xxlch

filmoholik

4 body

1 6 10 15 16 17 18 19 následující >>
    • 13.5.2009  21:27

Tak todlenc je hodně dobře natočený historický filmík.Pokud se nebudeme moc šťourat v historii samotné a promineme nějaké ty (občas hodně velké) nesrovnalosti,dá se toto vcelku silné a dlouhatánské dílo sledovat znovu a opět si pobulit.Každý národ má svého velkého hrdinu a pro skotsko je to W.Wallace.Já sama bych chtěla vidět na vlastní oči jeho meč,který je považován za skotský národní poklad.No a Mel dokázal že umí.

• 13.5.2009  21:25

Jaký jste viděli svůj úplně první western? Můj taťka byl skvělý člověk a díky němu jsem jako 8-letá seděla v kině a koukal na tuto skvělou parodii.Tenkrát jsem ho děsně žrala ale až s odstupem času, začal mít to pravé kouzlo parodie,na kterou se kdykoliv podívám znova a opět si zanotuju-že v Lincolnu loňskýho roku.......Muj bóóže,muj bóóže ta se loká....... a hláška "Alkohol podávaný v malých dávkách,neškodí v jakémkoliv množství" ta je od těch dob perlou Miliše Kopeckého asi jako v dnešní době jeho "holubička".

• 13.5.2009  21:03

Křišťálově čistý a dokonale vybroušený diamant českého filmu a humoru,s naprosto nezapomenutelnýma hláškama,který nikdy nezestárne.Překrásný boj, študák versus kantor.Takže, když se na nic nehodíte,udělejte si alespoň maturu!Jenom ten proletářský konec to trošku kazí.

• 13.5.2009  20:50

Naprosto nezapomenutelná balada ožralcova a skvělý návod na narkózu při ošetření prstíku páně Šléglova.Tomudle filmíku se jistě budou chechtat ještě mnohé další a další generace, jako jednomu z největších skvostů Vlastíka Burianů a naší kinematografie.

• 13.5.2009  20:49

Kdyby se ubíral dějepis tímto směrem,to by byla bóómba.A pak že byl Řím největší! Krásně střelený filmík se skvostným "hláškovým" koncertem.

• 13.5.2009  20:44
    Vetřelci (1986)

Málokterý film,který má pokračování,je tak dokonalý jako "Vetřelci".No a platí to pro všechny díly tohoto sci-fi.Prodloužené verze viděti, jsou povinností pro každého fandu tédle věcičky,které čas nic neubírá na dokonalosti.

• 13.5.2009  20:41

Jeden z absolutních klenotů předválečné doby.Nezapomenutelné gagy a hlášky.Kdykoliv a kdekoliv - vždy koukatelná a naprosto geniální bomba!

• 13.5.2009  20:38

Toto je snad první film,který předčil námět,podle kterého byl natočený.Tím ale nesnižuji 7 samurajů,jenom mám pocit že je The Magnificenc Seven jaksi pro našince přijatelnější, jak prostředím tak dobou do které byl zasazený.Byla jsem překvapená,že má film nový dabing a pokud si mám vybrat ,kouknu se raději na verzi s původním dabingem.Nový dabing byl- né to prvé ořechové a dost film v mých očích poškodil.Sedm superherců v rolích klaďáků a jeden superherec v roli záporáka.Eli Wallach je,byl a bude super záporák a moje velká hvězda.

• 13.5.2009  10:06
    Troja (2004)

Příliš nabubřelé "něco" kde je vše nadmíru megalomanské a kde se nedokonalost skrývá za zvučnýmy jmény protagonistů.Mám pocit že tohle je ukázka toho,jak by neměl vypadat historický film,který bere námět z mytologie a který je mnohdy mimo mísu.

• 12.5.2009  20:15

Pokud se v nicneříkajícím scénáři zaskví herecké hvězdy,dokážou oživit i ten nicneříkající příběh.Většinou to tak bývá,leč v tomdle filmíku je všeho pomálu,snad až na módu.Všechno je tady postaveno na dvou hereckých osobnostech a to je tak vše.Celkem zklamání.

