DaliX

Student, Comics and Movies fan

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 1.12.2011  21:19
    Predátor II (1990)

Jednoznačne vynikajúce pokračovanie, ktoré mierne predčilo originál, aspoň u mňa. Film začína vskutku horúcim openingom, kde sme vhodený priamo do akcie a štýlovo predstavuje hlavného hrdinu. Z džungle sa dej presúva do mesta, konkrétne do L.A. v nie príliš vzdialenej budúcnosti. Hneď na úvod by som zhodnotil, že toto je vo viacerých smeroch lepší film. Viac Predátora, lepšia Predátorská výzbroj, viac hororových a krvavých scén, viac zvratov (objasnenie v 3/4 filmu ma ešte viac ponoril do deja), viac akcie. Určite urobilo svoje aj to, že som ho videl pred jednotkou ale z hľadiska pokračovania ako takého na to, aká bola jednotka lineárna to nemohlo byť lepšie. Prepad v USA si vysvetľujem iba tým, že diváci sa už nudili, keď videli viac menej to isté, a samozrejme, Arnie je len jeden:))) (Predators to len potvrdzujú). Taktiež je do istej miery chyba tvorcov, že sa nesnažili lepšie vykresliť charakter Predátora ako takého (nevieme odkiaľ je, ako loví a pod.). Presne z tohoto dôvodu má Alien inú perspektívu a preto ostal Predátor tam kde aj bol, priamočiarou a svižnou rutinou, ktorá už nemá čím prekvapiť. A to je na takýto filmový skvost a postavu veľká škoda.

• 1.12.2011  21:07
    Predátor (1987)

"If it bleeds, we can kill it" Legendárny sci-fi snímok v ktorom okrem iného nechýba akcia, napätie a sympatická elitná jednotka. Arnold Schwarzenegger je ako major Dutch nezabudnuteľný, rovnako ako aj zvyšok osadenstva. Najväčšiu zásluhu však okrem režiséra má nepochybne štúdio Stana Winstona, štúdio najlepších masiek aké sa kedy vo filmoch objavili. A hoci je celkový efekt vidieť iba v posledných cca 15 minútach, je o to efektnejší a strhujúcejší. Má to len jednu slabinu a síce, že som dvojku videl skôr ako jednotku. V tomto smere je pre mňa do istej miery prepracovanejšia a taktiež príbehovo zaujímavejšia, zvraty tu (až na dôvod vyslania Dutchovho tímu) prakticky nie sú, Hawkinsove vtipy mi miestami prišli trápne ale celkovo nebudem kritický k filmu, ktorý je v dnešnej dobe klasikou a aj námetom na mnohé sci-fi horory. Aj keď z hľadiska sci-fi hororov ako takých u mňa vedú Alien a The Thing.

• 1.12.2011  13:35
    Barbar Conan (2011)

Vskutku zábavná a brutálne nakrútená jednohubka, ktorá pripomína viac epizódku z nejakého fantasy seriálu ako celovečerný film. To, že sa ujal režisérskeho postu práve sám Nispel je jasné už od úvodných minút, ako hororový režisér si dáva nesmierne záležať na brutálnych scénach, a dokonca aj tam kde nemajú nijaký význam (vyslýchanie mníchov, kde hlavný záporák doslova otrieska hlavu o betón jednému z nich, mladý Conan lačný po krvi ešte predtým ako mu zabili otca - dokonalý nezmysel, rovnako ako keď chlapec, ktorý ešte nikdy nebojoval zabije pol tucta po zuby ozbrojených lovcov). Práve tieto scény mi prídu úplne abstraktné a hoci ide o fantasy, mám pocit, že Nispel okrem akcie nezvládol doslova nič. Taktiež je hlúpe z hľadiska brutality porovnávať s inými historickými filmami (nechcem uraziť Scotta, Petersena alebo Mela Gibsona), kde režiséri chceli divákom ukázať surovosť doby a autenticitu. V tomto filme však akoby všetko to násilie Nispel doslova oslavoval, dejová lína sa prestriháva neustálou akciou, tá je vskutku výborná, či už choreografia a pod. ale na druhej strane to v kontexte pôsobí oveľa fádnejšie. Ostatné aspekty, výprava, efekty celkom slušné, Hybória sa mi páčila, Jason Momoa ako Conan slušný a hlavného záporáka v podobe Stephena Langa ani nemá význam komentovať. Z celkového hľadiska komerčný prepad chápem, toto nie je film pre každého a s pôvodným filmom toto nemá cenu ani zrovnávať. Rovnaký púser ako remake Clash of the Titans.

