Agatha Christie's Poirot - Hra na vraždu (2013) (epizoda)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.

Agatha Christie's Poirot - Sloni mají paměť (2013) (epizoda)

Star Trek: Do temnoty (2013)

Opět nadšení z megalomanské podívané.Jenom se tejdě musím kouknout na staré díly a připomenout si Khana a jeho hněv.No a ta scéna s ozářením...kopie-té samé ve starším díle .Leč tady byl ozářen Spock, protože "potřeba většiny ........?Nutno dodat že bylo na co koukat-hrdinové se chovali hrdinsky a padouši (tedy oba dva) se chovali skvěle padoušsky."Trekís" jsou jedny z mála filmíků,jejichž pokračování-ať už jde o sequely nebo prequely - pokaždé oslní a stane se trhákem.Ppředešlý díl byl o notnou část lepčejší.Navzdory tomu však zůstává i tento "Star Trek" precizním počinem.

Avengers (2012)

Tendle filmík má vše,co dobrý Marvelák má mít.Předvídatelný příběh,skvělé obsazení,úchvatné efekty,solidní akci, dynamiku,vtip a i slabého adoptovaného boha,jako záporáka.Jinak jde kinematografie skvěle kupředu a efekty tomu nasvědčují-jsou prostě úúúžasné.Z mého velkého těšení bylo nakonec velké nadšení a velká spokojenost.Takovýchdle počinů více pač tohle je jeden z nejlepčejších Marveláků.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

A máme tady druhý díl a opět stejně.Královsky jsem se pobavila.Scénář je sice hodně naivní ale přesto z něj dokázal rejža udělat solidní akční filmík na který se dá koukat a pobavit se.Drsní chlapíci,drsné hlášky a ještě drsnější zbraně-prostě správnej akčňák jak má být.

Helena (2012) (seriál)

To sou fjeci-přihlouplý manžel,tři rozežraní fracci a nárazu a šokuvzdorná manželka.Takhle ňák chápu tendlenc seriálek,který má být počeštěnou Roseanne.Skutečně u nás má průměrná rodina barák,3 děti a chlapa bez zaměstnání,které živí žena se špatným zaměstnáním?No pokud to v našich rodinách opravdu takto funguje,pak chápu nutnost zvyšujícího se počtu psychologických poraden a kolapsů dospělých.Né že bych své děti týrala-nikdo si nikdy nestěžoval-no mám dojem že dobře mířená lehká česká facka a jemné "po zadku" je stále ještě argumentem,jak vymezit mantinely rodinného soužití.Je fakt, že jsem 1 dílek skoukla- ze záznamu-po novém dílu výměny manželek (23.3.2012) a jsem trochu ovlivněná vzpouzejícím se spratkem,kterého donutila pravidla vařit.Copak to takhle vážně dnes funguje???No ještě že fungoval ten smích na povel,jinak bych určo nepoznala,čemu se mám zasmát.Ale jednu * přeci jen dávám-no a to za perfektně udělenou červenou kartu pančitelce.

Hněv Titánů (2012)

Miluju všechno co zavání antikou a uklohnit dobrý sequel je celkem umění.No a pokud nejste detailisté a netrváte na maličkostech,jako že Pegasus byl bílej a pod. je to hezká odpčinková fantasy podívaná se spoustou solidních audiovizuálních efektů.Zábavu si tady užije každý,kdo o ni stojí a ve svém žánru je to hodně dobrý počin a doufám že bude pokračování.

Sněhurka a lovec (2012)

Tak nevím,pokud pominu předlohu,je to cosi mezi trillerem,akčňákem a fantasy.Další verze na známé téma,tentokrát v akčním hávu,která by byla daleko koukatelnější,pokud by se tak striktně nadržea předlohy .Pokud je tendle filmík určen mladčejším,je tady mocka krve,no a pro ty starší je to né moc záživné.Za pozornost ovšem stojí vizuální zpracování a hudba.No a podobnost se spoustou jiných filmíků je vskutku čistě náhodná.Pro mé já je to na jedno skouknutí a dost.

Agatha Christie's Poirot - Hodiny (2011) (epizoda)

Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn (2011) odpad!

Pravidlo,že né vždy je pokračování úspěšné,platí u tohoto filmíku více než měrou vrchovatou.Néééééééééé už nikdy více.Něco tak stupidního se jen tak navidí!Prostě opakovaný vtip přestává být vtipem.