Liquigas

okres Liberec

homepage

• 30.11.2014  00:31
    Fair Play (2014)

Tenhle film bez skrupulí útočí na vaše city. Člověku, který komunismus nezažil, se nechce věřit, že něco podobného mohlo být před třiceti lety realitou. Film je o Sophiiných volbách, před které vás takový režim může postavit, o lidské důstojnosti a hrdosti. Pro mě nejlepší antikomunistický snímek právě proto, kolik emocí ve mě dokázal vyvolat.

• 25.10.2014  22:33

Na české poměry herecké obsazení snů. Dobré herecké výkony tedy nebyly překvapením. Hlavní myšlenka filmu se mi líbila, idiot František, rozplétající lidské vztahy byl správným klaďasem. Scény s jeho bláznovskými výjevy byly ale na mě někdy až moc dlouhé.

• 15.11.2009  20:55

Nejsem přímo Michaelův fanoušek, ale vzhlížím k němu jako k hudební legendě. A toto pro něj nebylo důstojné rozloučení se světem. Ohlašovali to jako obrovskou bombu, ale přitom je to jen obyčejné, nenávazné Making of. Navíc tam zpívá jen tak 'na půl hlasu'. Nikdo se neobtěžoval dát tomu nějakou formu a dokonaleji využít takové zajímavé materiály. Kdyby tomu dali nějakou ucelenější podobu a chronologii - pomohlo by i přidání nějakých záběrů staršího data - mohlo to být klidně na 4 hvězdičky. Sorry, Michael !

• 15.11.2009  20:17

"Chceš mě, chci tě" je komedie se zajímavým námětem, ukazující jak tváří v tvář opačnému pohlaví myslíme penisem. Má ale dvě části. První část je zábavná, chlap se ženskou se popichujou, je tu spousta komických situací a skvělých hlášek. Prostě všechno to, na co nás nalákal trailer. V druhé části ale humoru ubývá a stává se z toho podprůměrná, neoriginální romantika. Posledních 30 minut je vyloženě klišé. Pokud si chcete uchovat dobrý dojem, odejděte raději z kina před koncem, o nic nepřijdete.

• 15.11.2009  19:25
    2Bobule (2009)

Vzhledem k tomu, že jsem 2Bobule shlédnul nedlouho po jedničce, moje dojmy jsou hodně rozpačité. Co zůstalo, jsou krásně natočené letní vinice, sympatická Tereza Voříšková a dobré hlášky (i když už zdaleka ne tolik jako v 1. filmu). Ale ve chvílích, kdy se film snaží místo humoru o nějaký vážnější příběh to dost skřípe a je z toho hodně hluchých, někdy až trapných scén (nejčastěji za účasti Krampola se Švandovou). Střídá se tu na můj vkus zbytečně moc postav - ne že bych si je pletl, ale chybí tomu spád. Nový režisér a noví herci vůbec změnili film k nepoznání a tím rozhodně nemyslím k lepšímu. Místy to působí skoro jako parodie. Pořád tu ale jsou vtipné pasáže a v opojení z jedničky dávám nezasloužené 3 hvězdičky.

• 15.11.2009  18:00
    Bobule (2008)

Na tenhle film jsem se dlouho těšil, a dočkal jsem se přesně toho, co jsem od něj očekával. Svěží letní komedie se spoustou kvalitního, neotřelého humoru, kde jedna skvělá hláška střídá druhou. Ústřední pár pohledné Terezy Voříškové s K. Hádkem ukazuje, že nastupující generace herců není o nic horší, než ta současná, a svými výkony trochu zastiňují ostatní poněkud nevýrazné herce. Film občas působí téměř jako reklama na Jihomoravský kraj, ale dlouhé záběry malebné, prosluněné krajiny ještě umocňují atmosféru pohodového léta. Myslím, že i zatvrzelí pivaři dostanou po Bobulích chuť na víno. Jeden z mála českých filmů poslední doby, který rozhodně stojí za shlédnutí. Jen jedno varování: Asi se vám bude stýskat po létu ;-)

• 15.11.2009  14:41
    Kruh 2 (2005)

