Pekisan

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 24.4.2020  22:18
    Shutter (2004)

Sledoval som asi hodinu a nic sa nestalo. Pribeh je uplne o nicom. Tam kde to ma byt zahadne, je to prekvapujuce ale tym wtf sposobom. Na lakacky sa pripravuje asi 5 minut, takze nakoniec sa uz nikto neboji. Ma to 16 rokov a do krasy teda nevyrastla. Nabuduce skusim pre zmenu nejaky MILFku.

• 21.4.2020  19:58

Slovami klasika: You cannot be serious!!! Prvych 20 minut je zabitych zostrihom z predchadzajucich casti. Zbytok bol na tom este horsie. Vtipy boli uplne mimo moje spektrum usmevu. Napriklad tam 10 minut komentovali smradlave boty, co je na urovni mojho 3 rocneho chalaniska. Nazivo je to asi vacsia sranda.

• 14.4.2020  15:34

Film ponukajuci complexny pohlad na problematiku drog. Na jednej strane vidime vyprahnutu mexicku krajinu s malym lietadlom pristavajucim uprostred nicoho a na druhej strane stretneme ludi na presne opacnej strane socialneho rebricka bojujich proti novodobemu moru v USA. Reziser ide na to sikovne a pouziva rozne farebne filtre a styly kamery, aby nielen ukazal odtrhnutie politikov od reality (a tym dlhsi a bolestenejsi pad na dno ), ale aj akcnost, krutost a napatie boja s kartelmi pod drtivym spalujucim slnkom. Film je hviezdne obsadeny na cele s kralom del Torom zasluzene zvierajucim Oscarovu sosku. Zdarne mu sekunduju novomanzelia Douglas Zeta-Jones, hoci pred kamerou sa tentokrat nestretli. Verim vsak, vzhladom na Michaelove ...zavislosti a Zetine...oci, ze karavan sa kyval nie len kvoli vetru a dusno ani klimatizacia nerozfukala. Jedina namietka bude ta vlna cukru, ktora zaliala realitu na konci. Zivot totiz taky sladky nie je. Specialne pokial ide o drogy.

• 6.10.2019  14:51
    Pot a krev (2013)

Obcas si myslim, ze by si ta nasa planeta zasluzila trochu upratat tu hnilu clovecinu. Vacsinou sa snazim nesudit, ale dneska sa vyserem na dobre mravy. Hanbite sa vsetci, ktori ste si uzivali a silno ohodnotili tuto "komediu". Zaujmalo by ma ako velmi sa smiali deti cloveka, ktoreho tak vtipne mucili niekolko dni. Mam rad cierne komedie, ale nie podla skutocnych udalosti. Hranice sa musia drzat a Bay, aj vsetci co sa na tomto podielali, prepadli cez nu na uplne dno ludkosti. Prachy su prachy.

• 13.4.2019  20:27

Nehovorim, ze mam oci zkrvavene rokmi sledovania japonskych bizarnosti, ale svoje som si uz odpozeral. Napriek tomu tato vec nachytala na hruskach. Za prve, je to nudne a ploche ako moje spoluziacky na zakladke (bohuzial bez zmeny na gymply). Prvych 20 minut je vyplnenych milion a jednym japonskym menom a genealogickymi perlickami, ktore su vacsinou vysledkom Shogunovych zdravotnych prechadzok haremom. Na "serioznosti" len pridavaju otazky razu, ci to aj zeny vo Francuzku robia s tym tam dole tak ako v starom dobrom Japonsku a klitoris je prirovnany k velkochovu kuriat. Lenze zrazu jedna mila pani spacha sepuku, aby hned doslova poslapali po krestanstve aj s ukrizovanim na obratenom krizi. Nalada sa zmeni strihom z vrcholnej usmevnej trapnosti na rodinnu dramu o krestanskych korenoch. Povedzme si vsak jedno - ono by to islo, keby nam isli zenske. Ale nejdu. Sice vyzeraju k svetu (zastupenie ma ako Europa, tak aj ebenova Afrika), ale to tradicne dusno skor pripomina cakaren u doktora pocas letnych horucav. Mozno som mal radsej skusit tie spoluziacky.