• 5.11.2011  21:25

Animovaný klenot, resp. debut jedného z najlepších (u mňa Number One) režisérov na svete. Keďže sa kormidla ujal sám Steven Spielberg očakávania boli z mojej strany veľmi vysoké.Dokonca, toto bol vlastne dôvod aby som si tento animovaný, strhujúci a okúzľujúci film nenechal ujsť a to priamo v 3D. A výsledok je minimálne 10 krát lepší ako som len mohol dúfať. Po rozpačitom Indym 4 (aj keď ja som bol spokojný) sa mohlo zdať, že Spielbergovi zobral vietor z plachiet. Opak je však pravdou, Spielberg je stále vo výbornej forme, čo mi potvrdili už úvodné minúty filmu (vskutku vydarené úvodné titulky). Ťažko sa bude popisovať samotný príbeh filmu, aj keď je vskutku klasický, toto treba jednoznačne vidieť. Z hľadiska, čo do prevedenia príbehu a jeho podania na filmové plátno je to presne taký Spielberg akého milujeme a máme radi. Výbornú animáciu a jednotlivé designy postavičiek excelentne dopĺňa famózna (ako inak) hudba od Johna Williamsa. Rovnako roztomilý humor, ktorý nechýba v každej scéne, taktiež Spielbergovská neodolateľná hravosť a jedinečnosť v komponovaní príbehu a akčných (ach tá úžasná akcia!!!) scén. Práve u nich sa chcem trochu zastaviť. Totižto samotné akčné scény (ktorých je tam vskutku požehnane) nielenže elegantne dopĺňajú dejovú zložku (za toto Spielberga obdivujem takmer v každom jeho filme) ale zároveň patria k tomu najlepšiemu čo som za posledné roky z hľadiska nielen žánru ako takého videl. Už od úvodných minút tento film je po akčnej stránke maximálne precízne zrežírovaný, jedna akcia lepšia ako druhá ale to najlepšie si Spielberg nechal (podobne ako Nolan) zhruba tak uprostred filmu. Nervydrásajúca sajtkárska chase mi vyrazila totálne dych, dokonca by som povedal, že toto na mňa pôsobilo aspoň stokrát lepšie ako tretí Transformers (a že tam som takmer hľadal stratenú sánku). Tu ma Spielberg presvedčil, že je nielen mimoriadne talentovaný režisér ale že dokáže byť v danom filme nech ide o akýkoľvek žáner absolútna špička. A to sa len tak často nevidí. Bravo Steven!

• 5.11.2011  20:57
    Drive (2011)

Naozaj mrazivý a nervydrásajúci thriller. To, čo začína ako klasická jednoduchá adrenalínovka s prímesou rodinnej drámy sa postupne mení na surovú a drsnú hru o prežitie. Ryan Gosling jednoznačne boduje na plnej čiare, rovnako aj zvyšok osadenstva. Čo ma na filme zarazilo boli neuveriteľné a brilantné nervydrásajúce momenty, ktoré v postrádajú mnohé dnešné horory. Rovnako atmosféra a brutalita dokážu zasadiť do sedačky každého diváka. Celkovo vydarený a brilantne nakrútený film so slušným (osemdesiatkovým) soundtrackom a prijateľnou stopážou.