• 10.5.2009  17:21
    Doktor Živago (TV film) (2002)

Kdo viděl filmovou verzi od D.Leana z r.1965 s O.Sharifem,nemůže tento remake ohodnotit nijak mnoho.Herecké obsazení je sice hvězdné ale pro mně velké zklamání, raději se kouknu na tu původní, dokonalou, verzi.

• 10.5.2009  12:04

Neskutečně krásný příběh.Bohužel, nebo možná bohudík, né pro běžného diváka.Pohled na svět "jiných" lidí a přece úplně stejných jako my,kteří mají stejné pocity,tužby,potřeby a které okolí né vždy akceptuje a odmítá je brát jako sobě rovné.Jr. je naprosto dokonalý i když ve většině filmu,hrají pouze jeho oči.Taky se vám D.A. zdá padlá na kečku?Ale Nikole jí zahrála skvěle!

• 10.5.2009  12:00

Překvapuje mně nízké hodnocení filmu.Jako fantasy je to dokonalý filmík s úžasnými efeky,kde se divák nemá čas nudit.Předloha je dokonalejším odrazem filmu a já už se těším na další pokračování (doufám že bude!)Všechny tři knihy dávají tušit moc hezkou podívanou,plnou skrytých významů,a krásných trikových efektů.Řadím toto dílo hnedle za "Pány prstenů" a za "Potterovky".V USA tento film propadl zásluhou církve,která považuje "Magisterium" za jakýsi zvrácený církevní úřad,který lidem odebírá jejich duše (Daemony).Nu,jiný svět,jiný mrav.Lyřin Pantík je jako dušička úplně perfektní a občasné církevní námitky ve mně vzbuzují vzpomínku na staré přísloví a to že "potrefená...

• 10.5.2009  10:15
    Leon (1994)

Málokdo dokáže zahrát perfektního hnusáka dokonaleji než G.Oldman a N.Portman byla už tehdy rozsvěcející se hvězdička.J.Reno-dokonalý jako vždy a pokud se přidá podmanivá hudba.....zamáčkněte slzu a koukejte znovu.

• 10.5.2009  08:28

Kdyby nebylo titulků,nevěrila bych že je to Zemeckis.Ale za triky alespoň 2*.Meryl a Goldie si to opravdu užívaly,hlavně v závěru.

• 10.5.2009  05:23

Jestli nikde jinde,pak tady v tomdle filmíku dokázal DiCaprio že něco přece jenom umí.Velice zvláštní a opravdu silný příběh,který bude né každému sedět,nicméně zahrát retardovaného mladíka takhle dokonale je obdivuhodné.DiCapria nemusím leč tadydlenc je to vyjímka opravdu zasloužená.Skvělý námět,skvělí herci, úžasná atmosféra maloměsta a dechberoucí lidskost jednotlivých postav,dává dohromady pětihvězdičkový požitek,který doporučuji každé citlivé duši.

• 9.5.2009  18:56

"Člověk může být nanejvýš naštvanej z toho,jak to všechno dopadlo.Můžeš nadávat,proklínat osud,ale když dojdeš k svýmu konci,musíš se s tím smířit."Tohle je citát z filmu,který říká úplně všechno.Někdo bude roztrpčený,někdo naštvaný ale pokud po zhlédnutí tohoto filmu budete mít pocit, že jej musíte vidět znovu,máte ten správný pohled na tuto nadčasovou věcičku.Je mistrovský kousek pana Finchera!

• 9.5.2009  18:54
    Sedm (1995)

Sedm smrtelných hříchů a 127 minut napětí,spocených dlaní a mrazení v zádech.To vše v závěru vystřídá skličující pocit vzteku a bezmoci.Skvělé obsazení ve skvělém filmíku.Zasloužil by 7*!

• 9.5.2009  18:53
    Vetřelec ³ (1992)

Tady není o čem diskutovat.Jedna z mála filmových sérií u které, co další pokračování,to perla.No a pokud se vám podaří skoukat prodlouženou verzi s původním zněním-pak je to mňamka.