• 12.4.2019  22:09
    Psanec Josey Wales (1976)

Vazeni a mili western fandovia, do neba kriciaci odpad mozem vysvetlit, len spoilerovanim. Takze pardon. Od zaciatku sa mi vynarali slova "zastarany" az "trapny" ako svetla rychliku vynarajuceho sa z tunelu sklamania. Vlastne to skor bola mala lokalka, vzhladom na vrazedne tempo. Vsetko to ukoncila scena Clinta sediaceho na jednej strane rieky, driemajuci, cakajuci na kompu privadzajuca bandu vojakov, aby ho chytili/odbachli. Nikto nechape preco tam len tak sedi, az pokial sikula orlie ocko Joey NEODSTRELI lano niekde nad riekou a mili vojaci su odsudeni na nedobrovolny spoznavaci vylet so sancou utopenia. Samozrejme v ramci zachovania 135 minut filmu sa rozhodol setrit municiu na neskor a nechal tych paduchov vychutnavat si cerstvy riecny vzduch bez zbytocnych komplikacii sposobenych lietajucimi gulkami. Pocit, ze zo mna niekto robi blbca ma zaplavil ako tsunami kovu a polstrovnia cez stado krav pasucim sa nerozumne pred tym tunelom. Tak som radsej stravil hodinu pisanim tejto poezie.

• 29.6.2017  20:44

Je to naivne? Ciernobiele s pribehom priamym ako americka highway? Zostarnute? Mozno trochu ano. Co vsak urcite nezostarlo je herecky vykon sira Poitiera. Film ma 50 rokov. Bola uplne ina doba. Doba kedy v skole umyvali ziakov a radili dievcatam ako si vybrat manzelov. Mozno by bolo dobre raz zacas dat knihy bokom, prestat slepo sledovat osnovy a nechat deti/tinejdzerov pytat sa. Je naozaj potrebne, aby vsetci siedmaci mali chemiu? Je ten film naozaj naivny? Zastarany? Lezu Vam otazniky nervy?:) Milych filmov nie je az tak vela, aby som ho zatracoval zbytocnou kritikou. Ak sa Vam pacil v dobach davno minulych, tak sa k nemu radi vratite. Z lasky.

• 28.6.2017  20:11
    Hra o trůny - Série 6 (série) (2016)

Co do vizualu a akcnosti boli posledne dve epizody asi najlepsie z celej serie. Inak je to kazdym dalsim dielom trapnejsie a hlupejsie a najlepsie to ukazuje Aryina story linka. V jednom diele ultra zabijak, v dalsom debil naivka, aby nasledne zahanbila svojim kumstom vsetkych beztvarych aj s ich najbeztvarovatejsim Bohom. A ta nuda v prostrednych epizodach. Ale nie vsetko bolo len zle. Pri Hodorovi som pozeral s otvorenym ustami. Som zvedavy na Branovu ulohu v buducich dieloch. Teda okrem nejakeho podivneho historika leziaceho spiaceho. To ma privadza k myslienke ako sa tesim na knihu a ako bude, 7. seriu pozerat viac menej uz len zo zvyku.

• 27.6.2017  21:01
    Revolver (2005)

Revolver, Guy Ritchie a trochu viac. Bol v tom citit Besson alebo len Guya zhovadili filozoficke prdy zilnatej Madony? Vlastne az do polovice sa mi to ohromne bavilo. Asi ako neopocuvana Elvisova pesnicka. Po prvom slove, akorde je styl lahko rozpoznatelny a je jasne, ze to bude dobre. Az do momentu kedy sa Presley rozhodol stat Cohenom na dobrych halucinogennych hubach. Takze bud sa v tom zavere zamotali ako politik pristihnuty pri klamani alebo som to ja nejak nepobral. Dufam, ze to druhe lebo mudrejsim sa stanes len ked hrajes proti mudrejsiemu oponentovi. Nesefujem, len citujem...z filmu.