• 27.10.2011  23:10
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Vskutku zábavná a poučná show. Zdeněk Pohlreich je síce sympaťák a určite výborný kuchár ale do svojej reštaurácie by som ho radšej nezavolal. Hoci na druhej strane, všetko zlé je na niečo dobré:)

• 25.10.2011  19:47
    Mami, ožeň mě (TV pořad) (2011)

Total Brainless Tv Show! Reality show v ktorej desať starých mládencov hľadá tie pravé polovičky svojho srdca. Samozrejme, aj tu sú určité výnimky, ktoré nemajú konkurenciu:) Hlúpunké a naivné dialógy zachraňuje Hudákov geniálny komentár, ktorý ma zakaždým dostane do záchvatu smiechu. Či už naložíte odpad ale plný počet, hodnotenie je adekvátne. Hoci mňa toto nesmierne bavilo a už sa neviem dočkať "veľkolepého" fináááále:)

• 25.10.2011  19:25

Adrenalínová a nervydrásajúca jazda od začiatku až do konca. Priznám sa, štvrtý diel sa mi páčil najviac ale aj tak som o Linovi pochyboval. Je príjemné vidieť ako sa séria začínajúca na nevinných pouličných závodoch (prvé tri diely) dostala cez výbornú štvorku do akčného trháku kombinujúceho to najlepšie, čo sa dá z hľadiska akčného žánru v dnešnom filme vidieť. Nielen kvôli klasickému ale o to zaujímavejšiemu obsadeniu ale aj novým tváram (Vin Diesel je síce drsňák ale keď to rozbalí Dwayne Johnson tak na neho jednoducho nemá). Vlastne jeho postava je vôbec to najcoolovejšou a najdrsnejšou v celom filme. Po akčnej stránke absolútny luxus, hlavne záverečná dvadsaťminútovka, kde sa Lin úplne zblázni a vrhá sa z jedného extrému do druhého. Z hľadiska filmu ako takého maximálna spokojnosť a lepší film ako tretí Transformers. Nie preto, že by mal film lepšiu akciu (Michael Bay má vážne konkurenciu) ale hlavne preto, že je komponovaný a nakrútený väčším umom a citom pre zápletku a akčnú stránku.

• 4.10.2011  11:43
    Kazatel (2011)

Postapokalitpický akčný hororový thriller, ktorý si berie to najlepšie z Constantina, Bladea a Matrixu. A prekvapivo to funguje viac ako by som bol očakával. Hlavný záporák v podobe Karla Urbana je fakticky nechutný a akcia viac menej slušná, navyše stopáž je tak akurát, takže film ani nenudí. Vizuálne efekty sú v pohode a príbeh, hoci sme ho už veľakrát videli v iných filmoch celkom ušiel. Celkovo slušný nadpriemer, ktorý si sľubuje ďalšie pokračovanie a rozhodne by som sa mu nebránil.

• 2.10.2011  13:36
    Twin Peaks (1992)

Film, ktorý asi po polovici stopáže vypnete z dôvodu, že nedáva nijaký zmysel nie je v žiadnom prípade film. Inými slovami načo zabíjať čas sledovaním niečoho, čomu aj tak nepochopíte? Možno sa snaží byť niekto originálny a uznávam, takýto štýl originálny bezpochyby je, ale rozhodne toto nie je môj šálok čaju. A ak sú aj ostatné filmy od Lyncha takéto, potom sa radšej budem jeho filmovej tvorbe vyhýbať oblúkom.

