Nyck

Jan Nykl

Česko
The One Who Knocks

• 2.4.2016  18:01

Problém celého filmu je v samotném námětu, který nedává smysl a v půlce filmu se tak jako tak rozpadne. Je to dobře natočené i zahrané (jo, Affleck!), Hans Zimmer jede jako vždycky, ale jednoduše už je takových superhrdinských filmů příliš. Pokud nejsou vtipné jako Deadpool, nepřinášejí nový mechanismus hrdiny jako Antman nebo nemají skvělé nové postavy jako Strážci Galaxie, zapadají do šera. Nálož komiksových filmů je obrovská a začínám mít pocit, že budou sami sobě nepřítelem - bude jich přespříliš, avšak originality pomálu, úspěšné taktiky přestanou mít efekt. Kdo se podívá po padesáté na to, jak jeden hrdina (a nebo celý tým) zachrání svět před zlořádem? BvS, průměrný mezi komiksárnami, nemá na Muže z oceli ani na Nolanovy Batmany a úspěch Justice League je pro mě zahalen tajemstvím.

• 13.2.2016  15:41
    Deadpool (2016)

Ryan Reynolds se narodil pro roli Deadpoola, o tom žádná. Film hýří vtipem od začátku do konce (i po konci, trpěliví vědí), drží nastavenou hranici, a jakkoliv se objeví i opravdu absurdní momenty, k náladě celého filmu to pořád dobře sedí. Fanoušci komiksových filmů zaplesají, protože referencí na podobně snímky je v Deadpoolovi spousta. Nesmím zapomenout ani na to, jak skvělá marketingová kampaň Deadpoola provázela, špička. Teď už jenom čekat, jestli se ve dvojce objeví S. L. Jackson. :)

• 23.1.2016  21:50

Tak moc jsem se na Sicario těšil. Tak moc jsem po dokoukání zklamaný. Doteď vlastně nevím, o čem měl film být. Rozháraně mění perspektivy a zaměření na jednotlivé postavy. V podstatě se tam nic neděje a jedinou světlou stránkou jsou akční scény, které mají říz. Do kvalit mexické tequily má ale Sicario podstatně daleko... Jak u mě nadějně Villeneuve začal se Zmizením, tak poslední dva snímky mu reputaci v mých očích rozhodně nevylepšily.

• 21.1.2016  16:54

Za odvahu tvůrců jít do takhle náročného natáčení, za DiCapriův, ale také za Hardyho výkon, za úžasné záběry krajiny, za strhující souboj s medvědem a za minimalistickou, ale údernou hudbu. Za tohle vše dávám plnou palbu.

• 12.1.2016  20:14
    Mamon (TV seriál) (2015)

Místo šesti dílů by si Mamon vystačil bohatě se třemi. Seriál sráží nepříliš poutavě podaný příběh, (až na výjimky) nesympatické obsazení a nepřirozeně působící interiéry. V rámci Česka určitě nadprůměr, ale jinak nic zásadního HBO nevyprodukovala a Mamon (alespoň u mě) skončí v zapomnění.

• 11.1.2016  18:10

Strašně, ale strašně zvláštní film. Skvělé momenty střídá šeď a nuda, každopádně téma velmi zajímavé a třeba se podobné oblasti ještě někdo chopí a zpracuje ji poutavěji.

• 9.1.2016  15:09

Tohle že mělo tři hodiny? I damn sure liked it! Že je to klasická tarantinovka neberu jako negativum, ale právě naopak. Nechybí v tom nic, na co jsme zvyklí a co máme tak rádi. Herecké obsazení výborné, osobně mi utkvěl v paměti zejména výkon Daisy, fakt odporná ženská. A navíc hudba od Morriconeho. Co víc si přát?

• 5.1.2016  21:20
    Ronaldo (2015)

Dokument postavený na postavě Ronalda postrádá jiskru a tempo, vlastně ani nenabízí nic tak exkluzivního. Přestože mám coby fotbalistu raději Ronalda než Messiho, tenhle snímek ničím nevyniká, byť pro fotbalové fanoušky je asi povinností. Nicméně dokument o Rooneym od BBC se mi zdál lepší.

• 3.1.2016  21:51

Uhrančivý Kirk Douglas a působivé malířské umění van Gogha. Ani po 60 letech film neztrácí své kouzlo a svou sílu.

• 1.1.2016  09:01

U mě zklamání. Těšil jsem se na oblíbence JGL, životopisné snímky o výjimečných lidech mám rovněž v oblibě a Zemeckis je prostě dobrej. Tohle mi ale nesedlo. Vadila mi rozkolísanost mezi vážností a komedií, chybělo tomu napětí a závěrečný "přechod" byl až moc komicky pojatý. JGL i skutečný Petit jsou borci, na lepší hodnocení to tentokrát přesto nebude.

