Nyck

Jan Nykl

Česko
The One Who Knocks

• 4.6.2017  15:31

Ačkoliv jsem měl největší obavy z vysvětlení Michaelova osudu, hlavním problémem páté řady, resp. sequelu byl příběh, který na to navazoval. Protivní kamarádi, které Scofield dostal z dalšího vězení, bezmyšlenkovité pobíhání z jednoho místa na druhé, scény, které postrádají logiku, hraní na nostalgickou notu. To je málo, a je to škoda. Závěrečné dvě epizody potěšily a společně s úvodními dvěma patřily k tomu nejlepšímu, zbylých pět dílů však táhne hodnocení nezadržitelně dolů. 60 %

• 3.6.2017  19:13
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Chtělo by se říct, že vést po půli 2:0 je ten nejhorší výsledek... Výkon jde dolů jako Laviho trenky v blízkosti sličných dam.

• 2.6.2017  17:19

Z traileru jsem nijak odvařený nebyl, ale zbyly nějaké poukázky do kina, tak jsem si řekl, proč to nezkusit, ohlasy jsou poměrně pozitivní a Guy Ritchie mě skoro nikdy nezklamal. A bum! Král Artuš je testosteronová jízda od začátku až do konce, s typickými Ritchieho prvky a stylizací, která do této nevlídné historické doby skvěle pasuje. Nikdo si na nic nehraje, minimum patosu je filmu ku prospěchu, stejně jako přímočarost, se kterou letí do cíle. Zážitek navíc podtrhuje skvělý hudební a zvukový doprovod, bez nějž by byl Artuš přinejlepším tříčtvrteční. Velmi příjemné překvapení.

• 27.5.2017  15:12

Příběh o dvou pomstách, z nichž jedna je brutální a druhá chladná a promyšlená. Do příběhu není lehké se ponořit, film se nesleduje snadno, jenže to byl zřejmě záměr, takže těžko něco kritizovat.

• 26.5.2017  14:53

Kdyby to nemělo v názvu Vetřelce a neohánělo se to jménem Ridleyho Scotta, těžko bychom o tom utrousili víc než pár slov. U Promethea jsem pronesl, že v případě, že nám nadcházející díly osvětlí všechny dějové linky a konce, tak zvednu hodnocení. Nyní vidím, v čem byl Prometheus lepší, poněvadž Covenant jen stěží hledá rovnováhu mezi putováním za kořeny vetřelců a akčně-hororovou podívanou, navíc disponuje ukrutně nezáživnými postavami, vyjma Waltera. Je to škoda, přímočařejší zaměření na jednu část by bylo ku prospěchu věci. Nezbývá mi než věřit, že až díky dalším dílům docením kvality filmu. :)

• 13.5.2017  14:47

Marvel nakopává prdel DC i v roce 2017. Jen škoda, že jdou Strážci až příliš na jistotu, ale rád jim to prominu, protože smysl pro detail jim zůstal. Hodně silné čtyři hvězdy, 80 %.

• 28.4.2017  15:58
    The Circle (2017)

Je to na hraně tří a čtyř hvězdiček. V tuto chvíli se klaním k vyššímu hodnocení, ale třeba časem dojdu k názoru, že si to film nezaslouží. Hlavní devízou Circle je téma, zpracování a Emma s Tomem. Souhlasím s kritikami, kterým se nelíbí scénář a gradování příběhu. Poslední půlhodina měla dostat více prostoru, více rozvinout, jak Mae uvažuje a proč dělá, co dělá. Zároveň sice tušíme myšlenkové pochody postav, ale jejich zobrazení je hodně povrchní a trochu nešťastné, odbyté. Nicméně nerozumím kritice tématu. Ve filmu jsou představeny jak výhody, tak nedostatky sociálních sítí, potažmo služeb, které sbírají data o svých uživatelích v takto gigantickém rozsahu. Část, ve které jsou výhody Circle oslavovány, je nezbytná pro pozdější fázi filmu, kdy nastane opak. Kdo to ze snímku nepochopil, tak jej zřejmě pečlivě nesledoval.

• 20.4.2017  20:54
    24 Hodin: Nezastavitelný (TV seriál) (2017)

24: Legacy je jako šlehačka ve spreji. Vypadá podobně, chutná podobně a používá se podobně. Ale po chvíli zjistíte, že nedrží tvar, nechutná po smetaně a rozpouští se, protože je v ní především voda. Na pravou šlehačku ze smetany (původní "24") se nechytá, ale pokud máte chuť na sladké, vystačíte si i s ní. 60 %

• 9.4.2017  13:58
    Život (2017)

Jo, souhlasím. Život si bere inspiraci z Vetřelce a Gravitace. Paradoxně mu to však ubližuje, protože divák tuší, co se bude dít dále, a říká si, že tohle už někde viděl. A lépe zpracované. Originálněji. Domnívám se, že Espinosa a jeho tvůrčí tým neměli ambice vytvořit kultovní biják, na který budeme vzpomínat i po čtyřiceti letech (ehm, Ridley?). Film je tudíž vcelku napínavá ryzí zábava, která si možna hraje na víc, než ve skutečnosti je, ale to až tak nevadí. Plusem je závěr.

