Heroesak

Heroesak

Martin Malinov

Česko

• 4.5.2019  04:11
    Města zločinu (TV seriál) (2017)

Více než míra a povaha zločinu v tamějších městech mě zaráží snad již jen zaslepený přístup zdejších komentátorů.

• 15.4.2019  02:13

Whoever is pursuing whom at the moment, I intend to eat them. <3

• 14.4.2019  02:02

Nemohu souhlasit s většinou Trevorova komentáře, mj. s tím, že by musel Hannibal využít své schopnosti k manipulaci s větším počtem lidí. Co by z toho měl? Osobně mi přijde mnohem zajímavější do detailů zkoumat a ovlivňovat psychiku a chování lidských individuí, než využívat masy s vidinou nějakého pomíjivého (či dokonce neexistujícího) cíle. K tomu slouží politika a marketing. ____ Tak či onak, tento díl považuji za jeden z těch nejslabších, jednak kvůli absenci zajímavějších dialogů, druhak kvůli fyzikální stránce celého případu, která se mi zdá již nereálná. Zdálo se mi zde též mírně nelogické chování jedné z vedlejších postav, ale zatím nejsem schopen posoudit, neskrývá-li se za tím něco jiného. Mám-li to vyjádřit číselně, celkově mám pocit tak na lepší 3*.

• 9.4.2019  02:26

"Well, next time bring your wife. I'd love to have you both for dinner."

• 13.2.2019  22:47

Velice příjemné překvapení. Ano, film nepostrádá trochu toho patosu typického pro západní produkci (a východní komiksy), stejně tak v něm lze rozpoznat určitou šablonu. Ačkoliv mi tyto věci většinou dosti vadí, v Alitě mi to připadalo milé a hlavně jsem měl pocit, že je to režisérský záměr a Robert Rodriguez tím skládá poctu žánru (narozdíl např. od Marveláckých filmů, kde mi to připadá jako nucené zlo). Audiovizuální stránku ani nemá smysl zmiňovat, prostředí a animace jsou nádherné a Iron City nepůsobí jen jako laciná kulisa, ale skutečně fungující město. Po deseti letech - od doby, kdy byl do kin uveden Avatar - je to pro mě první film, kde má 3D skutečně smysl (doporučuji zajít do IMAXu). ______ Přemýšlel jsem nad 4*, a to hlavně kvůli useknutému konci. Cameron zde dává jasně najevo, že pro film zamýšlí pokračování. Osobně silně toužím po dalším díle a Alitě dávám 5* s tím, že jako úvodní díl svou roli splnila na jedničku.

• 24.12.2018  04:27

Skvělý závěrečný díl, v němž každý z rodiny dostane dostatek prostoru. Jen škoda těch opravdu posledních 5 minut, které jsem jim prostě nevěřil.

• 20.12.2018  05:03

Opět to vidím jinak, než většina komentátorů zde. Poslední dva díly byly skvělé, tempo pozvolné (což považuji za výhodu), psychologie postav pěkně vykreslená a historie opět trochu poodkryta. Hororových/strašidelných scén je zde minimálně (opět považuji za výhodu), ale stojí za to - scéna s kloboukem mě velice pobavila :D.

• 2.12.2018  02:49

Jak již píše Anderton, tento seriál rozhodně není pro každého. Osobně mi tempo velice vyhovuje a myslím, že se zde událo víc než dost - záleží na tom, zda-li to divák vnímá. | Odkrývají se další střípky minulosti a já si již začínám formovat svou nepěknou hypotézu.

• 14.11.2018  00:34

Z mého pohledu je to právě naopak - vítám prohlubování vztahů mezi postavami a důraz na šedivost, i navenek ploché postavy mají své problémy a důvody, proč se chovají tak, jak se chovají. Nelze jednoduše říci, že jsou tyto postavy špatné a jiné zas kladné. | Absence akčních scén mi vůbec nevadí (o to více se děje na poli emocionálním) a rád si odpočinu od Franka a pacifistické odnože odboje v USA.