• 26.4.2017  21:26
    Powder Room (2013)

Som z Marsu. Co robia zenske na wecku ma mozno trochu zaujma, ale ked tam jedna zacala mudrovat a vsetkym radit ako maju zit zivot, tak ma vsetka zvedavost presla. Prezili sme spolu sukromnu polhodinku, ale vypradnila sa prilis rychlo. Inak by mi mohol niekto vysvetlit ako Borque vo svojom hodnoteni, ktore je pre zmenu osobne na porovnanie s....neosobnym?...ako vypocital, ze 60% su 2 hviezdy.

• 25.4.2017  21:25

Dovolim si povedat, ze kniha bola mojou velkou inspiraciu preco si aj ja zacal pisat dennik. O velku hromadu negativnych slov menej inspirativny bol Cera, kaziaci film v hlavnej ulohe. Jeho mega gay verzia francuzkeho milovnika to iba zaceresnovala. Ale aspon chvilu neznel ako 2 roky pre zmutovanim. Po druhej role ukecaneho panica z dvoch protichodnych pohladov videnych v jednom tyzdni, sa iba ukazalo, ze nevie zahrat ani sam seba. OK, s tolkymi peniazmi uz panic asi nebude, ale vizaz mu to nezmeni. Film samotny bombasticky asi po 20. slusnych minutach zoznamovania s postavami, vsetko vsadil na bohovsku bohumilu bombasticnost a narval tam 1000+1 ludi a plny kolotoc zvratov, aby som sa nekonecne donudil ku koncu. A je to bez koz. Film o nadrzanom pubertakovi, ktoreho najvacsim a jedinym cielom je prist o panenstvo a neukazu ani vyblednutu areolu. Zlaty American Pie

• 16.4.2017  19:56
    Autostop (1977)

Neviem aky je rozdiel medzi normalnou a SE ediciiu, ale tych SE 82 min by mi pasovalo ovela viac a prekonalo by to pocit niekde uprostred filmu, ze odchodom do kuchyne, podojit sliepku a uvarit prazenicu z cerstvych vajec o nic nepridem. U mna hlavnym tahakom je oku lahodiaca Corinne Clery(velmi casto a velmi vela naha), na zaciatku rychly spad a cierno cierny sarkasticky koniec. Niekde uprostred to vsak brutalne strati tempo a clovek len rozmysla kolko kecov z auta sa tam este zmesti. Bohuzial viac nez dost. Na becko je to vsak tale viac ako slusne.

• 12.4.2017  17:13
    Apokalypsa (2006)

Obetoval som tomu hodinu zo svojho inak velmi produktivneho zivota a vymazal som to. Kolekcia strasnych hercov, strasnych kecov a najstrasnejsej snahy byt sofistikovane zahadne premudrely ma donutili kliknut si a zisitit ktoze za tym stoji. To ma pokakaj!! Reziser exkluzivneho Donnieho Darka, panko Richard Kelly. Hned som to vypol, nech si nepokazim nazor.

• 7.3.2017  18:06

Americka alternativa na krvavu Alzbetku v Madarsku. V Uhorsku, aby sa historici nehnevali. Alzbeta bola fajn, teda jej kozy. Nie vsak az tak (casto), aby bolo aj mne fajn.