• 7.2.2017  14:52
    Spojenci (2016)

Poctivý, i když odměřenější špionážní snímek (otázkou je, zda to byl záměr), který disponuje dvěma vcelku nevyrovnanými polovinami. Brad Pitt se očividně ve druhé světové zhlédnul, ale pokud bude nadále hrát ve filmech, jako byli Pancharti nebo právě Spojenci, tak ať klidně netočí nic jiného do konce kariéry. Za mě dobrý.

• 27.1.2017  16:41
    La La Land (2016)

Nebudu lhát - muzikály nejsou mým šálkem čaje. Moulin Rouge jsem vypnul po půlhodině, poslední Bídníci mě nudili. Nebudu lhát - do jisté míry mě k navštívení kina nalákal Damien Chazelle, jehož Whiplash mě ohromil, a pochopitelně ústřední dvojice, která je mi sympatická. Nebudu lhát - pozitivní naladění sálá z celého filmu víc jak kouř ze Zemana a hudba je skutečně chytlavá. Nebudu lhát - tohle se povedlo, že by se ze mě stal muzikálový nadšenec? 90 % Famózní soundtrack.

• 17.1.2017  21:08

K tomu lze dodat jen to, že název je zcela, ale opravdu zcela výstižný.

• 1.1.2017  21:31
    Metro Manila (2013)

Až si budete příště stěžovat, že tramvaj přijela o minutu později, až se budete hádat s někým kvůli prkotinám nebo až budete nadávat titulkářům, jak to že ještě nemají hotové titulky, tak si vzpomeňte na Oscara a jeho rodinu. Pak vám dojde, jaké jsou to hovadiny...

• 30.12.2016  18:40
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

To takhle jdete na hajzl, procházíte obývákem a všechny vaše fyziologické potřeby rázem zmizí, protože se nepřestáváte smát a smát a smát...

• 29.12.2016  21:50

S filmovým Vzkazem v láhvi mám stejný problém jako s tím knižním. Jednoduše mě tenhle příběh tolik nezaujal, tím spíš mohl jen těžko konkurovat Zabijákům, které naproti tomu považuji za jeden z nejlepších případů Oddělení Q. Ve filmu se jede výhradně vyšetřovací linie a nezbývá prostor na, v knize tak osvěžující, dialogy mezi trojicí hlavních postav a na jejich příběhy.

• 28.12.2016  14:21
    Pasažéři (2016)

Dejte bacha na to, s kým půjdete hibernovat. Nemusí to dopadnout dobře. Tyldum však dopadl i potřetí nadmíru dobře.

• 16.12.2016  16:13

Obyčejný akční blockbuster s nálepkou "Star Wars", sheldonovský K-2SO, naprosto špatně obsazený Diego Luna, málo prostoru pro Madse Mikkelsena. Podobně jako film i moje hodnocení je na pomezí 3 a 4 (*).

• 17.11.2016  14:58

Má to potenciál jít ještě mnohem výš, o Mlokovi de facto nic nevíme, přitom by byla škoda nevyužít nezměrný talent Eddieho Redmaynea. Chvílemi se mi zdálo, že se scénář drží sám na uzdě, doufám tedy, že v příštích dílech na nás čeká ještě odvážnější podívaná. Největším mínusem však shledávám absenci záporáka. Jeho přerod je jako by mimochodem a sami si to uvědomíte až v úplném závěru.

• 13.11.2016  17:56

Nejlepší válečný film za hodně dlouhou dobu. Přitom je to film postavený na velkém paradoxu. Protiválečný snímek vyčnívající syrovostí a brutalitou monumentální válečné scény. Mel Gibson nezklamal a přál bych mu i úspěch na Oscarech, byť je to jemu i nám, kteří film zhlédli, putna. Andrew Garfield předvedl skvělý výkon a film táhl (doslova) na svých ramenou. Půlka z nás by do války ani nešla, ale Desmond Doss se vrátil pro 75 kolegů, neskutečné...

• 19.10.2016  20:44
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

[The People v. O.J. Simpson 80 %] | [Hurricane Katrina ?]

• 17.9.2016  10:17
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Koncept jako takový je skvělý, jenže v Česku se všechno akorát dokurví a vznikne z toho tahle nekoukatelná zhovadilost, v čele s trapnými průpovídkami a afektovaností, kterou by záviděl i Jim Carrey. Jedna hvězda za kostýmy a masky.

• 11.9.2016  17:27
    Strašáci (1971)

Rkový Sám doma, který je však o poznání nudnější, Hoffmanovu výkonu navzdory.

• 20.8.2016  14:41
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Poznámka k celkovému hodnocení: do 4. série včetně 5*, dále jen za 4* - ohromně repretitivní zápletky, dějové postávání na jednom místě, nulový vývoj, zazděné scénáristické šance. Je dobře, že po sedmé sérii bude konec.