• 9.5.2009  18:46

Málokdy dávám nízké hodnocení pohádkám.Tady však nemohu jinak a to jsou ty 3 * za interiéry za pana Nárožného a za spícího čerta Elrebuba v podání M.Formana.Vím ,že dnešní pohádky často sklouzávají do jakýchsi moderních kolejí ať už slovnímy výrazy,chováním hlavních protagonistů nebo třebářs kostýmově.Marně však hledám jistou dávku laskavosti,kterou by každá pohádka mít měla!Málokterá dnešní pohádka se zavděčí jak dospělým,tak dětem ale věřím že dnešní děti stráví ledacos.Třeba se z této pohádky za pár let stane trhák,ale bohužel já jsem ovlivněna pohádkou klasickou a laskavou,takže mi promiňte, tadlenc je pouze za slabé 3*!

• 9.5.2009  18:40

Tak tohle je naprostá pecka, která předběhla svou dobu.Zcela nadčasové zpracování a troufám si říci že ani v dnešní době se nemusí tato sci-fi perla považovat za zastaralou a dá na frak mnohým digitálním peckám.Je to jedno z nejrealističtěji natočených sci-fi,jaké je možno vidět na filmovém plátně a které plně respektuje základní zákony fyziky a astronomie.Možná pro mnohého diváka nepochopitelné,leč nechte naplno pracovat svou fantasii a kdo ví?Třeba najdete odpovědi na otázky, které zatím nikdo nebyl schopen zodpovědět,pan Kubrick vám v tomto filmu dává obrovský prostor,stejně jako pan A.C.Clarke ve svých knihách.

• 9.5.2009  18:27
    Vetřelec (1979)

Nejdokonalejší atmosféra napětí a technicky skoro dokonalý(díky naprosto tichému a chladnému kosmu) filmový sci-fi horor své doby.Před třiceti léty natočený a pořád je na co koukat.Pokud mám náladu na sci-fi horor,vždy sáhnu po osvědčené značce s názvem "Alien-s´ atd.A stejně jako tenkrát ,mám pocit chvilkové paralýzy a strachu z neznámého a stále obdivuji xenomorfa a zároveň i jeho tvůrce H.R.Gigera.(Doporučuji však prodlouženou verzi.)Nikdy nebyl vytvořen elegantnější a zároveň hnusnější tvor,než je"Vetřelec". Hudební kulisa je strašidelněnapínavoúchvatná a S.Weaver,jako "Rip",je dokonalá.Od doby Jeho "zrození" nesnáším bolesti břicha a s velkou úctou tleskám rejžovi! http://www.youtube.com/watch?v=ojhGdRSkiUw#.

• 9.5.2009  18:10

Tomuhle se říká "dokonalá archeologická výprava".Dvojice Ford-Connery je naprosto nenapodobitelná a herecky dokonalá.Z plátna se na vás neustále valí spousta slovních přestřelek a u perfektního děje nikoho ani nenapadne pozastavit se nad nelogičností některých scén- hlavně když "náckové" dostali na frak. a k tomu jako bonus máte Hitlerův autogram.Tak takhle nějak by měl vypadat perfektní dobrodružný filmík a jen málokomu se podaří vytvořit pokračování něčeho úspěšného a stvořit ještě úspějšnější.Asi nejpovedenější filmík z Jonesovské série.

• 9.5.2009  18:08

S.Spielberg + G.Lucas = naprostá senzace.Indy je jedním z nejpovedenějších dobrodružných filmů na danou tématiku,který hned tak něco nepřekoná.Ve filmu neexistuje nudná pasáž a nejlepší je scéna na náměstí,kdy podle jisté verze, se měl Indy se svým protivníkem doopravdy utkat.Jelikož celý štáb sužovaly jisté zažívací potíže,vyřešil H.Ford tuto scénu velmi nápaditě a nepřekonatělně.I spousta hlášek je dílem spíše nahodilým a o to jsou suprovější.Inu i takto se dají tvořit dobré scény ve filmu.Improvizace je mnohdy solí ve scénářích.Toto mé hodnocení platí pro všechny díly Indyho,včetně té poslední o křišťálové lebce.Archeologie je krásná věda a H.Ford je naprosto báječný archeolog!!!

