Nyck

Česko
The One Who Knocks

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 14.9.2019  19:09

Nenechte se odradit velikášskou stopáží, černobílým vizuálem nebo minimem dialogů, ani zprávami o brutalitě. Běžte na film do kina a udělejte si obrázek sami. Není to snímek, který si dáte, když se chcete pobavit. Není to film poháněný dramatickými zvraty, ani počítačovými triky. Jeho síla totiž tkví v tom, co zůstane nevyřčeno.

• 2.11.2018  17:56

Bohemian Rhapsody samozřejmě získává už dopředu plusové body za vynikající hudební doprovod, ale jen ten by k pozitivním recenzím nestačil. Singer využil osvědčené vyprávěcí šablony, která ovšem není na škodu, protože stejně všichni očekáváme, že prožijeme s Queen jejich cestu od začátku do konce. Nekomplikované podání totiž umožňuje naplno vychutnávat hudbu, především však oslnivý výkon Ramiho "Mr. Robota" Maleka, jemuž tleskám za odvahu tuhle roli vzít. Převtělit se do jedné z nejikoničtějších postav hudební historie je vskutku nevděčný úkol, se kterým se popral na výbornou a z tichého, až melancholického ajťáka se z něj stal extrovertní a vždy něčím se vymykající zpěvák. Závěrečný blok je pak logickým, hlasitým a energií nabitým vyústěním. It's a kind of magic...

• 19.5.2018  14:42
    Deadpool 2 (2018)

Průser to není, ani trochu. Líbí se mi, že si tvůrci stále dokážou dělat legraci ze sebe i z ostatních filmových sérií, ale když to na sebe jen tak nasekáte, nedáte tomu řád a o klíčových postavách se nic nedozvíte, tak z toho vznikne děsně zábavná, rychle utíkající akce, na kterou si druhý den nevzpomenete. Na jedničku to prostě nemá. 75 %

• 17.11.2018  16:16

Když pominu, že fantastická zvířata hrají ve filmu jen komparz, tak stejně bohužel dopadl i příběh. Během sledování si toho možná nevšimnete, protože se na to dobře kouká a znovu se s chutí ponoříte do kouzelného světa v předpotterovské době, jenže po doběhnutí posledních titulků si řeknete, že se tam vlastně nic moc nestalo. Potenciál hereckého triumvirátu Depp, Law, Redmayne naprosto nevyužitý, celou dobu avizované finále vyšumí do prázdna a Credencův příběh je vlastně takový... nijaký. Při zpětném ohlédnutí cítím, že jsem se nejvíc těšil na prostřihy do Bradavic. Jinak drobná poznámka - hrad v rakouských horách, čistokrevníci, shromažďování svých podporovatelů, Paříž... Nepřipomíná vám to někoho?

• 11.8.2018  17:55

Padesátník Cruise dává na prdel, doslovně i pomyslně, všem akčním hrdinům Hollywoodu, kteří jsou leckdy o generaci mladší. Nejen proto je Mission: Impossible jednou z mála sérií, u níž se ihned těšíte na další díl. Zasloužený úspěch.

• 4.11.2018  17:55

Chazelle u mě tři ze tří, tomu říkám kvalitní začátek. Povedlo se mu z jedné z nejvelkolepějších událostí v historii lidstva natočit komorně zaměřené drama o honbě umanutého astronauta za svým cílem. Nečekejte typickou mainstreamovou oslavu americké dokonalosti, protože možná budete celkovým vyzněním filmu překvapeni. Snad příjemně.

• 31.3.2018  14:30

Sluší se na úvod poznamenat, že od uvedení traileru jsem měl jasno v tom, že do kina na RPO nepůjdu. Působilo to na mě překombinovaně, kýčovitě, příliš na efekt. Ještě před pár dny zůstával můj názor neměnný. Pak jsem zahlédl pár recenzí, ohlasů, znovu se podíval na novější trailer, a hle. Jinak sestavená a mně sympatičtější upoutávka mě nahlodala. Ten a tamten říkají, že je to super, točil to Spielberg, obsazení vypadá dobře... No jasně, skončil jsem v kině. Oproti prapůvodním představám rozhodně nemůžu mluvit o zklamání, pěkně se na to dívá, a byť bych si uměl představit o 20 minut kratší verzi, nenudil jsem se. Spielbergovi poklona, že natočil v krátkém sledu dva snímky, které jsou si podobné asi jako čokoláda a salám. Oboje se dá sníst, že jo, ale tím jakákoliv podobnost končí. Pro zachycení všech odkazů, symbolů a narážek bude třeba vidět film ještě minimálně jednou. Ready?

