Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Thriller

Recenze (1 123)

plakát

Onoda (2021) 

Poetické a zároveň epické vyprávění posledního vojáka a zbytky jeho jednotky vedoucí partyzánskou válku dalších třicet let po skončení války v strašně smutné nevědomosti a ještě smutnější opuštěnosti nadřízenými.

plakát

Triple 9 (2016) 

Konečně akční snímek, co má grády. Nadupaná akce nestandardní zápletky, která je čitelně rozklíčovaná v první minutě filmu a nechává tak diváka jen odhadnout, co se asi tak stane. Špinaví policajti, co dělají dvojí práci. Nikdo není ničí přítel. Všichni na jednoho, jeden za všechny, každý proti všem. Přežijí jen šílenci.

plakát

Clouds (2020) 

Tyhle filmy s rakovinou na to přímočaré ždímání emocí s tady ještě trošku velkolepým hrdinským patosem mi přijdou už trochu za hranicí. Je to daleko za Hvězdy nám nepřály a kousek za Five feet apart. Slzu nešlo uronit. Byť v tom filmu brečel doslova každý. Aspoň jednou. Film o lásce, soucitu, rakovině a rakovině.

plakát

Tři kroky od sebe (2019) 

Hvězdy nám nepřály. Jenže trochu jinak. Trochu méně ve všem a trochu víc pateticky. Tyhle filmy o smrtelných nemocech jsou takové těžkopádné v tom, jak ždímají ty city z diváka tou lineární cestou. Všechno je terminální a deterministické a hrdinské. To je samozřejmě správně. Ale já asi možná i hypochondricky se prostě ošívám.

plakát

Černý telefon (2021) 

Za mě perfektní horor s tou jednou neskutečnou lekačkou. Psychologický vhled do života 13 letého kluka z maloměsta, který je unesen sériovým vrahem, jenž je famózně zahraný Ethan Hawkem, škoda, že nedostal více prostoru. Dostatek prostoru ale dostala sestra hlavního hrdiny, která tu zahrála nejcharakterističtější postavu ze všech, naprosto okouzlující herecký výkon od takto mladé holky. Film je v podstatě něco mezi psycho duchařinou a takovým realističtějším Stranger things. Jo a samozřejmě je třeba se pozastavit udivující míru násilí na základní škole.

plakát

Thor: Láska jako hrom (2022) 

Au, moje oči. Co bylo do modrého pekla. Všechno tu bliká, má barvy duhy, splňuje emancipovanou feministickou módu a jinou politickou korektnost. Comics, necomics. Jediný ten Voldemort tu je perfektně zahraný, Bale předvádí ukázkový masterpiece, naproti tomu Hemsworth nechal charisma doma a dělá ze sebe klauna a občas šaška. Waititi je boží režisér, miluji všechny jeho komedie, ale na ty marvelovky bych ho nedával. Spoiler alert! Proč si u všehomíra plnícího přání nepřeje, aby ta jeho koc přežila? Proč tam vlastně nezaletěl před Voldemortem a nepřál si smrt Voldemorta? Proč si nepřál aspoň balík chipsů, nebo ASPOŇ něco. Uaaaa

plakát

Cruella (2021) 

Nebylo to vůbec špatně uchopené, i ta komiksová stylizace, chvílemi jsem si přál, aby to režíroval Tim Burton, ale to by tam nebyla Stone, ale Bonham Carter (a Johnny Depp). Stone byla famózní v podstatě antihero, co bojuje proti ještě většímu zlu - tady ten paradox dostává nový rozměr (SPOILER!) - svojí matce. Komické na tom bylo i to, jak dalmatiny byli zlí, nikoliv oběti prostoduchého plánu na geniální kabát, ale doslova vrazi.

plakát

Old Henry (2021) 

Hodně kratičký western, je to taková povídka ze samoty jeden den cesty od zapadákova. Co se stane, když legendární zabiják odloží zbraně a začne farmačit, ale psanci mu zkříží cestu. Střet charakterů a prozaické vyprávění nejprostějšího příběhu, ale do kterého se vešla DOSLOVA celá historie jedné legendy.

plakát

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (2019) 

"Nikos Skotarcik" si opět zahraje gangstera - sociopatického Waldena, tentokrát ve vedlejší roli, pravou ruku hlavního mafiána, linkového psychopata. Lesk a bída polské mafie, vzestup a pád, taková ta klasika, ale po polski, a to má prostě vždy koule, Poláci to umí, nemazlí se s tím a servírují všechno za syrova. Poperdoleny thriller. Akce. Napětí. Silný příběh. Láska. Náboj. A taky nějaký ten plot twist. Je tu vše. Vítejte v Pruzskowě.

plakát

Paterson (2016) 

Kdyby za tím filmem nebylo jméno Jarmusch, tak ten film umře ve vlastní šťavě z nudy. Hrozně mě mrzí, že poezie, která zde tvoří tu spojovací linku, byla kvalitou hnána do slepé uličky a zároveň měla podržet film. Film je tedy bez děje nudný a co do pojítka - poezie - příšerný. Třetí hvězdu dávám jen tomu psovi. Docela týpek.

Reklama

Reklama