• 10.8.2011  18:29

Tak toto bola teda riadna jazda! Edgar Wright je vskutku zábavný a zručný režisér. Z tak nudného a otrepaného príbehu (ktorým trpí väčšina teen komédií) dokázal spraviť neskutočne crazy a zábavnú, vizuálne parádnu snímku. Či už herecké výkony, ktoré su vskutku slušné, obsadenie, akcia, skvelá hudba alebo komiksovo - gamesácky feeling, ktorý tomu fakt svedčí. Je to skrátka nespútaná zábava, ktorá možno nesadne každému, ale rozhodne stojí za pozornosť, už kvôli originálnemu a atypickému spracovaniu, ktoré som vo filmoch do takejto miery nevidel. Fanúšikovia komiksov, anime a pc hier budú tento film milovať.

• 10.8.2011  18:18

Filmová séria, ktorá začala v roku 2001 konečne dospela k svojmu koncu. Prvý diel Deathly Hallows bol pre mnohých divákov pomerne nudný, zdĺhavý a viac menej aj najhorší diel vôbec. No popravde, kniha bola v tomto smere rovnaká tak čo si budeme vravieť. A keďže ja považujem obe časti za jeden kompaktný celok, z toho vychádzam, že sme sa dočkali najlepšieho Harryho Pottera s úžasným finále, akciou, hudbou a aj emóciami. Dvojka totižto obsahuje presne to, čo jednotke chýbalo. Vysvetľovačkám je koniec, nastupuje akcia. Od úvodných záberov film získava nečakané grády, a je vidno, že si Yates nechával od Polovičného princa všetko najlepšie až nakoniec. Čo sa týka samotného príbehu, ten klasicky pokračuje, Harry, Ron a Heromiona hľadajú zvyšné Horcruxy zatiaľ čo Voldemort s jeho prívržencami útočia na Rokfort. Herecké výkony opäť výborné, či už samotný Daniel Radcliffe (nikdy som nemal problém s jeho hereckým prejavom), Rupert Grint, Emma Watson a ostatní, opäť treba vyzdvihnúť (ako inak) výborného Alana Rickmana alias Severusa Snapea, ktorý zohrá v tejto časti najvýznamnejšiu úlohu (mimoriadne dojímavý záver). No a keďže sme všetci čakali na veľkolepé finále, musel film ako inak obsahovať značnú dávku akcie. K prvej časti Deathly Hallows som písal niečo v zmysle, že nám Harry Potter dospel. Ale o tejto časti to platí minimálne dva krát. Akcia je naozaj efektná, už v úvode som bol nadšený, postáv tu zahynie viac ako vo všetkých predošlých dieloch dokopy a samotná kapitola je potom vojna o Rokfort. Tu už totiž začína pravé magické inferno končiace až veľkolepým a efektným súbojom medzi Harrym a Voldemortom. Musím priznať, že film moje očakávania splnil, knihy mám prečítané všetky, niektoré dokonca viac krát a prekvapivo, na to aký bol v predošlých dieloch zmätok, sa záverečný diel podaril na plnej čiare. A hoci emócií mohlo byť vo filme viac (aj keď ja som bol spokojný), treba si uvedomiť, že toto nie je fantasy typu Pána prsteňov ale spadá kategoricky (alebo spadalo) do detskej fantasy literatúry typu Narnja, Twilight, Eragon. A z tohoto hľadiska nemá Harry Potter z hľadiska knižného a filmového spracovania konkurenciu. P.S. Na Harrym Potterovi som rástol od 11-stich rokov až doteraz, filmy boli moje naj a nebyť prvých dvoch častí, možno by som sa ani o filmy nezačal zaujímať ako také. Pravdepodobne áno ale niečím to muselo začať a prvý diel sa o to postaral. Rád by som sa týmto komentárom poďakoval všetkým, ktorí sa na tejto nádhernej fantasy sérií podieľali, filmárom, scenáristom, môjmu najobľúbenejšiemu filmovému štúdiu Warner Bros a samozrejme aj samotnej autorke J.K Rowling vďaka ktorej bolo moje detstvo oveľa krajšie.