• 6.2.2017  15:35

Situacia je vazna, musim byt aj ja. 80 percentny artak zo starej (citaj lepsej) skoly a ja tomu vysolim odpad! "Chudak to nepobral", hovoris si. "Henten dava po veceroch Hostel a podobne veci", myslis si a tvar sa Ti krivi sprvavodlivym hnevom. Po veceroch davam hlavne svoju zenu ak deti dovolia. A hovorim o sachoch. Kaspar ma byt tinejdzer, ktory sa jedneho dna objavi v dedinke na namesti. Nie je blby ani postihnuty (co je velmi casto zdoraznovane vo filme), akurat svoj zivot travil v nejakej kobke priputany retazov. Tolko teoria. Vo filme nasho adolescenta hraje oholeny tridsiatnik, ktory sa prvu hodinu len priblblo usmieva alebo spi. Spi vela. A dementne sa usmieva. Tiez vela. Ziadne ine emocie. Ziaden strach, ziaden krik, ziaden smiech. Nic. Ale inak je rozumny a uplne normalny. Vsetko to funguje ak uverite, ze vdaka uplnej izolacii sa nenaucite bat. Comu som ja neuveril, lebo instinkty neoklames a po 60 minutach som to vypol. Doporucujem si o tomto pripade precitat na wiki. Je to zabavnejsie a vernejsie.

• 29.1.2017  18:09

"Má cenu nadávat na romantický film, že je romantický?", napisala Faidra. Co by nemalo. Ulavit si treba. Ale povedzme, ze nieco na tom bude. Co teraz? Ma to slusny rozbeh. Nazov nie je ziadna metafora pre myslitelov a flasa sa tam objavi hned odzaciatku. V momente ked sa vypatra odosielatel, tak je mne, ako aj kazdemu co bol donuteny svojou lepsou polovickou pozerat sobotu vecer vyber Daniely Steelovej, jasny ten hrozny zvrat a uz len caka kedy ta tragedia na nas spadne ako rozchod zalaskovanych dvanastiek. Bohuzial sa caka celkom dlho a je nasledovany takou hustou zalezistostou, ze nejedno poeticke srdiecko si muselo vyplakat vsetky rezervy. Cele je to tam vsak velmi okato, umelo vsunute, ze napriek nie najhorsiemu, takmer neromantickemu koncu som ostal letargicky premyslat co s nacatym vecerom. ';

• 19.9.2016  22:22
    Nařčení (2012)

Ok, je tam ten faktor, ze sa to naozaj stalo a dievatko mi je luto, ale ten isty faktor z toho robi takmer frasku a scenku z humoristickej relacie ako nenatocit porno v praci. Mozete sa ohanat psychologickymi teoriami o sile autorit, ale ja to skor vidim na politiku strachu v USA. Na SVK, ked poviete slecne, ze ukradla peniaze a nech sa vyzlecie, aby ich nasli, lebo tak chce ujo na mobile, tak sa nevyzlecie....lebo minimalne vie, ze nic neukradla. No mozno by sa aj vyzliekla ak ste jej sympaticky, ale to uz sa vraciam k tomu pornu. Aj by som dal par vtipov na temu vitazov Darwinovej ceny, ale pracujem na sebe a empatia je momentalne velka vec. Inak samotny film nie je zly, ale bez toho ducha skutocnej udalosti by to bolo o triedu menej. To a velmi sympaticka Dreama Walker.

• 28.7.2016  09:22
    Cesta (1971)

Tak toto sa mi pacilo. Na prvy pohlad sa zda, ze poukazuje na rozdielnost "nasej" rozvinutej civilizacie a tej zaostalej, niekde v australskej busi. Je to vsak rovnaka divocina ci uz v betonovej alebo poriadne vlhkej a zelenej dzungli. V kazdej sa musite naucit ako prezit a byt akceptovany spolocnostou, partnerom, kolegami v praci alebo svojim kmenom. Neschopnost prezit/ziskat/byt uspesny vas moze stat velmi vela. Walkabout je umelecky film pre zaciatocnikov. Sice rozprava viac kamerou nez slovami, tieto obrazy su vsak velmi vystizne, vacsinou surove a naturalisticke. Protiklady su podane takmer formou cierna a biela, takze su lahko rozoznatelne. No a este je tu mlada Jenny Agutter a to je poezia sama o sebe. Ak sa vam paci australska priroda, tak toto je urcite nieco pre vas.