• 1.1.2016  08:57
    V odborné péči (TV seriál) (2008)

Jeden pokoj, čtyři pacienti a jeden skvělý psycholog. Obzvlášť Sophie v první řadě byla skvělá, ve druhé Oliver a jeho rodina, ve třetí byla famózní Adele a velmi zajímavý Sunil.

• 24.12.2015  21:45
    V hlavě (2015)

V poslední době se mi animáky zdály být čím dál podobnější a méně originální. "V hlavě" pobralo originalitu za všechny zbylé. Super.

• 11.12.2015  20:21

Spojení pánů Spielberga, Coena a Coena, Hankse a Newmana nemohlo dopadnout špatně. A nedopadlo. Spielberg je tak zkušený, že dokáže natočit poutavý film snad o čemkoliv a Tom Hanks je prostě legenda. Miluju drobné detaily a úsměvné situace, které Spielberg dokáže do filmů dostat. Jediným mínusem je pro mě slabší závěr, jako by film gradoval někde ve 3/4 a ne až v závěru. O zklamání se však v žádném případě nejedná.

• 8.12.2015  20:43
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Na české poměry nadprůměrný seriál se závěrem rozměrů antické tragédie. Velmi kvalitní obsazení a příběh, u něhož je zajímavější jeho rozplétání, než samotné rozpletení. (pro 1. sérii)

• 27.11.2015  21:25

Natočit před 58 lety takovou scénu postupu na Mraveniště, to chce skutečný talent. Málokdo v současnosti by to asi takhle natočil.

• 14.11.2015  14:42
    Steve Jobs (2015)

Každopádně působivý snímek, který je herecky, technicky, scénáristicky i režijně vybroušený. Akorát se pořád nemůžu rozhodnout, jestli za 4* nebo 5*... Čas napoví.

• 6.11.2015  18:29
    Spectre (2015)

Skyfallu se to nevyrovná, jenže Skyfall byl jedinečný, ohromně vydařený snímek. Zřejmě stále existují lidé, kteří nepochopili, že všech 24 bondovek se točí tak, aby v nich vždy byly obsaženy některé nosné prvky, jistoty, které dělají z bondovek kult. Úvodní scéna, titulková scéna, proradný záporák, exotické lokality, (relativně) šťastný konec atd. Proč se někdo podivuje nad tím, že James Bond přežije věci, které by jiní dozajista nepřežili? Vždyť by nemohli natočit jediný film! Na "nesmrtelnosti" hlavní postavy je celá série postavena, agent, který dokáže vždy a všude zabránit průserům. Jestliže na tuhle hru nepřistoupíte, je problém na vaší straně. Bondovky tu nejsou od toho, aby fascinovaly psychologickými pohnutkami postav nebo aby připravovaly 10vrstevný příběh. Ne, tyhle filmy jsou o akci, kultovních prvcích, souboji se "zlem". Ano, Spectre mohl být o 15 minut kratší (ale pocitově nejsou ty dvě a půl hodiny znát), a ano, dovedl bych si představit, že tohle je konec "craigovské" ságy (btw, po Connerym nejlepší protagonista). Ale Spectre nezklamal v žádném ohledu. Stejně jako nový Blofeld, kéž by se vrátil i příště.

• 24.10.2015  21:25

Nesednul jsem si z toho na hodinu na zadek, ani jsem to nevypnul po dvaceti minutách. Pojedeme k moři je nápaditý a v Česku originální film, to se cení. Raději tohle než stokrát omílané téma romantické komedie, která je u nás tak strnulá jako chlap civící na porno. Hlavní chlapečtí hrdinové mi nebyli dvakrát sympatičtí a děj se občas táhnul jak med, ale celkově to není vůbec špatné, takže za silné tři.

• 18.10.2015  13:46

Osobně vyzdvihnu především povedené scény na ledě, protože mě neštve nic víc, než podělané záběry samotného sportu ve sportovním filmu. Ale chyběl tomu trochu větší tah na branku, kterým Richard tolik oplýval.

• 9.10.2015  22:20
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

Pravidla přežití: nehodnoťte, aniž byste viděli 5. díl. Oni totiž poslouchají a sledují... Pššt. EDIT: Za druhou řadu srázím hvězdičku, byla to bída.

• 9.10.2015  15:59
    Marťan (2015)

Už na papíře to vypadalo skvostně: můj oblíbený Matt, zkušený Ridley, skvělé obsazení doplňují Jessica Chastain, Michael Peňa, Sean Bean atd. Pak jsem si přečetl knihu, která je fantastická. To už jsem si říkal, že to snad není možné. A nakonec samotný film: velmi věrně se drží předlohy, především využil humor, který je v knize úžasný. Matt jede jako o život, vhodně se prolínají obě dějové linie. Nejsou vynechány vyloženě důležité scény (snad jen vyhýbání se bouři na cestě k MAVu). Tleskám.