• 19.8.2016  18:12

Konečně zpestření na poli animáků! Konečně film, který pobavil od začátku až do konce, neztrácel dech a nedoplácel na klišé. Nesmírné množství úžasných detailů, narážek (kmotr, Jesse a Walter!), slovních a zvířecích hříček. Výborné postavy, nadprůměrný děj (kdy jsem naposledy viděl animovanou detektivku...?), parádní animace a v neposlední řadě sympatické poučení. Takhle si představuju kvalitní animované filmy a zdá se, že to není až taková ootopie...

• 4.8.2016  16:49

Má to šmrnc, Will, Margot a Joel si to dávají ve velkém stylu, k tomu zní fajnový vypalovačky, akce je hromada... tak co tomu chybí? Náznak příběhu a echtovní záporák. Když se zpětně zamyslím, vlastně se žádný příběh nekonal. Film je jen skládačka jednotlivých akčních sekvencí, promíchaných s flashbacky a gagy, nejčastěji z úst Harley Quinn. V zásadě mi jeho absence až tak nevadí, sledujeme jízdu od začátku až do konce, ale je to jeden z důvodů, proč ode mě nedostane absolutní hodnocení. Druhým důvodem je absence záporáka. Co to jako mělo být? Pokud o nějakém hovoříme, tak zase nevíme, co je zač, proč chce vyhladit svět... Projevila se krátká doba na sepsání scénáře (což u takhle očekávaného snímku opravdu hlava nepobírá). Jared Leto pojal Jokera po svém, vůbec ne špatně, ale očekával bych právě jeho jako záporáka, alespoň částečného. Škoda, snad v příštím díle, pokud bude. Hodnocení na hraně 70-75 %, dvojka však musí být lepší!

• 28.7.2016  18:45
    Jason Bourne (2016)

Stěžovat si, že byl natočen nový Bourneův snímek, je jako láteřit, že jsem se přežral poté, co jsem si řekl o přídavek. Všichni ho chtěli, tak ho tady mají. Nedosahuje kvalit základní trilogie, to se ostatně ani nedalo očekávat. První tři díly jsou tak kvalitní, že pokračovat v nastavené laťce je téměř mission impossible. Celá dějová linka okolo Kalloura vyzněla do ztracena, ale osudu Jasona Bournea, toho jsme se nabažili do sytosti. Všechny nové postavy do děje zapadly, zejména pak Alicia, které by neškodilo se víc usmát, a Cassel, jemuž muže bažícího po pomstě věřím. Předpokládám, že do dalšího filmu už Matta neukecají, ale já jsem rád, že jsem se znovu mohl pobavit u téhle adrenalinové jízdy. PS: Závěrečná hudba je prostě ikonická, tu netřeba měnit.

• 26.7.2016  20:08
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Od první minuty jsem tušil, že budu dávat plný počet. Skvělý casting, výborné prostředí, gradující napětí, odpočítávání. Ale druhá polovina finále byla v porovnání s celou minisérií slabá, vyvrcholení jako by přišlo na konci druhého a na začátku třetího dílu. Flashbacky v závěru vyloženě rozmělňovaly skvěle gradované napětí. Škoda závěru, jinak paráda.

• 25.6.2016  16:00

Film na efekt, postrádající nosnou myšlenku. Harrelsonovo dvojče vyloženě otravné, scéna s přehazováním karty o ničem, místy nepřehledná akce (díky, střihači) závěr lepší. Celkově je to docela zábava, ale na jedničku to určitě nemá, a pokud nemáte peníze na rozhazování, tak jimi neplýtvejte na tenhle film.

• 16.4.2016  23:07

Nesedl mi styl filmu, střídání záběrů ani občasné přehrávání herců, ale příběh jako takový je nesmírně zajímavý a měl by sloužit jako poučení. Asi tušíme, že to tak nebude, ale kéž by. Důraz na burzovní slang mi nevadil, to podstatné šlo pochopit a zbytek sloužil na dokreslení prostředí. Každopádně jsem rád, že Big Short nevyhrál Oscara, jak se dlouho spekulovalo.

• 15.4.2016  18:47

Opět se potvrdilo, že HBO válí v navozování autenticity doby. Americká prohibice je tu skvěle zobrazená, kostýmy, interiéry i exteriéry působí věrohodně, hudba je stylová. Postavy jsou výborné, ať už můj oblíbenec Jimmy Darmody nebo Nucky, Eli, Margaret, Chalky, Gyp, van Alden, Al Capone a další. Takže jediný problém, který jsem s Boardwalk Empire měl, byla repetitivnost jednotlivých řad a jejich příběhů. Třebaže dochází k zavádění nových postav či k novým střetům mezi mafiány, de facto se celý seriál točí kolem stejných věcí pořád dokola. Pašování alkoholu, boj o moc, konflikty mezi mafiány. To se dá sledovat dvě, tři řady. Při čtvrté už vás to ničím nepřekvapí a popáté si říkáte, že je toho příliš. Chápu, že scénáristé měli do určité míry vymezené pole působnosti, přesto si tuhle poznámku neodpustím.