Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Nelze brát tento film jako samostatný.Na Potterovskou ságu je třeba se dívat jako na velký seriál o mnoho dílech a potom je velmi dobře srozumitelný a koukatelný i pro nečtenáře.Mám pocit že každý kdo jde skoukat Harryho Pottera,čeká nějakou velkou bombu. Proč? Ať už točil Cuarón,Yates nebo Columbus,každému se podařilo vytvořit velice životaschopné a krásné dílo,které pokračuje čím dál temněji.Je tady napětí,humor a vše podstatné,co je i pro nečtenáře důležité.Přečetla jsem pár recenzí a mám dojem že tento film se dostane mezi nejrozporuplnější.Téměř každý hodnotící nadává a porovnává s knihou, ale pokud je mi známo,hodnocení knih je na jiných www-stránkách! A film samotný je "pouze"podle knihy a né kopie knihy. Inu, ať tak či onak ,pro mou maličkost je i tento potterovský film skvěle zvládnutým počinem.A říkejte si a pište si cokoli chcete.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Helena (2012) (seriál)

To sou fjeci-přihlouplý manžel,tři rozežraní fracci a nárazu a šokuvzdorná manželka.Takhle ňák chápu tendlenc seriálek,který má být počeštěnou Roseanne.Skutečně u nás má průměrná rodina barák,3 děti a chlapa bez zaměstnání,které živí žena se špatným zaměstnáním?No pokud to v našich rodinách opravdu takto funguje,pak chápu nutnost zvyšujícího se počtu psychologických poraden a kolapsů dospělých.Né že bych své děti týrala-nikdo si nikdy nestěžoval-no mám dojem že dobře mířená lehká česká facka a jemné "po zadku" je stále ještě argumentem,jak vymezit mantinely rodinného soužití.Je fakt, že jsem 1 dílek skoukla- ze záznamu-po novém dílu výměny manželek (23.3.2012) a jsem trochu ovlivněná vzpouzejícím se spratkem,kterého donutila pravidla vařit.Copak to takhle vážně dnes funguje???No ještě že fungoval ten smích na povel,jinak bych určo nepoznala,čemu se mám zasmát.Ale jednu * přeci jen dávám-no a to za perfektně udělenou červenou kartu pančitelce.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.

Hněv Titánů (2012)

Miluju všechno co zavání antikou a uklohnit dobrý sequel je celkem umění.No a pokud nejste detailisté a netrváte na maličkostech,jako že Pegasus byl bílej a pod. je to hezká odpčinková fantasy podívaná se spoustou solidních audiovizuálních efektů.Zábavu si tady užije každý,kdo o ni stojí a ve svém žánru je to hodně dobrý počin a doufám že bude pokračování.

Hodina zpěvu (1988) (pořad)

Pro ty,kterým je tento pořad určený, je jistě hodně dobrý.Vcelku chytlavé dětské melodie a texty....takže "Když se zamiluje kůůůň.......no není to super?

Holka na zabití (1975)

Celkem dobré komediální krimi,které perfektně vykresluje dobu,ve které vznikl.Tohlenc ale vůbec není podstatné,protože je to hodně koukatelný film který má solidní tempo , dobrou zápletku a naprosto úchvatné exteriéry.To všechno doplněno skvělým hereckým obsazením,kde podle mého je pan I.Prachař naprosto skvělý příslušník SNB a K.Augusta je dokonalý horský kuchtík.D.Veškrnovou moc nemusím ale tady podává celkem slušný výkon-prostě na zabití.

Hombre (1967)

Tak tady byl westernový svět ještě v pořádku a todlenc je filmík jak má být.Komukoliv a kdykoliv doporučím-je to pokoukáníčko!Prostě western s velkým srdcem.

Hon na čarodějnice (2011)

První dojem je tedy dosti špatný.Todle je totálně béčkový filmík na jedno použití a to s přemáháním.Velmi podobné jako S.Kane,který je o něco více koukatelný.Na něco tak zpackaného a hloupoučkého je Cage a Perlmana celkem škoda takže ta jedna * je za tu solidní atmosféru středověku.