Nyck

Jan Nykl

Česko
The One Who Knocks

• 18.7.2012  15:46

Šest písmen. Tři slabiky. Čtyři souhlásky, dvě samohlásky. :: M A S A K R :: Jinak řečeno The Raid. Neuvěřitelná smršť akce.

• 17.7.2012  22:20
    Vetřelci (1986)

Hororová dokonalost sama. Co se povést mělo, povedlo se. Díky, Jamesi.

• 17.7.2012  15:45
    Přepadení (2010)

Přesný opak slov jako svižný, napínavý, zajímavý, kulervoucí... Dějové linie naprosto nezajímavé (manželka - wtf?), závěr pokažený (hl. hrdina mimo?), těšil jsem se na to, ale ani teroristi nestáli za zlámanou grešli. Už nikdy víc...

• 12.7.2012  20:35
    Lukostřelci (2011)

Já bych si ten šíp tutově nevytáhnul.

• 27.6.2012  09:39
    Doteky osudu (TV seriál) (2012)

Postupem času Touch sklouzává do stereotypu, bohužel. Nicméně jak už bylo zmíněno, intro je famózní a nápad sám o sobě docela originální.

• 23.6.2012  20:34
    Ve znamení raka (TV seriál) (2010)

Kdo neviděl, nepochopí. Parádní seriál, jedna scéna lepší než druhá. :) Obsazení je velice povedené, má to nápad, humor, je to super.

• 15.6.2012  16:48
    Prometheus (2012)

Některé věci nebyly dotažené do optimálního konce, ale spoléhám na to, že budou další díly. Pak půjde hodnocení nahoru.

• 30.5.2012  21:30
    Zkrat (2011)

Chyběl tomu spád, atmosféra, tempo, směr a přesto za tři hvězdy. Tak si představte, že by žádný z těch elementů nechyběl. Mohl to být výborný film. Gina Carano a celkově kvalitní herecké obsazení to zachraňují.

• 28.4.2012  16:00

Být duchem nemusí být vždy špatné.

• 20.4.2012  17:48

Nesourodý, roztěkaný , občas těžkopádný, občas úsměvný (tím špatným způsobem) příběh, který mě ale setsakramentsky baví a ani nevím proč. A možná vím, miluji ty zpomalené scény. Nejen ty...

• 20.4.2012  13:17
    Etiketa (TV seriál) (2004)

Vtipné a zároveň plnící svůj účel. Lepší to být nemohlo!

• 5.4.2012  22:18

Jako blesk z čistého nebe, jako gól přes celé hřiště, jako zaškobrtnutí na poslední překážce, jako průtrž mračen, jako útok geparda. Nečekaný, okouzlující, spektakulární, vtipný, perfektní. Merci.

• 28.3.2012  19:20
    Auta (2006)

Miluji animáky, kde je použita personifikace nějakých předmětů či živočichů (auta, ryby apod.). Plno vtípků, narážek a komických situací, slušivý soundtrack. Co víc dodat?

• 23.3.2012  19:15

Příval svěžího vzduchu do zatuchlé komory s názvem "romantické komedie". Začínám přicházet Justinu Timberlakeovi na chuť. Dobrá práce. A ty závěrečné titulky jsou skvělé a nápadité.

• 17.3.2012  17:27
    The Ledge (2011)

Velice zajímavý film, Hunnam by mohl v klidu zahrát i Kurta Cobaina, vizáž na to má :)

• 11.3.2012  08:58

Nadčasový příběh o předsudcích a rasové nesnášenlivosti, ale bez přidané hodnoty. Na Emmě však něco opravdu je.. :)

• 26.2.2012  09:03

Nebudu říkat, že mě neovlivnila knižní předloha, protože to tak prostě je. Na druhou stranu, tenhle snímek mi krásně dotváří představu o tamějším prostředí a ke skvělému příběhu dodává audiovizuální stránku. Kdo četl, tak mu film dotváří zážitek, a odpustí mi i některé vypuštění pasáže, kterých však mohlo být i víc a nikdo by neřekl ani popel. Trochu mi vadilo vypuštění okolí městečka - románek s Cecílií a celkově větší provázanost s členy rodiny, ale chápu, že ten film by pak neměl 158, ale 250 minut :)

• 19.2.2012  21:09
    Den zrady (2011)

Něco na tom Goslingovi je...