Od hororů nikdy neočekávám propracované příběhy, základem je ale dostatek hrůzy nahánějících scén. U Kruhu 2 jsem se ale nebál zdaleka tolik jako u prvního dílu a celkově mi to přišlo jenom jako jeho slabý odvar. Jediným smyslem nesmyslného příběhu je umělé navyšování napětí do dalšího příchodu Samary. Ta už ale nepůsobí tak děsivě jako v jedničce. Běžně se mi také nestává, že bych u hororu usnul. Dávám upocené 2 * a to jen ze sentimentu, protože Kruh je pořád jeden z mála hororů, který mě dokázal doopravdy vyděsit.

• 1.7.2009  12:06
    Rukojmí (2005)

Bruce a mladej vrahoun to drží, ale od tohohle filmu jsem čekal ještě o něco víc. Ohraný námět je sice místy docela originálně zpracovaný, ale chybí tomu tah na bránu, nějaká vystupňovanost. Bruce fousáč v úvodu byl dobrej, jenže všichni ostatní jak kdyby nevěděli co mají hrát. A po slibném začátku se všechno začíná vléct a až na pár výborně natočených scén se žádného trháku nedočkáte. Prostě průměr.

• 31.5.2009  21:00
    Taxi 3 (2003)

2 * za rychlé scény za volantem a úvod se Stallonem. Jinak zase úplně stejně trapný humor, který sérii Taxi řadí spíše mezi 'dětské' filmy. Podle předpokladů tvůrci nedokázali vymyslet nic neotřelého a znovu se jen opakovali. Pokud byla akce, tak to ještě jakž takž šlo, ale jakmile to sklouzlo k dialogům, tak to bylo otřesný. Jednička ještě byla originální, ale tohle už je ubohý ždímání. Čtyřku ani nechci vidět.

• 29.5.2009  22:50

Pro mě příjemné překvapení. Chytrý film s velmi sympatickými výkony všech hlavních postav. Scarlet potvrdila pozici na špici žebříčku mých nejoblíbenějších hereček, tu holku mám fakt rád :-) . Myslím, že každý si našel situaci ve které se shlédnul, protože film je celkem realistickým pohledem do světa byznysu. Velkým plusem je, že příběh není předvídatelný, jak tomu je ve většině podobných filmů. Místy se člověk i zasměje (třeba scéna s novym Porshe neměla chybu). Všechno dokresluje pěkná hudba, což u mě nakonec rozhodlo o udělení plného hodnocení.

• 24.5.2009  17:35

Konečně jednou dobrá bondgirl, jenže bohužel ve filmu, který má s bondovkami společné možná tak auto hlavního hrdiny. Na bondovkách mě vždy nejvíc bavily technické vychytávky, ale v Casino Royale nebyly žádné. Ani akční scény nebyly tak akční a originální jako dřív. Bylo tam zbytečně hodně romantiky na úkor akce. Děj měl sice spoustu zvratů, ale zajímavý moc nebyl a občas postrádal logiku. Craig mi jako Bond k srdci nepřirostl, ne že by zahrál špatně, ale nemá ten správný šarm jako třeba Brosnan. A ta postava - odkdy vypadá Bond jako gorila? Abych to shrnul: málo zajímavé akce, málo vtipu, málo hračiček a nenápaditý příběh navrch - promiňte, ale tohle pro mě není bondovka.

• 21.5.2009  23:32

Tak teď si nejsem jistý, jestli jsem náhodou místo filmu neviděl sestřih nepovedených scén. Opravdu, takhle mě už hodně dlouho žádný film nezklamal. Úplně chápu lidi, co z něj odcházeli dřív z kina. Děj žádný, myšlenky nedotáhnuté, neustálé trapné opakování starých hlášek a příšerný střih, prostě katastrofa. Ani se nedá vyzdvihnout jakýkoli individuální herecký výkon, s filmem se svezli všichni. Jednoznačně nejtragičtější byl J. A. Duchoslav. Jeho tón hlasu, který z něj v patnácti dělal mladého drzouna, zní u čtyřicátníka, jako kdyby parodoval sám sebe. Celý film jsem čekal na nějaký světlý okamžik, ale nedočkal jsem se. Přitom hořké komedie jsou nejsilnějším žánrem české kinematografie, ne ale v tomhle případě. Vtipu tam nebylo ani za mák - z hořké komedie zbylo jen hořké. Hořké vzpomínání na minulost. Naprosto nezvládnutý snímek, jak po scénaristické, tak po té režisérské stránce, korunovaný hodně podprůměrnými výkony herců. Tento vrchol nudy a trapnosti si nezaslouží ani jednu hvězdičku.