• 28.7.2016  06:31
    Jason Bourne (2016)

He is back! Jason sa po 9. rokoch vratil. Stara laska proste nehrdzavie a Damon s Greengrassom si povedali, ze ked to funguje, tak nie je co riesit a rozhodli sa ozivit Bourna. Som fanda serie, takze pripomienku som mal nastavenu uz niekedy v januari, ked som v telke zbadal prvy trailer. No a dobre som spravil. Akcie je tam naozaj hutne a Jason rozdava rany ako za mlada. Hoci je vidiet, ze roky sa na nom podpisali, tak z chladnosti a vypocitavosti mu nic neubudlo. Je to trochu viac politicke akoby sa mi pacilo a silne sucasne, co znamena az prilis pretechnizovane. Vsade same kamery, satelity, odpocuvanie a tracking. Obcas sa zda, hrajuce scenaristom do karat viac nez by sa patrilo. Film vela noveho neprinasa a casto mierne povedane vykrada svojich starsich bratov, ale stale ide o velmi slusnu zabavu s trademarkovymi auto nahanackami ako ceresnicka na...riadiacej pake? Jason Bourne proste na tu romantiku nikde velmi nebol.

• 26.7.2016  14:37
    Hra o trůny - Série 1 (série) (2011)

Tak som si to pustil. Je to vsade, reku si to dam a uvidim. A...no myslel som, ze v dobe porna to uz nebude platit, ale ako sa zda tak sex a nahota stale predava. Lebo okrem snahy tvorcov byt "iny" a narvat do kazdeho dielu aspon 10 minut s kozami, prdelami a bobrami, som tam nenasiel nic extra. Postavy sa tam bud rozpravaju akoze v hadankach, alebo niekam idu, odisli, odidu, prisli, pojdu, aby si pokecali. Celkovo to nie je zle, ale...podarilo sa mi aj precitat knihu a mrzi ma, ze ludia co tomu dali 5 hviezd nevedie o co prichadzaju. Dalo by sa povedat, ze su dokonca klamani, kedy su niektore postavy v knihe a vo filme v rovnakej situacii vykresleni v uplne opacnom svetle. Ale povedzme. Kniha je kniha a tv je tivi. Horsie je,ze sa do telky nezmestili velkolepe suboje a bitky spolu s mnozstvom mytologie tohoto kazdym dnom studenejsieho sveta. A o tom to predsa je. Ludia dakuju tvorcom za znovuzrodenie fantasy. Po prvej serii urcite nie. Podakujem sa vsak panu Martinovi. Uz teraz sa zda, ze vsetko bude inak a tu hlavnu hru si zahra uplne niekto iny. Koho pravdepodobne este ani nepoznam. Season 2 here I come

• 23.7.2016  22:45

Ja som sa bavil. Na vecer, kedy na mne spal moj dvoj mesacny, syn som si nemohol vybrat lepsie. Vyzera to dobre, Jeff bridzisuje ako zvycajne a ani namet nie je zrovna na zahodenie. Nikto tam nemudruje a trva to zdravych 90+minut. Od rezisera Red som mozno cakal viac vtipu, ale Reynold nie je Bruce Willis a Parkerovu som uz davno zapisal do zoznamu nepriatelov charizmatickeho herectva. No a Kevin Slaninka? Ten hral opat dementa, takze na vybornu. Aj ked tentokrat asi nechcene.

• 15.7.2016  09:14

Namiesany horor s dramou (nie damou, taky mix vynimocny nie je) zo sudneho prostredia je skutocna rarita. Hlavne ked tie hororove flashbacky funguje dostacujuco, aby pomohli premostit nie az tak dobre sceny zo sudneho dvora. Co vsak robi tento film vynimocnym je, ze sa nesnazi davat odpovede, len zasieva pochybnosti. O nas, o nasej (ne)viere, o svete. Co v casoch vsevedcov a sebaistych mudrlantov (hlavne tych internetovych) je pozitivna zmena.

