Nyck

Česko
The One Who Knocks

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 2.11.2018  17:56

Bohemian Rhapsody samozřejmě získává už dopředu plusové body za vynikající hudební doprovod, ale jen ten by k pozitivním recenzím nestačil. Singer využil osvědčené vyprávěcí šablony, která ovšem není na škodu, protože stejně všichni očekáváme, že prožijeme s Queen jejich cestu od začátku do konce. Nekomplikované podání totiž umožňuje naplno vychutnávat hudbu, především však oslnivý výkon Ramiho "Mr. Robota" Maleka, jemuž tleskám za odvahu tuhle roli vzít. Převtělit se do jedné z nejikoničtějších postav hudební historie je vskutku nevděčný úkol, se kterým se popral na výbornou a z tichého, až melancholického ajťáka se z něj stal extrovertní a vždy něčím se vymykající zpěvák. Závěrečný blok je pak logickým, hlasitým a energií nabitým vyústěním. It's a kind of magic...

• 11.8.2018  17:55

Padesátník Cruise dává na prdel, doslovně i pomyslně, všem akčním hrdinům Hollywoodu, kteří jsou leckdy o generaci mladší. Nejen proto je Mission: Impossible jednou z mála sérií, u níž se ihned těšíte na další díl. Zasloužený úspěch.

• 3.6.2018  13:13
    Takoví normální Američané (TV seriál) (2013)

Málokdy platí, že s postupujícími sériemi se kvalita seriálu zvedá a nejde opačným směrem. The Americans jsou zářným příkladem toho, jak gradovat příběh na pozadí historických událostí, a přitom neztratit ze zřetele konkrétní lidské osudy. Špionážní drama s fantastickým hereckým obsazením, které si zasluhuje větší pozornost a více ocenění, než se mu dostává.

• 22.10.2017  14:05
    Dogani (2011)

Absolutní bezvýchodnost na korejský způsob.

• 5.6.2017  23:08
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

A pak že to nejde! Když se sejdou vynikající herci, kteří mohou hrát výborně napsané postavy, s nadprůměrným scénářem a vtipnými dialogy, tak se i v Česku dá natočit dobrá komedie. Pro mě velmi příjemné, třebaže nečekané překvapení. Top postavy: Trojan, Issová, Novotný, Myšička.

• 2.6.2017  17:19

Z traileru jsem nijak odvařený nebyl, ale zbyly nějaké poukázky do kina, tak jsem si řekl, proč to nezkusit, ohlasy jsou poměrně pozitivní a Guy Ritchie mě skoro nikdy nezklamal. A bum! Král Artuš je testosteronová jízda od začátku až do konce, s typickými Ritchieho prvky a stylizací, která do této nevlídné historické doby skvěle pasuje. Nikdo si na nic nehraje, minimum patosu je filmu ku prospěchu, stejně jako přímočarost, se kterou letí do cíle. Zážitek navíc podtrhuje skvělý hudební a zvukový doprovod, bez nějž by byl Artuš přinejlepším tříčtvrteční. Velmi příjemné překvapení.

• 27.1.2017  16:41
    La La Land (2016)

Nebudu lhát - muzikály nejsou mým šálkem čaje. Moulin Rouge jsem vypnul po půlhodině, poslední Bídníci mě nudili. Nebudu lhát - do jisté míry mě k navštívení kina nalákal Damien Chazelle, jehož Whiplash mě ohromil, a pochopitelně ústřední dvojice, která je mi sympatická. Nebudu lhát - pozitivní naladění sálá z celého filmu víc jak kouř ze Zemana a hudba je skutečně chytlavá. Nebudu lhát - tohle se povedlo, že by se ze mě stal muzikálový nadšenec? 90 % Famózní soundtrack.

• 17.1.2017  21:08

K tomu lze dodat jen to, že název je zcela, ale opravdu zcela výstižný.

• 13.11.2016  17:56

Nejlepší válečný film za hodně dlouhou dobu. Přitom je to film postavený na velkém paradoxu. Protiválečný snímek vyčnívající syrovostí a brutalitou monumentální válečné scény. Mel Gibson nezklamal a přál bych mu i úspěch na Oscarech, byť je to jemu i nám, kteří film zhlédli, putna. Andrew Garfield předvedl skvělý výkon a film táhl (doslova) na svých ramenou. Půlka z nás by do války ani nešla, ale Desmond Doss se vrátil pro 75 kolegů, neskutečné...