• 8.1.2018  08:17
    Twin Peaks (1992)

_______________Vulgarismy a nadávky vynechám, stylysticky však ponechám komentář ve stejném stylu jako TheMaker. Má pravdu v tom, že film se dá prakticky zhlédnout i bez znalosti seriálu, jinak se však fatálně mýlí. Pokud by seriál viděl, pravděpodobně by věděl proč. Film se zabývá vraždou Laury Palmer a několika dny před ní. Nejste-li znalci seriálu, nejen že plně nedoceníte film jako celek ani jednotlivé odkazy a nuance, ale dozvíte se identitu vraha. Zkazíte si tím tak požitek ze seriálu, neb právě vyšetřováním této neblahé události se zabývá celá první a polovina druhé série. ;-) ________________________

• 20.9.2017  14:19
    Mumie (2017)

Ach. Velice nerad dávám nízké hodnocení, vždy se snažím najít nějaké pozitivum, nějakou světlou stránku. Cokoliv, proč filmu dát alespoň dvě hvězdičky. Bohužel, zde jsem nic takového nenašel. Film je špatný ve všech ohledech - špatná režie, špatný scénář, špatná kamera, slabý výkon herců (co by také měli hrát?), nevýrazná hudba, "příběh", patos, absence jakéhokoliv citu (/podivné tempo), zjednodušování (absolutní zlo x absolutní dobro), nelogičnost (postav, děje, fyziky,...), zcela náhodné přeskakování mezi angličtinou a staroegyptštinou, umělé efekty a pohyb mumií (jen se na ně podívejte) ... Zkrátka vše. ___________________ Film na tom bohužel není až tak špatně (║Rozpočet $125miliónov║Tržby USA $79,937,595║Tržby Celosvetovo $402,137,595), a díky otevřenému konci je zde možnost dalšího dílu. Prosím, ne.

• 8.9.2017  08:06

♬ ááá, Elektrááá ♫

• 9.3.2017  04:11

V závěrečných titulcích se píše o odvaze Lili / Einara kter(á/ý) se zasloužil o transgenderové hnutí. Pro mne je však tento film hlavně příběhem a dramatem jeho manželky Gerdy, která si toho musela mnohé vytrpět a obětovat se. Herecký výkon Alicie Vikander je neuvěřitelný, Oscara za vedlejší roli (pro mne hlavní) získala naprostým právem. <3

• 16.1.2017  01:40

Dokonale roztomilé. :D

• 14.1.2017  05:02
    Firefly - Serenity (E01) (epizoda) (2002)

Zatím jsem viděl pouze film Serenity, (a dnes tento úvod do seriálu), a to před dlouhou dobou. Pokud bych jej měl hodnotit pouze na základě vzpomínek (což nedělám), dal bych mu 4*. Něco mi však říká, že teprve po zhlédnutí seriálu a přečtení interlude-komiksů jej patřičně docením. | Osobně volnější tempo prvního dílu naopak vítám, nejsem příznivcem přemíry akce, neboť většinou postrádá jakýkoliv smysl a bývá pouze na efekt. Jeden delší, statičtější záběr v sobě často ukrývá více, než přehršel těch akčních. Navíc, myslím si, že se toho v 1. dílu událo celkem dost. :-) | Před samotným seriálem jsem si pustil R Tam Sessions (cca 8 minut), jde o záběry rozhovorů psychologa s River. Doporučuji totéž.

• 2.3.2016  02:50
    Humr (2015)

Nemám slov. Dokonalé.

• 31.1.2016  18:06
    Češi na cestách (TV pořad) (2015)

Nestačilo jim to doma, tak ze sebe musí dělat dementy i v zahraničí.

• 16.9.2015  21:50
    Bedekr (TV pořad) (2014)

(II. série, Míša Maurerová)

• 24.2.2012  17:54
    Amadeus (1984)

Mistrovské dílo Miloše Formana. Ačkoli je příběh fiktivní a nedrží se historických faktů, ztvárnění M. Formana mne dostalo. Precizní hra s fakty a jejich zakomponování do finální mozaiky s hudbou jednoho z mých nejoblíbenějších skladatelů. Napínavé, strhující, depresivní, nervy drásající. 5*

• 24.2.2012  17:44

Strašidelnější a napínavější než první díl, zároveň zábavné. Oproti prvnímu dílu lepší závěr, to je však dáno knižní předlohou.

• 24.2.2012  17:41

Výborný první díl ságy o Harrym Potterovi. Těžko lze hodnotit příběh, když je děj v podstatě okopírovaný (na výjimky) z knižní předlohy. Jelikož jsem viděl první film a až poté četl knihu, děj byl pro mne napínavý a dobře napsaný. Skvělý úvod série.

• 31.5.2010  18:19
    Kmotr (1972)

Kmotr je pro mne srdeční záležitostí a nejlepším filmem všech dob. Prvně jsem viděl film od Coppoly, poté jsem si musel přečíst knihu od Maria Puza. Je to povinnost pro všechny mafiány a gangstery, herecké výkony Marlona Branda (v roli Dona Anthony Vita Corleone), Al Pacina (v roli syna dona, Michaela) a všech ostatních jsou prostě dokonalé, stejně jako film. Dokonalý je taktéž soundtrack od Nina Roty. Hned jsem si musel koupit exkluzivní limitovanou sběratelskou edici, neboť Padre jest klasika. ;-)