• 17.5.2009  18:58
    Matador (2005)

Originální komedie, která staví na fantastickém Brosnanovi. Ten vytváří s Kinnearem zábavnou dvojici. Přesně tenhle styl humoru mi sedí a některé scény mě fakt dostaly. Překvapuje mě, že si Matador nevysloužil vyšší hodnocení, protože doslova překypuje skvělými hláškami a já osobně jsem uvažoval i o 5 *. Až na pár hlušších míst jsem se totiž výborně bavil a ještě víc jsem si oblíbil Pierce Brosnana.

• 14.5.2009  21:30

Ani Stallone na jeho poměry nadprůměrným výkonem nezachránil nudný film. Tohle potenciálně slibné téma se dalo zpracovat daleko nápaditěji. Všechno se neskutečně vleče, akční scény vám tep příliš nezvýší a zajímavé dialogy aby člověk lupou hledal..

• 14.5.2009  14:11

Na Renče hodně dobrý. Normálně tenhle typ filmů moc nemusím, ale Román pro ženy má svoje kouzlo. Na tom má určitě podíl kromě dobrého humoru i geniální hudba. Jednoznačně nejlepší výkon předvedla Stašová, škoda je, že víc prostoru nedostal Donutil. Na romantický film jsem se překvapivě dobře bavil. A Kanóczová je kočka :P

• 14.5.2009  11:52
    Tobruk (2008)

Jednoznačně film k zamyšlení. Ukazuje způsob, jak se dá natočit válečný film s relativně malým rozpočtem. Místo velkolepých bojových scén se pitvá v psychologii vojáka, sužovaného krutostí války - při filmu jsem si vzpoměl na mou oblíbenou knížku 'Na západní frontě klid'. Marhoul vsadil na neokoukané nebo úplně neznámé herce, což byla trefa do černého. Z filmu je znát jeho respekt k ČS legionářům a svým vyprávěním na mě dokázal opravdu zapůsobit. Proto jsem se po projekci nezúčastnil diskuse s autory filmu a herci - nebylo mi zrovna do řeči. Konečně zas jednou dobrý český film jiného žánru než komedie.

• 14.5.2009  00:10

Svěráci prostě uměj. Krásná komedie o stárnutí, které vtip rozhodně nechybí, ale zároveň dokáže dojmout. Svěráka s jeho tradičně vysokým standartem doplňují další skvělí herci - obsazení jednotlivých rolí se povedlo na jedničku. Snímek je natočený s mistrovstvím Svěrákům vlastním, i o dvě generace mladší diváci se dokáží vžít do role starouše Tkalouna. Svěrákovic filmy budou vždycky patřit mezi to nejkvalitnější z českých luhů a hájů a já už se těším na jejich další počin.

• 13.5.2009  23:46
    Forrest Gump (1994)

Tom Hanks v životní roli , doplněný fantastickým Gary Sinisem, ztvárnil toho nejsympatičtějšího filmového hrdinu všech dob. Na filmu se povedlo snad úplně všechno, od vynikající režie, přes kouzelnou hudbu až po skvělou kameru. Také musím vyzdvihnout vynikající český dabing. Dojemné okamžiky se střídají s těmi, které vás smíchy pošlou do kolen. Je tu spousta kultovních hlášek. Forrest Gump má prostě úplně všechno, co má vynikající film mít a člověka nikdy neomrzí pouštět si ho znova a znova. Šest Oscarů je málo, tenhle film jich měl dostat aspoň 10 :-)