Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 034)

Corpus Christi (2019)

Tak tohle byla jízda, mám k Bohu a duchovním věcem velmi blízko, tak o to mě film ještě více zasáhl. Ze dna nejtvrdšího místa pro mladistvé (pasťáku) vystřelená duše jako z kuše přímo do nejsvětějšího bodu (kostela) na pozici otce představeného. Bezprizorní srdce dává kázání lidem s odhalenými city a ovlivňuje místní dění. Zápletka, která nechává v němém úžasu a která spěje ke grandióznímu vyvrcholení na konci.

Dealer 2 (2004)

Pokračování úspěšného snímku zaměřeného na Tonnyho v podání neskutečného Mikkelsena, kde patriarchálně orientovaný Tonny se snaží uspět v rámci svých možností ve svém kriminálním mikro světě s těžkou závislostí na drogách. Vše eskaluje k finálnímu vzepření se osudu, otázkou je reálnost udržitelnosti.

Bídníci (2019)

Moderní pojetí Bídníků a konflikt mezi neúprosnou až zkaženou policií a pouličním životem / gangy. Otázkou je, jestli zkažená policie byla zkažená ulicí, nebo naopak konflikt eskaluje právě zkaženou ulicí. Film ukazuje náhled do tohoto tření v rámci dvou pracovních dnů skupinky policistů. Názor si musí udělat každý sám.

Blikající světla (2000)

Partička z okraje společnosti z mokré čtvrti se rozhodne s ukradeným lupem udělat koupi roku a uniknout ze světa zločinu skrz hospůdku. Temnosti minulosti se je snaží dostihnout, ať už interně a nebo externě. Noir severských filmů zachováno.

Tlumočnice (2005)

Svůdná Nicole, co by nebohá paní Pomsta, usiluje o život Matobského prezidenta, který zklamal svůj lidem, ve frašce a schovaná to pavučiny lží, které v patách rozplétá charismatický Penn.

Darc (2018)

Další pomstychtivá řezničina v Japonském stylu na území USA, hlavní hrdina ale není Tom Hardy a příliš charakterem nestrhne. Další béčko v akčních filmech.

plakát

Nevina (2021) (TV seriál)

Typicky španělské mysteriózní drama soustředěné na to, aby od počátku do konce se držely pevně utajené linie, které se postupně rozplétají. Dvě pavučiny lží a příběhů se do sebe zapletou jedním v podstatě nahodilým vztahem (manželstvím), Seriál o nechtěném zabití a pomstě. Seriál o striptérce a prostitutce s rukami od krve.

Cherry (2021)

Takový trošičku mírnější Requiem za sen. V hlavních rolích válka, systémové opuštění válkou zmrzačených duší a drogy...jo a láska, asi. Film si občas utahuje sám ze sebe jako jakési odlehčení místy hodně náročných scén na strávení. Holland tu předvádí svůj dosavadní nejlepší výkon, doslova si sáhl na dno.

21 Bridges (2019)

Asi trochu spletitější příběh, kdy většina podobných filmů končí tím, že hlavní hrdinové (ne)přežijí a tím dojde k rozuzlení v podstaty příběhu, tady protagonisté jsou nositeli informací, které vítězoslavně přebírá nastupující protagonista v poslední třetině filmu, který se odehrává v živém čase a svižně tak odvíjí tempo.

Had (2021) (TV seriál)

Slizký had vraždící v řadách hipíků/hipsterů a zlaté mládeže, která hledá osvícení v jihovýchodní Asii a v drogách. Působivě zajímavý film o mysteriózním psychopatovi, co vylhal vzdušný zámek lží, v kterém nechal všechny včetně svých bližních žít. Prvotřídní manipulátor. Stále netuším, proč se vracel do Nepálu.