Whitesnake: Live... in the Still of the Night (2005) (koncert)

Konečně! Fantastický koncert jedné z hardrockových megahvězd. Teprve teď se ukazuje, kdo byl nejlepší zpěvák v Deep Perple a je evidentní, že Gillan to nebyl. Od úvodního Burn tenhle koncert neuvěřitelně šlape a třeba Crying in the rain je prostě nazapomenutelná. Viděl jsem Whitesnake naživo 2x a musím říct, že pro mě je Coverdale v současnosti nejlepší hardrockový spěvák, který se navíc obklopil vynikající kapelou a koncerty jsou opravdu zážitek.

Dave Gahan: Live Monsters (2004) (koncert)

Viděl jsem, slyšel jsem, odešel jsem. Opět jsem se přesvědčil, že Gahan je bez Martina Gorea poloviční. Bez repertoáru DM by byl tenhle koncert nedokoukatelný.

INXS - Live Baby Live (1991) (koncert)

INXS - první australská kapela, která dokázala 3x za sebou vyprodat Wembley. Tracklist: 1. Guns In The Sky 2. New Sensation 3. Send A Message 4. The Stairs 5. Know The Difference 6. Disappear 7. By My Side 8. Hear That Sound 9. Original Sin 10. The Loved One 11. Wildlife 12. Mystify 13. Bitter Tears 14. Suicide Blonde 15. What You Need 16. Kick 17. Need You Tonight 18. Mediate 19. Never Tear Us Apart 20. Who Pays The Price 21. Devil Inside ¨Tohle živé album a DVD natočili INXS v době, kdy je na vrchol popularity vykoply placky Kick ( 1987 ) a X ( 1990 ). Zvláštností alby Kick byla nejen kvalita nahraného materiálu ale i to , že komplet promo video točila kapela v Praze, a to ne na ledajakých místech: New Sensation v Obecním domě a nádhernou Never Tear Us Apart na Karlově mostě. Samotný koncert je ve všech směrech úchvatnej: neuvěřitelně šlapající kapela, Michael ve famózní hlasové formě a 70000 spívajících lidí - prostě zážitek.

Batman navždy (1995)

Jak se může taková várka dobrejch herců propůjčit k něčemu podobnému, nevím. Přestože jednotlivé postavy jsou docela funkční ( T.L.Jones, J.Carrey ) , dohromady je to nekoukatelné. Jedna hvězdička je za Kidmanku, na tu se hezky kouká kdekoli.

Sopka (1997)

Bude to asi tím, že mám pro tyhle ptákoviny slabost - mě se tenhle film líbí a klidně bych na něj šel do kina. Klišé ? No ano, co taky jinýho - ale mě se líbí. Stejně jako Danteś Peak, The Core a podobný blbiny.

Noc patří nám (2007)

Má to sice docela atmosféru, ale Ti herci jsou nějak divně obsazeni : nad bratrem plačící Phoenix ( těsně předtím se fackovali ), zakřiknutý a zbraň nenosící Wahlberg poslušně plnící tatínkovy příkazy, nepřesvědčivý Duvall - prostě to celé nějak skřípe a nebýt pár fajn okamžiků, nebylo by to snad ani na dvě hvězdy.

Cujo, vzteklý pes (1983)

Pro neznalce tvorby pana Stephena Kinga : Cujo není ani povídka, ani kniha, nýbrž román ( tedy alespoň v USA tento literární tvar takto nazývají ). A co se týká nosného tématu - jeden by se divil, jak málo stačí Kingovi k tomu, aby o tom román napsal. A skvělej. No nic, k filmu. Mě se film líbil, myslím že atmosférou přesně vystihuje předlohu a ani jinak jsem na filmu nenašel nic nepatřičného. V kině jsem neviděl, ale ve své době bych na to do kina klidně šel.

Ostrov doktora Moreaua (1977)

Ostrov byl v době mého dětství kult a také to byl jeden z mála podobných snímků, na které se dalo jít do kina. Ohromě na mě zapůsobil a z kina jsem odcházel podělanej strachy. Michael York byl dostatečně bezbranej, Lancaster dostatečně šílenej, masky dostatečně autentický a Barbara Carrera neskutečně krásná. To byly doby!