• 14.7.2016  09:14

Teta Hilary Swank by uz toho chlapca asi len tazko zahrala. Vypucila nam do krasy a v tomto "mysterioznom" filme potesila nejedno oko labuznika. V druhom oku vsak citim malu slzu sklamania, lebo ovela viac radosti mi uz reziser nenaserviroval. To este podtrhuje absolutne nevyuzity Christopher Lee, ktory za cely film kupil flasu vina a par razy sa uchylne "zakoukal". No a vyvrcholenie je podctou vsetkym hororovym parodiam, kde vrah je nesmrtelny a zenska bezi, bezi a bezi a ked nahodou aj utecie tak sa vrati spat, aby to ten chudak s noziskom v ruke nemal nijak tazke. Nakonci ho samozrejme zabije, lebo ved bez happyendu by som mohol mat citovy zazitok. Takto zase hovno. Asi tak.

• 11.7.2016  21:16

Ma to skoro 2 hodiny. Viac asi ani netreba hovorit. Rozmyslam kolko z tych 3 puntikovych hviezd su nostalgicke spomienky na Nadu, Jimovho tata, Sherminatora, Stiflerovu mamu a jeden pekny song. Vlastne Jimov Tato je asi jediny, komu to ide aj po rokoch. Moralizovanie a nekonecna rodinna romantika poslednu polhodinu zabila vacsinu vtipu. Nepomohli ani kozy a uz vobec nie Jimov.....naj kamos.

• 7.7.2016  09:28

Zacnem z pozitivna. Tento kontemplativny (som si to vyhladal) film ma len hodku a stvrt. Co je dobre, lebo viac by som kontemplateovat asi nedokazal. Rozprava o zvykoch stareho finskeho gangu, ktory sa pred 400 rokmi asimiloval (takze asi aj miloval) so slovanmi. Dokazal si vsak uchovat svoje ine zvyky, ktore ako sa zda casto suvisia so zrodenim (frndo zdobenie) alebo so smrtou (....hmmm zdobenie frndy?) Cas strihu je asi 10 minut, takze sa pripravte na dlhotrvajuce mlcanlive zabery. Co mna vsak odradilo je zaver. Vsetko to plynie strasne pomaly a zrazu hop sup toto toto a koniec. Hotovo. Cakal som este aspon basnicku. A co tie vtaciky? Napiste mi niekto a vysvetlite.

• 5.7.2016  14:44
    Odpojit (2012)

Dal som tomu 45 minut a stacilo. Mozno keby som to videl v 2012, tak to dopozeram a hodnotim inak ale dnes....Je to ako z internetovej vychovy pre deti a dorast, akurat s niekolko milionovym rozpoctom. Pozrite sa deticky, toto sa vam moze prihodit na nete. A vezmu najbeznejsie pripady, strasne to zaskatulkuju, narvu tam stereotypne charaktery a ucime sa vsetci. Podme, podme. A hlavne su vsetci herci su strasne krasni a budeme strasne tlacit na pilu nech vsetci uronia slzu uprimneho sucitu a porozumenia pri zaverecnych titulkoch. Inak nic proti internetovej vychove na skolach. Urcite by mala byt povinna, nech 13rocne deti neposielaju "sexy" fotecky kadetade po chatroomoch.

• 3.7.2016  15:45
    Bunkr (2015)

U rodiny zijucej v bunkry si mlady student prenajme izbu, aby mohol v klude zamakat na prelomovej praci z fyziky. Ziju v bunkry, takze je jasne, ze pojde o zaujmave, v tomto pripade skor groteskne postavicky. Nepozname ich minulost, ani dovody izolovaneho zivota a reziser sa nesnazi nic vysvetlovat. Skor opacne sa ten ich mikrosvet pomaly viac a viac zamotava. Bohuzial vo filme nie je nikto a nic, comu by som drzal palce a aj priam pytajuci sa namet "zachrana chlapca" nefunguje, lebo chalan je nesympaticke hovado, ktoreho nedobrovolna uloha obete svojich rodicov je hlavne ku koncu silno otazna a student - zachranar je prilis neschopny. Napriek tomu tento europsky film posobi casto velmi osviezujuco a hlavne uloha otca je zahrana vyborne. Namet zostal celkom otvoreny, takze by som si dal kludne pokracovanie.

