je leskem a bídou jižanského drsňáka, co by radši rodinu, ale nezbývá mu než vykostit vše, co mu stojí v cestě. Barvy a hudba bravurně navozují atmosféru otupělosti.

• 23.10.2017  18:33
    Uteč (2017)

Hlavní postava není výřečná, paradoxně její herní linie spočívá v non verbální komunikaci, která je střídmá, nepřehrává, naopak vtahuje do reality filmu. Myslím, že celý film je postaven na Chrisovi. Skrytá pointa trochu připomíná snímek Skeleton Key. Jestli by horory měly takový spád bez zbytečných krvavých a duchařských nesmyslů, tak bych se stal jejich fanouškem.

• 23.10.2017  11:11

Trochu slabší dialogy než V Bruggách. Cítím rádo by Tarantinovku. Film je hvězdně nabitý odkrývá příběhy v příběhu propletené do povídky. Svižný, dynamický film, který ale nevytvoří vazbu k postavám.

• 18.10.2017  22:23
    matka! (2017)

Experimentální kamera a hlavně herecký supervýkon Lawrence zde fungují na výbornou. První polovina je tak perfektně gradující, tak agresivně vystupňované, ale přitom stále uvěřitelné a jedlé. Nicméně pak provedl Aronofsky to samé, co v Noemovi (proč proboha?) - patrně zde odkazuje na biblický námět - a pouze odhaduji, že to byl motiv Ježíše, Eliáše, vyhnání z ráje atd. (?) (ukamenujte mě) ve vztahu k domu jako takovému. Každopádně tato druhá polovina rádoby lynchovsky intelektuální surrealisticky ztvrárněná pohřbívá celý snímek spíše do parodie/komedie na film jako takový.

• 16.10.2017  22:14

Neskutečná komedie s tak nepredikovatelným poměrně komorně laděným scénářem jedné prosté svatby jednoho netradičního stolu. Nikdo si tu na nic nehraje, všichni skončí charakterově obnažení, než se nadějete. Komedie nepřináší ani chvilku oddechu/nudy, udržuje ve smíchu nebo v napětí s romantickou linkou napříč příběhem. Jako vždy ČSFD selhalo při hodnocení komedií. Smutné.

• 12.10.2017  11:05
    Vzpomeň si (2015)

What a twist. Ten konec. Ok. Wow. Ale ten film byl natolik ponořující se do pohledu devadesátiletého důchodce, který trpí zapomínáním, protože je nemocný, senilní, ale i protože ve své podstatě to tak chce, že to diváka ubíjelo nudou, takovou tou dlouhou - důchodcovsky dlouhou.

• 10.10.2017  10:45

Sestřih z loňské série doplněný o pár záběrů navíc a laděný pro rodiny s dětmi, místy trochu na dokument rádoby osvěžující humor, ale pro někoho nemístný. Nicméně pro rodiny jedlý a naučný.

• 9.10.2017  16:13
    Ink (2009)

Přemýšlím, jestli to byl záměr, že chvílemi mi snímek připomínal studentský film na festivalu Amatérské kamery. Možná jo. Ale ten děje, který se zamotal sám do sebe a do věčného boje dobra a zla. Dobrých snů a těch špatných. A ještě do toho dáme jednoho workoholica, co je otec dcery se znovuobjeveným rodičovským citem, aby to jakože bylo patetický. Tak jo. Tak ne.

• 2.10.2017  14:01

Bída. Stáří. Umírání. Nemoc. Senilita. Chátrání. Rakovina. Film je domovem důchodců pro pozůstalé x-meny. Nechápu, proč film vznikl, mimochodem tak mimo komiks, jak to jenom jde. Úplně absurdně v jednom díle Xavier zemře, aby zde pak nevysvětlitelně žil jako senilní stařík s těžkou demencí. Za co? Pane bože, za co.

• 29.9.2017  20:30
    Jezero smrti (2008)

Sociální thriller s nepřiměřeně rychle vystupňovanými extrémními situacemi - nutně připomínající Funnz Games. Celý film očekáváte něco dobrého, nějaký zvrat, nějakou sladkou pomstu - hlavní hrdinové se přece musí skrz nějakou příležitost dostat na sedlo a všechno jim vrátit, protože tak to v životě chodí, nebo ne? Závěr tvrdý jak dno od whisky. Z generace na generaci se předává cosi shnilého ve státě Dánském.

• 26.9.2017  09:30
    Wind River (2017)

Viděl jsem snímek naprosto bez očekávání. Nepopsaná tabule. Vepsal se přímo do mně, jednoduchý scénář, který byl neotřepaný, neměl v úmyslu šokovat. Byla to prostě procházka drsnou, bohem a civilizací zapomenutou krajinou. Neskutečná kamera vtahující do epiky. Napětí vždy v úrovni natažené struny, ne přepnuté a ne povolené. Exploze násilí dolaďují atmosféru příběhu o pomsty/pomoci a zároveň o hledání otázek, na které neexistují odpovědi.

• 25.9.2017  16:10

Počátek a de facto celý film až před samotný závěr je krásná psychologická studie strukturálního pohledu do úzké vybrané společnosti lidí, kde jsou zastoupeny typické charaktery osobností. Závěr bych nahradil radši něčím vágním - viz Cube.

• 23.9.2017  21:09
    Baby Driver (2017)

Takový popík. Rádoby hitovka, co ale zanikne, tu písničku si druhý den nezazpíváte, snaží se být dobrá, ale scénář je prosťácký a s ničím novým nepřekvapí, refrén s láskou je otřepaný a melodie z komplexů podtrhuje klišé. Rozhovory by potřebovaly trochu opepřit něčím mimořádným. A Ansel je tak necharismatický až to bolí.

• 21.9.2017  15:23

Po shlédnutí mám pocit: jako bych četl knihu. Vhled do života suchého a událostmi zatrpklého staříka, kterého okolí prosíc o pomoc dožene k obměkčení jeho již tak většího srdce. Místy humorné, místy uspávající, místy prostě život na maloměstě.

• 19.9.2017  23:46
    Mlčení (2016)

Po neskutečném začátku, z kterého šel mráz po zádech - hovořím tak o první hodině, se z filmu, snad pro zachování věrnosti, stala tak nudná vlekoucí se špageta ničeho utopená v nicotě vzdávání se tak šedivé mlhy, až jsem se nemohl oprostit jedné jediné myšlenky: co Scorseseho donutilo toto natočit. Pan režisér zabředne do bahna Japnoska . (podotýkám, že jsem japanofil)