• 8.2.2012  19:53

Interesantní zpracování vize budoucnosti. Velice. Ač Timberlakea zrovna nevyhledávám, už podruhé se mi ve filmu líbil (před. Social Network).

• 3.2.2012  21:43
    Kill Bill (2003)

Barevným gangsterům, umaštěným vlasům Travolty a válečnému Pittovi jsem dal plný počet. Tarantino mě prostě dokázal pobavit. Ne však krvavá bojovka s nesympatickou Umou v hlavní roli. Písničky hezký, ale celkově nic moc, spíš zklamání.

• 21.1.2012  22:39

Dovolím si parafrázovat komentář od Javerta. "Anglie, špióni, Gary Oldman, nuda, Gary Oldman, nuda a Gary Oldman."

• 30.12.2011  22:04

The Whistleblower aneb 100+1 důvod, proč (ne)vyrazit na výlet do Bosny.

• 29.12.2011  22:11

Jak tohle může někdo srovnávat s Městem Bohů, to mi nejde na rozum. Nezajímavý příběh, utahané tempo, nesympatický hlavní hrdina. Přitom tenhle film měl potenciál ve svém tématu a mohl z něj vyždímat maximum. Jenže tohle nebyla brazilská samba, při které bych výskal blahem, tohle byla utahaná venkovská mazurka...

• 28.12.2011  22:07
    21 gramů (2003)

Mám takovou neblahu předtuchu, že jsem se díval asi na jiný film. Minimálně podle zdejších komentářů. Já totiž žádný "silný, úžasný, nepřekonatelný" zážitek neprožil. Škoda, čekal jsem něco lepšího, bohužel bych řekl, že 21 gramů je těžce přečeňovaný film. Aspoň ta Naomi nezklamala.

• 26.12.2011  22:36
    Warrior (2011)

Značně nadhodnocený a přeceňovaný film, nemůžu si pomoct. Nicméně tím neříkám, že by to byl špatný film. To ani náhodou. Obzvlášť Tom Hardy se mi ve své roli líbil. Nejlepší částí filmu bylo určitě finále, kde jsem, přiznám se, fandil Tomu Hardymu. Kvalitní film, ale na 90% bych ho tu neviděl.

• 25.12.2011  22:05

Tři moji oblíbenci v jednom snímku. Tradičně skvělý Matt, opět překrásná Charlize a ležérně svůj Will. Velice kvalitní film, kterému sice chybí něco, čemu se říká "třešnička na dortu", ale i tak... za shlédnutí stojí.

• 24.12.2011  20:32

Unylé, oproti ostatním filmům této filmařské dvojice bez náboje, bez jiskry... Mají mnohem lepší filmy.

• 17.12.2011  13:59

"How would you describe your performance?" "Outstanding" Jiný rok, jiné týmy, ale stále stejně kvalitní minisérie. HBO prostě válí, navíc tentokrát je v obraze i Jaromír Jágr, tedy pro českého diváka ještě lákavější sestava.

• 16.12.2011  19:20

Geniální dílo. Takhle blízko se hráčům, trenérům a celkově týmům z NHL jen těžko dostanete. Pikantní souboj dvou rivalů, jak týmů, tak Crosbyho s Ovečkinem, jenž vrcholí při open-air zápase. Zábavné, svižné, zajímavé, akční, vtipné... :) HBO prostě ví, jak udělat zajímavou minisérii. A navíc, žádná cenzura - takže slyšíte, co trenéři říkají na nepovedené akce, jak si ulevují hřáči...

• 11.12.2011  19:53
    Život (TV seriál) (2009)

Když někdo něco umí a dělá to správně a originálně, pak je radost se na to dívat. Bravo BBC, opět!