• 1.7.2016  21:26
    Sexy bestie (2000)

Jednoznacne jeden z tych "inych". A hoci dej sa zda az tuctovy, tak spracovanie, zdanlivo az nahodne striedanie zanrov a hlavne Kingsley z toho vytvorili gangsterku pocitovo pripominajucu mozno len Reservoir dogs od Tarantina. Chvilu som bol na vazkach ci to je na tie 4 hviezdy, ale potom som zistil, ze reziserom je ten Glazer, ktory neskor vyzliekol Johanssonku a za to mu patri vecna vdaka minimalne muzskeho publika. Teda okrem Poma - fitnesaka (vid jeho koment k Under the skin).

• 14.6.2016  13:58
    Zapadákov (1973)

To, ze Malickovho Sheena vo filme casto prirovnavaju k Jamesovi Deanovi je velmi trefne, aj ked malu rolu na tom hraju napasovane dziny a vyfukane vlasy. Jeho antihrdina Kit je totiz naozajstny rebel bez priciny. Tak naozajstny ako to len vo filme ide. Zabija bez zjavneho dovodu a na prvy pohlad jednoducho a normalne ako vacsina z nas robi kazdodenne veci. Vnutorne ho to vsak zoziera cim dalej viac, no sam sa nevie vymotat z tohoto morbidneho cyklu (mas pravo zabit svedkov, aby ta nechytili). Zda sa, ze pomoc hlada u velmi-na-oko prijemnej Sissy Spacek, no ta ho len automaticky miestami az zombioidne (slovo asi neexistuje) nasleduje. Pred pocitami viny sa tak snazi utiect a ukryt v lone prirode, zabudnut na minulost a zacat lepsi zivot. Reziserov debut je skvely po kazdej stranke, tak isto ako vykon mladeho Sheena. Zaujmavy je hlavne pristup zobrazenia akoby zdialky, bezpocitovo, co iba zvyraznuje hrozy, ktore tento par spolu napachal. Skoda, ze v dnesnej dobe je tento styl casto mylne pokladany za nudny, hoci tato perlicka dokazuje, ze aj dnes sa to da.

• 13.6.2016  21:39

Pozeral som formulu este za casov iskier z podvozku a pilotov schovavajucich sa do "slipstreamu" pre lepsie obiehanie. Boli to casy superenia dvoch velikanov Prosta a Sennu a smrtou neskor menovaneho to nejak pre mna vsetko skoncilo. A prave pomocou umrti sa snazi Crowder rozpovedat pribeh a historiu mozno najznamejsich pretekov - Formula !. Uvidime ciernobiele zabery borcov v kozenych helmach bez bezpecnstneho pasu. Uvidime tiez preco si neskor tie pasy (uz fareben) radsej nedavali. Uvidime vsetky najvacsie hviezdy tychto "takmer" lietajucich strojov, z nich vacsina bohuzial skoncila svoje preteky prilis skoro. Do tych 2 hodin je toho nahustene naozaj dost a uplnemu laikkovi sa z tej hromady mien moze trochu zatocit hlava. A hoci som rad, ze o Senovi a jeho havarii je tam naozaj len to najnutnejsie (vzhladom na existenciu filmu venovanemu prave jemu), tak ma mrzi, ze novodoba era je tam spomenuta viac menej len seriou efektnych obrazov a vyhlasenim v zmysle, ze auto je postavane tak, ze driver ani nemoze umriet. Na pomery az prilis sebavedome.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22