Martinka - Kleopatra z Turca (2010) (pořad)

Kam sa hrabú Mojsejovci, Big Brother, Vyvolení a podobné veci... Toto je pravá reality show:D Ujo Ján, Martinka a jej mama vám vysvetlia ako to v ich domácnosti vlastne chodí, a že sa šťavnatou slovnou zásobou naozaj nešterí. Začne sa to celkom nevinne príchodom dvoch mladých žien do ich domova v Rimavskej sobote, pokračuje to diskusiou kto drží komu cicinu, alebo ako sa najlepšie vyšťať. Samá Martinka nám čosi vyrozpráva o svojom neopakovateľnom zážitku na Mariánovej farme (aj si ho chudáčika poľutuje, hoci s ľútosťou to pomaly nemá takmer nič spoločné) Všetko sa zdá byť v pohode až do chvíle, než sa v izbe zjaví mamička. Až potom to naberá tie správne grády. Od rozoberania erotických polôh, cez Honzíka Novotného až po tému kde sa všade (ne)holí som sa smial ako blázon (bodaj by nie, takéto niečo som jednoducho nečakal). A samozrejme, slováci sa poburujú a posielajú do jojky opovrhnutiahodné názory ale opäť sa tu prejavuje slovenské pokrytectvo. Ľudia načo to teda pozeráte, keď je to také zlé a hlúpe, že sa na to nedá pozerať? Ale čo, jojka láme sledovanosť a mňa navýsosť potešili, veľmi, pretože hoci si nadávaním nepotrpím toto ma výborne pobavilo.

Nekonečný příběh (1984)

Na tomto filme som vyrastal a hoci ma už tiež neberie tak ako kedysi je to úžasný film, už len kvoli tej čarovnej a neodolateľnej hudbe si zaslúži plný počet.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Vybrúsenejší, temnejší, akčnejší ale rovnako epický a strhujúci ako jeho predchodca. Spoločenstvo prsteňa sa rozpadlo a Frodo so Samom sú nútení nasledovať Glocha aby našli cestu do Mordoru. Aragorn, Gimli a Legolas sú si naďalej verní, hľadajú Chicha aj s Pipinom a neskôr spolu s Gandalfom sa pripravujú na veľkú bitvu o záchranu mesta Edoras, ktorému vládne kráľ Théoden v krajine Rohan. Tu sa musím trochu pozastaviť, pretože o efektoch, réžií, emóciach a akcií som už písal predtým ale čo sa týka hudby tak tá je priam bohovská. Rohan theme je vôbec jedna z najkrajších v celom filme a keď vám začne veľkolepá bitva podtrhnutá touto skladbou tak to rozhodne stojí za to! Výborné pokračovanie už tak výbornej jednotky.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Do konca života ma bude mrzieť, že som Pána prsteňov nevidel v kine, pretože ak si nejaký film zaslúži, resp. trilógia zaslúži strieborné plátno s perfektným ozvučením tak je to práve tento. Príbeh o skromnom hobitovi Frodovi, ktorý zhodou okolností získa Veľprsteň moci a je nútený podniknúť nebezpečnú cestu na záchranu celej Stredozeme. Vzniká teda tajný spolok, kde sa zišli zástancovia každého rodu celej Stredozeme - Spoločenstvo prsteňa tvorené čarodejníkom Gandalfom, hraničiarom Aragornom, elfom Legolasom, trpaslíkom Gimlim, Boromirom z Gondoru, Chichom a Pipinom z Grófstva, vždy verným Samom a Frodom, ktorý zo všetkých nesie najväčšie bremeno. Peter Jackson zfilmoval nezfilmovateľné, knihu som ledva prečítal pretože bola pre mňa príliš nezáživná ale film je niečo celkom iné. Od excelentnej výpravy, nádhernej hudby, výborných vizuálnych efektov, akčných scén ale aj tých emotívnych je toto nesmierne silný príbeh, ktorý si získa tak malých ako aj veľkých divákov. Veľkolepé epické fantasy dobrodružstvo sa začína...

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Čo k tomuto filmu napísať, keďže sa jedná už o nestárnucu klasiku a v podstate najlepší Robin Hood vôbec. Film, ktorý obsahuje všetko čo obsahovať má, od skvostnej výpravy, výborného obsadenia, skvelej akcie, perfektného záporáka (Alan Rickman je proste úžasný) a geniálnou hudbou (áno úvodná zvučka je perfektná) plus záverečný song od Bryana Addamsa. Jednoducho tento film je pre mňa nielen klasikou ale aj balzamom na dušu, ktorý si pozriem zakaždým keď ho dávajú. P.S.Zrovnávanie s verziou Ridleyho Scotta je prakticky nemožné, keďže ten film je takmer úplne iný a dejovo nekopíruje klasickú legendu o Sherwoodskom zbojníkovi. Napriek tomu je tento film môjmu srdcu bližší ako jeho nová verzia.

Vrchní, prchni! (1980)

"Severní vítr je krutý, počítej lásko má, s tím..." Výborná hudba, scenár a skvelé nápady plus výborné herecké výkony či už Ladislava Abrháma, Zdeňka Svěráka ako "perfektného" suseda a Libuši Šafránkovej zaraďujú tento film medzi najlepšie české komédie vôbec.

Modré z neba (2008) (pořad)

Splníme vám vaše najtajnejšie sny a túžby:) A nič nie je krajšie ak sa tie sny splnia ľuďom, ktorý v živote nemali práve také šťastie ako my.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Nech si vraví kto chce, čo chce mňa toto bavilo:D Jasné, hodnotenie v rámci televízneho prograqmu ako takého je adekvátne a jasné ale z hľadiska zábavy čo sa týka z mojej strany je to perfektné. Je to vtákovina a to poriadna, bez nejakej väčšej hĺbky alebo deja ale skvelo som si to užil a už sa teším na ďalšiu časť. A ešte jedna vec. Na farmu by som nešiel ani za milión Eur:)

Pobřežní hlídka: Havajská noc (2003) (TV film)

Tak už aj Baywatch sa dočkal svojho vlastného celovečeráku a celkovo to nebolo až také zlé (vzhľadom na televízny film).

V.I.P. (1998) (seriál)

V.I.P som príiš často nesledoval ale keď už som si to pozrel celkom som sa zabavil, hoci Pamela mi tam príliš nesedela, zjavne aj preto, lebo patrí do Pobrežnej hliadky a jej postava v tom seriáli bola skôr zbytočná ako prospešná. Keby to bolo naozaj, už by ju asi stokrát zabili ale tak zábava to nebola najhoršia...

Ovládací panel
44. nej uživatel Slovensko