• Thriller

Tři dny ke svobodě (2010)

Asi mám alergii na dobré konce, ale neřekl bych, že jsem nepřející. Jak se tu píše, film je opravdu koukatelný, ale hlubina tu není, divák kráčí pozorováním filmu po mělké vodě, snad možná rozuzlení po třech letech ve fantazii vyšetřujícího trochu nadchne, ale pranicvíc, holt Crowe všechno nespasí... 8/10

Vzpomínky na lásku (2004)

Opravdu mě zaráží tak vysokého hodnocení, sice tento film je šablonou na působivý romantický příběh, ale nic hlubšího v tom nečekejte, jen nahořklý slaďáček. Nahořklý, jen účelově aby vynikla sladkost. Smrt kvazi happy-endům.

Čistá duše (2001)

Mě jako matematika s jistým zalíbením v psychologii film dostal. Russel věrohodně zahrál veškeré proměny a popral se s příběhem, jak jsem to u něj ještě neviděl. Silně emotivní příběh, který epicky není ničím příliš zajímavým, avšak to je právě to, proč se na filmy koukáme. 9/10

Obvyklí podezřelí (1995)

Nejlepší na konci rozpletený nejzamotanější gangsterský příběh. Perfektní story z kanceláře. Uvidíte, pochopíte. Kvalitní práce Spaceyho. 9/10

Requiem za sen (2000)

Povinně bych pouštěl tento film ve školách. Arronofsky bravurně opět vystihl lidské psychické poruchy, závislosti, paranoiu a stihomamy. Film nemá chybu včetně závěru. 10/10

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Byl jsem zasažen kolosální výpravou a veškerým Tolkienovým světem, počínaje mágy konče Hraničářem. Myslím, že by Tolkien by byl hrdý a k tomu není víc co dodat. Vynikající ztvárnění, co vtáhne do filmu svou kvalitou zvoleného prostředí, výběrem herců, kamery, ale i emotivností.

Vetřelci (1986)

Silná klasika ve světě hororu a povinnost každého se podívat na Cameronovo zpracování Vetřelců.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Tak tady mě dostal Russel Crowe co by mlátička bez mozku, perfektní detektivní gangsterka o špíně a dobru. Nebudu se dlouze rozepisovat, tohle je prostě lahoda!!!

Leon (1994)

Další filmové klišé, chcete-li. Ale mě film dostal svou emotivností a místy brutální chladností. Všichni kvalitně podali herecké výkony. Leon citlivka, to musíte vidět...