• 4.3.2018  16:32

Zhruba 40 minut to šlo, jak jsem si představoval. Pak jsem ale nestačil zírat, co scénárista s předlohou provedl. Knihu jsem totiž četl, a tak dosud nechápu, proč byla linka s Marblem, tedy Jeremym Ironsem, odsunuta do pozadí. Původně je to totiž klíčová postava, kolem které se děj postupem času točí stále více, sbližuje i ostatní postavy, a tady je přitom sotva v pár scénách. Diváky neznalé předlohy do jisté míry lituji, protože několik věcí je tedy muselo zmást. Pominu, že filmaři vypustili Helsinky, Athény, vymazali vnitroagenturní spory Rusů, neodpustím jim však zkrácení fáze, kdy se Nate a Dominika sbližují a testují se. Tady je bum, prásk, hotovo. Na druhou stranu jsou ve filmu scény, které se drží takřka doslovně knihy, o to víc pak zaráží výše popsané výtky. Jinak je to velmi slušný špionážní thriller, s dobrým obsazením a uspěchaným koncem, plynoucím ze zkreslení předlohy.

• 21.12.2018  18:08

Tohle mohlo dopadnout hodně zle. Naštěstí se někdo při "natáčení" zamyslel a vznikla z toho překvapivě zábavná a originální komiksová jízda, která sází na to, že už jste někdy nějakou marvelovku viděli. Ale dělá to sakra dobře. PS: Víc prostoru Noirovi a Párkovi!

• 8.1.2018  17:39
    The 75th Golden Globe Awards (TV pořad) (2018)

Skrz na skrz průměrný ceremoniál, který byl více o ženských právech než o filmech a seriálech. Není to škoda? V proslovech se hovořilo buď o černoších, nebo o ženách, a byť jsem ten poslední, kdo by jim upíral jejich rovnoprávnost, poslouchat to dvě hodiny v různých variacích není moje představa o zábavné show. A abych nebyl jako mnou zmínění "hříšníci", doplním, že seriály dopadly podle předpokladů (palec nahoru za Azize a Ewana), oceňované filmy jsem zpravidla neviděl, ale Gary Oldman se konečně dočkal, a to je co říct. :)

• 20.10.2018  16:17
    Toman (2018)

Příběh samotný je ve výsledku asi zajímavější než filmové provedení, nicméně i tak se jedná o na české poměry nadstandardní podívanou, které chybí něco, kvůli čemu bychom vzpomínali i za pár let.

• 20.4.2017  20:54
    24 Hodin: Nezastavitelný (TV seriál) (2017)

24: Legacy je jako šlehačka ve spreji. Vypadá podobně, chutná podobně a používá se podobně. Ale po chvíli zjistíte, že nedrží tvar, nechutná po smetaně a rozpouští se, protože je v ní především voda. Na pravou šlehačku ze smetany (původní "24") se nechytá, ale pokud máte chuť na sladké, vystačíte si i s ní. 60 %

• 25.2.2018  17:14

Méně šokující, méně strhující, ale přesto poctivý a koukatelný bratříček oscarového Spotlight.

• 15.1.2018  22:59
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

Tak úchylný, až je to vtipný. Někdy vyloženě přes čáru, ale převažují vydařené vtípky, skvěle nadabované postavy a především The Hormone Monster! Toho chlápka žeru. “It’s a call back to the last episode, they’re binging this.”

• 29.12.2017  17:46
    Borg/McEnroe (2017)

Poctivý snímek o dvou legendárních tenistech. Vypíchnul bych několik věcí, které se mi líbily. Za prvé skvěle vybraní herci do hlavních rolí, zejména Björna Borga trefili exkluzivně, ale i McEnroe vypadá výborně, s pečlivým důrazem na výbuchy vzteku. Za druhé si film na nic nehraje, a to mu jedině prospívá. Za třetí jsem rád, že sportovní scény dopadly věrohodně, protože film o sportu nejvíc zničíte tím, že scény při hře vypadají uměle. Jedinou výtku bych viděl v rozložení času mezi oba "hrdiny", protože bych klidně přidal deset minut k celkové stopáži, pokud by se tím rozšířil čas pro McEnroea, jehož životu se film věnuje výrazně méně.