• 9.5.2009  11:44

Po prvním zhlédnutí jsem byla celkem nadšená.Nevím, asi z naprosto perfektních efektů a úchvatné hudby.Nevím proč mi vadila představa neustálé hrozby atomem,ale to byl asi syndrom doby.No a pak taky jsem byla celkem zmatena otázkou,která mi stále hrabala v hlavě- "o čem že tohle vlastně je?"Komiks jsem nikdy nečetla (a číst nebudu) a dost tězko jsem se orientovala.Nechápala jsem odkudpak mají tito lidé (vyjímka byl dr.Man..) své schopnosti?Po druhém zhlédnutí už tak nadšená nejsem.Některé postavy a megalomanské scény působí nevyváženým dojmem a daleko více jsem si všímala sociálních a politických myšlenek (móóc zbytečné politiky).Pokud uvážím tvrzení,že byl natočen nenatočitelný komiks,odvedli tvůrci dobré vizuální a futuristické dílo.Skvěle stvárněný Rorschach a záporák,který snad ani záporákem nebyl.Závěr je pro mně ale zcela jednoznačný.Koukala jsem podruhé a nadšení bylo v čudu a pořád mi to nešlo na pochopa! Mimochodem,jako P.S.-ten frňák byl dokonalý!

• 9.5.2009  11:41

Kdykoliv se kdokoliv bude pokoušet natočit cokoliv "podle knihy",ztroskotá. Pro jednoho není dost podobný knižní předloze,pro druhého zase byly některé části chápány jinak,pro třetího....bla,bla,bal. Tento film je skvělá ukázka toho,že to JDE!Knihu jsem před shlédnutím filmu zatím nečetla, leč příběh samotný byl ponouknutím ke čtení a to ohromným.Mám pocit že tento film je jedním z mála,který uspokojí jak diváka nečtenáře,tak naopak.Celá trilogie je klenotem světové kinematografie (prodloužené verze jsou naprosto úchvatné) a přelomovým počinem pro ostatní tvůrce fantasy.A počet hvězdiček v hodnocení je opět nedostačující!Klaním se Pane Jackson-jste velmistr ve svém oboru !!!

• 9.5.2009  11:23

Proč je pouze 5*?Tenhle film je na pomyslné stupnici od 1 do 10 na 11 příčce a hudba Morriconeho má jasnou 15!

• 9.5.2009  11:12

První film s Patrickem, kde mohla každá fanynka obdivovat i jeho ženu( Lisa Niemi) a zároveň osvěžení po "hříšňáku".Trochu mi vadí překlad názvu filmu do češtinyJá tento film viděla v devadesátých letech a název "Ocelový úsvit" se mi zdá daleko lepší..Další, volně navazující film byl" Red Dawn" a ten už byl přeložen správně ( Rudý úsvit).V době kdy jsem toto dílo viděla,to byla jednoznačně hitovka a Swayze ukázal že umí!Tento komentář píšu v době,kdy je Patrick moc nemocný. Je mi to velmi líto,protože už nic podobného nenatočí a alespoň v duchu mu držím palec!

• 8.5.2009  21:16
    Bubáci a Hastrmani (TV seriál) (1999)

Krása pro každou generaci.Pro moje já je Lada prostě Lada a nestrácí nic ani s věkěm.

• 8.5.2009  21:13

Dílo hodno Oscara,které však neosloví každého.Pro mně jeden z nezapomenutelných pokoukání a tak jako na Shawshank,tak na tento filmík se mohu podívat zase a zase....a pokaždé v závěru setřu slzu z oka a budu zatajovat dech.Není moc filmíků,které todlenc dokážou!

1 6 10 15 16 17 18 19 následující >>