• 12.7.2011  10:01
    Machete (2010)

Robert Rodriguez je pre mňa veľmi zaujímavý a priam až netypický režisér. Na jednej strane tu od ného máme krvavé, drsné a zaujímavé snímky (Desperado, Planeta teror, Sin City) a na tej druhej nudné a detinské rodinné filmy (Spy Kids). Machete spadá samozrejme do tej prvej skupiny, hoci si nie som výsledným efektom až tak istý. Samotný úvod je výborný, akcia, krv, motivácia, Steven Seagal sa ukáže v tom "najlepšom" svetle (a s mečom to fakt vie). Zápletka je myslím si klasická, politiku som až do takej miery nečakal ale konečný efekt je taký, že film Machete sa odohráva vlastne bez Machete. Danny Trejo a jeho ksicht je nenahraditeľný ale v tomto filme je tak trochu v úzadí a do popredia sa dostávajú efektní záporáci na čele so skvelým Robertom De Nirom. Jasné, poviete si, čo tam po tom, veď aspoň je tu veľa hajzlov na odstrel. Lenže čo z toho, keď 75 % z nich sa zlikviduje medzi sebou (a toho padreho tam vo filme mohlo byž viac). Keď som videl trailer na DVD Planeta teror, napadla mi jedna jediná vec "One for all!". A tu sa dostávam k tomu najväčšiemu problému a tým je záverečná akcia. Čakal som totiž, že tam Machete nabehne s veľkým štýlom (presne ako sa na staré, dobré a krvavé Béčko patrí). Lenže namiesto toho tu máme vzburu Mexiko vs. Amerika, srandovne roztúrované klasické káry, plus "mníšku" Lindsay Lohan s pištoľou v ruke:D Na Machete teda zostáva jediný záporák (myslím, že tušíte ktorý), lenže aj súboj s ním je prirýchly a je koniec. Machete sa na jednej strane tvári ako klasické Béčko, kde je hrdina nesmrteľný a je sám ale na druhej strane tu je politický podtón a vážnosť filmu do takej miery, že divák nevie čo má od toho čakať. A tým pádom spadá z môjho hľadiska do priemeru.

• 3.7.2011  14:06
    Stopař (1986)

Nikdy som nemal rád stopovanie ale po tomto filme už naň ani nepomyslím. Ruther Hauer je diabol v ľudskom prevedení!

• 2.7.2011  19:38

Vôbec nechápem to nízke hodnotenie. Tento film som videl asi tak v 11 - stich rokoch ale stále je rovnako perfektný, či už po stránke príbehu, hlavnej postavy (Seagalovi to v tejto úlohe fakt svedčí), záporákovi (Kristofferson a jeho syn na zbohatlíckych a nenásytných hajzlov sedia dokonale), takisto aj country hudba alebo akcia. Videl som tento film minimálne 5 krát a zakaždým si ho v tv nenechám ujsť. Jedna z najlepších Seagaloviek.

• 2.6.2011  10:02
    Otravný pomeranč (TV seriál) (2009)

"Hey Apple!" "What?" Knife!" Neuveriteľne zábavná vecička. Najviac ma na tomto seriáli fascinuje to, že ten ktorému by ste to naozaj v závere dopriali, vyviazne vždy bez najmenšej újmy na zdraví. Niektorí ľudia mi občas lezú na nervy ale na túto vyškerenú, oranžovú a guľatú vecičku jednoducho nemajú. Mať takéhoto súrodenca, kamaráta alebo nedajbože psa, asi by ste ho odstrelili. A keď nabudúce budem konzumovať pomaranč, dám si veľmi záležať na jeho otváraní:D

• 18.5.2011  17:06
    Bean 2: Vzrušující kousky pana Beana (video kompilace) (1997)

Úžasné, čo viac dodať?:)

• 18.5.2011  17:04
    Bean 6: Neviděný Bean (video kompilace) (1993)

Bean sa vrátil do školy a stihol urobiť taký bordel, ako celá naša trieda nespravila za deväť rokov dokopy. A práve tak, ako to mám rád:)

• 18.5.2011  17:03
    Bean 7: Poslední žerty pana Beana (video kompilace) (1994)

Práčovňa a vôbec, iskrenie medzi Beanom a tým svalnatým karatistickým týpkom je pre mňa vôbec najlepšou epizódkou zo všetkých (ešte strihanie vlasov). Videl som to ako malý a totálne ma to odrovnalo. Videl som to dnes a stále je to dokonalé.

• 18.5.2011  17:00
    Bean 4: Šťastné nehody pana Beana (video kompilace) (1992)

Scéna nahého a vymknutého Beana v hoteli patrí k tomu najlepšiemu čo som v tejto epízódke videl.

• 18.5.2011  16:57

Mr. Bean a malé dieťa? Ale kdeže, to nemôže dopadnúť až tak zle:) Každopádne silvestrovská "párty" nemala chybu a maľovanie bytu je potom kapitola sama o sebe:D Ach a ešte by som zabudol, šoférovanie auta za pomoci pár kúskov špagátu - Amazing!

• 18.5.2011  16:53

Merry Christmas Mr. Bean. Stromček na námestí padá, malý zlodejíček prichádza o mastný zisk, "dirigent" diriguje ako mentálne zaostalý, koledníci namiesto sladkej odmeny končia s pribuchnutými dverami a priateľka dostáva krásny a originálny darček v podobe kalendára (háčik ma totálne odrovnal!!!:D) No každopádne geniálne dielo, ktoré treba vidieť (na Vianoce povinnosť:)).

• 18.5.2011  16:48

Opäť výborný diel... Hoci, no tento diel mi prišiel zo všetkých najslabší. Ale aby som nekrivdil. Mr. Bean rulezzzzzz!

• 18.5.2011  16:46

Chudák zubár... Ale na druhej strane by ma tiež mrzelo, keby som nemohol dočítať Batmanovský komiks kvôli tomu, že som na rade:) A za tú amazing jazdu by si zaslúžil medailu.

• 18.5.2011  16:45
    Pan Bean jde do města (video kompilace) (1990)

Kúzelnícke predstavenie, alebo ako najlepšie a najefektívnejšie zhovadiť kúzelníka v priamom prenose. A diskotéka nemala chybu! Party s over.

• 18.5.2011  16:43

Geniálny prvý diel. Scéna na pláži so slepcom ma dorazila!:D

• 12.5.2011  19:44
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Ako jedenástročný malý chlapec, ktorý na to čumel o 22 30 v nedeľu, keď vedel, že v Pondelok má ísť ráno do školy to bolo niečo neskutočné. Animák, ktorý nie je vhodný pre decká. A teraz uznajte, ktoré dieťa tomu odolá?:) Vtedy to bola pecka, dnes mám v hlave pár nezabudnuteľných epizódiek (Cartmen a mimozemšťania:)) ale dnes, keby že na to narazím v TV len tak náhodou, tak by som si to pozrel.

• 12.5.2011  11:32

Neuveriteľne úžasný a oslnivý fantasy anime movie. To čo začína ako klasická, vizuálne úchvatná rozprávka od Pixaru sa postupne mení na klasický, vizuálne úchvatný fantasy príbeh o boji dobra proti zlu, o hrdinstve a zrade. Priznám sa, nečakal som takýto dejový posun vzhľadom na animovaný film, ktorý sa z pomalšieho rozprávkového tempa rozbieha (a vskutku rýchlo) na akčné a temné, vizuálne prekrásne ale zato strhujúce fantasy dobrodružstvo v ktorom figurujú namiesto ľudí sovy (hoci dokázal by som si tam dosadiť ľudské charaktery a výsledok by bol rovnako dobrý). Práve v tom je tento film taký úžasný. Zack Snyder si do klasického príbehu dosadí namiesto ľudí sovie charaktery s nádhernou animáciou (zrovnávanie s Pixarom nie je potrebné, ten film je minimálne na takej istej úrovni), úžasnou hudbou, efektnou akciou a spomaľovačkami (najmä kamera má niekoľko spičkových vychytávok) a parádnou výpravou. Až vtedy si človek uvedomí aký Zack Snyder výnimočný režisér vlastne je. Chápem, že mnohým ľuďom takýto odklon od klasických animovaných filmov, ktoré boli prevažne detskejšie a pridaním dospelejších prvkov nesadol ale ja som práve naopak takýto postup uvítal. Je škoda, že komerčné publikum to prijalo vlažne, lebo takýto film by si zaslúžil pokračovanie. A možno sa ho aj dočkáme.

