Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Thriller

Recenze (1 180)

plakát

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023) 

To měl být Indiana Jones v podání barda ve světě Fantasy? Celé je to takové komické, má to tak být, a je to asi super. Možná. Nicméně není to dostatečně komické, aby se člověk smál, ale ani seriózní, aby se koukal dál. Útrpně jsem to vydržel do konce. Fantasy svět mě ale vždy baví.

plakát

Cesta (1971) 

Střet dvou naprosto odlišných kultur obývající stejné území nehostinné Austrálie. Cesta tří dětí. Možná bez těch rádo by artových scén, které nepodtrhují nic, by to dávalo větší smysl. Trochu se ztratil význam smrti aborigince.

plakát

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022) 

Ztřeštěná komedie. Nicolas Cage co by tajný agent a herec, jehož opouští talent a jiskra herectví, se zaplete do politicky motivovaného únosu šéfem mexického kartelu. Film sám o sobě by měl mít tak 3 hvězdičky, ale dávám 4 * za ten LSD trip, kdy mi smíchem slzy tekly proudem.

plakát

The Outfit (2022) 

Zvláštní komorní drama odehrávající se doslova v jedné místnosti, kde se rozklíčuje velmi pozvolným tempem celá širokoúhlá pomsta ušitá doslova na míru krejčovským mistrem. Připomíná mi to trochu detektivku, jak to tedy vlastně je s trochu tlačeným plot twistem na konci, ale ve výsledku funkčním.

plakát

Bitva v ústí Šeldy (2020) 

Docela mě mrzí, že to bylo celkem bez emocí, příběhové linky neměly úplně lyrické ani epické vyústění. Víme akorát, že tu byla válka a že v Holandsku byli odbojáři, co to skopčákům zavařili. Ale abych si z toho odnesl v duši nějaké pojetí jednoho života, který mě zasáhl..? To úplně ne. Recenzi píšu s 14 denním zpožděním a stěží si vybavuji děj.

plakát

Půjčovna masa: Nové pouzdro (2020) 

Milý doplněk k dvěma řadám působivého seriálu v pořádném nářezu světa Yakuzy z Cuberpunkové budoucnosti, kde bohatí neumírají, pouze si vyměňují těla.

plakát

Neznámí (2022) 

Policejní šaráda vytvořená za účelem vymámit přiznání od vraha, perfektně zahraná, místy těžká a hutná atmosféra. Líbí se mi, jak do půlky člověk neví, co se děje. Kde začíná a končí vztah k podezřelému. Těžká a hutná atmosféra napůl gangsterského a napůl policejního prostředí.

plakát

Volavka (2022) (seriál) 

Namachrovaný a herecký ne úplně přesvědčivý frajer, co dostane zvláštní propustku z vězení. Stačí rozpovídat vraha malých holčiček. Ve vězení se náš macho trochu proměňuje v empatického člověka, studie charakteru není úplně koherentní, ale co už - pořád to je atmosférické drama z vězení dle skutečné události a těch není mnoho.

plakát

The Last of Us (2023) (seriál) 

Až na ten jeden absurdně zbytečný díl s párečkem gayů, který si scénáristi vycucali z prstů, aby to ještě více udělali společensky přijatelným seriálem(?), to byl nářez. Absolutní nářez! Tak jak to známe ze hry. Trochu se to ztratila akce, ta je tu spíš lyrická, nežli epická jak ve hře, chybí i lekačky. Nicméně příběh je natolik silný, že i tak pevně drží s celou tou charakterově silnou cestou za možností léčby zombie postapokalyptického světa.

plakát

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022) 

Zase jedna kvalitní španělská mysteriózní bomba s možná trochu ohraným prostředím psychiatrické léčebny. Scénář architektonicky zapadá to skládanky, kterou divák dostává zpětně s přeházenou chronologií. Možná trochu moc plot twistů včetně rádo by grandiózního finále trochu ubírají na kráse. Ale i tak. Patří tam, nebo nepatří? Kdo je tu oběť a kdo blázen?