• 2.7.2017  13:20
    Downward Dog (TV seriál) (2017)

Všechny Martinovy (psí) promluvy a hlášky jsou skvělé, podívat se na svět psí perspektivou je rozhodně zábavné. Jenže... Ten zbytek okolo je o ničem, plný klišé. Takže nakonec zjistíte, že to sledujete proto, abyste zjistili, jak dopadne souboj kočka vs. pes.

• 11.2.2018  18:42

Neúnosně dlouhé pokračování, kterému chybí svěžest a neotřelost prvního dílu. Vizuální stránka je vskutku vychytaná, ale proč se stejné péče nedostalo i hlavní záporačce, o níž absolutně nic nevíme, když už ji hraje Julianne Moore? Proč nakonec tak malé využití Statesmanů? Robopsi, vážně? Na Zlatý kruh přesně platí, že čeho je moc, toho je příliš.

• 2.6.2017  17:19

Z traileru jsem nijak odvařený nebyl, ale zbyly nějaké poukázky do kina, tak jsem si řekl, proč to nezkusit, ohlasy jsou poměrně pozitivní a Guy Ritchie mě skoro nikdy nezklamal. A bum! Král Artuš je testosteronová jízda od začátku až do konce, s typickými Ritchieho prvky a stylizací, která do této nevlídné historické doby skvěle pasuje. Nikdo si na nic nehraje, minimum patosu je filmu ku prospěchu, stejně jako přímočarost, se kterou letí do cíle. Zážitek navíc podtrhuje skvělý hudební a zvukový doprovod, bez nějž by byl Artuš přinejlepším tříčtvrteční. Velmi příjemné překvapení.

• 16.11.2017  14:47

Dějově na 40 minut, místo záporáka, který chce zničit svět, se řeší vlastně úplně něco jiného. Vizuálně stále stejný digiguláš s tmavě rudým nebem, ohněm a poletujícím popílkem. Vtipy jsou tam, kde se to nehodí, a od postav, ke kterým se to nehodí, protože jediný, komu nakonec hlášky věříte, je Flash. Spousta výplně postavami, které tam jsou jen proto, že byly v předchozích filmech. Konec negraduje, ale vyčpívá. Snyder zahodil neuvěřitelný potenciál, přičemž je vidět, že natočit týmovky není nic snadného, buďme tedy rádi, že se to alespoň Marvelu daří. Chybí tomu lehkost (Marvel) nebo syrovost (Nolanův Batman). Dokud si nevyberou, budeme nadále zklamaní.

• 11.7.2017  16:02

Tom Holland je fajn, Michael Keaton taky, pomrkávání na Avengery, ať už v podobě Iron Mana nebo Kapitána Ameriky, jakbysmet. Jinak? V podstatě ničím nevybočující film, který občas pobaví, ale nenabízí nic originálního a světaborného.

• 13.5.2017  14:47

Marvel nakopává prdel DC i v roce 2017. Jen škoda, že jdou Strážci až příliš na jistotu, ale rád jim to prominu, protože smysl pro detail jim zůstal. Hodně silné čtyři hvězdy, 80 %.

• 28.4.2017  15:58
    The Circle (2017)

Je to na hraně tří a čtyř hvězdiček. V tuto chvíli se klaním k vyššímu hodnocení, ale třeba časem dojdu k názoru, že si to film nezaslouží. Hlavní devízou Circle je téma, zpracování a Emma s Tomem. Souhlasím s kritikami, kterým se nelíbí scénář a gradování příběhu. Poslední půlhodina měla dostat více prostoru, více rozvinout, jak Mae uvažuje a proč dělá, co dělá. Zároveň sice tušíme myšlenkové pochody postav, ale jejich zobrazení je hodně povrchní a trochu nešťastné, odbyté. Nicméně nerozumím kritice tématu. Ve filmu jsou představeny jak výhody, tak nedostatky sociálních sítí, potažmo služeb, které sbírají data o svých uživatelích v takto gigantickém rozsahu. Část, ve které jsou výhody Circle oslavovány, je nezbytná pro pozdější fázi filmu, kdy nastane opak. Kdo to ze snímku nepochopil, tak jej zřejmě pečlivě nesledoval.

