Baba na zabití (2003)

Skvelá komédia so zábavným Benom Stillerom. Tú starú by som zabil aj ja!:)

Barbar Conan (2011)

Vskutku zábavná a brutálne nakrútená jednohubka, ktorá pripomína viac epizódku z nejakého fantasy seriálu ako celovečerný film. To, že sa ujal režisérskeho postu práve sám Nispel je jasné už od úvodných minút, ako hororový režisér si dáva nesmierne záležať na brutálnych scénach, a dokonca aj tam kde nemajú nijaký význam (vyslýchanie mníchov, kde hlavný záporák doslova otrieska hlavu o betón jednému z nich, mladý Conan lačný po krvi ešte predtým ako mu zabili otca - dokonalý nezmysel, rovnako ako keď chlapec, ktorý ešte nikdy nebojoval zabije pol tucta po zuby ozbrojených lovcov). Práve tieto scény mi prídu úplne abstraktné a hoci ide o fantasy, mám pocit, že Nispel okrem akcie nezvládol doslova nič. Taktiež je hlúpe z hľadiska brutality porovnávať s inými historickými filmami (nechcem uraziť Scotta, Petersena alebo Mela Gibsona), kde režiséri chceli divákom ukázať surovosť doby a autenticitu. V tomto filme však akoby všetko to násilie Nispel doslova oslavoval, dejová lína sa prestriháva neustálou akciou, tá je vskutku výborná, či už choreografia a pod. ale na druhej strane to v kontexte pôsobí oveľa fádnejšie. Ostatné aspekty, výprava, efekty celkom slušné, Hybória sa mi páčila, Jason Momoa ako Conan slušný a hlavného záporáka v podobe Stephena Langa ani nemá význam komentovať. Z celkového hľadiska komerčný prepad chápem, toto nie je film pre každého a s pôvodným filmom toto nemá cenu ani zrovnávať. Rovnaký púser ako remake Clash of the Titans.

Bathory (2008)

Sklamanie a to veľké. Čakal som drsný, krvavý a hlavne vážny film, ktorý vyobrazí hlavnú hrdinku za vraždiace monštrum akým v skutočnosti bola. Je síce pravdou, že toto vo filme obsiahnuté je, každopádne prvok fantasy tomu filmu jednoznačne uberá na atmosfére, film stráca všetku tú vážnosť a hlavná hrdinka a jej psychologický profil a pohnútky nie sú takmer vo filme vôbec obsiahnuté. Krvavá grófka sa za svoje vražedné vyčíňanie dostala do Guinessovej knihy rekordov za najmasovejšieho vraha. Ak je to teda naozaj pravda, potom to čo nakrútil Jakubisko je rozprávka na dobrú noc.

Batman (1997) (seriál)

No nejedná sa ani tak o nový seriál ale o akési pokračovanie pôvodného dnes už legendárneho animáku s jednoduchšou kresbou, rovnakými hlasmi jednotlivých postáv ale zato opäť s kvalitnými epizódami. Je síce pravdou, že tie legendárne diely ako The last laugh, Christmas with a Joker alebo Two - Face part 1 a 2 sem nepatria ale aj napriek tomu obsahuje aj pár geniálnych dielov z ktorých je najznámejší asi Mad love, ktorý sa dočkal aj komiksového spracovania, čo je myslím si skvelé. Celkovo je tento seriál resp. sezóna "len" pokračovaním tak megaúspešného animáku a plný počet si právoplatne zaslúži.

Batman (1992) (seriál)

Najlepší animovaný seriál aký som kedy videl:)

Batman (1989)

Ach to boli časy keď som si ako 10 ročný sadol pred TV (a nielen ja) a prvý raz bez dychu sledoval tento filmový klenot medzi komixami, ktorý rozhodol, že je to bezprostredne môj najobľúbenejší komixový hrdina:) Skvelá temná atmosféra, šialený a zvrátený Joker v podaní majstra Jacka Nicholsona a vynikajúca hudba Dannyho Elfmana pod taktovkou Tima Burtona, to je dokonalá kombinácia a pre malého diváka 1000 násobne. Žiaden film ma tak nedostal ako tento, skrátka bomba a aj keď s odstupom času má isté komixové chyby (Joker nezabil Batmanovi rodičov alebo Batmanovo pravidlo - Nezabiješ) stále sa jedná o jeden z najlepšie nakrútených komixových filmov aké som kedy videl.

Batman a fantom (1993)

Výborný animovaný komixový film:))) A hlavne desivý, čo viac si môźe Batmanov fanúšik priať.

Batman a Robin (1997)

Rozhodne najslabší diel celej série, ktorý ju načisto pochoval. Tie 3* si nezaslúži, dávam ich iba preto, lebo som Batmanov fanda a aj keby ma mal tento film bezprostredne uraziť (ako ho Schumacher pokazil) stále má niečo v sebe, a na odpad to nevidím, aspoň výprava filmu bola chvályhodná aj keď mu neprispieva, práve naopak.

Batman: Dead End (2003)

Naozaj skvelý filmík. Nechýba v ňom napätie, Joker a čo by to bol za crossover bez Predátora, že?