• 19.8.2016  18:12

Konečně zpestření na poli animáků! Konečně film, který pobavil od začátku až do konce, neztrácel dech a nedoplácel na klišé. Nesmírné množství úžasných detailů, narážek (kmotr, Jesse a Walter!), slovních a zvířecích hříček. Výborné postavy, nadprůměrný děj (kdy jsem naposledy viděl animovanou detektivku...?), parádní animace a v neposlední řadě sympatické poučení. Takhle si představuju kvalitní animované filmy a zdá se, že to není až taková ootopie...

• 13.2.2016  15:41
    Deadpool (2016)

Ryan Reynolds se narodil pro roli Deadpoola, o tom žádná. Film hýří vtipem od začátku do konce (i po konci, trpěliví vědí), drží nastavenou hranici, a jakkoliv se objeví i opravdu absurdní momenty, k náladě celého filmu to pořád dobře sedí. Fanoušci komiksových filmů zaplesají, protože referencí na podobně snímky je v Deadpoolovi spousta. Nesmím zapomenout ani na to, jak skvělá marketingová kampaň Deadpoola provázela, špička. Teď už jenom čekat, jestli se ve dvojce objeví S. L. Jackson. :)

• 21.1.2016  16:54

Za odvahu tvůrců jít do takhle náročného natáčení, za DiCapriův, ale také za Hardyho výkon, za úžasné záběry krajiny, za strhující souboj s medvědem a za minimalistickou, ale údernou hudbu. Za tohle vše dávám plnou palbu.

• 9.1.2016  15:09

Tohle že mělo tři hodiny? I damn sure liked it! Že je to klasická tarantinovka neberu jako negativum, ale právě naopak. Nechybí v tom nic, na co jsme zvyklí a co máme tak rádi. Herecké obsazení výborné, osobně mi utkvěl v paměti zejména výkon Daisy, fakt odporná ženská. A navíc hudba od Morriconeho. Co víc si přát?

• 1.1.2016  08:57
    V odborné péči (TV seriál) (2008)

Jeden pokoj, čtyři pacienti a jeden skvělý psycholog. Obzvlášť Sophie v první řadě byla skvělá, ve druhé Oliver a jeho rodina, ve třetí byla famózní Adele a velmi zajímavý Sunil.

• 24.12.2015  21:45
    V hlavě (2015)

V poslední době se mi animáky zdály být čím dál podobnější a méně originální. "V hlavě" pobralo originalitu za všechny zbylé. Super.

• 9.10.2015  15:59
    Marťan (2015)

Už na papíře to vypadalo skvostně: můj oblíbený Matt, zkušený Ridley, skvělé obsazení doplňují Jessica Chastain, Michael Peňa, Sean Bean atd. Pak jsem si přečetl knihu, která je fantastická. To už jsem si říkal, že to snad není možné. A nakonec samotný film: velmi věrně se drží předlohy, především využil humor, který je v knize úžasný. Matt jede jako o život, vhodně se prolínají obě dějové linie. Nejsou vynechány vyloženě důležité scény (snad jen vyhýbání se bouři na cestě k MAVu). Tleskám.

• 26.9.2015  14:50
    Everest (2015)

Už jsem takhle začínal určitě jeden komentář: pokud se u filmu ani jednou nepodívám na hodinky nebo se nezamyslím, kolik času již uteklo, je to známka kvality. Everest vyniká úžasnými záběry na horské velikány, sympatickým obsazením a napětím, kdy si říkáte "co se utrhne teď, kdo kam zahučí". Alespoň my neznalí historie horolezectví si to tak říkáme... Hned bych si tak zajel na výlet do Nepálu.

• 20.9.2015  22:01
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Takhle nějak jsem si představoval Gotham na Foxu, když začínal. Zatímco Gotham jsem sotva dokoukal a v druhé řadě pokračovat nebudu, Daredevil mě ohromil a moc se těším na pokračování. Netflix jede!

• 12.8.2015  21:24
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Vyjádření ke druhé sérii: První ode mě dostala 5* zcela jednoznačně. Druhá se pyšní minimálně stejně kvalitním hereckým obsazením, sází na podobnou stylizaci a na pomalé tempo. V čem ale zřetelně ztrácí je příběh. Ten je prostě nudný, děj by se dal vecpat do čtyř epizod. Některé scény i díly byly velmi dobré, jiné o ničem. Season 2 ode mě má 3*, nicméně nebudu měnit celkové hodnocení z úcty k původnímu dílu.

