Happens

Happens

Romeo The Dog

okres Praha
Magor. Ing., investor & student míst a duší

Twitter: TheDog_Romeo

60 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Klub rváčů (1999)

  Kopie, kopie z kopie, kopie.. Není to tak? Kupujeme si věci, které nejen že nepotřebujeme, ale ani nechceme, atd. Film mi trochu pomohl vypořádat se s nespavostí. Členem tohoto klubu bych určitě byl, celková problematika násilí je mi blízká, zde je popsán ale boj ne s okolním světem, ale boj s okolním světem skrze souboj v sobě samém, samozřejmě vše vyhnáno do extrému na motivy brilantní knižní předlohy, vynikající parta herců - Fincher ke všemu. 100% a film v TOP!

 • poster

  V jako Vendeta (2005)

  Zvítězí myšlenka, síla myšlenky, přežije duše v myšlence. Lidé by se neměli bát vlády, ale vláda by se měla bát lidí. Perfektně zpracování pomsty dle A. Moora. Vzpomeň a nezapomeň na 5. listopad...

 • poster

  Dobrý Will Hunting (1997)

  Připouštím, že se vidím v hlavním hrdinovi, obzvlášť v mém náctiletém období, rozepisovat podobu radši nebudu. Bravurní drama, které daleko přesahuje hranice filmu a trancesnduje ve spirálách lidské duše, geniality, komplexů a chutí žít po svém. Být svůj. Neobdivuji kravaťáky s naleštěnými boty, ale ty lidi, co celý život prohrávají svůj boj, jsou třeba dělníky, zametači, cokoliv, ale nebojí se vstát a znova bojovat...

 • poster

  Match Point - Hra osudu (2005)

  To je tak Dostojevski-film, prudce dramaticky zvratové a táhlé napínavé, neuvěřitelně Dostojevské. Ještě teď mi nemůže zpomalit srdce. Některé části jsem musel jemně popohnat a la na to nemám nervy. Mrazivě poučné? Jak pro koho. Pro mě určitě. Allen jak ho neznám. Smekám před tímto dílem. Film jde do TOP. 100%

 • poster

  Kmotr 1, 2, 3 (TV film) (1992)

 • poster

  Crows Zero (2007)

  V tomto filmu nehledejte prvořadě hlubinu hodnot, tím neříkám, že zde nejsou. Miike sice chtěl ukázat na nesmyslnost rvaček mládeže, z kterých později vyrostou (Mechanický pomeranč), ale s jakou poetikou ztvárnil všechny boje a ta Narutovská výdrž v nich mě prostě uchvátila. Středoškolské prostředí s vysokou frekvencí dynamiky a akce.

 • poster

  Nepřítel (2013)

  Nebudu se tvářit, že jsem to ze 100% pochopil, ale vzhledem ke své napůl šílené/napůl v nepořádku (to je asi to samé) mysli je mi film víc než blízký. Atmosféra je absolutně pohlcující jako bažiny, které nemilosrdně pohlcují. Nenávidím přetaženě dlouhé scény, tady mi přišly všechny scény, jakoby měly svůj vlastní příběh (život). Vše bylo takové napůl mrtvé a zároveň až hororově živé. Jeden z nejlepších mysteriozních filmů - ever.

 • poster

  La Cara oculta (2011)

  Neskutečná idea, která se zrodila v hlavě tohoto poměrně mladičkého režiséra, jehož jedna z prvotin míří rovnou do mých TOP ten snímků. Film působící v první polovině jako horor dostane racionální vysvětlení v druhé části a sevře divákovi veškeré přívody kyslíku napětím. Výborná práce s příběhem, láskou a pomstou.

 • poster

  9. rota (2005)

  Hodně surový snímek shrnující válečnou mašinerii - z prostředí Afgánistánu, která spolkne mladíky, přežvýká ve vojenském táboře a vyplivne do surové války v Afgánistánu. O zbytečnosti válek netřeba vyprávět. Film se ponoří do přátelství, naivity a celkově mužského světa se všemi plusy a mínusy a vynoří z krve války. Snímek s tak nabitou atmosférou, že míří do TOP.

 • poster

  Demolice (2015)

  Gyllenhaal je už dnes jistota. Přestože film nepřináší strhující dějovou linii, i tak se svou na první dotek bezemocionální rovinou zaryje do hloubky hlavního hrdiny a přenese tak zážitek na diváka. Život hlavní postavy je mi přespříliš podobný, abych mohl poskytnout subjektivní hodnocení. Tragikomično děje je zábavně uvolňující a frustrující zároveň. Film jde do TOP.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace