DaliX

Student, Comics and Movies fan

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 14.6.2010  12:41
    2012 (2009)

Dalo by sa jednoducho povedať, že nikto nenakrúti lepšie katastrofický film ako Emmerich. Žeby? No v každom prípade je príjemné konštatovať, že 2012 nie je len bezduchým filmom, ale príjemnou popcornovou oddychovkou, ktorá ponúka presne to, čo od Emmericha možno očakávať a síce akčné scény, nablýskané vizuálne efekty, jednu americkú rodinu, ktorá to na konci samozrejme prežije a prezidenta USA v Bielom dome. Je to skrátka zábava na ktorej ľutujem, že som nebol v kine lebo by som si to určite parádne užil.

• 25.6.2010  14:28

Celkom schopná teen zábava obdobná s Prcičkami.

• 7.11.2010  15:59
    Acapulco H.E.A.T. (TV seriál) (1998)

V podstate rovnaké ako prvá séria, stačí vypnúť mozog.

• 7.11.2010  15:58
    Acapulco HEAT (TV seriál) (1993)

Skĺbenie Pobrežnej hliadky a Profesionálov z CI5 ale celkom zábavná oddychovka, rozhodne radšej uvidím v telke toto, ako tie príšerné mexické vtákoviny.

• 1.6.2010  11:44

Opäť výborná zábava:)

• 1.6.2010  11:44

Jim Carrey je dokonalý komik:)

• 14.6.2010  12:51
    Action Man (TV seriál) (2000)

Skontroluj, priprav sa, a choď na vec!:) Ja neviem ako ostatní ale keď to chodilo na Nove som to nesmierne žral.

• 25.6.2010  13:00

Jason Bourne a jeho prvý zjav na filmovom plátne nemohol dopadnúť lepšie. Nervydrásajúci akčňák ako sa patrí.

• 8.12.2009  14:02
    Aligátor (1980)

Taký priemer, ktorý ani nevidesí, ani neurazí ale milo pobaví.

• 27.10.2011  23:10
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Vskutku zábavná a poučná show. Zdeněk Pohlreich je síce sympaťák a určite výborný kuchár ale do svojej reštaurácie by som ho radšej nezavolal. Hoci na druhej strane, všetko zlé je na niečo dobré:)

• 14.1.2010  10:44
    Avatar (2009)

Avatar je výborný a dychberúci. Po druhej projekcií, konkrétne v kine musím prehlásiť, že zážitok bol oveľa intenzívnejší:) Ale k filmu. Pri pozeraní som mal pocit, že to nie je nič nové, zápletka ako v nejakom Vinetouovi, skrátka, Apači sú kultúra Navi a belosi, teda ľudia ich chcú zabiť kvôli zlatu, v tomto prípade to bolo niečo iné. Ďalšia možná vec, ktorá ma napadla, len čo sa Jake prebral vo svojom Avatarovi, bol Matrix, jednoducho mi napadlo, že to až taký úžasný film asi nebude ako to každý popisuje. No len čo sa Jake vyberie a stratí sa v lese a vlastne to všetko, ako ho medzi seba prijmú je neskutočné a úžasné, rovnako ako aj akcia, ktorá je skvelo nakrútená, hudba výborná a príbeh je možno predvídateľný (aspoň niekde) ale Cameron z toho dokázal urobiť komplexný dej, ktorý sám osebe funguje na výbornú a nejaké zrovnávanie si myslím nie je potrebné. Jasné, každý si to hneď zrovná ale to predsa neznamená, že je ten film neoriginálny, ako tú mnohí píšu. Osobne si myslím, že zrovnať si to dokáže každý blbec, lebo snáď v každom možnom zábere je cítiť podobnosť nejakého iného filmu. Ja sám som to urobil, tiež mi prišlo na um kopa filmov a Cameron určite vedel do čoho ide ale jednoducho si treba uvedomiť o čom ten film vlastne je, čo nám ponúka a aké silné dojmy si z neho divák po dopozeraní odnáša. A to je myslím v tomto prípade to najdôležitejšie. Uptade:Tak som videl rozšírenú verziu filmu a musím sa priznať, že rozhodne stála za to. Nielenže sa veľa vecí objasnilo ale aj vďaka alternatívnemu začiatku máme šancu pochopiť, čo hlavnú postavu vedie. Takisto aj dychberúci lov na Ikranoch alebo smrť jednej zásadnej postavy na konci (mimochodom asi najemotívnejšia scéna z filmu) mi vyrazili dych. Môj názor to na Avatar ale nezmenilo. Stále je to film, ktorého úspech ťaží prevažne z revolučných CGI a 3D ale aj napriek tomu je pre mňa niečím neskutočným a vždy ho zhltnem ako malinu.

• 27.8.2010  16:25

Skvelá komédia so zábavným Benom Stillerom. Tú starú by som zabil aj ja!:)

• 1.12.2011  13:35
    Barbar Conan (2011)

Vskutku zábavná a brutálne nakrútená jednohubka, ktorá pripomína viac epizódku z nejakého fantasy seriálu ako celovečerný film. To, že sa ujal režisérskeho postu práve sám Nispel je jasné už od úvodných minút, ako hororový režisér si dáva nesmierne záležať na brutálnych scénach, a dokonca aj tam kde nemajú nijaký význam (vyslýchanie mníchov, kde hlavný záporák doslova otrieska hlavu o betón jednému z nich, mladý Conan lačný po krvi ešte predtým ako mu zabili otca - dokonalý nezmysel, rovnako ako keď chlapec, ktorý ešte nikdy nebojoval zabije pol tucta po zuby ozbrojených lovcov). Práve tieto scény mi prídu úplne abstraktné a hoci ide o fantasy, mám pocit, že Nispel okrem akcie nezvládol doslova nič. Taktiež je hlúpe z hľadiska brutality porovnávať s inými historickými filmami (nechcem uraziť Scotta, Petersena alebo Mela Gibsona), kde režiséri chceli divákom ukázať surovosť doby a autenticitu. V tomto filme však akoby všetko to násilie Nispel doslova oslavoval, dejová lína sa prestriháva neustálou akciou, tá je vskutku výborná, či už choreografia a pod. ale na druhej strane to v kontexte pôsobí oveľa fádnejšie. Ostatné aspekty, výprava, efekty celkom slušné, Hybória sa mi páčila, Jason Momoa ako Conan slušný a hlavného záporáka v podobe Stephena Langa ani nemá význam komentovať. Z celkového hľadiska komerčný prepad chápem, toto nie je film pre každého a s pôvodným filmom toto nemá cenu ani zrovnávať. Rovnaký púser ako remake Clash of the Titans.

• 2.1.2011  07:44
    Bathory (2008)

Sklamanie a to veľké. Čakal som drsný, krvavý a hlavne vážny film, ktorý vyobrazí hlavnú hrdinku za vraždiace monštrum akým v skutočnosti bola. Je síce pravdou, že toto vo filme obsiahnuté je, každopádne prvok fantasy tomu filmu jednoznačne uberá na atmosfére, film stráca všetku tú vážnosť a hlavná hrdinka a jej psychologický profil a pohnútky nie sú takmer vo filme vôbec obsiahnuté. Krvavá grófka sa za svoje vražedné vyčíňanie dostala do Guinessovej knihy rekordov za najmasovejšieho vraha. Ak je to teda naozaj pravda, potom to čo nakrútil Jakubisko je rozprávka na dobrú noc.

• 9.2.2011  20:21
    Batman (TV seriál) (1997)

No nejedná sa ani tak o nový seriál ale o akési pokračovanie pôvodného dnes už legendárneho animáku s jednoduchšou kresbou, rovnakými hlasmi jednotlivých postáv ale zato opäť s kvalitnými epizódami. Je síce pravdou, že tie legendárne diely ako The last laugh, Christmas with a Joker alebo Two - Face part 1 a 2 sem nepatria ale aj napriek tomu obsahuje aj pár geniálnych dielov z ktorých je najznámejší asi Mad love, ktorý sa dočkal aj komiksového spracovania, čo je myslím si skvelé. Celkovo je tento seriál resp. sezóna "len" pokračovaním tak megaúspešného animáku a plný počet si právoplatne zaslúži.

• 10.5.2009  18:47
    Batman (TV seriál) (1992)

Najlepší animovaný seriál aký som kedy videl:)

• 9.5.2009  16:46
    Batman (1989)

Ach to boli časy keď som si ako 10 ročný sadol pred TV (a nielen ja) a prvý raz bez dychu sledoval tento filmový klenot medzi komixami, ktorý rozhodol, že je to bezprostredne môj najobľúbenejší komixový hrdina:) Skvelá temná atmosféra, šialený a zvrátený Joker v podaní majstra Jacka Nicholsona a vynikajúca hudba Dannyho Elfmana pod taktovkou Tima Burtona, to je dokonalá kombinácia a pre malého diváka 1000 násobne. Žiaden film ma tak nedostal ako tento, skrátka bomba a aj keď s odstupom času má isté komixové chyby (Joker nezabil Batmanovi rodičov alebo Batmanovo pravidlo - Nezabiješ) stále sa jedná o jeden z najlepšie nakrútených komixových filmov aké som kedy videl.

• 25.6.2010  15:55

Ako sa z Brucea Waynea stal Batman:)

• 25.6.2010  14:27

Nový Batmobil - Tumbler nemohol vyzerať lepšie:)

• 22.7.2009  17:54

Rozhodne najslabší diel celej série, ktorý ju načisto pochoval. Tie 3* si nezaslúži, dávam ich iba preto, lebo som Batmanov fanda a aj keby ma mal tento film bezprostredne uraziť (ako ho Schumacher pokazil) stále má niečo v sebe, a na odpad to nevidím, aspoň výprava filmu bola chvályhodná aj keď mu neprispieva, práve naopak.

• 9.5.2009  16:44

Výborný animovaný komixový film:))) A hlavne desivý, čo viac si môźe Batmanov fanúšik priať.

• 22.7.2009  17:51

Aj tu som sa skôr ovplyvnil len tou alternatívnou Batmanového fandu, takźe sa prikláňam k lepšej známke, už len preto, že je tu charakter Batmana lepšie vykreslený ako v Burtonovom prevedení a keby aj ďalší diel zostal v týchto šľapajách, nebolo by to pochovalo celú sériu ako sa stalo.

• 9.5.2009  16:45

Toto sa dá vyjadriť iba jedinou vetou: Pokračovanie ako sa patrí:) Je to temné dokonca oveľa viac ako jeho predchodca ale zase mi to príde aj rozprávkovejšie vďaka "Cirkusu" , ktorý spôsobí, že Batman musí opäť viať spravodlivosť do vlastných rúk. A práve tu Tim Burton opäť nesklamal a vrhá jeden skvelý nápad za druhým, Batman je ešte pochmúrnejší a rovnako ako Penguin, ktorý je odpudivý a nepríjemný, sa aj film nesie v tomto duchu. Spestrením sa mi páčila veľmi Catwoman (kto by takú mačičku nechcel?) a hlavne bolo zábavné sledovať ako to iskrilo medzi Batmanom a ňou, povedal by som, že aj keď mi v tomto diele chýbal Joker, je prepracovanejší a zábavnejší a už to, že Warner Bros. nechali Burtonovi voľné ruky ukazuje, že toto je presne taká Burtonovka aká má byť.

• 1.10.2010  10:48

Výborný a akciou i strhujúcim príbehom nabitý komiksový animák, ktorý ma potešil viac ako som čakal a ktorý mi veľmi pripomína film Batman a fantóm. Nielen po výtvarnej stránke, ktorá je dosť podobná tomu seriálu z r. 1992 ale aj celkovým spracovaním, osudovou premenou jednej zásadnej postavy (podobne ako Fantóm), kde nechýbajú okrem samotného Batmana ani postavy ako sú Black mask, Riddler, Ras Al Ghul, Nightwing, Batmanov v poradí druhý Robin Jason Todd a nesmie chýbať ani Joker, ktorý zásadne ovplyvný dej celého filmu (podobne ako vo filme Batman a fantóm). Rovnako sa tu objavuje nový (anti)hrdina Red Hood, ktorý má s Batmanom spoločné takmer všetko okrem jeho morálnych zásad. Rovnako akčné scény sa mi páčili, hlavne súboj s nájomnými zabijakmi bol perfektný ale vlastne celý film. Pre fanúšika Batmana jasný vrchol, ktorý je dokonca lepší a vymakanejší (aj keď len o trochu) ako Batman a fantóm.

• 27.8.2010  16:29
    Batman vítězí (TV seriál) (2004)

Nie je to síce ako animák z r. 1992 ale treba uznať tvorcom snahu o reštart pôvodného animáku. Je to detskejšie, menej temnejšie, síce s klasickými postavami ako sú Joker alebo Penguin ale nie také atmosférické ako jeho predchodca. A aj tá hudba už nie je taká mrazivá. Ako celok sa mi to páčilo ale Batman TAS už zostane zrejme navždy neprekonaný.

• 10.5.2009  17:19

Každý Batman (a hlavne ten Burtonov) má niečo do seba, ale ani jeden nemá na tento úžasný reštart komixovej legendy. V r. 2005 Christopher Nolan priviedol Batmana k jeho úplnému počiatku. Zo začiatku som bol skeptický a ani trailer ma veľmi nepresvedčil ale už po prvej polovici filmu som bol maximálne spokojný. Žiadny film o Batmanovi totiž nebol tak epicky a presvedčivo pojatý ako práve tento, čo vystihuje Nolanov štýl priblížiť film realistickému zobrazeniu. Hlavnou zásadou je však skvelý scenár zasadený do hutného epického rozprávania o Temnom Rytierovi Gothamu. Nolanov Batman nie je typický ako jeho predchodcovia, či susedia od Marvelu, nie je to žiadny kladný hrdina v nablýskanom kostýme, je to obyčajný človek túžiaci po odplate za smrť rodičov, zo svojimi vnútornými problémami a s prepracovanou psychológiou a motiváciou. Vďaka tomu divák môže lepšie pochopiť podstatu a charakter hlavného hrdinu a jeho rozhodnutia a o tom celý film vlastne je. Druhá polovica filmu ponúka presne to čo každý Batmanov fanúšik očakáva a keďže som jeden z nich, bol som zvedavý ako si s tým Nolan poradí. A opäť nesklamal. Batoblek je až realisticky navrhnutý, výstroj taktiež, súboje sú dynamické, síce chaoticky zostrihané ale za účelom Batmana "skryť" takže pôsobí oveľa desivejšie, temnejšie a zúrivejšie ako kedykoľvek predtým, automobilová scéna je taktiež skvelá a nový Batmobil síce nemá až taký nablýskaný vzhľad ako ten Burtonov, na druhej strane pôsobí realistickejšie a hlavne veľkolepo. Čo sa dá tomuto filmu vytknúť? Naozaj nič. Skvelý scenár, strhujúci epický príbeh, úžasné herecké výkony, akčné scény a perfektné prevedenie komixovej predlohy. Tú treba zdôrazniť asi najviac, pretože Nolanov Batman je presne taký aký má byť, charaktery postáv a všetko je tak dokonalo spracované a keďže ctím pôvodnú komixovú predlohu a ani v tomto nesklamal, zaslúži si plné hodnotenie.

• 21.11.2009  22:25

Naozaj skvelý filmík. Nechýba v ňom napätie, Joker a čo by to bol za crossover bez Predátora, že?

• 18.5.2011  16:43

Geniálny prvý diel. Scéna na pláži so slepcom ma dorazila!:D

• 18.5.2011  17:06
    Bean 2: Vzrušující kousky pana Beana (video kompilace) (1997)

Úžasné, čo viac dodať?:)

• 18.5.2011  17:00
    Bean 4: Šťastné nehody pana Beana (video kompilace) (1992)

Scéna nahého a vymknutého Beana v hoteli patrí k tomu najlepšiemu čo som v tejto epízódke videl.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10