• 26.9.2015  14:50
    Everest (2015)

Už jsem takhle začínal určitě jeden komentář: pokud se u filmu ani jednou nepodívám na hodinky nebo se nezamyslím, kolik času již uteklo, je to známka kvality. Everest vyniká úžasnými záběry na horské velikány, sympatickým obsazením a napětím, kdy si říkáte "co se utrhne teď, kdo kam zahučí". Alespoň my neznalí historie horolezectví si to tak říkáme... Hned bych si tak zajel na výlet do Nepálu.

• 20.9.2015  22:01
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Takhle nějak jsem si představoval Gotham na Foxu, když začínal. Zatímco Gotham jsem sotva dokoukal a v druhé řadě pokračovat nebudu, Daredevil mě ohromil a moc se těším na pokračování. Netflix jede!

• 12.8.2015  21:24
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Vyjádření ke druhé sérii: První ode mě dostala 5* zcela jednoznačně. Druhá se pyšní minimálně stejně kvalitním hereckým obsazením, sází na podobnou stylizaci a na pomalé tempo. V čem ale zřetelně ztrácí je příběh. Ten je prostě nudný, děj by se dal vecpat do čtyř epizod. Některé scény i díly byly velmi dobré, jiné o ničem. Season 2 ode mě má 3*, nicméně nebudu měnit celkové hodnocení z úcty k původnímu dílu.

• 25.7.2015  14:36
    Ant-Man (2015)

Ant-manova síla netkví v bombastické akci, jakou známe od Avengers či Iron Mana, ani v historickém zasazení, z kterého těžil Captain America, Ant-Man sází na relativně jednoduchý příběh, skvěle technicky provedený, okořeněný humorem a se spolehlivými herci. Proč ne?

• 23.7.2015  21:19
    Spider-Man (2002)

Spider-man mi docela dlouho unikal, z části mě k němu nic nepřitahovalo (ano, jsem si vědom té narážky), z části mě minula ta počátečná mánie. Co mě asi nejvíc zarazilo je fakt, že po 13 letech se mi některé triky a efekty zdály dost... zastaralé. Řekl bych, že by nebyl problém najít starší filmy, které by v tomhle ohledu prospívaly lépe. Jinak je ale Spidey nenáročná dvouhodinová záležitost, která rychle uteče, ale ničím originálním nenadchne. Prostě průměr.

• 25.6.2015  15:13
    Mimoni (2015)

Hodnocení se nachází na vrchní hranici 3*, hodně silné tři. A proč? Mimoni jsou skvělí, zábavní a vynalézaví, ale nedokážou utáhnout celých 91 minut sami. Fungují nejlépe jako Gruovi mimoni, kteří zpestřují film. Po suprové úvodní půlhodině prostě všechno (čest výjimkám) sklouzává do stereotypu. Občas se zasmějete, ale občas kroutíte hlavou, protože nechápete, proč se tomu směje ten vedle vás. Na druhou stranu musím pochválit dabing, jemuž se v kině jinak vyhýbám, tady působil přirozeně a nijak nekazil celkový dojem. Jak říkám, silné tři hvězdy.

• 19.5.2015  21:29
    Zabijáci (2014)

Četl jsem předlohu, takže mohu srovnávat. Myslím si, že filmoví Zabijáci jsou velmi povedeným zpracováním, chybí mi možná větší prostor pro Rose a celkově vztahy Carla s jeho spolupracovníky i s rodinou a pak možná větší dávka humoru, který v knihách Olsena bývá charakteristický. Pochválit musím výběr herců do rolí, ať slizkého Ditleva, krásné Thelmy, či zoufalé Kimmie.

• 18.5.2015  16:13

Naprosto šílený film s tunou absurdních výjevů, který však paradoxně dohromady dává smysl. Originální svět se stylovou vizualizací, tahouni Tom a Charlize, neskutečné tempo jak ze včerejšího zápasu Kanada - Rusko a porce akčního nářezu, kterou byste nedostali ani v americkém fast foodu. Nevím, jestli si Šílený Max zaslouží maximální hodnocení, nicméně za odvahu do takového projektu jít a za úžasný soundtrack mu je prostě dám.

• 11.5.2015  13:35

O poznání stylovější, temnější a noirovější než jednička. Alespoň pro mě. Eva Green je k zulíbání, Josh Brolin je pořádný drsňák a můj oblíbenec Gordon-Levitt má pořádné štěstí v kartách. Pro mě lepší než první díl, horší 4* si to zaslouží.