• 3.3.2018  13:33
    Uteč (2017)

Mrazivě znepokojující, až sugestivní atmosféra, která vás naplno vcucne do děje a vyplivne až po 103 minutách. Jak hororové náměty příliš nevyhledávám, tak v tomhle případě jsem rozhodně zvolil dobře a Get Out si naprosto zaslouží chválu, která se na něj ze všech stran valí už od jeho uvedení. Zajímalo by mě, jak by byl film přijatý s alternativním závěrem. Osobně mi více sednul ten v základní verzi.

• 6.1.2018  17:07
    Velká hra (2017)

Velká hra na jistotu, což ale u Sorkina znamená, že se budete bavit, pokud vám vyhovují jeho kulometné dialogy a tempo. O tom, že Jessica, Idris a další jsou dobrými herci, snad netřeba sáhodlouze diskutovat. Tak kupujte lístky a běžte do kina, žádný risk to není.

• 26.5.2017  14:53

Kdyby to nemělo v názvu Vetřelce a neohánělo se to jménem Ridleyho Scotta, těžko bychom o tom utrousili víc než pár slov. U Promethea jsem pronesl, že v případě, že nám nadcházející díly osvětlí všechny dějové linky a konce, tak zvednu hodnocení. Nyní vidím, v čem byl Prometheus lepší, poněvadž Covenant jen stěží hledá rovnováhu mezi putováním za kořeny vetřelců a akčně-hororovou podívanou, navíc disponuje ukrutně nezáživnými postavami, vyjma Waltera. Je to škoda, přímočařejší zaměření na jednu část by bylo ku prospěchu věci. Nezbývá mi než věřit, že až díky dalším dílům docením kvality filmu. :)

• 29.6.2017  18:38
    Wonder Woman (2017)

Až na ten zdlouhavý a over-the-top konec (kvůli němu spíš 75 %) to bylo lepší, než jsem čekal. Nutno ocenit casting, ten se dle mého povedl velice. Wonder Woman jako taková je zajímavá postava, která si určitě zaslouží další prostor, ať už v samostatném nebo týmovém filmu.

• 4.6.2017  15:31

Ačkoliv jsem měl největší obavy z vysvětlení Michaelova osudu, hlavním problémem páté řady, resp. sequelu byl příběh, který na to navazoval. Protivní kamarádi, které Scofield dostal z dalšího vězení, bezmyšlenkovité pobíhání z jednoho místa na druhé, scény, které postrádají logiku, hraní na nostalgickou notu. To je málo, a je to škoda. Závěrečné dvě epizody potěšily a společně s úvodními dvěma patřily k tomu nejlepšímu, zbylých pět dílů však táhne hodnocení nezadržitelně dolů. 60 %

• 9.4.2017  13:58
    Život (2017)

Jo, souhlasím. Život si bere inspiraci z Vetřelce a Gravitace. Paradoxně mu to však ubližuje, protože divák tuší, co se bude dít dále, a říká si, že tohle už někde viděl. A lépe zpracované. Originálněji. Domnívám se, že Espinosa a jeho tvůrčí tým neměli ambice vytvořit kultovní biják, na který budeme vzpomínat i po čtyřiceti letech (ehm, Ridley?). Film je tudíž vcelku napínavá ryzí zábava, která si možna hraje na víc, než ve skutečnosti je, ale to až tak nevadí. Plusem je závěr.

• 19.10.2016  20:44
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

[The People v. O.J. Simpson 80 %] | [Hurricane Katrina ?]

• 2.4.2016  18:01

Problém celého filmu je v samotném námětu, který nedává smysl a v půlce filmu se tak jako tak rozpadne. Je to dobře natočené i zahrané (jo, Affleck!), Hans Zimmer jede jako vždycky, ale jednoduše už je takových superhrdinských filmů příliš. Pokud nejsou vtipné jako Deadpool, nepřinášejí nový mechanismus hrdiny jako Antman nebo nemají skvělé nové postavy jako Strážci Galaxie, zapadají do šera. Nálož komiksových filmů je obrovská a začínám mít pocit, že budou sami sobě nepřítelem - bude jich přespříliš, avšak originality pomálu, úspěšné taktiky přestanou mít efekt. Kdo se podívá po padesáté na to, jak jeden hrdina (a nebo celý tým) zachrání svět před zlořádem? BvS, průměrný mezi komiksárnami, nemá na Muže z oceli ani na Nolanovy Batmany a úspěch Justice League je pro mě zahalen tajemstvím.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14