Constantine (2005)

Ďalší zaujímavý a pre mňa netypický zfilmovaný komiks. Constantine (Keanu Reeves) je niečo medzi exorcistom a akčným hrdinom s nadprirodzenými schopnosťami, ktorý v Angels city bojuje s paranormálnymi javmi, resp. bojuje proti silám priamo z pekla, či už ide o vymetanie démona z malého dievčaťa alebo boj zoči voči. Francis Lawrence nakrútil nevídaný kúsok. Som kresťan a hoci toto zrejme nemá nič spoločné s filmom, páčila sa mi tam tá línia, Constantine - Exorcista proti démonom, dobro vs. zlo, Nebo vs. Peklo. Rovnako aj postavy, hlavne Gabriel nemal chybu a rozhovory medzi ním a Constantineom patria k tomu najlepšiemu, takisto aj Rachel Weiz alebo Djimon Hounsou.

Cow and Chicken (1997) (seriál)

HAHAHA ďalšia bláznovina od Cartoon Network, no animátori nešľapli ani tentoraz vedľa a vytvorili rovnako nezabudnuteľný seriál s jedinečnou atmosférou a komickými situáciami, natvrdnuté a tvrdohlavé kura, šialená krava, ujetí páni domu a ten skok keď krava tresla vemenami o zem, OMG no koniec:D

Čápi s mákem (2010) (pořad) odpad!

Ešte si pamätám na prvý diel, kde figurovala Dolly Buster a samozrejme Norika Mojsejová. A pamätám si aj na to, že kvôli jej výrokom (ako obvykle) jojka tento diel vysielala celý týždeň každý deň v 22.00. Nikdy by ma nenapadlo, že sa môžu aj v kuchárskej, obyčajnej, blbej kuchárskej šou ľudia rozhádať a pekne sa poohovárať. To by však nesmela variť pani Mojsejová:D:D:D No každopádne, jej výroky ma nesmierne rozosmiali, dokonca som si aj video vycapil na Facebook aj keď to nič nemení na celkovej úbohosti. "Jeden vibrátor na predjedlo, 2 vibrátory hlavné jedlo a 3 vibrátory ako dezert":D Ak to takto pôjde ďalej so slovenskými reality show (Šéfka) tak Amen tma.

Čelisti (1975)

Vrchol tvorby začínajúceho Stevena Spielberga a doteraz žiaden iný film typu Piraňa, Aligátor (o žralokoch ani nehovorím) ho netrumfol.

Číslo 9 (2009)

Ľudstvo je minulosťou, nastupujú stroje. Jedinou záchranou v tomto prípade nie je John Connor aj keď to tak môže znieť ale malé handrové panáčiky s číselným označením. A jedným z nich je práve Číslo 9, ktorý môže všetko zmeniť... Priznám sa, rozprávkový námet o malých hrdinoch okorenený prvkom sci-fi tu funguje naprosto bezvadne, po akčnej stránke je to absolútny luxus, design postavičiek a ich look je perfektný a záver je nielenže dojímavý ale aj taký rozprávkový a strhujúci. Hoci nemá príbeh veľa zvratov, v podstate sa vezie na priamej línii a to doslova, je zaujímavý a nenudí. Takisto atmosféra bola miestami hustá, zjavne aj preto, lebo sa na produkcií podieľal aj Tim Burton.

Daredevil (2003)

Priznám sa, postava ako je Daredevil ma moc nechytila. Vlastne skoro vôbec. Aj keď film sa mi docela aj páčil, hlavne vývoj postavy, kde príde divákovi malého Matta naozaj ľúto. Ben Affleck sa mi v tej úlohe páčil rovnako aj Michael Clarke Duncan ako šéf zločineckého podsvetia Kingpin. Keď sa však na scéne zjaví Collin Farrell aka Bullseye až vtedy film dostal tie pravé grády, akčné scény (hlavne s ním) stáli za to a nesmie chýbať ani ženská hrdinka, v tomto prípade je to Electra (Jennifer Gardner).

Daria (1997) (seriál)

Toto bývalo kedysi na Supermaxe ale žeby ma to nejako bavilo to nemôžem povedať. Daria bola taká suchá, nudná, sarkastická ale zároveň inteligentná, že ostatní boli oproti nej totálni hlupáci (o jej sestre nehovoriac) a divák ju buď miluje alebo nenávidí.

Darkman (1990)

Tento film som si v stánku kúpil kvôli dvom aspektom. Ten prvý je bezpochyby Liam Neeson, ten druhý Sam Raimi. Celkovo by som to zhodnotil ako priemerný snímok, ktorý síce neohúri ale skvelo zabaví.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

"Veríte v Boha?! "Nie, veď nikto ho nikdy nevidel." Skvelé, zábavné, originálne a výbornými hláśkami nadupaná komédia o netypickom hlavnom hrdinovi alkoholikovi (bol vôbec v nejakej scéne triezvy?:)), ktorý zdelil obrovský majetok. Pre mňa jedna z najlepších českých komédií:)))

Den matek (1980)

Niečo strašné, žiadné Béčko, rovno Céčko s veľkým C.