Osm hrozných (2015)

Ze všech stran poslouchám, jak se Tarantino sám v sobě utopil. Já říkám no a? Užila jsem si každou vteřinu 182 minutové stopáže. To už jsou všichni tak zdeformovaní moderním trendem "čím víc zeleného plátna, tím víc film"? Ucelené, komorní drama, dotažené k naprosté dokonalosti Waltonem Gogginsem a Timem Rothem (pořád nevěřím, že to nebyl Waltz) už asi v dnešní době nedokáže udržet pozornost zlenivělých diváků. Tarantino dal do Hateful Eight celé své srdce i duši, prýští to z filmu do všech stran. Dlouhé rozhovory zdánlivě o ničem. Všude samá krev. Tvrďák v hlavní roli. Velké množství ironie. Členění do kapitol. Tarantinův komentář jako dokonalá vsuvka. Jen ódy na Morriconeho příliš nechápu. Zůstala bych u Tarantinovy oblíbené recyklace starých pecek, protože jediná chytlavá melodie, kterou jsem zaregistrovala, byla ta v závěrečných titulcích z roku 1967.

Lucy (2014)

Všude čtu přirovnání k Všemocnému. Mně to tedy ze všeho nejvíc připomínalo Kroniku. A taky Residenta. Ale Kronika, natož pak Resident se narozdíl od tohohle filmu nesnažili tvářit tak strašně moc vážně. Nevím, čím byl Besson sjetý, když tohle dílo psal, ale musel to být dobrý matroš. Graduje své myšlenky do takového extrému, že na konci vše vyzní jen velmi, velmi trapně a rozhodně ne uvěřitelně a realisticky. Film měl určitý potenciál, který bohužel nebyl využit a sklouzl do ubohého podprůměru. A na závěr bych se ještě jednou ráda trochu zasmála - Tak Scarlett je teď náš nový Bůh. HA, Ha, ha.

Santa je úchyl! (2003)

Billyho Boba Thorntona mám radši v jiných rolích, sem mi zrovna dvakrát moc neseděl. Taky to není zrovna vánoční film plný lásky a něhy. Je to úplně něco jiného, než jsem čekala a nijak zvlášť mě to nepotěšilo.

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

Bez předešlého shlédnutí Raye a Walk the line nemá tenhle film ani smysl sledovat. Ale se znalostí jmenovaných je to kvalitní parodie, která neurazí, ale bohužel ani nijak víc nenadchne. Ale to už se od parodií očekává.

Revival (2013)

Já čekala vtipnou komedii, ale ono to bylo spíš smutné než vtipné. Čímž nechci říct, že je to špatný film. Těm čtyřem to spolu moc pěkně sluší a funguje. Zase jednou opravdu kvalitní český film.

Interview (2014) odpad!

Nemůžu mu upřít marketingovou genialitu hodnou Cartmana. Tvůrci byli pravděpodobně natolik soudní a věděli, že bez této kontroverze by jejich zcela podprůměrný film neměl větší šanci na úspěch... Každopádně to, že se opovážili použít přirovnání z Pána prstenů, považuju za vrcholnou urážku.

Srbský film (2010) odpad!

Že já se nechám vždycky do něčeho ukecat. Ze začátku jsem si říkala, že to bude obyčejné porno, ale to, co přišlo potom, mě o veškerou náladu na sex připravilo. Nový level - newbornporn a vraždění penisem - tenhle zážitek asi jen tak z hlavy nedostanu.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Stejně zábavné jako první díl. Ještě roztomilejší dráčci, emotivnější příběh, tvůrci se rozhodně vydali správnou cestou. Kam se hrabe Disney.

Ztraceni (2004) (seriál)

První dvě řady vynikající, napínavé, zajímavé, inovativní. Třetí řadu jsem protrpěla, pro mě zcela nudný děj, žádné nové vyvíjení se postav. Čtvrtá řada s flashforwardy znovu výborná, nutila sledovat dál a dál, díl Konstanta ve mě zanechal silný dojem. Pátá řada extrémně zmatená, ale stále poutavá. Šestá řada, místo toho, aby se snažila vysvětlit vše již nastolené, představovala další záhady, další nesrovnalosti a ten závěr, to byl naprostý výsměch.

Nadaný žák (1998)

Knížka byla temná a napínavá. Film je nudný a vleklý.