• 10.5.2011  20:44

Vizuálne prekrásne ale obsahovo miestami nehorázne zdĺhave a nudné. Pôvodného Trona nepoznám ale tento film sa mi páčil. A to nadmieru. Čo sa týka príbehu ten ma až tak veľmi neohúril ako som očakával, viacerým veciam chýba hlbší význam ale to bude asi len preto, lebo som nevidel pôvodný film takže pravidlá gridu postrádam. Čo sa týka atmosféry, tak tá je perfektná, herecké obsadenie úžasné, či už Jeff Bridges ako tvorca Kevin Flyn, Garrett Hedlund v úlohe jeho syna alebo úžasná Olivia Wilde aka Quorra (len tak mimochodom moja naj postava z celého filmu:)). Technická stránka = dokonalosť. Akčné scény = úžasné a dychberúce, hoci zo súbojov sa možnože dalo vyťažiť viac ale beriem, nebolo by dobré aby Tron:Legacy pôsobil až príliš matrixovským štýlom, hoci by to bolo aj tak nefér, keďže pôvodný film bol skôr. Hudba = jednoducho geniálne, Daft punk som nikdy nepočúval, dokonca som nevedel, že taká skupina existuje ale počúvam to stále (hlavne Dezerred je neskutočný BOMBA, ale vlastne všetky) Výprava = dokonalosť, jednoducho ak nemám voči niečomu vo filme výhrady je to jednoducho perfektné a superlatívy si to zaslúži. Neudeliť v rámci výpravy a vizuálnych efektov aspoň nomináciu je zločin a opäť sa potvrdzuje fakt, že akadémia nie je svätá (Inception hoci patrí do mojej Top Ten tak z hľadiska vizuálnych efektov nebol na vyššej úrovni, dovolil by som si tvrdiť, že Tron je na tom minimálne rovnako ak nie aj lepšie). Záverečný verdikt: Vizuálne rovnako šťavnaté sústo ako Avatar (no u Avatara som mal predsa len sánku nižšie:)) ale kvalita to rozhodne je. Scenár nie je zlý, ale až tak ma neoslovil ale skvelo som sa bavil, (hlavne záverečná scéna, ktorá bola dojímavá) a rozhodne sa mi tento vizuálny virtuálny vzrušujúci zázrak v prehrávači ešte veľa krát pretočí. P.S.Neviem ako vy ale ja by som pokračovanie docela rád uvítal (Jeff Bridger predsa vo filme nezahynul... Alebo áno?)

• 25.4.2011  21:01
    Věc (1982)

Mimoriadne desivý, mimoriadne krvavý, mimoriadne atmosférický. Votrelca som videl keď som mal desať. A okrem krvavej chestbuster scény ma vo filme nič nevydesilo. Ale The Thing je niečo celkom iné. Vidieť to ako malý tak to asi ťažko rozdýcham. Brilantný scenár, úžasné herecké výkony (hlavne Kurt Russel), dokonalá atmosféra a čo robí z filmu jedinečné dielo sú vizuálne a do detailu prepracované gore scény, ktoré čo sa týka z hľadiska žánru sci-fi hororu a na svoju dobu nemajú obdoby. Bezkonkurenčne jeden z najlepších sci-fi hororov vôbec.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10