• 18.5.2015  16:13

Naprosto šílený film s tunou absurdních výjevů, který však paradoxně dohromady dává smysl. Originální svět se stylovou vizualizací, tahouni Tom a Charlize, neskutečné tempo jak ze včerejšího zápasu Kanada - Rusko a porce akčního nářezu, kterou byste nedostali ani v americkém fast foodu. Nevím, jestli si Šílený Max zaslouží maximální hodnocení, nicméně za odvahu do takového projektu jít a za úžasný soundtrack mu je prostě dám.

• 30.4.2015  16:31

Filmy založené na komiksech z velké většiny nestojí na brilantně vykreslených charakterech ani na precizně promyšleném scénaři. Jde o zábavu, o efekt, o sympatické hrdiny, které hrají oblíbené herci, o vytržení z kontextu všedního světa. Nepatřím mezi fanatické vyznavače komiksů, přicházím s nimi do styku jen v podobě filmů, ale Avengers mě i na podruhé pobavili. Ať už to byly scény typu Thorovo kladivo nebo akční sekvence, snímek neztrácí na tempu a pořád je na co se dívat. Pokud chceme vidět "týmovky", pak se nelze vyhnout tomu, že se film zabývá všemi postavami ne tak detailně, ale každé dává prostor. Možná bych se na Age of Ultron díval jako na rozehrání událostí pro další díly, které mohou být sakra zajímavé. A stejně, v čem hraje Scarlett, to musí mít úspěch. :)

• 30.3.2015  20:27

Trochu drsnější než jiné "pohádkové" dokumenty, ale stále parádní. Exkluzivní záběry, skvělé příběhy, nervydrásající scény, obdivuhodný klid průvodců a kameranů, když kolem nich prochází medvědi jeden větší jak druhý. Je to takové klišé, ale BBC prostě umí.

• 22.2.2015  16:49

Je to pravda. Matthew Vaughn opět natočil zábavný film (a o to jde především, ne?), který udrží pozornost celých 129 minut a každou chvíli překvapuje originálními nápady, hláškami a povedeným hudebním doprovodem. Výborně složené herecké obsazení, Taron Egerton mi připomínal Matta Damona, vám ne? Kingsman jsou takový nekomiksový Kick-Ass a těch absurdit tam až na ohňostroj moc není.

• 1.2.2015  21:28
    Whiplash (2014)

Filmová symfonie o dvou sólistech, s perfektně gradovaným tempem a chytlavými takty.

• 1.2.2015  20:32
    Slídil (2014)

Film o tom, že především křiváci a bezpáteřní lidí dosahují svých cílů. Jake Gyllenhaal ztvárnil odporného sociopata, který se "nadchnul" pro své povolání a pro nejvyšší stupínek ve své branži je schopný jít až za hranici.

• 27.1.2015  21:27
    Tělo (2012)

Po celou dobu jsem měl v hlavě, že to budou čtyři hvězdy jako vyšité, ale překvapivý a povedený závěr překulily hodnocení o stupínek výše. Španělský film opět nezklamal. A pozor na splachovadlo u záchoda.

• 31.12.2014  14:00

Mnoooooohem lepší než 21tka. U některých scén jsem opravdu vyprsknul smíchy a to se mi až tak často nestává. Tahle dvojka spolu s Ice Cubem jde dohromady. Rád se podívám i na další pokračování.

• 28.11.2014  08:53

Úchvatné soudní drama, které ani po 54 letech od uvedení do kin neztrácí své kouzlo. Výborná atmosféra zfanatizovaného městečka, skvělé dialogy, výborní herci. Dvě hodiny utečou jako voda, jako proud slov, které oba právníci sypou při procesu. Některé současné právnicné filmy by se mohly učit.

• 8.11.2014  16:33
    Interstellar (2014)

Nebudu srovnávat s Vesmírnou odyseou, protože ta mě vůbec nebavila a pokud mě paměť neklame, ani jsem ji nedokoukal. Mnohem podobnější je Gravitaci, která se však nejevila natolik komplexně jako Nolanův opus. Interstellar je na úplně jiném levelu, je epický, vtáhne vás do děje a nepustí. Podobě jako černá díra. Nolan mě nikdy nezklamal a nezklamal ani tentokrát, Matthew potvrzuje svou velkou fazónu a konečně jsem se taky dočkal Matta v pořádném filmu. Za mě jednička s hvězdičkou.

• 7.9.2014  16:03
    Afrika (TV seriál) (2013)

Těžko hledat lepší dokumenty, než ty od BBC. Továrna na krásné záběry a vynikající dokumenty. Afrika není výjimkou, jedná se o fascinující výpravu na kontinent, kde lze nalézt snad úplně všechno. Člověk při sledování nestačí vycházet z údivu.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14